Skocz do zawartości
terror twins

Klub miłośników - Studio 16 Hertz

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Sonic990 napisał:

zasilane tylko z WM 300? :)

Nie, na bas jest Reimyo Pat 777 :)))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm ciekawe więc trzeba jeszcze poczekać ;-). Może jest to układ symetryczny 4xbas, 2xśredni i 2xwysoki.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Szymon napisał:

Nie, na bas jest Reimyo Pat 777 :)))

czyli tak, więc jest pasywna zwrotnica :)

6 minut temu, zibii napisał:

Hmm ciekawe więc trzeba jeszcze poczekać ;-). Może jest to układ symetryczny 4xbas, 2xśredni i 2xwysoki.

Pamiętam jak Grzegorz kiedyś mówił, żeby wyrównać pasmo w jakimś berylu ciekawie byłoby połączyć z jeszcze czymś na górze :)

E: Zibi, co byłoby najlepsze na dół i średnice :) ?

Edytowane przez Sonic990

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Szpieg napisał:

To pomówienie ze strony Szymona. W ten sposób chciałby zdyskredytować moją osobę w tym wątku, ponieważ w taki sposób będzie jemu łatwiej pominąć moje pytania, które do niego skierowałem i na które nie ma merytorycznej, rzeczowej odpowiedzi. 

A które pojawiły się jedynie po jego wcześniejszych wpisach.

Pomówieniem by to było gdybyś wcześniej nie funkcjonał na tym forum pod innym nickiem przed 21 lipcem 2018, (czyli w momencie założenia "Szpieg") - a funkcjonowałeś, więc nie udawaj Greka. 

• Lubię to 4
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wy się tu szarpiecie za języki a ja tymczasem do mojej 845 zamontowałem lampki od Emdestera 6F8G + podstawki RCA VT99 Black. Zamiast fabrycznych oczywiście.

I dziwna sprawa bo dźwięk jakiś taki mocno do przodu bardzo dużą dynamika. Ale właśnie Arcady zagrały jasno jak nigdy przedtem tzn nie jest to poziom który kłuje uszy ale ucho przyzwyczajone do czegoś innego bardzo zrównoważonego grania.

Nie wymontowałem jednak lampek a zmieniłem kabel głośnikowy z M&B Hybrid na kilka razy tańszą Luna. Luna jest dużo bardziej łagodnym kablem który w poprzednim zestawieniu zagrał ciut gorzej.

Jednak w audio nie ma logiki w zestawieniu z lampami RCA tańszy kilku krotnie kabel zagrał o wiele bardziej akceptowalnym dźwiękiem niż z dużo droższym Hybrid.

Arcady zagrały świetnie pełna dynamika dźwięk nie męczący.

Chciałbym rzec aż to Audio

Najgorsze jest przedstawienie głowy że tańszy gra lepiej , długo walczyłem i zmieniałem kable ale werdykt jest jeden. PS bez mówienia czegokolwiek poprosiłem drugiego słuchacza o opinie i była identyczna

• Lubię to 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

po dłuższej nieobecności przeglądam ostatnie wydarzenia w Naszym temacie.

Jestem niestety rozczarowany, wobec czego podjąłem działania , które pozwolą niektórym userom na kilkudniowy urlop.

mimo wszystko proszę o wpisy merytoryczne wpisy włącznie z wzajemnym szacunkiem dla drugiej osoby

• Lubię to 1
  • Dziękuję 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, terror twins napisał:

po dłuższej nieobecności przeglądam ostatnie wydarzenia w Naszym temacie.

