Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie takie zestawienie płytowe. Muszę przyznać , że nadal Arcady mnie zaskakują. Na szczęście pozytywnie ?  

Za kilka dni zacznę to co już planowałem wcześniej czyli sprawdzenie innych wzmacniaczy. Na pierwszy ogień  posłucham hybrydy Lectora i myślę , że to będzie oczywisty partner dla mojego cdp 0.6t . We wtorek ma być u mnie. 

PŁYT.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chwila głupawki/słabości? mnie złapała...

Sprawdzam więc zainteresowanie moimi Arcadami 3.5. Kolor palisander, wersja z morel elite, rezystory węglowe, kolce soundcare superspike, pełne maskownice(fajnie odchudzają kolumnę), kondy Audyn i Mundorf, stan jak nowe, pełny komplet, pierwszy właściciel.

Fotki mam jakieś stare ale mogę zrobić nowe.

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany, to zapraszam na PW.

 

22.jpg

11.jpg

33.jpg

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, stecko napisał:

Panowie, chwila głupawki/słabości? mnie złapała...

Sprawdzam więc zainteresowanie moimi Arcadami 3.5. Kolor palisander, wersja z morel elite, rezystory węglowe, kolce soundcare superspike, pełne maskownice(fajnie odchudzają kolumnę), kondy Audyn i Mundorf, stan jak nowe, pełny komplet, pierwszy właściciel.

Fotki mam jakieś stare ale mogę zrobić nowe.

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany, to zapraszam na PW.

 

22.jpg

11.jpg

33.jpg

A co kolejne będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Silver_85 napisał:

Za kilka dni zacznę to co już planowałem wcześniej czyli sprawdzenie innych wzmacniaczy. Na pierwszy ogień  posłucham hybrydy Lectora i myślę , że to będzie oczywisty partner dla mojego cdp 0.6t . We wtorek ma być u mnie. 

A Cayina 845 nie brałeś pod uwagę?

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, stecko napisał:

Jeszcze nic:) tzn chodzi mi coś po głowie ale sam nie jestem pewien czy dobrze robię... dynaudio...

Jednym słowem ,,zdrajca" ?.

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, stecko napisał:

Panowie, chwila głupawki/słabości? mnie złapała...

Sprawdzam więc zainteresowanie moimi Arcadami 3.5. Kolor palisander, wersja z morel elite, rezystory węglowe, kolce soundcare superspike, pełne maskownice(fajnie odchudzają kolumnę), kondy Audyn i Mundorf, stan jak nowe, pełny komplet, pierwszy właściciel.

Fotki mam jakieś stare ale mogę zrobić nowe.

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany, to zapraszam na PW.

 

22.jpg

11.jpg

33.jpg

Masz chyba taką samą wersję jak ja (a przynajmniej z zewnątrz - Morel Elite, pełne maskownice, palisander santos, soundcare)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, stecko napisał:

Fotki mam jakieś stare ale mogę zrobić nowe.

Ładnie u Ciebie wyglądają Arcady. Nie rób głupstw ? 

5 godzin temu, stecko napisał:

tzn chodzi mi coś po głowie ale sam nie jestem pewien czy dobrze robię... dynaudio...

A tak poważnie to najlepiej by było kupić Dynki i postawić je koło Arcad i wtedy zdecydować. Tylko to niestety mocniej szarpnie po portfelu. 

 

5 godzin temu, cortes napisał:

A Cayina 845 nie brałeś pod uwagę?

Na razie podchodzę do tego luźno. Nie mam parcia na zmiany bo A55TP dobrze sobie radzi. Jestem ciekaw jak Arcady zagrają z tranzystorami czy hybrydami i na tym się teraz skupie. Jak coś mnie oczaruje to kto wie. CS-845A to na pewno kozak. Powiedź mi jak u Ciebie sobie radzi z bardziej dynamicznym repertuarem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gram już ok 2 lat na tranzystorze karan ka i180mk2 i złego słowa powiedzieć nie mogę. Jest wykop, gładka szczegółowa górę i barwna średnica jak na tranzystor. Bas jest szybki, nie czuć spowolnienia takiego jakiego miałem z UR S9.

Większość przechodzi z trana na lampę i ma nirvane, ja zrobiłem odwrotnie hehe.

Do tego komfort i bezobslugowosc trana na plus.

 

 

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Silver_85 napisał:

Powiedź mi jak u Ciebie sobie radzi z bardziej dynamicznym repertuarem ? 

