Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, bolbo napisał:

Roxi jeżeli posiadasz Harbethy to sory za nietakt.

Harbethow nie mam, ale on też mi się podobają. Lubię takie pudełkowate bryły. W samochodach również mam sentyment do takich karoserii wyglądających jak dziecinne zabawki ? Jak kiedyś Polonez Borewicz, ale współczesne niektóre auta czasami maja podobna stylistyczna koncepcje... Twoje Sonusu też są fajne. Jest to zresztą najlepszym dowód, że zainwestowałaś w kolejna skrzynkę, ze jest to udany projekt Arcada. 

6634D731-CBA4-4F2B-891A-753B0E9479C6.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bolbo napisał:


Dla mnie kolumny Sonus Faber lepiej grają za sam wygląd od takich takich Harbethów których nigdy bym nie kupił

Jeżeli można wiedzieć to ile mniej więcej zapłaciłeś za te skrzynki? I jak duży masz pokój?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, piorasz napisał:

A 16hz? Co to za firma - zapyta Japończyk, Amerykanin, czy nawet Francuz?
Na renomę trzeba sobie zapracować. Klub fanatyków marki liczących sobie raptem kilkadziesiąt osób niczego nie zmieni.

zapyta i pomyśli może warto sprawdzić?   i po odsłuchu 16hz, zabierze swoje JBL i zwróci do Media M...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adam Ty51 napisał:

zapyta i pomyśli może warto sprawdzić?   i po odsłuchu 16hz, zabierze swoje JBL i zwróci do Media M...

Niestety ale Piotrek ma rację, to co nam się  wydaje nt naszych rodzimych produktów a już w szczególności nt małego podwórka w klubie nie ma przełożenia na zagranicę. Powód jest prozaiczny bark funduszy na promocję, to jest zupełnie inny model biznesowy taka manufaktura , która opiera się na kilku dystrybutorach i sprzedaży bezpośredniej. Żeby zaistnieć na rynku zagranicznym potrzebne są spore fundusze i kontakty, które wypracowuje się latami a kalkulacja cenowa na dzień dobry 50-70% w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Rezyslaw napisał:

Niestety ale Piotrek ma rację, to co nam się  wydaje nt naszych rodzimych produktów a już w szczególności nt małego podwórka w klubie nie ma przełożenia na zagranicę. Powód jest prozaiczny bark funduszy na promocję, to jest zupełnie inny model biznesowy taka manufaktura , która opiera się na kilku dystrybutorach i sprzedaży bezpośredniej. Żeby zaistnieć na rynku zagranicznym potrzebne są spore fundusze i kontakty, które wypracowuje się latami a kalkulacja cenowa na dzień dobry 50-70% w górę

Nie zgodzę się do końca. Jest wiele manufaktur, które zaczynały w podobnych czasach i potrafiły zaistnieć nie tylko na rynku lokalnym. Kasa zawsze jest potrzebna do rozwoju czy promocji ale nie ma co przesadzać. Można prowadzić sprzedaż bezpośrednią jak robią to inne małe manufaktury. Wystarczy pojechać i pokazać się za sąsiednią granicą na targach audio. Tak robił i robi Xavian przykładowo. Zaraz w lutym mamy targi Audio Video Show w Pradze. Milionów nie potrzeba aby się tam pokazać. Co roku są targi w Anglii. Lampizator to korpo? Jakoś potrafili zaryzykować i wyrabiają markę. Buchardt Audio z Danii - kolejny przykład.

Co za problem skontaktować się z takim portalem jak 6moons.com i wysłać produkt na test? Tysięcy Euro nie trzeba. A taki portal czyta cały świat. Możliwości jest wiele.

Tak naprawdę wszystko zależy od właściciela danej manufaktury jak chce działać. Być może nie chce wychodzić poza rynek lokalny i też trzeba to uszanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żaden sposób tego faktu nie oceniam ,Muzaman potwierdziłeś wszstko co napisałem wcześniej .Co do samego Lampizatora to jest dokładnie odwrotnie bo nigdy nie był doceniany w Polsce i od początku zaatakował zagranicę a w kraju wrècz hejtowany i dopiero w ostatnim czasie o nim głośniej 

Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2019 o 09:06, piorasz napisał:

Co tu porównywać. Jbl jest na rynku dziesiątki lat i dawno sobie zapracowało na prestiż. Markę tą zobaczysz w najlepszych studiach, salach koncertowych czy stadionach. Renoma jest tak ogromna, że kurze łajno zamalowane lakierem na skrzynce JBL niczego nie zmieni.

A 16hz? Co to za firma - zapyta Japończyk, Amerykanin, czy nawet Francuz?
Na renomę trzeba sobie zapracować. Klub fanatyków marki liczących sobie raptem kilkadziesiąt osób niczego nie zmieni.

Pozdrawiam.
 

 

13 godzin temu, adam Ty51 napisał:

zapyta i pomyśli może warto sprawdzić?   i po odsłuchu 16hz, zabierze swoje JBL i zwróci do Media M...

11 godzin temu, Rezyslaw napisał:

Niestety ale Piotrek ma rację, to co nam się  wydaje nt naszych rodzimych produktów a już w szczególności nt małego podwórka w klubie nie ma przełożenia na zagranicę. Powód jest prozaiczny bark funduszy na promocję, to jest zupełnie inny model biznesowy taka manufaktura , która opiera się na kilku dystrybutorach i sprzedaży bezpośredniej. Żeby zaistnieć na rynku zagranicznym potrzebne są spore fundusze i kontakty, które wypracowuje się latami a kalkulacja cenowa na dzień dobry 50-70% w górę

Panowie o co poszło?

W ''Media M'' @piorasz'a kolumn nie znajdziecie.

Piotrek (piorasz) ma pierwszą najstarszą wersję. Miałem do tuningu różne ciut nowsze, i także na wszystkich papierowych przetwornikach z tamtych lat. ''To co było przed, a po moim tuningu - to dwa inne światy, dzieliła je przepaść brzmieniowa'' :

 

msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! Jeden z najładniejszych pokoi jakie widziałem w połączeniu z cegła. Zazdroszczę!

 

Sam robiłeś te ustroje między kolumnami?

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Adam 38 napisał:

Wyjątkowo ładnie zaadoptowany pokoik, nic nie razi w oczy a wręcz chce sie tam usiąść i cieszyć muzyką. Zazdroszczę. 

Dzięki wielkie ?

32 minuty temu, S0nic napisał:

Wow! Jeden z najładniejszych pokoi jakie widziałem w połączeniu z cegła. Zazdroszczę!

 

Sam robiłeś te ustroje między kolumnami?

Dziękuję, ustrojów nie robiłem sam, ale jak widać niżej,  niektórzy już wiedzą ?

Obecnie: Roksan Caspian MKII + CD Caspian M1 + S16Hertz Canto Grand. Kable: Audionova StarLight RS, Audionova euphoria RS, Supra Trico. Rapture AMP, Fostex TH-X00, Shure SRH 1540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, EMiL napisał:

Dobre produkty należy promować:)

Za płyta binarna na suficie masz wełnę?

Nie 

Obecnie: Roksan Caspian MKII + CD Caspian M1 + S16Hertz Canto Grand. Kable: Audionova StarLight RS, Audionova euphoria RS, Supra Trico. Rapture AMP, Fostex TH-X00, Shure SRH 1540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, EMiL napisał:

Dominuje u Ciebie rozpraszanie, miałeś robione pomiary i poglos wyszedł ok?

Oczywiście, że tak. To, że nie ma wełny za binarkami, nie znaczy że nie ma innego materiału ? Jest o różnych gęstościach w zależności od miejsca. Na ścianach (oprócz miejsc gdzie widać cegłę) również, ale zakryty. 

Edytowane przez morfeusz_

Obecnie: Roksan Caspian MKII + CD Caspian M1 + S16Hertz Canto Grand. Kable: Audionova StarLight RS, Audionova euphoria RS, Supra Trico. Rapture AMP, Fostex TH-X00, Shure SRH 1540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, morfeusz_ napisał:

Dzięki wielkie ?

Dziękuję, ustrojów nie robiłem sam, ale jak widać niżej,  niektórzy już wiedzą ?

Masz wyjątkowe podejście do tematu. Najpierw akustyka potem sprzęt. Rewelacja ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MrSalieri napisał:

Bardzo ładny pokój ?

Okolice Łodzi?  Jaki metraż ?  Wrzucisz  pomiary ? 

Tak okolice Łodzi, około 21m2, publicznie nie chce tego robić. Np podczas jakiegoś spotkania, nie ma sprawy. 

Godzinę temu, S0nic napisał:

Masz wyjątkowe podejście do tematu. Najpierw akustyka potem sprzęt. Rewelacja ?

Tak i nie. Najpierw był sprzęt, następnie akustyka, ale w innym pomieszczeniu, tam nie miałem takich możliwości jak tutaj, gdzie mogłem remontować i adaptować jak mi się podoba,wedle własnego gustu i potrzeb. Sprzęt pozostał ten od którego zaczynałem, ponieważ jest zadowalający, przynajmniej na chwilę obecną. 

16 minut temu, EMiL napisał:

Sprzęt jest sensowny do canto, może tylko wzmacniacz M1 by się przydał;)

 

Lub jakaś lampka :).  Przyszłość pokaże, coś się pewnie kiedyś zmieni. Mniej lub więcej ?

Obecnie: Roksan Caspian MKII + CD Caspian M1 + S16Hertz Canto Grand. Kable: Audionova StarLight RS, Audionova euphoria RS, Supra Trico. Rapture AMP, Fostex TH-X00, Shure SRH 1540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, morfeusz_ napisał:

Tak okolice Łodzi, około 21m2, publicznie nie chce tego robić. Np podczas jakiegoś spotkania, nie ma sprawy. 

Rozumiem.  

18 minut temu, morfeusz_ napisał:

Lub jakaś lampka :).  Przyszłość pokaże, coś się pewnie kiedyś zmieni. Mniej lub więcej ?

Namów Pawła @Silver_85 na odwiedziny ze swoim wzmacniaczem i kolumnami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, morfeusz_ napisał:

Silver85 masz do mnie blisko ?

Jeszcze raz gratuluję super pomieszczenia. 

Chętnie Cię odwiedzę. Na razie mogę wpaść ze swoim wzmacniaczem bo jego wezmę pod pachę. Pudła od kolumn mam wywiezione na działkę i to już większa logistyka. Sam im z 4 piętna nie zniosę. Temat do przemyślenia. Odezwę się na priv. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
48 minut temu, stecko napisał:

Ciekawostka taka:

Nasze buraczki:)

Nigdy nie slyszalem o tej marce.

s-l1600 (18).jpg

s-l1600 (19).jpg

s-l1600 (20).jpg

s-l1600 (21).jpg

s-l1600 (22).jpg

To znana marka ,a w zasadzie znany jest jej właściciel Joachim Gerhard ,czyli dawny właściciel Audio Physic-a .Po sprzedaży marki założył kolejną pod nazwą Sonics .Czyli tak samo ja Franco Serblin po sprzedaży marki Sonus Faber założył nową pod nazwą Franco Serblin, tak samo jak Dan D'Agostino po sprzedaży Krella założył markę Dan D'Agostino ,itd itd .

Tych firm sprzedanych jest cale mnóstwo ,a twórcy zakładają kolejne marki lub współuczestniczą w kolejnych przedsięwzięciach jak dawny właściciel  Avance współtworzy Gato itd,itd.

Co do tego modelu to już starszy model nieprodukowany zbudowany jeszcze na midwooferach od Vify XT18WH09/08 oraz kopułce Seasa 22TAF/G. Bardzo ładny fornir na tych kolumnach ,wizualnie pasuje do głośników ?

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znana marka ,a w zasadzie znany jest jej właściciel Joachim Gerhard ,czyli dawny właściciel Audio Physic-a .Po sprzedaży marki założył kolejną pod nazwą Sonics .Czyli tak samo ja Franco Serblin po sprzedaży marki Sonus Faber założył nową pod nazwą Franco Serblin, tak samo jak Dan D'Agostino po sprzedaży Krella założył markę Dan D'Agostino ,itd itd .

Tych firm sprzedanych jest cale mnóstwo ,a twórcy zakładają kolejne marki lub współuczestniczą w kolejnych przedsięwzięciach jak dawny właściciel  Avance współtworzy Gato itd,itd.

Co do tego modelu to już starszy model nieprodukowany zbudowany jeszcze na midwooferach od Vify XT18WH09/08 oraz kopułce Seasa 22TAF/G. Bardzo ładny fornir na tych kolumnach ,wizualnie pasuje do głośników
Dzięki za wyjasnienie Panie Grzegorzu. Jak je zobaczylem, tak jakoś skojarzyło mi się z moimi byłymi aries reference (palisander).

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.