Jestem niestety rozczarowany, wobec czego podjąłem działania , które pozwolą niektórym userom na kilkudniowy urlop.

mimo wszystko proszę o wpisy merytoryczne wpisy włącznie z wzajemnym szacunkiem dla drugiej osoby

Jak najbardziej.  Prosimy o częstszą obecność bo czasami ciężko wytrzymać i czegoś nie napisać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.
Po ostatnich dyskusjach w klubie jestem w wielkiej D...
Jestem zupełnym amatorem który czerpał wiedzę z opinii, sugestii i doświadczenia innych osób w tym klubie.
Użytkuję Canto Grand S16 i Cayin a55TP.
Gra mi to jak na moje warunki pomieszczenia, sprzętowe, finansowe i osłuch super i jestem w pełni zadowolony.
Czytam o kolumnach, głośnikach, lampach, wzmacniaczach itp itd.
I teraz po tych dyskusjach ma wielką zadrę!
Źle wybrałem, mogłem inaczej?
Mam to wszystko wyrzucić za okno?

Pierwsza myśl ... chyba tak! Bo coś tu nie jest w porządku.

Na dzień dzisiejszy, jednak NIE!
Ale ... gdzie jest prawda?

Muzycznie, dźwiękowo, sprzętowo, obsługowo wszystko mi pasuje!

Sugestie forumowiczów są dla mnie bardzo ważne. Piszczcie jak najwięcej o swoich doświadczeniach!

Mam nadzieję, że Klub będzie działać jak dawniej i będzie encyklopedią nie tylko dla „wytrawnych” słuchaczy ale także dla tych z „niższej półki”. Poczułem się przez moment dyskusji jako użytkownik sprzętu „2 sortu”. Ale takie mamy czasy.
Będę nadal czytał i obserwował Klub bo wiele fajnych rzeczy w nim się dowiedziałem i jeszcze się wydarzy!
Nie wiem jak działa forum, jakie ma zasady marketingowe ale wiele dobrych rzeczy i tak się dowiedziałem.
D.
Keep on rock in the free world!

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Darek7774 napisał:

Gra mi to (...) super i jestem w pełni zadowolony.

Czytam (...) I teraz (...) mam wielką zadrę!

Skoro dźwięk Ci się podoba, to na kiego grzyba przejmować się cudzym pisaniem i jakimiś internetowymi opiniami nieznanych Ci gostków? Sprzęt kupiłeś chyba dla siebie, żeby sobie na nim w domowym zaciszu dla własnej przyjemności słuchać swojej ulubionej muzyki, tak? Jeżeli tak, to ciesz się tym co masz i kupuj płyty, taśmy, pliki, czy z czego tam sobie słuchasz. I życzę dużo zadowolenia i emocji płynących z obcowania z ukochaną muzyką.

Chyba że się mylę, i sprzęt kupiłeś po to żeby się nim przechwalać po internetowych forach? A to wtedy sorry, musisz koniecznie zmienić sprzęt. Najlepiej na taki fafnaście razy droższy, nie ważne jak będzie grał shocked.gif 

Powyższe to oczywiście żarcik, nie miej mi tego za złe. Pamiętaj, nie ma prawdy absolutnej. A w tej sprawie są tylko dwie prawdy. Twoja prawda (dla ułatwienia pozwoliłem sobie ją wyboldować) i cudza prawda. Twoja prawda jest taka, że Ci się podoba. A skoro tak, to olej cudzą prawdę. Nie stwarzaj sobie sztucznych problemów i ciesz się muzyką. A jeżeli jednak swędzi Cię kieszeń i koniecznie musisz wydać jakiś szmal na coś ze sprzętu grającego, to kup sobie jakieś fajne NOS lampki sterujące do wzmacniacza. Takim ruchem przynajmniej nie zrobisz niczego nieodwracalnego wink.gif

• Lubię to 11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A dziś u mnie w systemie pogrywa mała kwadra 12au7 Rayteon i 12ax7 Amperex Buggle Boy.  Jestem oczarowany :)

Antonio Forcione Quartet - In Concert magia, magia, magia!!! 

@Rafał.M wielkie dzięki za tą płytkę.

Na razie nie mogę przestać grać :)))  Napiszę później parę słów w klubie Cayina o tych lampkach.

• Lubię to 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, Darek7774 napisał:

Witam.
Po ostatnich dyskusjach w klubie jestem w wielkiej D...
Jestem zupełnym amatorem który czerpał wiedzę z opinii, sugestii i doświadczenia innych osób w tym klubie.
Gra mi to jak na moje warunki pomieszczenia, sprzętowe, finansowe i osłuch super i jestem w pełni zadowolony.
Czytam o kolumnach, głośnikach, lampach, wzmacniaczach itp itd.
I teraz po tych dyskusjach ma wielką zadrę!
Mam to wszystko wyrzucić za okno?

Sugestie forumowiczów są dla mnie bardzo ważne. Piszczcie jak najwięcej o swoich doświadczeniach!

Mam nadzieję, że Klub będzie działać jak dawniej i będzie encyklopedią nie tylko dla „wytrawnych” słuchaczy ale także dla tych z „niższej półki”. Poczułem się przez moment dyskusji jako użytkownik sprzętu „2 sortu”. Ale takie mamy czasy.
Będę nadal czytał i obserwował Klub bo wiele fajnych rzeczy w nim się dowiedziałem i jeszcze się wydarzy!
Nie wiem jak działa forum, jakie ma zasady marketingowe ale wiele dobrych rzeczy i tak się dowiedziałem.
D.
Keep on rock in the free world!

Z niższej półki?  Masz sprzęt lepszy niż 99%  ludzi w naszym kraju ;)

• Lubię to 2
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Sonic990 napisał:

Masz sprzęt lepszy niż 99%  ludzi w naszym kraju ;)

Ośmielę się wprowadzić mała korektę :-). Jeśli weźmiesz pod uwagę ogół społeczeństwa, to myślę, że nawet 99,9999...% :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam towarzystwo po przerwie . 

Jestem od 2013 roku posiadaczem  Aries Reference i ku  mojemu zdziwieniu  Aries jako jeden z najlepszych produktów  został wycofany z oferty studia 16 hertz . Czym jest to spowodowane  ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie dlatego, że teraz najlepszym produktem S 16Hz jest linia Ethos.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 12.01.2019 o 01:28, Darek7774 napisał:

Niedawno byłem w nowym salonie audio który chce podjąć współpracę w zakresie sprzedaży produktów naszej firmy i słuchaliśmy Canto Grand oraz A-55TP zarówno w zestawie jak i z innymi wzmacniaczami samych kolumn  z bardzo dobrymi krajowymi wzmacniaczami innej firmy i sam właściciel powiedział że do 10 tyś Canto Grand nie maja sobie równych .Zresztą opinie mam od samych klientów punktach autoryzowanych gdzie ten model sprzedajemy. Słuchaliśmy w salonie innych kolumn do 10 tyś za komplet .Zresztą popularność tego modelu bije rekordy sprzedażowe ,to o czymś mówi .Niestety po 5 latach stałej ceny będziemy mieli pierwszą w historii podwyżkę ceny tego modelu ,udało się nie zmieniać ceny przez tyle lat ,a obecnie koszta produkcji są już wysokie ,zresztą model świetny ,rzecz jasna nie każdy przecież musi go kupować .

A sam Cayin A-55TP sterował inne polskie kolumny firmy z Zielonej góry za 24 kzł 3 drożne gdzie na basie zaaplikowany był 22cm Eton z relatywnie nowej serii na membranach celulozowych .Ten wzmacniacz zaserwował tym kolumnom sporą dawkę dynamiki i kopa na basie .Ruszył  tą kolumną skutecznie zachowując bardzo klarowny charakter .

Tu się nie ma co przejmować trollingiem,gdyby firma była  mało znacząca nikt by jej nie kopal po kostkach ,widocznie z racji udziału w sprzedaży na rynku polskim kogoś to mocno boli. My będziemy nadal produkować kolumny i Wam je serwować ,lubicie nasze brzmienie cieszymy się bardzo . W produkcję zaangażowani są przecież nasi podwykonawcy a Ci także starają się jak najlepiej aby finalnie produkt był najlepszy w określonej kwocie .

