Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od stycznia słucham Canto Grand z Arcamem A39 + CD17. Kolumn nie kupowałem w ciemno ale też nie porównywałem z innymi podstawkowymi. Po prostu po remoncie musiałem zamienić Paradigm Studio 60v5 na podstawki. Nie jestem osobą osłuchaną w sprzęcie ale dla mnie brakuje mi dźwięczności na górze. Nie chcę kłucia w uszy ale mogło być mniej tej zasłony. Wszystko zależy oczywiście od konkretnej płyty i od poziomu głośności. Płyty Jazzowe Flamenco lub rockowe z lat 80-90 brzmią całkiem fajnie. Ale współczesny rock to słabo. Tak bezprawnie i za spokojnie. Cranberries bardzo ładnie brzmi. Paradigmy chyba lepiej sobie z tym radziły. I teraz nie wiem czy takie spokojne granie wynika z samej natury tych kolumn czy też ze wzmacniacza. Na wzmacniacz lampowy nie mam na razie miejsca. Czy upgrade do Premium zwiększy mi ilość góry czy nada trochę rockowego pazura?
Tyle lat słuchało się muzyki z konturem że do liniowych kolumn ciężko się przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, norbitek napisał:

Czy upgrade do Premium zwiększy mi ilość góry czy nada trochę rockowego pazura?

Moim zdaniem będziesz wyraźnie bliższy tego czego szukasz ale to dalej nie będzie "Paradigm sound". 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studio samo w sobie to nie ma ostrej góry. Miało właśnie więcej energii. Teraz brzmienie jest takie trochę ciemniejsze. Brakuje mi tej najwyższej góry. I nie wiem czy to wina wzmacniacza czy to specyfika Canto Grand i zabawy wzmacniaczami niewiele dadzą. Stąd pytanie co by wniósł Morel w brzmienie. Nie wiem też na ile to że ten Arcam buduje przestrzeń mocno w głąb nie wpływa na postrzeganie góry. Może akustyka pokoju który raczej pusty nie jest nie wpływa na barwę. Przed Paradigm miałem Vienna Acoustic Mozart. Tam góry może nie było dużo ale była fajnie ciepła. Kiedyś w salonie podobała mi się wstęga Elaca. Niestety albo stety uwielbiam Canto Grand za wygląd. Mało jest ciekawych kolumn w okleinie dąb naturalny. Stąd pomysł na upgrade systemu zamiast rewolucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, norbitek napisał:

Czy upgrade do Premium zwiększy mi ilość góry

Na pewno wersja Premium ma więcej góry. Jest to spora różnica łatwa do wychwycenia. Przestrzeń i nośność góry się zwiększa. Czy tej góry Ci wystarczy tego nie wiem. Nie znam też Twojego wzmacniacza. Spojrzałem na szybko na recenzje w Audio i tam piszą , że góra w A39 jest utemperowana i przyciemniona. Coś w tym może być. Nie wiem skąd jesteś , ale może ktoś z Twojej okolicy ma wersje Premium to mógłbyś porównać. 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2019 o 09:02, Silver_85 napisał:

Podpisuje się pod tym co napisał Grzegorz odnośnie Sol-a II. Miałem go u siebie co prawda z Minasami IV i spokojnie na takim zestawie mógłbym grać. Sol-a IV nie miałem okazji posłuchać. Pisałeś w klubie Haiku , że zależy Ci na przybliżeniu wokalu i to na pewno Minasy spełniają. 

Co masz na myśli pisząc ,że Minasy przybliżają wokal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Silver_85 napisał:

Na pewno wersja Premium ma więcej góry. Jest to spora różnica łatwa do wychwycenia. Przestrzeń i nośność góry się zwiększa. Czy tej góry Ci wystarczy tego nie wiem. Nie znam też Twojego wzmacniacza. Spojrzałem na szybko na recenzje w Audio i tam piszą , że góra w A39 jest utemperowana i przyciemniona. Coś w tym może być. Nie wiem skąd jesteś , ale może ktoś z Twojej okolicy ma wersje Premium to mógłbyś porównać. 

