Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.02.2020 o 12:38, piorasz napisał:


Aby skrócić Twoje cierpienie powiem jedno. Nie będą w/w płyty tych zespółow nigdy dobrze grać z Minasami. Tak jak i wiele rockowych innych płyt. Te kolumny nie są do takiej muzyki.
Taka natura tych konstrukcji.

Ja mam trochę starszą konstrukcje mimo i słucham głownie rocka i metalu na nich.Wszystko zależy od wzmaka , żeby

uzupełnił niedostatki basu.Miałem kiedyś triangle , do rocka były ok ale miały słabszą przestrzeń i góra zabardzo piskliwa.

W focalach 714 jakoś było zadużo basu i dudniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja mam trochę starszą konstrukcje mimo i słucham głownie rocka i metalu na nich.Wszystko zależy od wzmaka , żeby
uzupełnił niedostatki basu.Miałem kiedyś triangle , do rocka były ok ale miały słabszą przestrzeń i góra zabardzo piskliwa.
W focalach 714 jakoś było zadużo basu i dudniło.
Rozumiem. Ja słucham głównie rocka. Mimo nie znam ale Minas Anor - hmm. Posłuchaj chodźby "I ching".
Potem na innych kolumnach, na których to gra bardzo dobrze. Zrozumiesz o co mi chodzi.
Minasy naprawdę dobrze wspominam ale jak ktoś pisze o basie z tych kolumn... Cóż mało słyszał.

b9e47d190fb58103a968d793640c1292.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, piorasz napisał:

Minasy naprawdę dobrze wspominam ale jak ktoś pisze o basie z tych kolumn... Cóż mało słyszał.

U mnie pokoj 15m i warunki lokalowe(blok) nie pozwala na nadmierny bas.Zresztą ja wole krótki bas i szybki.

Kiedyś słuchałem w 25m moich kolumn i basu było faktycznie za mało.W moim pokoju jest w sam raz.Jak chce mocniej przywalić to zakładam słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



U mnie pokoj 15m i warunki lokalowe(blok) nie pozwala na nadmierny bas.Zresztą ja wole krótki bas i szybki.
Kiedyś słuchałem w 25m moich kolumn i basu było faktycznie za mało.W moim pokoju jest w sam raz.Jak chce mocniej przywalić to zakładam słuchawki.


Konkretnie i na temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, thomaz napisał:

U mnie pokoj 15m i warunki lokalowe(blok) nie pozwala na nadmierny bas.Zresztą ja wole krótki bas i szybki.

I właśnie do mniejszych pomieszczeń są dedykowane Mimo czy Minasy. Ja miałem Minasy w pomieszczeniu mniejszym niż 20m2 i na brak basu nie narzekałem. Repertuar u mnie mocno zróżnicowany i Minasy IV okazywały się dość uniwersalne. Co nie znaczy , że wszystkie płyty brzmiały świetnie. W przypadku kiepskich realizacji rockowych nagranych dość płasko mogłoby być lepiej, za to rekompensowały to w czymś innym. Generalnie jak ktoś słucha głównie np. metalu to zapewne znajdzie lepsze kolumny stricte pod ten gatunek. To też dużo zależy od jakości nagranych płyt. Kolejna sprawa to trzeba dobrze dobrać resztę toru do Minasów. Nie ze wszystkim dobrze zagrają. Z perspektywy czasu uważam , że są bardziej "wybredne" niż Canto Grand czy Arcady 2,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Oj Tomku, zazdroszczę Ci kolumn które są tak uniwersalne ze w 13m (w super akustyce) w 30 i w 90 grają wybitnie. Elastyczne jak gumka od majtek. Jedyne na świecie. 
Moje niestety tak wybitne nie są -bo tylko 15-25 m dadzą radę... Inne głośniki, inna obudowa, inny litraż, nie jest to bass refleks... Więc ciężko to „klonem” nazwać, ale jak to z przekupkami plotkującymi zwykle bywa, coś tam usłyszy, a resztę historii sobie dopisze - ważne, że macie używanie i ubaw po pachy. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastik twoja rzetelność jak zawsze mocno wątpliwa.
Wypuszczasz bąki o swojej wiedzy a wychodzi kupa jak zawsze. Jakiś czas temu Ciebie specjalnie podpuscilem w pewnej kwestii aby zweryfikować twoje mądrości i co aspekt milczący, bo nie masz nic do powiedzenia, co by świadczyło o twojej rzetelności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki proponuję nie wracać uwagi te zaczepki i je olać bo to nie ma sensu. Z władzą na tym forum nie wygracie. Jeśli produkt jest dobry to się obroni i żadni pseudo redaktorzy i żadni komornicy tego nie zmienią choć bardzo tego chcą. Skupmy się na muzyce. 