15 godzin temu, DJ_Achmed napisał:

Jestem od 2013 roku posiadaczem  Aries Reference i ku  mojemu zdziwieniu  Aries jako jeden z najlepszych produktów  został wycofany z oferty studia 16 hertz . Czym jest to spowodowane  ??

Z punktu małego producenta niedużej skali produkcji nie można posiadać w ofercie nieskończoną ilość modeli .Z aktualnej oferty musimy przecież obecne modele posiadać ,niektóre w wyraźnie większych ilościach ,wiec Ariesa nie ma w katalogowej ofercie .Ale wytwarzamy go co pewien czas na indywidualne zlecenie w każdej postaci Aries ,Aries Classic, Referece .To nadal bardzo udana kolumna .Iluminatory to bardzo barwne brzmienie .Obecnie w ofercie katalogowej mamy Credo R150 i Credo R150 SE gdzie 18-tka iluminator pracuje na średnicy ,w tym projekcie głośnik ten pokazuje kapitalnie swoje walory klarowności ciepła ,barwy przede wszystkim .

Dopiero co wróciłem z  wyjazdu na północ Polski ,wracam do siebie na południe a tu jak było przed wyjazdem śniegu od po kostki po kolana. Miłego dnia i jak macie Pociechy lepcie Bałwana ,to dla wszystkich co parzy ich w klawiaturę i skupić się nie mogą na merytoryce pisania ,zawsze to odskocznia od szukania dziury w całym. Forum audiostereo to fajne miejsce i bank wiedzy zatem uszanujcie to miejsce .

37 minut temu, cortes napisał:

Pewnie dlatego, że teraz najlepszym produktem S 16Hz jest linia Ethos.

A tak seria Ethos daje największe możliwości brzmieniowe ,lubi się z dobrą elektroniką z jaką często grywa u zadowolonych nabywców .Ostatnio zagościły w Krakowie 31 grudnia 2018 roku zastępując godnie kolumny droższe krakowskiego dystrybutora .Ja Wam pisał nie będę jakie bo to jak czytam wywołuje emocje . Będzie salon w Kutnie najwcześniej zapraszam każdego w imieniu właściciela ,będą także inne salony gdzie będzie można posłuchać serii Ethos .

Miłego dnia koledzy klubowicze i forumowicze portalu audiostereo. Nie ma co się stresować hejtem. 

Edytowane przez Studio16Hertz
  • Lubię to 9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minutes ago, Studio16Hertz said:

Niedawno byłem w nowym salonie audio który chce podjąć współpracę w zakresie sprzedaży produktów naszej firmy i słuchaliśmy Canto Grand oraz A-55TP zarówno w zestawie jak i z innymi wzmacniaczami samych kolumn  z bardzo dobrymi krajowymi wzmacniaczami innej firmy i sam właściciel powiedział że do 10 tyś Canto Grand nie maja sobie równych .Zresztą opinie mam od samych klientów punktach autoryzowanych gdzie ten model sprzedajemy. Słuchaliśmy w salonie innych kolumn do 10 tyś za komplet .Zresztą popularność tego modelu bije rekordy sprzedażowe ,to o czymś mówi .Niestety po 5 latach stałej ceny będziemy mieli pierwszą w historii podwyżkę ceny tego modelu ,udało się nie zmieniać ceny przez tyle lat ,a obecnie koszta produkcji są już wysokie ,zresztą model świetny ,rzecz jasna nie każdy przecież musi go kupować .

Jestem zwykłym konsumentem, który chce mieć w miarę sensowny sprzęt, który gra, a nie wydziela dźwięki. Miesiąc temu z żoną podjęliśmy decyzję o kupnie lepszych kolumn. Szukałem nowego modelu w cenie do 10 tys. Zwiedziłem 5 salonów w stolicy, przesłuchałem chyba blisko 20 modeli, mając już jakieś osłuchanie / doświadczenie (przechodziłem z KEF R300). Na moje ucho nic nie dorównało S16 Hertz w kwocie za którą kupiłem Minas Anor. Nikt mnie do niczego nie zmuszał ani nachalnie nie przekonywał, choć "hejt" wzbudzał jakąś nieufność, to postanowiłem nie podchodzić do sprawy na podstawie opinii w sieci i zaufać własnym uszom. Może i mogłem posłuchać jeszcze więcej (żałuję, że nie przesłuchałem tylko Klipsch HERESY III, nawet po to by zobaczyć te kolumny), ale kolumny miały wszystko, czego szukałem - średnicę, spokojne granie (choć tu ważny jest dobór elektroniki i kabli - "boje" opisane w niedawnych postach), łatwość adaptacji w moim pomieszczeniu a nawet względy wizualne (żona...). 
Pytałem dzisiaj żonę, który z zestawow (tzn obecny czy przeszły) jej bardziej odpowiada: odpowiedziała, że obecny, ze względu na to, że chce się słuchać więcej, jest spokojnie i melodyjnie. 
Wszystko w temacie.

• Lubię to 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 godzin temu, artur 1984 waw napisał:

.Na moje ucho nic nie dorównało S16 Hertz w kwocie za którą kupiłem Minas Anor. Nikt mnie do niczego nie zmuszał ani nachalnie nie przekonywał.

To już pewnie w najnowszym wydaniu te zacne kolumny. Wrzuć foteczki jeśli kupiłeś, bo chętnie luknę co tam się zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A dziś u mnie w systemie pogrywa mała kwadra 12au7 Rayteon i 12ax7 Amperex Buggle Boy.  Jestem oczarowany :)
Antonio Forcione Quartet - In Concert magia, magia, magia!!! 
[mention=63276]Rafał.M[/mention] wielkie dzięki za tą płytkę.
Na razie nie mogę przestać grać :)))  Napiszę później parę słów w klubie Cayina o tych lampkach.
Widzę, że się rozwijasz. Szlifowanie systemu trwa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Szymon napisał:

Widzę, że się rozwijasz. Szlifowanie systemu trwa.

Postanowiłem trochę zasmakować legendarnych lamp NOS i sprawdzić na własne uszy czy to co czytam, ma rzeczywiste przełożenie w jakości dźwięku. Jak na razie jest obiecująco :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 14.01.2019 o 15:59, artur 1984 waw napisał:

Jestem zwykłym konsumentem, który chce mieć w miarę sensowny sprzęt, który gra, a nie wydziela dźwięki. Miesiąc temu z żoną podjęliśmy decyzję o kupnie lepszych kolumn. Szukałem nowego modelu w cenie do 10 tys. Zwiedziłem 5 salonów w stolicy, przesłuchałem chyba blisko 20 modeli, mając już jakieś osłuchanie / doświadczenie (przechodziłem z KEF R300). Na moje ucho nic nie dorównało S16 Hertz w kwocie za którą kupiłem Minas Anor. Nikt mnie do niczego nie zmuszał ani nachalnie nie przekonywał, choć "hejt" wzbudzał jakąś nieufność, to postanowiłem nie podchodzić do sprawy na podstawie opinii w sieci i zaufać własnym uszom. Może i mogłem posłuchać jeszcze więcej (żałuję, że nie przesłuchałem tylko Klipsch HERESY III, nawet po to by zobaczyć te kolumny), ale kolumny miały wszystko, czego szukałem - średnicę, spokojne granie (choć tu ważny jest dobór elektroniki i kabli - "boje" opisane w niedawnych postach), łatwość adaptacji w moim pomieszczeniu a nawet względy wizualne (żona...). 
Pytałem dzisiaj żonę, który z zestawow (tzn obecny czy przeszły) jej bardziej odpowiada: odpowiedziała, że obecny, ze względu na to, że chce się słuchać więcej, jest spokojnie i melodyjnie. 
Wszystko w temacie.