Ja jestem z Warszawy. Niestety Arcama (na poczatku był A28) kupowałem w ciemno bo jak chodziłem na odsłuchy to zauważyłem że główne różnice w brzmieniu wnosiły kolumny a na wzmacniaczach wtedy się nie skupiałem a akurat był w fajnej cenie. Kupiłem używane Mozarty. Specjalnie pojechałem do właściciela tych kolumn aby sprawdzić jak brzmi i się zakochałem chociaż on miał je podłączone do Harman Kardon i mówił że to gra inaczej. Przez tydzień w domu miałem musical fidelity A308 ale nie wychwyciłem różnic zatem zmieniłem kolumny ale wtedy z A28 był za słaby bas. Zatem wymieniłem na A39. Co ciekawe jak sprzedawałem Vienny to przyszedł człowiek z Denonem i jak włączył to się zacząłem zastanawiać dlaczego sprzedaję te kolumny. Zagrało to o wiele lepiej. Co ciekawe u niego w domu jak pisał już tak fajnie nie było. A39 w porówaniu do A28 gra o wiele głośniej i przestrzenniej. Teraz po remoncie z racji tego że sprzęt stoi na dłuższej ścianie Paradigmy miały za dużo basu stąd zdecydowałem się na podstawkowe Canto. Największy problem z górą mam przy cichym słuchaniu. Jak dam głośniej to jest całkiem nieźle. Oczywiście tak jak pisałem jak płyta ma dużo góry w stylu: Czarna Metallica, Guns And Roses, Paco De Lucia, Armik to nawet przy cichym słuchaniu jest fajnie. Ale już KSU Akustycznie - nie bardzo. Stąd myśl, że może jednak wzmacniacz do wymiany. A ostatnio tylko śednio-cicho mogę słuchać. Czytałem że Arcam ma zaokrągloną górę ale żeby aż tak. Nie jestem purystą i wzmacniacz może mieć regulację barwy do cichego słuchania fajnie jakby miał DAC na pokładzie i który by z Canto tworzył fajny duet. Fajne byłoby też podłaczyć tego Arcama do Premium i sprawdzić czy jest lepiej. Albo wypożyczyć jakiś wzmacniacz tylko jaki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rezyslaw napisał:

Co masz na myśli pisząc ,że Minasy przybliżają wokal?

To mam na myśli , że go nie cofają, nie jest oddalony.  U mnie z kilkoma wzmacniaczami i cedekami zazwyczaj był na linii kolumn lub czasem trochę bliżej. Wszystko też zależało od płyty.  

 

39 minut temu, norbitek napisał:

Albo wypożyczyć jakiś wzmacniacz tylko jaki? 

Lamp pisałeś , że nie chcesz więc nie będę polecał. Z tranzystorami w połączeniu z Canto nie mam za bardzo doświadczenia.Ktoś z forum pewnie podpowie. Zadzwoń też do Planety Dźwięku z Warszawy . Mieli bądź mają w ofercie Canto to może polecą jakiś tranzystor z bardziej otwartą górą.  Opcja 2 kontakt z S16Hz . Jak będzie kiedyś w Warszawie to może by się udało zorganizować odsłuch wersji Premium u Ciebie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Silver_85 napisał:

To mam na myśli , że go nie cofają, nie jest oddalony.  U mnie z kilkoma wzmacniaczami i cedekami zazwyczaj był na linii kolumn lub czasem trochę bliżej. Wszystko też zależało od płyty.  

 

Lamp pisałeś , że nie chcesz więc nie będę polecał. Z tranzystorami w połączeniu z Canto nie mam za bardzo doświadczenia.Ktoś z forum pewnie podpowie. Zadzwoń też do Planety Dźwięku z Warszawy . Mieli bądź mają w ofercie Canto to może polecą jakiś tranzystor z bardziej otwartą górą.  Opcja 2 kontakt z S16Hz . Jak będzie kiedyś w Warszawie to może by się udało zorganizować odsłuch wersji Premium u Ciebie.  