Polecam z przesłuchanych ostano: 

ppp.jpg

pppł.jpg

trójka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
3 godziny temu, venom200 napisał:

Plastik twoja rzetelność jak zawsze mocno wątpliwa.
Wypuszczasz bąki o swojej wiedzy a wychodzi kupa jak zawsze. Jakiś czas temu Ciebie specjalnie podpuscilem w pewnej kwestii aby zweryfikować twoje mądrości i co aspekt milczący, bo nie masz nic do powiedzenia, co by świadczyło o twojej rzetelności

Venom200, mimo szczerych chęci nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć, bo nie spotkałem się jeszcze z takim stwierdzeniem jak "aspekt ciszy" i po prostu nie wiem co to znaczy. Jeśli masz jakieś pytania, to spróbuj je sformułować w bardziej przystępnej i zrozumiałej formie. Jeśli nie chcesz zaśmiecać tego wątku (zwłaszcza "kupami" i "bąkami"), możesz załatwić to korespondencyjnie (aspekt PW). 

Co do rzetelności, to odnosisz się do mojego posta o doborze metrażu do Ethosów. Wielokrotnie powtarzana tu opinia o referencyjnych efektach sonicznych uzyskiwanych z Ethos w 13m (w super akustyce!), jak i równie dobrych efektów w pomieszczeniu 90m jest kontrowersyjna, ale to nie ja tą tezę wyartykułowałem, a jedynie się na nią powołałem. 

 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
7 minut temu, venom200 napisał:

Umówmy się że Ciebie nie lubię ,od dawna jak byłeś adminem przyłapałem cię na twojej nie konsekwencji to dałeś mi.od razu bana.
Pierwszy to był przypadek tego że jak nie potrafisz odpowiedzieć na coś to unikasz odpowiedzi na różne sposoby.

A cóż to za grzech, że nie umiejąc odpowiedzieć się nie odpowiada...? '"Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa." Inna sprawa, że nie zawsze to, że ktoś Ci nie odpowie wynika z faktu, że nie umie, może po prostu nie chce...? 

Co do bana, to skąd mam pamiętać każdą blokadę nałożoną przez przeszło rok, przy takiej ilości forumowiczów...? Skąd w ogóle masz pewność, że to ja nałożyłem? Jaki to był wątek? Jeśli chcesz możemy to załatwić przez "aspekt PW", żeby Silver nie musiał zdjęć swojej płytoteki wrzucać cały wieczór. 

 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A cóż to za grzech, że nie umiejąc odpowiedzieć się nie odpowiada...? '"Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa." Inna sprawa, że nie zawsze to, że ktoś Ci nie odpowie wynika z faktu, że nie umie, może po prostu nie chce...? 
Co do bana, to skąd mam pamiętać każdą blokadę nałożoną przez przeszło rok, przy takiej ilości forumowiczów...? Skąd w ogóle masz pewność, że to ja nałożyłem? Jaki to był wątek? Jeśli chcesz możemy to załatwić przez "aspekt PW", żeby Silver nie musiał zdjęć swojej płytoteki wrzucać cały wieczór. 
 
Ty nie rozumiesz głównego problemu że.majac władze wykorzystywałeś ją bezwzględnie.
Jak zostałeś przyłapany kasowałeś post i zakładałeś kaganiec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 minuty temu, venom200 napisał:

Ty nie rozumiesz głównego problemu że.majac władze wykorzystywałeś ją bezwzględnie.
Jak zostałeś przyłapany kasowałeś post i zakładałeś kaganiec.

Ale kiedy i gdzie? Poza tym nie myl faktów, jeśli ktoś pisze łamiąc regulamin, to nie ma co później doszukiwać się teorii o "nakładaniu kagańca". BTW od kiedy CIR został wyrzucony z lidera klubu jedyne co zostało zrobione to pościąganie kilkudziesięciu banów nałożonych przez Niego w tym miejscu...

P.S. Skoro taki kaganiec nakładam, to czemu w ogóle możesz tu pisać?

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ale kiedy i gdzie? Poza tym nie myl faktów, jeśli ktoś pisze łamiąc regulamin, to nie ma co później doszukiwać się teorii o "nakładaniu kagańca". BTW od kiedy CIR został wyrzucony z lidera klubu jedyne co zostało zrobione to pościąganie kilkudziesięciu banów nałożonych przez Niego w tym miejscu...

P.S. Skoro taki kaganiec nakładam, to czemu w ogóle możesz tu pisać?

To było już dosyć dawno temu, kaganiec został zdjęty bo przedstawiem sprawę wyżej, po czym został zdjęty natychmiast

 

Btw ja na 13 metach bym się nie odważył wcisnął podłogówek w ogóle.