Mogę się pod tym w całości podpisać. Wygląda to prawie (słuchałem o wiele mniej kolumn ale te zestawienia, których słuchałem w cenie wyższej mnie nie przekonały) tak jak moja droga do zakupu Minas Anor IV u pana Grzegorza i jestem bardzo zadowolony z efektu. Pozostaje mi do ogarnięcia kwestia źródła. Chciałbym zaznaczyć, ze nie aspiruje do miana audiofila ale raczej uważam siebie za melomana "na dorobku" :). 

W dniu 14.01.2019 o 15:41, Studio16Hertz napisał:

Miłego dnia koledzy klubowicze i forumowicze portalu audiostereo. Nie ma co się stresować hejtem

Amen. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, poszukuję nóżek do Arcad, takich jakie stosują np. KEF czy Dynaudio.

Nie wiecie gdzie można takie nogi kupić? Może znacie kogoś, kto mógłby coś takiego zrobić?

nogikef.png

nogidynki.png

Edytowane przez mrrod

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam znajomego co ma dostęp do lasera i zaplecza ślusarskiego.  Robił mi standy pod kolumny.  Myślę że jak byś zrobił projekt w AutoCADdzie to by coś takiego wystrugał. Okolice Krakowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, mrrod napisał:

Nie wiecie gdzie można takie nogi kupić? Może znacie kogoś, kto mógłby coś takiego zrobić?

Skontaktuj sie z forumowiczem o nicku Azus  (Kartogen Audio )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za porady. Z AutoCADem to będzie problem - na oczy tego nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, mrrod napisał:

Panowie, poszukuję nóżek do Arcad, takich jakie stosują np. KEF czy Dynaudio.

nogikef.png

nogidynki.png

widziałem takie na ebay,ale kosztują sporo.

oprócz Soundcare,są jeszcze takie z Chin:

HIFI Audio Speakers Amplifier CD Ceramic Steel beads Anti shock Shock Absorber Foot Pad Feet Pads Vibration Absorption Stands-in Speaker Accessories from Consumer Electronics on Aliexpress.com | Alibaba Group

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu ‎19‎.‎01‎.‎2019 o 14:48, triode napisał:

Dzięki triode za linka. Soundcare i te z linku widziałem. Nie za bardzo mi się to podoba. 

Szukam takich nóżek jak na załączonej fotce.

nogi.thumb.png.2848a420e84ef1de86853d8cac61691f.png

nogi2.thumb.jpg.e7947ff48b7973c4783d5d8d8cf8d09d.jpg

Niestety, robione indywidualnie są drogie lub bardzo drogie.

Pamiętasz może, gdzie je widziałeś na ebay?

Edytowane przez mrrod

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolega Emdester miał fajne podstawy/nóżki do Arcad. Trochę innego typu niż te z Twoich fotek , ale pamiętam , że były ładne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, mrrod napisał:

Dzięki triode za linka. Soundcare i te z linku widziałem. Nie za bardzo mi się to podoba. 

Te dolne to Dynaudio i z tego co wiem nie są dostępne "luzem", za to spokojnie bardzo podobne (bez gumowych oringów) ma w ofercie Gauder Akustik - nazywają się Spike extenders  i kpl. kosztuje ok. 1 750 PLN.(link)

gauder-akustik-spikes-auslegerset-fuer-1

Miałem takie w swoich Arconach 80 i bardzo je sobie chwaliłem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak sobię wyobrażam rozkład sił w takich podstawkach to w życiu bym tego nie zastosował sam. Może w dynkach jest to przemyślane, dopracowane. Ale bez odpowiedniego gniazda to słabo wg mnie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi