Skocz do zawartości
terror twins

Klub miłośników - Studio 16 Hertz

Rekomendowane odpowiedzi

Gra jeszcze lepiej jak wygląda!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość masza1968

Coraz bardziej zaczynają mi sie podobać takie jasne forniry.

Jestem pewny, że graja świetnie. SS nie może żle grać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolumna ma `rasową` sylwetkę,prawidłowe proporcje więc prezentuje się wybornie.Do tego dżwięk taki jak lubię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wizualnie bardzo ładne kolumny, zastosowane przetworniki pozwalają twierdzić, ze brzmieniowo również bardzo dobrze. Czy będą one w przyszłości w ofercie 16Hertz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolumny są kompletne,dopracowane więc zapewne będą dostępne na zamówienie.To korzystniejsza forma zakupu dla kupującego,ponieważ pozwala na realizację własnych pomysłów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Arek__45

Czas pokaze prawde..teraz to tylko zauroczenie....zobaczymy za rok...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie szykują się małe zmiany, tak sprzętowe jak mieszkalne.

dla osób posiadających minasy, czy one muszą być odstawione od ściany?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie stoją około 80 cm od ściany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Manewruj a napewno znajdziej optymalne dla siebie ustawienie:) Powodzenia i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

terror twins, 21 Sie 2009, 22:57

cześć Michale.

U mnie nie więcej niż 40-50 cm i nie odczuwam 'podbicia' basu.

PS. Elektronika też idzie do wymiany?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie obawiasz się, że latorlośl za jakiś czas zainteresują kopółki? Bo maskownic Minasy nie mają...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam Panowie.Zastanawiam się nad zakupem Mimo do mojego Musical Fidelity A300.A może Ktoś miał okazję posłuchać?Są też B&W CDM 7SE.Czy można w ogóle porównywać te zestawy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście najlepiej byłoby posłuchać daną konfigurację. Myślę, że MIMO zapewni spokój, kulturę i to, że słuchając zapomnisz o głośnikach, a skupisz się na spektaklu muzycznym. Obawiam się, że B&W nie dadzą tego komfortu, a coś zawsze będzie wychodzić na plan pierwszy. Ale, pozostaje to jedno ale... no i własne preferencje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

miałem takie jak Ty studio tyle że, v4, fajne kolumny.

miałem też b@W, średnica w nich jest sucha, ogólnie to imho B@w grają suchym dźwiękiem,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za opinie.Obawiam się czy Mimo dadzą radę w 20m2-czy nie zabraknie np.basu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość masza1968

Na ilu i jakich przetwornikach będą te Mimo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Głośnik wysokotonowy to Morel MDT 29,zwrotnica ma audiofilski rezystor M CAP (biały) w sekcji wysokotonowej. Ta zmiana zamówiona była przy zakupie zestawu głośnikowego u producenta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie Mimo grają na 18-19 mkw. i na ilośc basu nie narzekam, ale to tez może wynikać z preferencji. Bas ma się pojawić tam gdzie się go oczekuje, ma być elementem dźwięku, instrumentu, a nie zakresem wychodzącym przed szereg. Dla kogoś, kto oczekuje, że ten zakres będzie mu buszował w trzewiach, cóż... może i będzie go za mało. Myślę, że jednak na 20mkw powinny zdać egzamin.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

HAL149 dzięki za odpowiedz.Jestem już na takim etapie że mam dość basu buszującego w trzewiach-to dobre dla małolatów.Zaczynam poszukiwać dzwięku relaksującego a zarazem bardzo angażującego.Niestety nie znam osobiście żadnego audio-maniaka który pokazał by mi odpowiednią drogę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napiszcie mi proszę jakie głośniki będą najodpowiedniejsze dla musical fidelity a300.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mix74, 7 Wrz 2009, 19:50

>Napiszcie mi proszę jakie głośniki będą najodpowiedniejsze dla musical fidelity a300.

Zabierz wzmacniacz i umów się z Grzegorzem Rogalą na odsłuch. Ja przy takiej wizycie porównałem 4 różne zestawy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ponieważ ostatnio mam sporo czasu z powodu choroby kombinowałem z ustawieniem kolumn-Minas Anor.

Po wielu próbach zacząłem się zastanawiać czy założenia konstrukcyjne kolumn zakładają jakieś najbardziej optymalne ustawienie a raczej posadowienie na kolcach. Mam kolce Spike a więc mam możliwość dosyć dużej regulacji wysokości. Przy maksymalnym wykręceniu kolcy kolumny grają bardzo przestrzennie ale odbywa się to kosztem basu i średnicy.Kombinowałem, kombinowałem aż wkręciłem standardowe kolce i wróciła równowaga lecz odbiło się to minimalnie na przejrzystości.

Pytanie do konstruktora:w założeniach na jakiej wysokości powinien znadować się głośnik wysokotonowy aby uzyskać optimum z tych kolumn.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No co Panowie nikt nie chce się wypowiedzieć w/w sprawie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no ale chyba były jakieś założenia konstrukcyjne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi