Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins

Rekomendowane odpowiedzi

Do mnie dzisiaj dotarła spóźniona gwiazdka z ciekawymi płytami...

 

Przyznaję, że na Arcadach w połączeniu z ze słabo grającą lampą Cayina  ☺️brzmią wybornie. Pierwszą pozycję z załączonego foto można nabyć w bonusie oprócz autografu mistrza wraz z indywidualną dedykacją co stanowi nie lada gratkę dla kolekcjonerów.

Przy okazji życzę Wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku.

20191231_135100.jpg

Edytowane przez cortes

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny galopuja niestety , jakies spadki to moze opamiętanie po stronie dystrybutorów  bo to oni windują ceny /marże od lat a nie producenci

powklejajcie jeszcze troche nowych płyt to bede miał co pokazać mikołajowi ? moze zmięknie jak skoncze remont

w temacie słabo grającej lamy Cayin  ?jak wiadomo od momentu powstania wzmacniaczy lampowych to do  takiego wzmacniacza trzeba dobrać odpowiednie kolumny i to cała tajemnica odkrywana przez kolejne pokolenia na audiostereo

 

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



ceny galopuja niestety , jakies spadki to moze opamiętanie po stronie dystrybutorów  bo to oni windują ceny /marże od lat a nie producenci
 


Nie wiedzałem, że 16hz ma dystrybutorów. Ceny też idą w górę. Jak to wytłumaczć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko idzie do góry. Usługi pojedynczych przedsiąbiorców nie mających swoich dystrubutorów, ale np. swoich dostawców (np. takich ja ja) również bo koszty wszystkiego rosną.
Poza tym inaczej ceniłem swoje usługi jak zaczynałem czy jak byłem na jakimś tam sobie poziomie a inaczej teraz.
Poza tym skoro są chętni, którzy kupują za pewne kwoty to znaczy, że w ich opinii produkt jest tego warty.
Tylko tyle i aż tyle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem "biegły "w temacie 16 hz

Myślałem, że jako posiadacz kolumn 16hz temat cen oraz dystrybucji nie będzie Ci obojętny? Nie musisz być w cale "biegły". Wystarczy szczere zdanie w tym temacie. Stać Cię na to?

 

 

Poza tym skoro są chętni, którzy kupują za pewne kwoty to znaczy, że w ich opinii produkt jest tego warty.

Tylko tyle i aż tyle

 

To jest kluczowe ale nie ma nic wspólnego z cennikiem na stronie www producenta. Pomijając dystrybutorów jest to "w miarę" uczciwe. Ale.... Co ma powiedzieć "jeleń", który nie lubi się targować ? Czy nadal będzie uczciwie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piorasz napisał:

Myślałem, że jako posiadacz kolumn 16hz temat cen oraz dystrybucji nie będzie Ci obojętny? Nie musisz być w cale "biegły". Wystarczy szczere zdanie w tym temacie. Stać Cię na to?

szczere zdania wypowiada sie w obecnosci osób które się zna a ich intencje są jasne

w jakiekolwiek gierki sie nie bawie

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
19 godzin temu, cir napisał:

w temacie słabo grającej lamy Cayin  ?jak wiadomo od momentu powstania wzmacniaczy lampowych to do  takiego wzmacniacza trzeba dobrać odpowiednie kolumny i to cała tajemnica odkrywana przez kolejne pokolenia na audiostereo

 

Czyli nie ma lepszych ani gorszych urządzeń lampowych tylko źle dobrane kolumny? Takie wnioski wyciągnąłeś po kilkunastu latach siedzenia na forum? Czyli nie ma sensu porównywać w ogóle lampowców na tych samych lampach tylko trzeba odpowiednio dobrać kolumny. Takie wnioski można wyciągnąć czytając Twojego posta.  Bardzo ciekawe podejście do tematu. Na pewno oryginalne. 

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, cir napisał:

 

w temacie słabo grającej lamy Cayin  ?jak wiadomo od momentu powstania wzmacniaczy lampowych to do  takiego wzmacniacza trzeba dobrać odpowiednie kolumny i to cała tajemnica odkrywana przez kolejne pokolenia na audiostereo

 

Pójdę w tym kierunku jeszcze dalej. Do danego systemu trzeba jeszcze dobrać słuchacza, ludzie w tak dziwny sposób potrafią sobie wyobrazić dobry dźwięk że po prostu najlepiej nie walczyć z tym wyobrażeniem tylko dać się jemu ponieść dla dobra obu stron?

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

szczere zdania wypowiada sie w obecnosci osób które się zna

 

Dotyczących kolumn? Czyli, że jak?

To jakaś szara strefa? Tak to zrozumiałem.

 

 

ich intencje są jasne

w jakiekolwiek gierki sie nie bawie

 

Chcesz powiedzieć, że moje intencje nie są jasne? Nigdy nie ukrywałem swoich intencji. Zresztą mylisz wolność słowa z intencjami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze zestawienie płytek. Co mnie urzeka w małych Arcadach , to że co bym nie wrzucił do cedeka to brzmienie jest  co najmniej  dobre moim zdaniem. Wiadomo jedne płyty brzmią lepiej inne gorzej , ale przy mało której płycie się "męczę". 

