Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins

Rekomendowane odpowiedzi

Fajne te mimo tak do około 15m2.Mam już parę lat i cały czas zadziwiają skalą dźwięku.Słuchałem w większych pomieszczeniach powyżej

20m i brakło basu.Kiedyś u znajomego słuchałem canto grand i muszę przyznać , że mimo zagrały lepiej tyle że on miał słabą akustyke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Paweł widzę jako pierwszy napisał posta w nowym klubie  ,jak zwykle świetna fota Minasów , to ja sprawdzę czy wszystko działa ?

W przyszłym roku jeżeli czas pozwoli wykonamy aktywne kolumny podłogowe 3 drożne oraz monitor oparte o wzmacniacze D klasowe Hypexa .W fazie testów sprawdzimy co lepiej wyjdzie brzmieniowo :aktywne filtry wzmacniacza Hypex czy pasywne filtry zwrotnicy RLC i zasilanie l pełno pasmowym sygnałem wzmacniacza Hypex . Wzmacniacze Hypex występują jako 1 kanałowe jednostki ,2 kanałowe i 3 kanałowe. Do tego celu wykorzystamy głośniki z niższej ligi brzmieniowej producenta SB Acosyic z serii SATORI, NRX .Wybaczają więcej od toru ,uśredniają brzmienie ,ale przyzwoicie zachowują się pod wzmacniaczami D klasowymi i bardziej ofensywnymi AB klasowymi .

Zobaczymy czy to się spodoba komuś . Pasjonaci lamp w tym i ja ocenimy co z tego wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2019 o 12:21, Studio16Hertz napisał:

Paweł widzę jako pierwszy napisał posta w nowym klubie  ,jak zwykle świetna fota Minasów , to ja sprawdzę czy wszystko działa ?

W przyszłym roku jeżeli czas pozwoli wykonamy aktywne kolumny podłogowe 3 drożne oraz monitor oparte o wzmacniacze D klasowe Hypexa .W fazie testów sprawdzimy co lepiej wyjdzie brzmieniowo :aktywne filtry wzmacniacza Hypex czy pasywne filtry zwrotnicy RLC i zasilanie l pełno pasmowym sygnałem wzmacniacza Hypex . Wzmacniacze Hypex występują jako 1 kanałowe jednostki ,2 kanałowe i 3 kanałowe. Do tego celu wykorzystamy głośniki z niższej ligi brzmieniowej producenta SB Acosyic z serii SATORI, NRX .Wybaczają więcej od toru ,uśredniają brzmienie ,ale przyzwoicie zachowują się pod wzmacniaczami D klasowymi i bardziej ofensywnymi AB klasowymi .

Zobaczymy czy to się spodoba komuś . Pasjonaci lamp w tym i ja ocenimy co z tego wyszło.

Szkoda, że głośniki z niższej półki : /

Barwne głośniki scan speak byłby idealne do klasy D, lub jeszcze lepiej A/B.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie, wydaje się mi że SB Satori to wyższa półka od takiego SS Discovery czy  XT18WH "buraczek" i od Morela ET308 i niższych modeli.. 

Dlatego kiedyś chciałbym kolumny podłogowe na kompletnym setupie góra/dół SB Satori lub jak fundusze pozwolą SS Revelator lub Illuminator.

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, japs napisał:

Panie i Panowie. Czy lampa 300B/2A3 o mocy 8W napędzi Canto Grand w wersji podstawowej, czy od razu nastawiać się na 845/211 20W? Oczywiście CG z planami na upgrade do najwyższej wersji.

Ze dwa razy sprzedawane były Canto Grandy pod lampy 300B . Sam mam dwa modele na 300B ,jeden to klasyczny Single Ended na pojedynczej lampie 300B Full Music a drugi to push pull 2x 300B na kanał. Z lamp 2A3 posiadam push pulla na 2A3  11 watt ale miałem także 2A3 w wersji radzieckiej 6B4G na pojedynczej lampie . Te wzmacniacze grają przyzwoicie dobrze  z Canto Grand-ami  i dobrym precyzyjnym źródłem ,warto sprawdzić samemu .Canto Grandy są przyjazne dla wzmacniaczy triodowych mniejszej mocy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Patryk-1980 napisał:

Nie koniecznie, wydaje się mi że SB Satori to wyższa półka od takiego SS Discovery czy  XT18WH "buraczek" i od Morela ET308 i niższych modeli.. 