Wszystkie kolumny Grzegorza jakie miałem bądź słuchałem a zwłaszcza Minasy grały w głąb, konfigurując system zawsze dążyłem aby gradacja planów była mocno zaznaczona a wokal grał za linią kolumn. Duże znaczenie ma ustawienie kolumn w pomieszczeniu, gdy kolumny stoją na dłuższej ścianie to siłą rzeczy nie da się ich wysunąć od tylnej ściany wówczas głębia jest spłaszczona czyli brakuje tej gradacji. Warunkiem pogłębienia sceny jest znaczne odsunięcie paczek od tylnej ściany u mnie to było prawie 2m ale widzę ,że lubisz granie do przodu wszystko kwestia upodobań, jak masz możliwość ustawić kolumny na krótszej ścianie to przetestuj ten wariant bo może to kwestia elektroniki u Ciebie determinuje granie do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rezyslaw napisał:

widzę ,że lubisz granie do przodu wszystko kwestia upodobań

Nigdzie tego nie napisałem , że granie było do przodu. Scena na Minasach zaczynała się w większości przypadków na linii kolumn (czasem trochę przed) i biegła w głąb. Kolumny stoją na krótszej ścianie. Nie wiedzę nic w tym złego, że wokalista jest umiejscowiony między kolumnami a za nim słychać  perkusje,  kontrabas z tyłu i na bok,  gitary to różnie . Czasem lekko w bok i z tyłu czasem na podobnej wysokości co wokalista tylko z boku. To takie gdybanie bo płyty różnie są nagrane. Wiele zależy od realizacji. 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi się wypowiadać jak  nie słyszałem  u Ciebie , generalnie pozycjonowanie tego co się dzieje na scenie względem kolumn nie ma sensu  jak kolumny znikają całkowicie z pokoju , wówczas linia kolumn to jest umowna linia ,ważniejsze jest to jak są rozłożone plany względem siebie . Każdy ma jakieś swoje doświadczenia. Pozdrawiam "starą gwardię" 10+ z klubu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Studio16Hz będzie się wystawiać na AVS ?

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2019 o 21:24, Rezyslaw napisał:

Pozdrawiam "starą gwardię" 10+ z klubu .

Również pozdrawiamy Cię serdecznie  ?


Paweł będziesz na Audio Show ? można by zrobić spotkanie gdzieś w knajpce przy soku i piwku .Mamy rzadką możliwość spotkania się w gronie  znajomych więc można zorganizować wieczorne spotkanie ,ja się podejmę  zorganizowania nas w grupie .

Co do kolumienek z dawnych czasów  ala specjalne życzenie wklejam jeszcze takie graty: 

post-15230-0-43733300-1513352010.jpg

post-15230-0-75606700-1364971365.jpg

20160524_174143-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a juz myslalem ze uda sie na AVS posluchac Ethos Ultimo a może nawet ....Arctico. 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, babatular napisał:

a juz myslalem ze uda sie na AVS posluchac Ethos Ultimo a może nawet ....Arctico. 

Sądząc po wielokrotnym odrzuceniu przez Ciebie propozycji odsłuchu Ethosów w Łodzi, zakradłbyś się do pokoju w przebraniu Rysia z Klanu i udawał głupiego. ?

Po kilku dniach po AVS Twoje wywody na temat wad tych kolumn nie miały by końca. Jak się bowiem domyślam - nikt lub prawie nikt z forum na oczy Cię nie widział lub może ścislej - nie widzał babatulara ?

Tak czy inaczej trzymam za Ciebie kciuki, gdyż takich ludzi jak Ty też nam potrzeba na tym forum bo jest weselej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, triode napisał:

te ździebko młodsze ?

post-20288-0-90769600-1364027295_thumb.jpg

Andrzej to Ty zamówiłeś pierwsze Ariesy Classic ,pierwszy egzemplarz był właśnie dla triodego nr 1.

No i nadałem nazwę już temu modelowi ,a miałem się powstrzymać (gdybym wiedział oczywiście) ,nie wiedziałem ? 
Bo nazwa miała być związana z wnuczką Andrzeja , zawaliłem w tej materii ?

Ale to tak tytułem wspomnień ,ale na forum są ludzie z którymi  zawsze i wszędzie można posiadać dobry kontakt ,czego życzę wszystkim pozostałym.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 17.10.2019 o 05:44, babatular napisał:

Czy Studio16Hz będzie się wystawiać na AVS ?