Plly.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze zestawienie płytek. Co mnie urzeka w małych Arcadach , to że co bym nie wrzucił do cedeka to brzmienie jest  co najmniej  dobre moim zdaniem. Wiadomo jedne płyty brzmią lepiej inne gorzej , ale przy mało której płycie się "męczę". 
Plly.thumb.jpg.818e39ae2d2f3c0662d7b5fd8ec99040.jpg
Świetny zastaw a i jakże różny. Tak trzymać.
Mało gadać - dużo słuchać.
Dzis obejrzałem zaległy film "Muzyka Ciszy" - biografia Bocelli-go. Polecam z nowym rokiem. Dawno nie widziałem tak dobrego filmu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich sympatyków Studia 16 Herz. a hejterow z góry pozdrawiam

Testuję właśnie Arcady 2,5 w połączeniu z Amplifonem Set 42SE  + Dac Denafrips Terminator i transport PC z wyjściem AES/EBU.  Muszę przyznać że nie słyszałem u siebie lepszego zestawu.

Gra to świetnie.

Jest świetna scena,  przestrzeń , rozdzielczość , wszystkie niuanse jak na dłoni, do tego dynamika - petarda, swoboda wybrzmień niesamowita.

No i wokale bajka.

Jeśli ktoś szuka wzmaka do arcad 2,5 to polecam amplifona set 42 se - opad szczeny gwarantowany, mimo że kosztuje sporo to wart każdej zlotowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, MrSalieri napisał:

Coś więcej na ten temat można? 

Znasz to rozwiązanie. Myślę, że dość bliźniacze ?

14 godzin temu, azis_light napisał:

oś szuka wzmaka do arcad 2,5 to polecam amplifona set 42 se - opad szczeny gwarantowany, mimo że kosztuje sporo to wart każdej zlotowki

Potwierdzam. Duet Arcada 2,5 + SET42 tworzą coś niesamowitego. Mój Amplifon przeszedł małe zmiany w brzmieniu po okresie wygrzania, wszystkie na plus szczególnie góra. Teraz w planie upgrade DAC'a a wcześniej zapewne klima ? 2 x GM70 w 14m2 to taka przyjemna, nieplanowana sauna na lato.

 

Edytowane przez h3x_Lukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, h3x_Lukasz napisał:

Znasz to rozwiązanie myślę, że dość bliźniacze ?

Tak podejrzewałem ale wolałem dopytać ?

azis_light nanapisz coś o brzmieniu tego Terminatora.

15 minut temu, h3x_Lukasz napisał:

Teraz w planie upgrade DAC'a

Masz już jakichś potencjalnych kandydatów do nowego zestawienia? 

Edytowane przez MrSalieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, azis_light napisał:

Testuję właśnie Arcady 2,5 w połączeniu z Amplifonem Set 42SE  + Dac Denafrips Terminator i transport PC z wyjściem AES/EBU.  Muszę przyznać że nie słyszałem u siebie lepszego zestawu.

Azis, a Ty nie miałeś Arcad 3,5 czy coś mi się pomieszło? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pc z separatorem optycznym adnaco plus karta RME HDSPE AES do tego 4 zasilacze liniowe

Jeśli chodzi o Dać Terminator - to moim zdaniem świetny wybór, fajna scena, dobra separacja i rozdzielczość, super wokale , dynamika na najwyższym poziomie, a najbardziej charakterystyczne dwie cechy to w/g mnie doskonały wielobarwny bas i super "analogowość",  nic nie drażni a wszystkie detale jak na dloni

Silver_85

Nie mylisz się, mam nadal Arcady 3,5

Ale wygląda na to że będzie krok wstecz i wymiana na 2,5 bo żeby tak wysterować arcady 3,5 to trzeba by niezłą elektrownię no i dużo więcej kasy sypnąć. Dopóki nie usłyszałem u siebie bezpośredniego porównania żyłem w nieświadomości i myślałem że moje 3,5 dostają dość prądu , a tu niespodzianka okazuje się że nic bardziej mylnego.

Set 42 se z arcadami 2,5 robi co chce, a z moimi niestety nie radzi sobie tak dobrze. Po prostu arcady 2,5 są o wiele łatwiejsze do wysterowania i dzięki temu efekt końcowy jest piorunujący. Nie dość że scena jest jeszcze lepsza, separacja i rozdzielczość też to dynamika i swoboda wybrzmień jest na zupełnie niedostępnym do tej pory dla mnie poziomie.

Aż strach pomyśleć jak arcady 3,5 by zagrały gdyby je "godnie" napędzić to dopiero byłaby jazda.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Masz już jakichś potencjalnych kandydatów do nowego zestawienia? 


Denafrips Terminator, dCS, ciekawy jestem nowego Holo May ale wypożyczyć w Polsce raczej nie ma gdzie. Na pewno coś z alternatyw na razie mi nieznanych. Warunkiem jest muzykalnoś, dobra rytmika i wejście na zewnetrzny zegar.

Wysłane z mojego AGS2-W09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
2 godziny temu, azis_light napisał:

Dopóki nie usłyszałem u siebie bezpośredniego porównania żyłem w nieświadomości i myślałem że moje 3,5 dostają dość prądu , a tu niespodzianka okazuje się że nic bardziej mylnego.

Jakiś czas temu bardzo mocno powątpiewałem, w to że Cayin 845 jest w stanie wysterować Arcady 3.5 - bo po prostu wiem, że nie jest w stanie poprawnie wysterować nawet Arcad 2.5... Oczywiście jestem hejterem i co ja tam wiem - więc moje wpisy zostały obśmiane. Ale przyjemniej miałem możliwość porównania nausznie "wyczynowości" tego sprzętu, a Ci którzy pokupowali te Cayin845 w większości kupili je w ciemno, bez porównań z innymi sprzętami z tej półki. Wierząc jedynie w bajki sprzedawcy i porównując co najwyżej ze swoimi starymi Cayinami na kt88 (chlubnym wyjątkiem jest Cortes, który porównywał Cayina845 z Mastersoundem845).

Teraz sam nausznie przekonałeś się, jaka jest różnica między prawdziwym wysterowaniem kolumn, a tym co wydawało Wam się, że jest wysterowaniem kolumny - chyba jesteś takim samym hejterem co ja... ? Widzisz już doskonale, że Cayin 845 nie ma startu mocą do set42, a ten z kolei ma kłopot by poradzić sobie z 3,5way... Szkoda, że sprzedawca albo nie znał możliwości tego wzmacniacza w stosunku do tych kolumn, albo świadomie wpuścił Cię na minę... Może gdyby dało się tu wcześniej prowadzić sensowną rozmowę, udałoby się uniknąć kontrowersyjnych połączeń typu Cayin845 i Arcada 3.5... 

Z kolei SET42 to dobry wzmacniacz i w tej cenie w jakiej sprzedaje go producent, czyli trzy dychy z hakiem, za nowy sprzęt z gwarancją i fakturą, to trzeba przyznać, że to fajna sprawa. Mi tam pare rzeczy nie pasuje, ale to kwestia osobistych preferencji dźwiękowych, a nie jakości.  Więc jeśli tylko komuś ta prezentacja dźwięku pasuje, na pewno będzie zadowolony, bo reszta tj. holografia, szybkość, detaliczność są conajmniej dobre.  No i wykonanie też bardzo dobre. 

 

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, azis_light napisał:

Pc z separatorem optycznym adnaco plus karta RME HDSPE AES do tego 4 zasilacze liniowe

Jeśli chodzi o Dać Terminator - to moim zdaniem świetny wybór, fajna scena, dobra separacja i rozdzielczość, super wokale , dynamika na najwyższym poziomie, a najbardziej charakterystyczne dwie cechy to w/g mnie doskonały wielobarwny bas i super "analogowość",  nic nie drażni a wszystkie detale jak na dloni

Silver_85

Nie mylisz się, mam nadal Arcady 3,5

Ale wygląda na to że będzie krok wstecz i wymiana na 2,5 bo żeby tak wysterować arcady 3,5 to trzeba by niezłą elektrownię no i dużo więcej kasy sypnąć. Dopóki nie usłyszałem u siebie bezpośredniego porównania żyłem w nieświadomości i myślałem że moje 3,5 dostają dość prądu , a tu niespodzianka okazuje się że nic bardziej mylnego.

Set 42 se z arcadami 2,5 robi co chce, a z moimi niestety nie radzi sobie tak dobrze. Po prostu arcady 2,5 są o wiele łatwiejsze do wysterowania i dzięki temu efekt końcowy jest piorunujący. Nie dość że scena jest jeszcze lepsza, separacja i rozdzielczość też to dynamika i swoboda wybrzmień jest na zupełnie niedostępnym do tej pory dla mnie poziomie.

Aż strach pomyśleć jak arcady 3,5 by zagrały gdyby je "godnie" napędzić to dopiero byłaby jazda.

 

 

 

Czyli do arcad 3,5 lepszy bedzie mocny tranzystor?

Paweł (Silver): już wiesz który wzmak dobrze zagra z Twoimi paczkami ?

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, konradwo napisał:

Arcady 3.5 fajnie śmigają z mocnymi tranzystorami pokroju Accuphase E-408 czy Krella kav-500i ale przełączając się na A70T nie ma wrażenia jakiejś utraty kontroli nad kolumną a dochodzą inne ciekawe aspekty ?

Do arcad 3,5 niestety ale potrzeba duuuuzo więcej niż to co wyżej wymieniłeś. Miałem krella kav500i i niestety to o wiele za mało żeby usłyszeć choćby 50 % tego co potrafią te kolumny, o cayinie nie wspominając

Same waty na papierze to nie wszystko

Wydajność prądowa plus neutralność w poszczególnych zakresach  i dopiero się pięknie odwdzięczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.