Dlatego kiedyś chciałbym kolumny podłogowe na kompletnym setupie góra/dół SB Satori lub jak fundusze pozwolą SS Revelator lub Illuminator.

Dobrze że Ci się wydaje . W praktyce wygląda to tak że średnica z Satorii jest płaska ,niedobarwiona ,bez emocji. Dostawcą membran jest firma no-name zatem przynależność głośnika do wirtualnej serii Satorii nic nie daje ,ani pozycjonowanie tej serii wyżej niż serie niższe .Dobrze brzmią tweetery Satori TW29RN, BN każdej maści. Z niższych serii SB Acoustic są lepiej grające średnicą głośniki ,kto słucha ten wie . 
Skakanie po głośnikach bez celu w postaci kompletnego systemu jest bez sensu .Revelator od iluminatora dzieli przepaść brzmieniowa ,to skrajnie dwa różne głośniki charakteryzująca się zupełnie innym brzmieniem.
Nie zapomnę miny klienta który słuchał Twoje kolumny u mnie (dwa iluminatory 15WU +R3004)-4 ohm i Aurumy IIIs - 8 ohm  (włókno drzewne ScanSpeaka i 9700 ScanSpeaka ) ,z tych pierwszych nie było co zbierać ,niby grały ale wielu aspektów po prostu nie było zginęły ,barwa została w tyle i mimo że to 4 ohmowe to efektywnością odstawały znacznie od tych drugich 8 ohmowych .Ciężkie membrany kanapkowe wytracają zbyt dużo informacji ,spada w nich efektywność będąca następstwem cięższej membrany i całego układu drgającego( cewka ,resory i owej membrany)  .

A same głośniki jako materiał wsadowy do kolumn a co za tym idzie brzmieniem zaprojektowanej kolumny muszą być przemyślane.
Sporo było niegdyś dobrze zrobionych brytyjskich głośników ,w wielu były i tak dobre i sprawdzone duńczyki ,ale było kilka ciekawych modeli ,kto aplikował ten wie + dobre francuskie głośniki ,tez miały potencjał.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Illuminatory też do dupy skoro zginęły i pogoniły je jakieś  tam Aurumy

W takim razie jaki sens było czy jest stosować w Twoich kolumnach  Illumnatory?

Po zbudowaniu moich (doświadczenie/znajomość przetworników jak mało kto)  Twoja opinia była iż grają tak jak żadne inne monitory z Twojej oferty - REWELACYJNIE!!!

Sklasyfikowałeś owe jako najwyższy w katalogu najlepszy Twój monitor....

Nasuwa się więc pytanie to gdzie jest prawdziwa prawda ?

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Patryk-1980 napisał:

Nie koniecznie, wydaje się mi że SB Satori to wyższa półka od takiego SS Discovery czy  XT18WH "buraczek" i od Morela ET308 i niższych modeli.. 

Dlatego kiedyś chciałbym kolumny podłogowe na kompletnym setupie góra/dół SB Satori lub jak fundusze pozwolą SS Revelator lub Illuminator.

Patryk przede wszystkim musiałbyś posłuchać przed zakupem kilku modeli kolumny na SB Satori i wtedy będziesz wiedział czy Ci pasują. Np. średniaki z serii Satori jednym się podobają , a innym mniej. Ja po przesłuchaniu kilku kolumn stwierdziłem , że bardziej mi pasuje buraczek na średnicy . Może kiedyś zmienię zdanie jak posłucham jeszcze jakiejś kolumny na tym głośniku i mnie oczaruje średnica. Na razie się to nie stało. Pamiętam , że Tobie bliższe było brzmienie Ariesów niż Minasów. Kolumny z tego co wiem brzmią zgoła inaczej. I teraz dla jednego będą lepsze Ariesy , a dla kogoś innego Minasy mimo , że na tańszych głośnikach. Pokazuje to , że nie ma co się nastawiać na konkretne głośniki i patrzeć na ich pozycjonowanie. Trzeba posłuchać i wybrać pod siebie.  