22 godziny temu, Studio16Hertz napisał:

Paweł będziesz na Audio Show ? można by zrobić spotkanie gdzieś w knajpce przy soku i piwku .Mamy rzadką możliwość spotkania się w gronie  znajomych więc można zorganizować wieczorne spotkanie ,ja się podejmę  zorganizowania nas w grupie .

Wynika z tego, ze tak, tylko czy jako Studio16Hz czy pan Grzegorz prywatnie? ?.

Chętnie posłuchałbym topu od Studio16Hz, tylko czy warunki na AVS sa do tego sprzyjające?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, piorasz napisał:

Sądząc po wielokrotnym odrzuceniu przez Ciebie propozycji odsłuchu Ethosów w Łodzi, zakradłbyś się do pokoju w przebraniu Rysia z Klanu i udawał głupiego. ?

Po kilku dniach po AVS Twoje wywody na temat wad tych kolumn nie miały by końca. Jak się bowiem domyślam - nikt lub prawie nikt z forum na oczy Cię nie widział lub może ścislej - nie widzał babatulara ?

Tak czy inaczej trzymam za Ciebie kciuki, gdyż takich ludzi jak Ty też nam potrzeba na tym forum bo jest weselej ?

Luzik. A gdzie kiedykolwiek wypisałem litanie wad na temat kolumn Studio 16Hz. Jedynie co napisałem o ich brzmieniu - to to, że brzmiały przeciętnie ( te których słuchałem)  jak wiele innych kolumn. Tyle.

Być może Ethosy są wybitne a Arctico jeszcze bardziej - być może - więc dlatego chciałbym je usłyszeć. Konstrukcja i głośniki zastosowane w tych kolumnach dają szansę że tak może być.

Fakt - Rafał M. - mnie zaprosił - ale jestem z pokolenia, które uważa, że nie wypada łazić po chałpach nieznajomych ludzi i robić komuś kłopot.

Szanuję zarówno swoją prywatność jak i czyjąś.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielokrotnie była mowa o powstającym salonie w Kutnie

mozliwe ze to bedzie miejsce gdzie cyklicznie da sie zorganizowac odsłuch topowych kolumn w niekrepujący sposób

co na to Grzegorz ?

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, cir napisał:

wielokrotnie była mowa o powstającym salonie w Kutnie

mozliwe ze to bedzie miejsce gdzie cyklicznie da sie zorganizowac odsłuch topowych kolumn w niekrepujący sposób

co na to Grzegorz ?

Bardzo dobry pomysł, warunki akustyczne wyśmienite a również odpowiedni sprzęt "na stanie" by spróbować różnych konfiguracji i połączeń. Czekam z nie cierpliwością na przyszły rok, być może objawią się inne lokalizacje dzięki którym będziemy mogli niekrępująco posłuchać najlepszych zestawień w różnych miejscach naszego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2019 o 05:44, babatular napisał:

Czy Studio16Hz będzie się wystawiać na AVS ?

Chyba coś z kolumn S16Hz powinno być, bo na stronie audioshow.pl na liście wystawców 2019 jest Cayin - Cayin Polska RS: 216 pokój.

Dystrybutorem jest S16Hz, więc innych kolumn raczej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, tb82 napisał:

warunki akustyczne wyśmienite

Po fotkach (w trakcie realizacji / remontu)  , które widziałem zapowiada się ciekawe miejsce. 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, babatular napisał:

Fakt - Rafał M. - mnie zaprosił - ale jestem z pokolenia, które uważa, że nie wypada łazić po chałpach nieznajomych ludzi i robić komuś kłopot.

Tomek i po co się produkujesz ?

przecież wiadomo że babatular i tak nie pojedzie.  Chciałby posłuchać ale nie pojedzie.  On tylko na audioszoł. 

Edytowane przez stench
wniosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Studio16Hertz napisał:

Ale to tak tytułem wspomnień ,ale na forum są ludzie z którymi  zawsze i wszędzie można posiadać dobry kontakt ,czego życzę wszystkim pozostałym.

Tylko że właśnie "stara gwardia" wraz ze mną ta NAJLEPSZA się wykruszyła... Która była dźwigarem i nakręcała ten klub.

Warto było?

P.

 

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.