Skocz do zawartości
terror twins

Klub miłośników - Studio 16 Hertz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki triode za linka. Soundcare i te z linku widziałem. Nie za bardzo mi się to podoba. 
Szukam takich nóżek jak na załączonej fotce.
nogi.thumb.png.2848a420e84ef1de86853d8cac61691f.png
nogi2.thumb.jpg.e7947ff48b7973c4783d5d8d8cf8d09d.jpg
Niestety, robione indywidualnie są drogie lub bardzo drogie.
Pamiętasz może, gdzie je widziałeś na ebay?
Jak sobię wyobrażam rozkład sił w takich podstawkach to w życiu bym tego nie zastosował sam. Może w dynkach jest to przemyślane, dopracowane. Ale bez odpowiedniego gniazda to słabo wg mnie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

4 Pure Aluminium Speaker Shock Absorbing Floor Stand Protectors Spike Feet | eBay

4x Aluminium Heavy Duty Speaker Stand with Brass Spikes | eBay

moim zdaniem-po wysunięciu punktów podparcia poza obrys skrzynki,kolce tracą sens...trzeba by budować sztywną platformę..wystarczy sobie wyobrazić jak rozkłada się ciężar kolumny.

s-l1600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, serdecznie dziękuję za linki i porady.

2 godziny temu, maciek36 napisał:

Jak sobię wyobrażam rozkład sił w takich podstawkach to w życiu bym tego nie zastosował sam. Może w dynkach jest to przemyślane, dopracowane. Ale bez odpowiedniego gniazda to słabo wg mnie.

Może tak zastosować jakiś stalowy płaskownik, powiedzmy 50 mm x 8 mm o długości skrzynki plus jakieś 10 - 15 cm?

Trzeba taki płaskownik obrobić (zaokrąglić) i zamontować do skrzyni. Coś jak na tym ręcznym rysunku (przepraszam za jakość). Pomalować proszkowo. Przy rogach zrobić nowe otwory na kolce. Może by coś z tego było?

20190121_183241.thumb.jpg.e1afc916299c8551809f34ab6740edaf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Nowych Dynaudio z serii Contour pojedyncze nóżki zostały zastąpione takimi profilami i msz. jest to najlepsze rozwiązanie:

Dynaudio_Contour_30-0046.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, triode napisał:

4 Pure Aluminium Speaker Shock Absorbing Floor Stand Protectors Spike Feet | eBay

4x Aluminium Heavy Duty Speaker Stand with Brass Spikes | eBay

moim zdaniem-po wysunięciu punktów podparcia poza obrys skrzynki,kolce tracą sens...trzeba by budować sztywną platformę..wystarczy sobie wyobrazić jak rozkłada się ciężar kolumny.

s-l1600.jpg

a jakie jest uzasadnienie  takiego twierdzenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W Nowych Dynaudio z serii Contour pojedyncze nóżki zostały zastąpione takimi profilami i msz. jest to najlepsze rozwiązanie:
Dynaudio_Contour_30-0046.jpg
Może mieli zwroty, z wyrwanymi nóżkami ? :) więc zastosowali coś sensowniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
42 minuty temu, Rezyslaw napisał:

a jakie jest uzasadnienie  takiego twierdzenia?

strzałka ugięcia belki.

pamiętasz ze szkoły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale co ma wspólnego modół  odkształcenia poprzecznego z kolcami, jakoś nie wyobrażam sobie aby zamontować pod kolumnami metalowych stóp , które nie wytrzymują ciężaru  statycznego dźwiganej konstrukcji, nie ma znaczenia czy wystają one poza obrys jak są dobrze zrobione, po prostu kolumny z szeroką podstawą są stabilniejsze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, maciek36 napisał:

Może mieli zwroty, z wyrwanymi nóżkami ? :) więc zastosowali coś sensowniejszego.

Nie sądzę, tu raczej chodzi o odróżnienie starej serii od nowej, bo rozstaw otworów montażowych wydaje się taki sam, więc na upartego można byłoby sobie samemu taki upgrade zrobić ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi