Jump to content
terror twins

Klub miłośników - Studio 16 Hertz

Recommended Posts

Posted (edited)
Godzinę temu, Głuchy_Harry napisał:

Chciałbym przesłuchać opisywane w wątku kolumny Ethos Arctico. Niekoniecznie u siebie, gdyż może to stanowić kłopot logistyczny. Mogę dojechać np do Tychów, Oświęcimia, Katowic, Krakowa a nawet wziąć ze sobą swoją elektronikę i kable. Czy  istnieje taka możliwość?

Witaj Tomek ,

Miło Cię słyszeć !

Wiesz co to spore kolumny bardzo słusznej j wagi ,nie są zbyt często przewożone , ale nie widzę problemu abyś kiedyś do mnie podskoczył i pojedziemy ich posłuchać do centralnej Polski razem .Swój piec jak najbardziej zabierz bo darzę go szacunkiem ,zobaczymy czy da radę tym kolumnom.

Ja mam 29m2 pokoju wiec nie za dużo dla tych kolumn.Tutaj co najwyżej "małych  Ethosów" można posłuchać .

pzdr.serdecznie .

Edited by Studio16Hertz

A nie ma gdzieś bliżej wersji demo? Szczerze mówiąc to woj. łódzkie mi jakoś nie pasuje i to nie tylko z powodu odległości, jak się zapewne domyślasz. 

51 minut temu, Głuchy_Harry napisał:

A nie ma gdzieś bliżej wersji demo? Szczerze mówiąc to woj. łódzkie mi jakoś nie pasuje i to nie tylko z powodu odległości, jak się zapewne domyślasz. 

Tomek wiesz że ja nie reaguję na zaczepki kolegów z obu forów dyskusyjnych , gwarantuję że w moim towarzystwie nie pozwolę na docinki pod Twoim adresem ,znam Cię tylko od tej bardzo dobrej strony ,sam zresztą wiesz bo kilkakrotnie rozmawialiśmy o tym . Te sprawy które dotyczą wszystkiego innego tylko nie sprzętu i muzyki mnie nie interesują .

Bliżej tej prawdziwej wiosny możemy się wybrać na odsłuch .Ten model dostępny też będzie w Kutnie w sklepie który otwierać się będzie za pewien czas . Tylko nie na dworcu w Kutnie jak śpiewał Kazik 🙂

• Haha 1

Tomek,  przez uprzedzenie do tego gościa z łódzkiego nie posłuchasz Arctico...warto ? ...chyba nie...

....krzepki trunek,  dobry zylc   i  urazy pójdą w niebyt ;-)

• Like 5

nie taki diabeł straszny jak go malują... 

• Like 3

Roon > Xindak DAC-20 > Cayin A55TP > S16Hz Canto Grand Signature+

Ulubione kolumny również kota Borysa 🙂

IMG_20190312_192628.jpg

• Haha 6

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

39 minut temu, zoromoto napisał:

Ulubione kolumny również kota Borysa 🙂

IMG_20190312_192628.jpg

Co to za model, MIMO?

"Lampa nie umiera nigdy"

Aries Reference 🙂

To koto meloman 🙂

pozatym on czuje że jakby mu się omsknął pazur to mogło by mu te 7 żyć nie wystarczyć 😉 

, a kolumny wspaniałe, teraz grają z Heglem H360 i jest to lepsze połączenie niż H300...

No no piecyk z potężną rezerwą.
Jak barwa nie za matowo?
Jest nasycenie?
Bo ja tak pamiętam H360

Byłem u kolegi i słuchałem tych Ariesow ale jeszcze wtedy jak miał H300. Super to brzmi, podobało mi się bardziej niż jego drugi zestaw oparty na lampie w drugim pomieszczeniu. Poszedłem jego tropem i nie żałuję. Moim zdaniem pod monitory s16hz wystarczy h160 lub h190 ale pod większe kolumny to minimum to H300. Pozdrawiam

Posted (edited)
42 minuty temu, venom200 napisał:

No no piecyk z potężną rezerwą.
Jak barwa nie za matowo?
Jest nasycenie?
Bo ja tak pamiętam H360

No wiesz, lampa to to nie jest 😉 Hegle grają trochę inaczej niż reszta, albo się go kocha albo nienawidzi. Mnie coś w tym brzmieniu pociąga i nie mogę się z nim rozstać, a wręcz wszystko inne brzmi dla mnie jakoś dziwnie. Wiadomo ucho się przyzwyczaja, ale mnie z tym dobrze 🙂

Chociaż lampowca mam i też go kocham. Ja jestem chyba jakimś audio bigamistą ;D

@Paul to jesteś pierwszy na którym lampka nie zrobiła większego wrażenia 🙂 a ja do dziś żałuję że te CG Signature Ci sprzedałem 😉

Edited by zoromoto

Fakt brzmienie Hegla jest specyficzne.
Nie zgadzam się z Paulem H160 czy H200 to nie jest maks co można wycisnąć z CG ale to fakt jest taki że tu trzeba mieć od razu na uwadze późniejszą rozbudowę systemu.
Jak finalnie to może zostać dobry stosunek ceny do jakości.

