Jump to content
terror twins

Klub miłośników - Studio 16 Hertz

Recommended Posts

9 godzin temu, Silver_85 napisał:

A kojarzysz jaki był pobór prądu  jak wzmacniacz był włączony (szczególnie chodzi mi o lampę), ale bez słuchania muzy? 

Nie pamiętam ile bez grania pobierał.

15 minut temu, Rezyslaw napisał:

Patryk cos mi tu nie pasuje dla CS120SA. Różnice są zbyt duże i nie mogą wynikac z błedów pomiarowych!

Za Stereo i Kolorowo:

"Wzmacniacz ma dwa tryby pracy: Hi-Power i Lo-Power, ten pierwszy dostarcza moc 2 x 55 Wat, zaś drugi - 2 x 120 Wat. Przy czym maksymalny pobór mocy to aż 600 Wat!"

Skoro piec  daje 2x55W co daje 110W a pobiera 103W to jest perpetum mobile!

Watomierzem mierzyłem i w A klasie bierze więcej aniżeli w AB klasie.

Takie wartości pokazuje.

Edited by Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

21 minut temu, Rezyslaw napisał:

Skoro piec  daje 2x55W co daje 110W a pobiera 103W to jest perpetum mobile!

Przecież to jest maksymalna zmierzona moc wzmacniacza co nie oznacza że taką właśnie moc musi oddawać zawsze. 

• Haha 1

Roon > Allo Digione Signature > Xindak DAC-20 > Cayin A55TP > S16Hz Canto Grand Signature+

14 minut temu, MrSalieri napisał:

Przecież to jest maksymalna zmierzona moc wzmacniacza co nie oznacza że taką właśnie moc musi oddawać zawsze. 

Nie w A-klasie 

Na stereo i Korowo jest jest czeski błąd w opisie powinno być za Cayin Polska:

"Może pracować w dwóch trybach mocy LO- PWR lub HI- PWR   dostarczając odpowiednio 2x55W lub 2×120 W. "

Jednak nadal nie wyjaśnia to zbyt dużych różnic

* Moc wyjściowa :
HI- PWR  2x120W  (1 kHz,8 Ω)
LO-PWR   2×55 W  (1 kHz,8 Ω)

* Pasmo przenoszenia  20Hz ~ 35kHz (+/- 1 dB)
* Zniekształcenia   THD 0,2%  (1 kHz, 100W, 8 Ω)
* Stosunek sygnał/szum  90dB
* Czułość wejściowa 600mV
* Napięcie zasilania 230V ± 5%, 50Hz
* Waga 26 kg/29 kg brutto
* Wymiary 435 × 470 × 174 mm (szer. × głęb. × wys.)
560 x 555 x 300 mm  (brutto z opakowaniem)
* Pobór mocy :
w trybie czuwania : 5 W
maksymalny :
HI -PWR: 600W
LO -PWR: 280w

Edited by Rezyslaw
  • Thanks 1

tak w ogóle to z danych technicznych deklarowanych przez producenta w obu trybach  sprawność wychodzi ok 40% co jest dość zagadkowe biorąc pod uwagę że są tryby w klasach A i AB ? Przynajmniej Patryk tak napisał 

• Like 1

Pomierzyłem podczas słuchania dziś ponownie i :

-  A klasa 139 Wat

- AB klasa 105 Wat

- tryb czuwania 1,5 Wat

A te pobory  maksymalne do 300 Wat i do 600 Wat to zapewne przy jakiś dużych kolumnach i bardzo głośnym słuchaniu.

Chyba że się mylę 😛

"Lampa nie umiera nigdy"

1 godzinę temu, Patryk-1980 napisał:

-  A klasa 139 Wat

- AB klasa 105 Wat

- tryb czuwania 1,5 Wat

A te pobory  maksymalne do 300 Wat i do 600 Wat to zapewne przy jakiś dużych kolumnach i bardzo głośnym słuchaniu.

Chyba że się mylę 😛

Patryk a który tryb A/AB jest hi power/lo power?

2 godziny temu, Rezyslaw napisał:

Hi power to większa moc klasa AB

Lo power to mniejsza moc klasa A

Tak jest  w danych.

Edited by Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

6 godzin temu, Rezyslaw napisał:

Nie w A-klasie

Racja.  Nie zwróciłem uwagi, że chodzi o klasę A. 

Roon > Allo Digione Signature > Xindak DAC-20 > Cayin A55TP > S16Hz Canto Grand Signature+

5 minut temu, terror twins napisał:

A ja drodzy koledzy....przygotowuje sie do ponurych jesiennych wieczorówreceived_360161461555432.jpg

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Hmm to jakaś trioda bezpośrednio żarzona ? Nie powinieneś sparować od razu z drugą 😄 ?