Radzi sobie bardzo dobrze. Slayer, Sepultura i tym podobne sieczkobrzęki. Moim skromnym zdaniem piecyk jest mega uniwersalny jeśli chodzi o repertuar, a w moim przypadku jest mocno zróżnicowany. Zachowana jest wielobarwność basu, niskie zejście.  Co bardzo dobrze o nim świadczy. Aczkolwiek przyznaję, że nie jest to bas wyrywający włosy na klacie jak przykładowo Krell. Na pewno jest to zawodnik warty sprawdzenia u siebie.

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Największy problem Cayina 845 to bardzo słaba kontrola basu. Na tle innych 845 wypada bardzo blado pod tym względem. 
Najwieksza zaleta jest średnica, w której przyjemnie czuć lampe 300b. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, plastik1989 napisał:

Największy problem Cayina 845 to bardzo słaba kontrola basu. Na tle innych 845 wypada bardzo blado pod tym względem. 

Kompletna bzdura. Chyba, że zapomniałeś dodać - w moim systemie, co oczywiście zmienia postać rzeczy. Aha jeszcze możemy mieć do czynienia z tzw. drugim dnem.????

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
10 godzin temu, cortes napisał:

Kompletna bzdura. Chyba, że zapomniałeś dodać - w moim systemie, co oczywiście zmienia postać rzeczy. Aha jeszcze możemy mieć do czynienia z tzw. drugim dnem.????

Faktycznie, porównanie 845 Cayina robiliśmy w systemie Kolegi, a nie moim. Trwało jakieś 6h i porównywaliśmy te wzmacniacze łeb w łeb, więc jakieś tam wnioski mogę wyciągnąć - zwłaszcza, że ten konkretny system słuchałem dobre kilka razy i coś tam o nim już wiem. 

Z jakimi wzmacniaczami na lampie 845 porównywałeś Caiyna? Znam tą lampkę dosyć dobrze i większość popularnych u Nas w kraju konstrukcji na tej lampie słyszałem, a  po prostu nie znam innej aplikacji, która by słabiej radziła sobie z dolnymi rejestrami niż Cayin. 

  

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, plastik1989 napisał:

Z jakimi wzmacniaczami na lampie 845 porównywałeś Caiyna? Znam tą lampkę dosyć dobrze i większość popularnych u Nas w kraju konstrukcji na tej lampie słyszałem, a  po prostu nie znam innej aplikacji, która by słabiej radziła sobie z dolnymi rejestrami niż Cayin. 

Z Mastersoud Compact 845 i moim zdaniem ten piec ma gorszą kontrolę basu.

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, plastik1989 napisał:

Z jakimi wzmacniaczami na lampie 845 porównywałeś Caiyna? Znam tą lampkę dosyć dobrze i większość popularnych u Nas w kraju konstrukcji na tej lampie słyszałem, a  po prostu nie znam innej aplikacji, która by słabiej radziła sobie z dolnymi rejestrami niż Cayin. 

Moim zdaniem Grzegorz powinien uruchomić kanał na youtube i zaprezentować lepiej na polskim rynku Cayina. Ułatwiłoby to ludziom poznanie tej marki i dobranie właściwej konfiguracji. 

Z pewnością będziesz miał Plastik znaczący wkład w motywację niezbędną na jego realizację i tym samym przyczynisz się do zwiększenia sprzedaży. 

Takich filmów mi brakuje jak ten. Grzegorz, czekamy na YT ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cayin 845 grał swojego czasu na AVS z Minasami IV i nie odnotowałem jakiegoś problemu z basem. Wiadomo Minasy są też łatwe do napędzenia. Kupując taki wzmacniacz trzeba się liczyć z lekkim rozmyciem konturu czy też miękkością na basie , ale za to rekompensuje on to muzykalnością, wybrzmieniami , przestrzenią , barwą itp.  Wiele w kwestii basu zależy też od pomieszczenia. Jak komuś zależy na dynamicie na basie to zapewne lepiej się sprawdzą lampy KT88/6550.  

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
2 godziny temu, cortes napisał:

Z Mastersoud Compact 845 i moim zdaniem ten piec ma gorszą kontrolę basu.

Słuchałem go też i pomimo powtarzanej w koło przez Grześka opinii o tragicznym basie tego wzmacniacza (którego notabene słuchał tylko gościnnie w obcym systemie), ja tak tego nie odebrałem (słuchaliśmy tego samego systemu z nim). Zazdroszczę, że udało Ci się go posłuchać u siebie, polowałem na niego chwilę, ale bardzo długo nie widziałem na sprzedaż żadnego - fajnie ze udało Ci się go pożyczyć i posłuchać, przyznać musisz, że jest ładny skurczybyk. Jak miałeś możliwość porównania mastersounda u siebie z Cayinem i faktycznie takie wnioski wyciągnąłeś to nie będę z nimi polemizował, ja nie miałem takiej możliwości. Natomiast słuchałem 845 cayina kontra stary UR 845 i korzyść na tle dynamiki i kontroli basu, jest bardzo wyraźna na korzyść UR. 

1 godzinę temu, Roxi napisał:

 

Z pewnością będziesz miał Plastik znaczący wkład w motywację niezbędną na jego realizację i tym samym przyczynisz się do zwiększenia sprzedaży. 

 

 

Sprzedaż Cayinow, jej potencjalny wzrost czy spadek jest mi całkowicie obojętny. Piszę swoje oponie o modelu, który miałem okazję słuchać i który MZ jest przeciętny na tle innych produktów opartych o tą lampę, czy w ogóle z tej półki cenowej. Ale na przykład najniższe modele na kt88 wydają mi się całkiem OK. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, plastik1989 napisał:

Piszę swoje oponie o modelu, który miałem okazję słuchać i który MZ jest przeciętny na tle innych produktów opartych o tą lampę, czy w ogóle z tej półki cenowej.

Szanuję Twoje zdanie , niemniej jednak ja osobiście lepiej grającego wzmacniacza opartego o lampę 845 w cenie Cayina Cs845A  nie znalazłem. Na bas nie narzekam przy ciężkiej nucie. Wcześniej miałem Cayina A70mkII opartego o lampę 6550 i u mnie problemu z basem również nie było. Natomiast u jednego usera na tym samym piecu bas był rozciągnięty i tzw. buła. Reasumując końcowy efekt dźwiękowy jaki uzyskujemy jest mariażem wielu czynników.

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście przychylam się do opinii @venom200. @plastik1989 piszę zapewne o odsłuchach u mnie a wie, że nie potwierdzam odczuć o wolnym basie z Cayina845. Dynamika to inna bajka i na pewno nie jest to wzmak do łamania ścian ale chyba też nie taka jego rola a średnicę i górę ma bardzo dobrą. U @cortes byłem, słuchałem i z moim DAC R2R Cayin845 nie miał problemu z basem.

Edytowane przez h3x_Lukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
15 minut temu, h3x_Lukasz napisał:

Ja osobiście przychylam się do opinii @venom200. @plastik1989 piszę zapewne o odsłuchach u mnie a wie, że nie potwierdzam odczuć o wolnym basie z Cayina845. Dynamika to inna bajka i na pewno nie jest to wzmak do łamania ścian ale chyba też nie taka jego rola a średnicę i górę ma bardzo dobrą. U @cortes byłem, słuchałem i z moim DAC R2R Cayin845 nie miał problemu z basem.

Ja pamietam ze Twój kt88 na dole dużo lepiej sobie radził z kolumnami niż cayin 845. A pod koniec jak podpiąłem swojego Unisona (na kradzionych) lampach, zarówno kontrolą jak i dynamiką zaprezentował się znacznie lepiej na basie od KT. Zresztą pamiętam nasze zdziwienie, bo nikt z nas się nie spodziewał takiego efektu. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Cayin na 845 trzeba spróbować inaczej dobrać lampy.

300b na pokładzie nie są złe ale to najtańsze lampy typu solid,mesh były by mz.lepsze i to wyraźnie.

ostatnio mikołaj przyniósł mi takie jak na foto ? i różnica naprawdę warta jest dopłaty.

kolejna sprawa:ten wzmacniacz znacznie lepiej zagra z zewnętrznym pre .

IMG_20191125_170838.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cayin CS845A to dobry wzmacniacz jak za te pieniądze.
Jak wiecie miałem go i sprawdziłem sporo konfiguracji lamp, to ja zacząłem z Sylvanią 6F8G, 845T, do tego miałem jeszcze 300B Emission Labs.

Lampy wnoszą wiele na plus, ale pewnych rzeczy nie przeskoczymy. Całym sercem wzmacniacza są transformatory, a te w Cayinie nie są tak wydajne prądowo jak choćby w ogromnych i brzydkich Line Magnetic 219ia.

To jest słychać i tego nie zmienimy. Cayin ma nie wątpliwie swoje atuty, ale uwierzcie, że dźwięk lamp 845 nie kończy się na tym wzmacniaczu, niestety trzeba jeszcze trochę dołożyć, aby uzyskać więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.