CG to dla mnie jakiś fenomen jest. Jakoś brzmienie monitorów nigdy mnie nie przekonywało, ale CG bardzo mi przypadły, zresztą każdy kto ich u mnie słuchał był pod wrażeniem, a dwóch kolegów nawet kupiło 🙂

Niestety jakoś tak niefortunnie się złożyło że je sprzedałem, a z Ariesami moja mała lampka się okrutnie morduje, ale nic to, może się kiedyś trafi duża lampka 🙂

H360, tak jak piszesz, kipi energią, ale rzeczywiście nie gra tak ciepło, jak chociażby H300, tyle że z Ariesami bywa już za "gęsto". U kolegi usłyszałem Amphion Xenon i one się genialnie z H300 zgrały, więc po długich poszukiwaniach, sprowadziłem takie z Włoch. Hehe Fińskie kolumny pojechały do Włoch a teraz są u mnie w Norwegii. Ariesy sprowadzałem z Anglii żeby było ciekawiej 😄 aż się boję co będzie dalej...

H200 jest za to jak kameleon. Kiedy go pierwszy raz usłyszałem to od razu zrozumiałem co to transparentne brzmienie 🙂  genialny piec w okazyjnej cenie, ale dla cierpliwych i doświadczonych audiofili. Takie mam odczucia...

38 minut temu, venom200 napisał:

Fakt brzmienie Hegla jest specyficzne.
Nie zgadzam się z Paulem H160 czy H200 to nie jest maks co można wycisnąć z CG ale to fakt jest taki że tu trzeba mieć od razu na uwadze późniejszą rozbudowę systemu.
Jak finalnie to może zostać dobry stosunek ceny do jakości.

Ostatnio chłopaki testowali u Rafała CG Signature + więc mogą coś na ten temat powiedzieć.

• Like 1

Oczywiście, że może być lepiej. Ja sądzę , że CG plus h160 lub h190 ,to już jest bardzo dobre granie. Nie wiem czy warto wydawać kasę na h360 pod te monitory. Według mnie stosunek jakości do ceny jest zachowany. 

1 godzinę temu, paul klacska napisał:

Ja sądzę , że CG plus h160 lub h190 ,to już jest bardzo dobre granie. Nie wiem czy warto wydawać kasę na h360 pod te monitory. Według mnie stosunek jakości do ceny jest zachowany. 

Ja słyszałem je pod amplifonem WM 300, Tomek grał nimi pod amplifonem SET 140 więc rozsądku tutaj nie ma żadnego.  Zresztą monitory na scan speaku Discovery z włókienek szklanych i na morelu elit za kilka stówek,  dajcie spokój....

Nanorurki i grafen to jest granie. 

• Like 1

Posted (edited)
W dniu 8.03.2019 o 19:32, artur 1984 waw napisał:

Co myślicie o połączeniu Pathos classic one mk III z moimi Minas Anor IV ? OK ? pozdr i z góry dziękuję 

Mało popularne klocki u nas wiec ciężko będzie o opinie. Minasy wiadomo lubią się z lampkami więc może i z tą hybrydą się polubią. 

2 godziny temu, zoromoto napisał:

CG to dla mnie jakiś fenomen jest. Jakoś brzmienie monitorów nigdy mnie nie przekonywało, ale CG bardzo mi przypadły, zresztą każdy kto ich u mnie słuchał był pod wrażeniem, a dwóch kolegów nawet kupiło 🙂

To prawda. Miałem okazję posłuchać tych monitorów w kilku konfiguracjach i zawsze wychodziły obronną ręką. Nie są bardzo wybredne. Wiadomo ich lepsza reszta toru tym lepiej. Pewne aspekty były lepsze czy gorsze, ale całościowo ciężko popsuć ich dobre brzmienie 🙂 

1 godzinę temu, Szymon napisał:

Ostatnio chłopaki testowali u Rafała CG Signature + więc mogą coś na ten temat powiedzieć.

Słabo, wolno, bez energii, płasko 😉 

A tak na poważnie to wyszły Grześkowi te monitory. Nie są takie drogie , a fajnie grają. 

Edited by Silver_85
  • Like 2

40 minut temu, MrSalieri napisał:

Jayszałem je pod amplifonem WM 300, Tomek grał nimi pod amplifonem SET 140 więc rozsądku tutaj nie ma żadnego. 

Wbrew pozorom jest tutaj właśnie rozsądek. Takie zestawienia z pozornie dużo lepszą elektroniką niż teoretycznie rekomendowaną do klasy wybranej kolumny daje szanse na bardzo miłą niespodziankę. Wielu posiadaczy kolumn zazwyczaj nawet nie wie jaki jest potencjał w ich posiadaniu. Czasem na wystawach lub innych eksperymentach są takie „mezaliansu” i budzą spore zdziwienie 🙂 Dlatego czasami do poszukiwanej satysfakcji można dojść na różne, a czasem zaskakujące sposoby. Czasem odwrotnie, mało wymagająca i pięknie grająca kolumna gra z „byle czym” za parę groszy i nie reaguje „na kable” 🙂 

• Like 1
  • Thanks 1

Ja zdaje sobie z tego sprawę ale raczej nikt nie połączy takich kolumn z dużo droższą od nich elektroniką.

• Like 1

11 godzin temu, paul klacska napisał:

Według mnie stosunek jakości do ceny jest zachowany. 

Nie ma czegoś takiego...

8 godzin temu, Roxi napisał:

Wbrew pozorom jest tutaj właśnie rozsądek. Takie zestawienia z pozornie dużo lepszą elektroniką niż teoretycznie rekomendowaną do klasy wybranej kolumny daje szanse na bardzo miłą niespodziankę. Wielu posiadaczy kolumn zazwyczaj nawet nie wie jaki jest potencjał w ich posiadaniu. Czasem na wystawach lub innych eksperymentach są takie „mezaliansu” i budzą spore zdziwienie 🙂 Dlatego czasami do poszukiwanej satysfakcji można dojść na różne, a czasem zaskakujące sposoby. Czasem odwrotnie, mało wymagająca i pięknie grająca kolumna gra z „byle czym” za parę groszy i nie reaguje „na kable” 🙂 

Idealnie w punkt...

8 godzin temu, MrSalieri napisał:

Ja zdaje sobie z tego sprawę ale raczej nikt nie połączy takich kolumn z dużo droższą od nich elektroniką.

To błąd...

• Like 1

Gdyby ktoś był zainteresowany Credo R150SE, to sprzedam dwuletnie. Info na priv.

Jakiś czas temu została założona grupa na FB https://www.facebook.com/groups/studio16hertz/ 

Z tego co wiem będzie tam więcej zdjęć najnowszych produktów firmy i informacji, które nie koniecznie nadają się na publikacje na forum. Nie wiem dlaczego Grzegorz jeszcze nie opublikował zdjęć z dostawy najnowszych Cayinów jakie u siebie posiada. Wersje jubileuszowe wzmacniaczy, CD, DAC itd. 

Ciekawych materiałów do publikacji jest bardzo dużo. Trzeba będzie trochę Grzegorza przycisnąć w tym temacie, aby się zabrał w końcu do roboty z przedstawieniem tego 🙂 

• Like 5

Posted (edited)
25 minut temu, Roxi napisał:

Ciekawych materiałów do publikacji jest bardzo dużo. Trzeba będzie trochę Grzegorza przycisnąć w tym temacie, aby się zabrał w końcu do roboty z przedstawieniem tego 🙂

Dokładnie. Jakoś do mediów społecznościowych Grzegorz niema  smykałki. Trzeba go trochę zmobilizować 🙂 

Edited by Silver_85
  • Like 6

2 minuty temu, Silver_85 napisał:

Dokładnie. Jakoś do mediów społecznościowych Grzegorz niema  smykałki. Trzeba go trochę zmobilizować 🙂 

Tym bardziej jest to dziwne, bo ma dużo fajnych produktów Cayina, które są mało znane. Zamiast zrobić zdjęcia, jakieś filmy telefonem z prezentacji i jak człowiek, to zamieścić, to nie 🙂 

Może jak ten Salon w Kutnie otworzą i pomieszczenie odsłuchowe na Śląsku, to będzie większa aktywność? Zamiast jakiś elaboratów długich, to co drugi dzień jakaś fotka na grupie, co się ciekawego dzieje, jakie plany itd. Panie Grzegorzu Rogala trzeba działać, a nie spać 🙂

• Like 6

Godzinę temu, Roxi napisał:

Temat znany i wielokrotnie poruszany tylko działania brak. 

• Like 1

A Robert robi u Grześka za fotografa? Czy ktoś inny?

8 godzin temu, MrSalieri napisał:

Temat znany i wielokrotnie poruszany tylko działania brak. 

Możecie ułatwić trochę życie Grzegorzowi i pokazać mu na czym polega aktywność w. social media. Czyli trochę zdjęć z komórki z krótkimi komentarzami, ale z zaplanowana jednak pewną regularnością. Problem u niego pewnie polega na tym myśleniu w starym stylu, że to trzeba się za to zabrać i przygotować, napisać coś konkretnego itd. A tu owszem, czasem i taki wpis być może, ale nie o to chodź i SM. Tak wiec Panowie jak ktoś będzie już w grupie, to komórka i jakiś szybki „snap” na start 🙂

1 godzinę temu, ziko369 napisał:

A Robert robi u Grześka za fotografa? Czy kt inny?

Zikuś 🙂 To jest właśnie myślenie w starym stylu. Jaki znowu fotograf? Do takich rzeczy oni są potrzebni jak robi się folder do druku, ale nie n FB ! 

• Like 1

Posted (edited)
13 minut temu, Roxi napisał:

Zikuś 🙂 To jest właśnie myślenie w starym stylu. Jaki znowu fotograf? Do takich rzeczy oni są potrzebni jak robi się folder do druku, ale nie n FB ! 

Wiem...chodzi mi o Roberta, sporo czasu na forum go nie widać, zastanawiam się czy u niego wszystko oki? A wiem, że jakiś czas współpracował z Grześkiem...

Edited by ziko369
  • Haha 1