 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem dziś swój zestaw, po prawie pół roku przerwy.
Ciekaw byłem czy nie skaszaniłem i tak już nienajlepszej akustyki bo zrobiłem małe przemeblowanie, jakieś tam szafy przybyły, coś się poprzesuwało, nie brałem w ogóle pod uwagę tego jak mi po tej przestawce zagra bo ten pokój przejściowy a na razie coraz więcej gratów przybywa i brakowało miejsca, trzeba było wszystko jakoś ulokować. Kolumn nie ruszałem.

Jest zdecydowanie lepiej teraz! Bas, który był już zdyscyplinowany z Arcadami, "zdyscyplinował się" jeszcze bardziej!
Zwłaszcza przy cichych odsłuchach jest znacznie lepiej. Już wyczekuję jesieni, bo wtedy czas na słuchanie znowu się pojawi.
Już nie mogę się doczekać nowego, dwukrotnie większego, bardziej ustawnego, w przyjaźniejszym akustycznie budownictwie i o lepszych proporcjach pomieszczenia.
A na razie może przejściowo zamówię jeszcze jakąś szafę ?

Edytowane przez konradwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu, wielu latach z produktami Studio 16 Hertz czas na zmiany ?

Ojciec tego projektu Pan Grzegorz mówił i pisał - najlepiej grający i najwyżej sklasyfikowany model monitorów z oferty S16Hz!

Poświęcono temu projektowi mnóstwo czasu na testowanie, strojenie aż finalnie powstał. 

Jak wiecie - znajomość i wieloletnie stosowanie przetworników SS Illuminator oraz wiedza/doświadczenie Pana Grzegorza przyczyniła się do powstania owych kolumn.

Wszystko ma swój początek i koniec.

Na sprzedaż mam Studio 16 Hertz -Small ARIES

Chętnych na posiadanie tych kolumn zapraszam na priv.

Pzdr.

 

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, cir napisał:

wreszcie mogę dołączyć legalnie do Klubu

najnowsza wersja Canto Grande -wykonanie oczywiście  perfekcyjne

 

998410061_grande.thumb.jpg.aa8e9fb1e6b339f80ad71a61c96a26d2.jpg

Ale świetny panel akustyczny. Nieźle się prezentuje. Możesz napisać jaki to? Wnętrze w ogóle fajne, fajny klimat cegła. Szkoda że nie masz fotki całej ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu, wielu latach z produktami Studio 16 Hertz czas na zmiany 
Ojciec tego projektu Pan Grzegorz mówił i pisał - najlepiej grający i najwyżej sklasyfikowany model monitorów z oferty S16Hz!
Poświęcono temu projektowi mnóstwo czasu na testowanie, strojenie aż finalnie powstał. 
Jak wiecie - znajomość i wieloletnie stosowanie przetworników SS Illuminator oraz wiedza/doświadczenie Pana Grzegorza przyczyniła się do powstania owych kolumn.
Wszystko ma swój początek i koniec.
Na sprzedaż mam Studio 16 Hertz -Small ARIES
Chętnych na posiadanie tych kolumn zapraszam na priv.
Pzdr.
 
Co następnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, venom200 napisał:
19 godzin temu, Patryk-1980 napisał:
Po wielu, wielu latach z produktami Studio 16 Hertz czas na zmiany emoji846.png
Ojciec tego projektu Pan Grzegorz mówił i pisał - najlepiej grający i najwyżej sklasyfikowany model monitorów z oferty S16Hz!
Poświęcono temu projektowi mnóstwo czasu na testowanie, strojenie aż finalnie powstał. 
Jak wiecie - znajomość i wieloletnie stosowanie przetworników SS Illuminator oraz wiedza/doświadczenie Pana Grzegorza przyczyniła się do powstania owych kolumn.
Wszystko ma swój początek i koniec.
Na sprzedaż mam Studio 16 Hertz -Small ARIES
Chętnych na posiadanie tych kolumn zapraszam na priv.
Pzdr.
 

Co następnie?

Powiem więcej, dobre kolumny może nie problem sprzedać ale zamienić na lepiej grające to już sztuka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, venom200 napisał:
20 godzin temu, Patryk-1980 napisał:
Po wielu, wielu latach z produktami Studio 16 Hertz czas na zmiany emoji846.png
Ojciec tego projektu Pan Grzegorz mówił i pisał - najlepiej grający i najwyżej sklasyfikowany model monitorów z oferty S16Hz!
Poświęcono temu projektowi mnóstwo czasu na testowanie, strojenie aż finalnie powstał. 
Jak wiecie - znajomość i wieloletnie stosowanie przetworników SS Illuminator oraz wiedza/doświadczenie Pana Grzegorza przyczyniła się do powstania owych kolumn.
Wszystko ma swój początek i koniec.
Na sprzedaż mam Studio 16 Hertz -Small ARIES
Chętnych na posiadanie tych kolumn zapraszam na priv.
Pzdr.
 

Pokaż więcej  

Co następnie?

Czas pokaże.

51 minut temu, Marianus napisał:

Powiem więcej, dobre kolumny może nie problem sprzedać ale zamienić na lepiej grające to już sztuka. 

Rynek audio kolumn jest wielki. Będzie w czym wybierać. O to się nie martwię.

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marek K. napisał:

Ale świetny panel akustyczny. Nieźle się prezentuje. Możesz napisać jaki to? Wnętrze w ogóle fajne, fajny klimat cegła. Szkoda że nie masz fotki całej ściany.

foty wrzucilem pare stron wczesniej

Canto docelowo ida do innego  pokoju , jak dobiore standy do Canto  to wrzuce zdjęcie

to zdjęcie  pokazuje wyłącznie kolumny , a dyfuzory są w "o mnie "

8 godzin temu, MrSalieri napisał:

Z jaką elektroniką grają i w jakim pomieszczeniu? 

za chwile zestaw mały leben z gramofonem andrzeja analogowego starszy model i pre Hiraga  trafi do pomieszczenie 50 m, sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie

póki co w mniejszym pokoju na tym zestawie  jest to co chciałem

22 godziny temu, Silver_85 napisał:

Wcześniej miałeś chyba okazje posłuchać tych "starszych" . Poza wyglądem zauważyłeś różnice ? 

wydaje mi  się ze zdecydowanie lepiej budują przestrzeń

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, cir napisał:
22 godziny temu, Silver_85 napisał:

Wcześniej miałeś chyba okazje posłuchać tych "starszych" . Poza wyglądem zauważyłeś różnice ? 

wydaje mi  się ze zdecydowanie lepiej budują przestrzeń

A te "starsze" to były premium czy signature ?  ? Bo te są signature? 

Edytowane przez MrSalieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cir napisał:

foty wrzucilem pare stron wczesniej

to zdjęcie  pokazuje wyłącznie kolumny , a dyfuzory są w "o mnie "

 

Spoko popatrze na ten dyfuzor bo bardzo mi się spodobał ?

Kolumny mnie nie interesują na tym zdj., zasłaniają mi coś bardziej interesującego.

4 godziny temu, Marianus napisał:

Powiem więcej, dobre kolumny może nie problem sprzedać ale zamienić na lepiej grające to już sztuka. 

Zgadzam się w 100%, dobre kolumny nie problem sprzedać ? ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obraz.thumb.png.f61d83601d2854c8ccff1dba135fc0f9.png

fot dla Marek K.

1 godzinę temu, MrSalieri napisał:

A te "starsze" to były premium czy signature ?  ? Bo te są signature? 

te są premium , słuchałem wszystkich

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie jasno to napisałeś ?

Jeśli piszesz o porównaniu wersji zwykłej z premium to pełna zgoda,  że te drugie lepiej budują przestrzeń ze względu na lepszą kopułkę. @Silver_85 pytał o strszą wersję czyli tą z prostą ścianką w porównaniu z nową wersją z pochyloną ścianką i tu jeśli była by różnica między tymi samymi modelami było by to co najmniej ciekawe ? Ja to tak zrozumiałem ?

Edytowane przez MrSalieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewolucyjnych zmian nikt na pewno nie oczekuję bo ich być nie może. Raczej są to niuanse , które wychodzą przy bezpośrednim porównaniu, a nie przy czytaniu internetu. Osobiście nie widzę potrzeby znacząco poprawiania Canto. Jak się komuś nie podoba Canto to można posłuchać Aurumy IIIs oraz ten monitor w całości na Revelatorach. Jak te też nie podejdą to szukamy czegoś z innej stajni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.