Ja na ponure,  chłodne jesienne wieczory wolał bym coś takiego 🙂

spacer.png

• Like 3
  • Haha 1

1 godzinę temu, terror twins napisał:

A ja drodzy koledzy....przygotowuje sie do ponurych jesiennych wieczorówreceived_360161461555432.jpg

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Jedna flaszka? Coś rzadkie  będą te odsłuchy.

• Like 1

Słuchaliśmy u Łukasza.  Był to odsłuch dość okazjonalny i szybko organizowany także nie było czasu i możliwość na odsłuch u mnie.  Z drugiej strony arkada 2,5 jest dużo lepszym kompanem dla tej konstrukcji niż Canto Grand 🙂

Jak wypadł?  Wszystko co najlepsze z triody czyli barwa średnicy,  gładkość,  detaliczność a zarazem subtelność góry pasma w połączeniu z wielobarwnym,  konturowym basem ze świetną dynamiką. Nie ma się co łudzić @venom200 ale  jest to wzmacniacz pod każdym względem lepszy od CS 845.  Jeśli chodzi o dynamikę, prowadzenie basu i jego barwy tu różnica jest największa.

Edited by MrSalieri

Wykonanie na najwyższym poziomie,  idealne spasowanie elementów. Z tego co czuł mój kręgosłup to raczej koło 70 kg. 🙂

2 godziny temu, MrSalieri napisał:

jest to wzmacniacz pod każdym względem lepszy od CS 845. 

Jeszcze jest jeden aspekt o którym nie napisałeś. Kosztuje tyle co dwa CSy 845. 

6 godzin temu, venom200 napisał:

Właśnie ile to kosztuje?

8 godzin temu, cortes napisał:

Kosztuje tyle co dwa CSy 845. 

W dniu 8.09.2019 o 15:02, Rezyslaw napisał:

Dzień Dobry Panowie ,

Pobory prądu są zawyżone ,podane  zwykle maksymalne wartości ,jak sami widzicie realne pobór urządzeń jest realnie mały .

1 KWh kosztuje średnio  0,49 złotych ,czasem 0,59 ,a nocna jak ktoś ma 0,18 -0,25 złotego ,czyli gdyby sprzęt zużywał 1000 Watt (ok.8x więcej niż lampa CS88A ) to godzina kosztowała by Was 0,18-0,59 złotego ,ale zużywa 6- 8x mniej wiec słuchanie za grosze -dosłownie .

Co do modelu CS120SA to on pracuje w klasie AB .Poprzednik czyli model A-265Ai pracował tylko w klasie A i zużywal prądu wiecej .

LO PWR -oznacza że końcówka mocy 4 pary silnych tranzystorów V MOS sterowana jest napięciem ok.34 volt .
HI PWR -oznacza że końcówka mocy sterowana jest napięciem ok.60 volt .

To czysto aspekty techniczne ,zawiaduje tym procesor uruchamiany z  przekaźnika.

17 godzin temu, venom200 napisał:
22 godziny temu, MrSalieri napisał:
Ja na ponure,  chłodne jesienne wieczory wolał bym coś takiego emoji846.png
DSC-0028.jpg

Z chęcią bym go też skonfrontował z CS 845 A

NO gra trzeba przyznać .Wzmacniacz do szybkiej efektywnej i barwnej kolumny jak Arcada 2,5  , 3,5 , Ethosa też steruje .

13 godzin temu, zibii napisał:

Do tego lampiaki to bym widział coś na accutonach zagrało by to zjawiskowo😀.

Nie ma teoretyzować , zabierz kiedyś swoje kolumny i sam się przekonasz czy do accutonów lampa pasuje czy nie i na jakim poziomie to zagra .W zasadzie bardziej tu pasuje pytanie  czy do kolumny konkretnej marki  zestrojonej wg.konstruktora pasuje takie urządzenie .Kolumna kolumnie nierówna nawet jeśli jest na accutonach .Niedawno mieliśmy rynkowe kolumny w całości na accutonach ,ale też takie w tym nasze na 8 cali HEX Eton + 6,5 cala i tweeter accutona ,coś podobnego do Twojej kolumny z mniejszym basowcem.

Realne zestawienie wiele może powiedzieć o brzmieniu takiego zestawu . 

Edited by Studio16Hertz

W dniu 8.09.2019 o 13:26, Patryk-1980 napisał:

-  A klasa 139 Wat

- AB klasa 105 Wat

- tryb czuwania 1,5 Wat

Chyba że się mylę 😛

Jakbyś wziął obciążenie znamionowe w postaci rezystora np. 4 lub 8 om i puścił sygnał sinusoidalny na wejście w zakresie słyszalnym np. 1kHz i doprowadzisz że na wyjściu będzie się wydzielać moc znamionowa dla danego obciazenia to powinieneś zaobserwować podawany maksymalny pobór mocy.

W dniu 7.09.2019 o 19:27, mrrod napisał:

Pożyczyłem od dobrego forumowicza (dzięki Łukasz) watomierz. Chciałem się dowiedzieć, ile "prundu" pobiera wzmacniacz, który napędza Arcady. To było bardzo miłe zaskoczenie. Cały czas myślałem, że Cayin A-70 mkII bierze ponad 200 W a tutaj niespodzianka. Średni pobór to 140 watów (od 138 do 142). Cały system pobiera niewiele ponad 180 W.

Audio.jpg

Zużycie.jpg

Dla porównania Marantz PM Ki Pearl lite bierze ok 35W przy niewielkiej głośności. Przy 70W już jest niezły łomot. Końcówka w klasie D 2*350W/4om bierze w tych warunkach powiedzmy 20W i 35W.

3 godziny temu, Studio16Hertz napisał:

Niedawno mieliśmy rynkowe kolumny w całości na accutonach ,ale też takie w tym nasze na 8 cali HEX Eton + 6,5 cala i tweeter accutona ,coś podobnego do Twojej kolumny z mniejszym basowcem.

Realne zestawienie wiele może powiedzieć o brzmieniu takiego zestawu

I jak oceniasz zestawienie ceramików z lampą w porównaniu do celulozy z lampą?

Temperatury spadły więc można zacząć słuchać muzyki.
Dziś odpaliłem i jeju jak fajnie się słucha po dłuższym czasie.
Pozdrawiam klubowiczów

W dniu 12.09.2019 o 15:02, zibii napisał:

I jak oceniasz zestawienie ceramików z lampą w porównaniu do celulozy z lampą?

Wiesz ja oceniam brzmienie kolumn a nie samych głośników. Oczywiście ceramiki Accutona mają wspólny mianownik co do brzmienia bardziej zacieśniony wokół tej technologii i z pewnością kilka kolumn które u mnie gościły miały podobne brzmienie ,ale nie takie same , piszę tu o kolumnach w całości na Accutonach i gdyby były tak doskonałe to tylko takie kolumny byłyby w naszej ofercie ,a jak widzisz nie ma żadnej poza zleceniami indywidualnymi a to też żadkość u nas.

Nie oznacza to że Accutony są złe,mogą się podobać i ja to rozumiem ,gościły u mnie kolumny szweckiej firmy ,polskiej i nasze .
Moze się podobać dość zwarty dźwięk ,zwłaszcza dół jest szybki ,zwarty ,nie jest to bas rozlazły ,zwykle nie dudni ,jest duzo emocji na srodku ,jest detaliczność na samym szczycie , zwłaszcza miotełki instrumentów perkusyjnych brzmią rozdzielczo i metalicznie w swojej prawdzie (dotyczy to tweeterów standardowych jak i cell, te dugie są bardziej napowietrzone ).Scena też się rysuje dobrze.To się moze ludziom podobać ogólnie to bezpieczne granie wbrew temu co piszą ,ale jak mi zagrał akordeon z płyty Pata Methemego Secret Story to wyłączam takie granie.Jest nienaturalnie .Ogólnie barwy są nieco przekłamane .

Wszystko jest kwestią przyzwyczajenia ,ale też sprzętu towarzyszącego ,wiekszosć userów z forum nie dysponuje wyrafinowaną elektroniką ,nikogo nie dyskredytuję ,warto przekonać się co dane kolumny potrafią z czymś lepszym po prostu .

Celowo nie pisze o kolumnach gdzie bas gra z Etona Hex,takich kolumn jest i było wiele na rynku ,tu jest osobna historia .Aplikowałem 8 cali Etona HEX ,ale Twojego 12 cali nigdy stąd nie wiem jak to brzmi ,może znakomicie .8 cali nie gra dobrze , Twój może być inny .