I wcale nie chodzi nawet o bas a raczej o brak przestrzeni dla dźwięku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
jeśli zamiast standów będzie pełna kolumna to nic nie stoi na przeszkodzie próbować
Kiedyś próbowałem zrobić szpagat i pękły mi spodnie w kroku.

A poważnie to jeśli ktoś lubi "jakieś" granie to masz rację - nic nie stoi na przeszkodzie. Ograniczenia pomieszczenia nie załatwią żadne kolumny ani nawet żadna akustyczna adaptacja. Mówimy tu o 13 m. Jak dobre by nie były Ethosy - nie mają szans zagrać pełnią swoich możliwości. W takim pokoju mój kolega koszykarz Jak się dobrze wyciągnie w fotelu to nogami będzie zdejmował maskownice z kolumn. Jak to się mówi? Prawa fizyki nie oszukasz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.02.2020 o 08:21, artur 1984 waw napisał:

Lofgren na Minasach brzmi cudownie. Jak ktoś przychodzi to włączam Keith dont go i ludzie pytają co to za kolumny.

To prawda. Pamiętam też jak kolega wpadł do mnie posłuchać płyty Cohena Ten New Songs. Był zachwycony jak to na Minasach brzmiało w sumie za mną do dziś chodzi to piękne brzmienie średnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na chwilę. Patrze sporo osób, sporo znajomych ników. Pozdrawiam wszystkich miłośników muzyki i sprzętu od 16 Hz. Pana Grzegorza pozdrawiam serdecznie. 

Szukam sobie jakiś monitorków co bym zagrały fajnie z  PianoCraft MCR 870. Doradzice używane, a odniesienie mam słuchowe do BW 606 co w komplecie sprzedają. Wymyśli się coś aby grało lepiej ? Chociaż i tak ma to grać 'obok mnie"  ot przy tłuczeniu w klawiaturę, albo tłuczeniu w kotleta, czyli chyba nie warto zawracać se głowy tylko brać co dają do PianoCrafta. Takie potrzeby, takie możliwości, takie czasy  ?

Edytowane przez robin102

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2020 o 19:08, plastik1989 napisał:

BTW od kiedy CIR został wyrzucony z lidera klubu jedyne co zostało zrobione to pościąganie kilkudziesięciu banów nałożonych przez Niego w tym miejscu..

ze niby Co ?

firma 16hz  wycofała sie z promocji na audiostereo wiec siłą rzeczy moja obecnosc nie miała racji bytu

trafiłem tu jedynie dlatego ze taki był warunek admina dskrzypczak a nie mój czy firmy 16 hz

wchodzac do klubu zdjąłem wszystkie bany które były dokładnie około 12 i wysłałem PW ze jesli chca moga ponownie wejsc do tematu /klubu

po odbanowaniu czesc osób wróciła do stałego rozmontowywania watku wiec łącznie zostało zablokowany z mojego konta 8 osób

piszesz jawna nieprawde jak widze regularnie bo moze ludzie uwierzą i straszenie cirem odbywa sie juz u ciebie jakby  jakimis fazami

poniewaz piszesz jawna nieprawde wpis zgłaszam do admina jako zwykłą  prowokacje w klubie  i zakłamywanie rzeczywistosci

 

 

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, robin102 napisał:

Szukam sobie jakiś monitorków co bym zagrały fajnie z  PianoCraft MCR 870. Doradzice używane, a odniesienie mam słuchowe do BW 606 co w komplecie sprzedają. Wymyśli się coś aby grało lepiej ? Chociaż i tak ma to grać 'obok mnie"  ot przy tłuczeniu w klawiaturę, albo tłuczeniu w kotleta, czyli chyba nie warto zawracać se głowy tylko brać co dają do PianoCrafta. Takie potrzeby, takie możliwości, takie czasy  ?

Witamy ? szkoda , że tak rzadko zaglądasz ?  

Co do Twojego dylematu. Jeśli to jest zalecany zestaw to pewnie gra dobrze i jeśli słuchałeś to tylko brać ? Z Grześkowych przychodzą mi do głowy tylko Canto One New , ale nie wiem czy one pod Pianocraftem zagrają. Raczej będzie ciężko. A chcesz to postawić na szafce czy na standach ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako wielki fan pianocrafta (mojego "starego" 670 dałem Mamie do sypialni) muszę jednak przyznać, że S16 do tego "systemu" ma się jednak jak wół do karety. Ani nie pasuje klasą ani charakterem brzmienia, chyba że Piano... się rozparceluje i moduł CD/DAC podłaczy do jakiegoś sensowniejszego wzmacniacza, ale wówczas o żadnym pianocrafcie nie ma już mowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.