Co do celulozy rozstrzal brzmienia jest kosmiczny .Jako ze oceniam kolumny nie głośniki to w skrócie napiszę o głośnikach ,kolumny sobie znajdźcie ,kto z branzy śledzi  przynajmniej 20 lat do tyłu firmy i modele ..Kiepsko brzmi celuloza z takich głośników jak Vifa Premium Line PL18WO ,PL14 WO (są reaktywowane na zamóienie przez ScanSpeaka) ,Seas ER18,ER15 , VIFA BC18-ale to chińczyk , TC18 -bardzo dobrze  bo to Kurt Muller, Nie przepadam za Satori MR16, MW16 -mial byc świetny jest średni mało nasycony ,no i wiadomo Revelatory 15,18 cm niby grają średnicą niby nie wkurza srodek ale emocji brak ,a po godzinie trzeba wyjść na spacer :-)

Ale powiadam każdy ma swój hajend ,niczego nie trzeba udowadniać ,czasem jest tak że to co u mnie zagra u innego nie musi .

Akustyka +elektronika+kolumny + preferencje słuchacza to się równa zadowoleniu słuchacza.

Na koniec tylko wpomnę o kolumnach mojego kolegi które są na accutonach +lampa GM70 ale zupelnie inna brzmieniowo niż Amplifon SET 42 pomimo tej samej lampy w secie ,do tego CD AudioNote serii 3 ,(starej serii 3) i ten dźwięk mi się podoba. To jedne z nielicznych accutonów w tej aplikacji całego systemu gdzie mi się to zestawienie podoba .

1Xmale.jpg

Edited by Studio16Hertz

Grzegorz dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Zgadzam się z Tobą, że kolumny grają a nie same głośniki. Accutony to faktycznie fikuśne głośniki i mogą zagrać bardzo różnie w zależności od projektujacego. Szkoda, że w kolumnach Twojego znajomego nie zastosowano na średnicy modelu c173-6-090 który gra bardzo przyjemnie w porowaniu do jego braci. 

Edited by zibii

16 godzin temu, zibii napisał:

Grzegorz dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Zgadzam się z Tobą, że kolumny grają a nie same głośniki. Accutony to faktycznie fikuśne głośniki i mogą zagrać bardzo różnie w zależności od projektujacego. Szkoda, że w kolumnach Twojego znajomego nie zastosowano na średnicy modelu c173-6-090 który gra bardzo przyjemnie w porowaniu do jego braci. 

To kolumna kolegi konstruktor testował klasyczne 17-tki C173-6-191 i wybrał 15-tkę .Dla jego potrzeb projektowych kolumna ta zagrała najkorzystniej wraz z C22-6-221 .Wiem że u Ciebie jest typ C173-6-090 ,nie testowałem, nie porównywałem , za to silne pole w szczelinie i lekkie zmiany membrany cena zbyt wysoka ,mozliwe że warta ceny,  ale napiszę nie aplikuję accutonów na codzień  ,nie są w moim katalogu kolumn, doceniam dobre zestawienie na accutonach .A w kwestii brzmienia wolę accutony niż przecietnie brzmiącą celulozę ,wolę metalową kopułkę wysokotonową niż kiepskie tekstylne .Ale najlepsze tekstylne i najlepsze celulozowe głośniki i mieszanki z celulozy są dla mnie najprawdziwsze ,dziś mamy czasy (ostatnie 30 lat) gdzie potrafi dobry dostawca zapewnić wiele cech tłumienia, nasączenia celulozy tak aby brzmienie było najprawdziwsze ,zresztą zwykle stare głosniki brzmialy pod tym kątem najlepiej ,zobacz na LivingVoice IBX-R2, technologia sprzed wielu  dekad i gra ,zobacz na AudioNote AN-K  ,również technologia sprzed dekad i muzyka płynie .Nie  mówię że to doskonałe kolumny ale jest w nich barwa mozna sluchać godzinami .

Wiele kolumn słyszałeś i wielu opiniach jestem zgodny z Tobą ,zwłaszcza tych kolumn grających za kotarą , czytam czasem forum, dla mnie to nie wyścigi ,sądzę ze kiedyś możnaby zorganizować spotkanie aby posłuchać gdzieś w środku Polski z dobrym dojazdem Twoich kolumn, są napewno ciekawe konstrukcyjnie .Ja nie jestem do niczego uprzedzony ,dla mnie to forma koleżeńskiego poszerzenia horyzontów ,piszę to z zamiarami zupełnie neutralnymi.

W dniu 12.09.2019 o 23:23, venom200 napisał:

Temperatury spadły więc można zacząć słuchać muzyki.
Dziś odpaliłem i jeju jak fajnie się słucha po dłuższym czasie.
Pozdrawiam klubowiczów

Byłem u Grzegorza raz kiedy jechałem przejazdem .Jeżeli Grzegorz Was zaprosi warto posłuchać muzyki u niego ,naprawdę w dobrym wydaniu muzyka płynie .Chce się słuchać i to każdego materiału muzycznego od lekkiej i porzyjemniej do Metalic'i.

Edited by Studio16Hertz
  • Like 1

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.