Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins

Rekomendowane odpowiedzi

To oczywiste, że tylko bezpośrednie porównanie. Natomiast porównywałbym je z kolumnami z innej stajni raczej koniecznie.  Te pierwsze Canto podobały mi się wizualnie lepiej, te mniejsze Canto One ładniejsze ze ściętym przodem ale to tylko moje upodobania nie mające nic wspólnego z poziomem grania. W ogóle to uważam, że cena/jakość już się dawno skończyła. Tu, tutaj, piszę o tych produktach. Ale fajnie, że polskie marki się rozwijają bo pamiętam czas kiedy to przez jakiś okres żeczywiście nic nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marek K. napisał:

Jak znam życie pewnie nie ma żadnej różnicy ?  Zmiana skrzynki z pochylonym przodem (kolejna okazja do podbicia ceny). Przecież tam nic nowego nie jest wymyślone.

ale sa firmy ktore to wykorzystuja dla konkretnego celu więc to nie jedynie marketing

7 godzin temu, MrSalieri napisał:

Trochę nie jasno to napisałeś

chciałem uproscic zbytnio odpowiedz i nie  wdawać w jednoznaczne odpowiedzi co dało pochylenie przedniej ściany

subiektywnie mam wrazenie ze jest lepiej od starszej wersji  premium, oczywiscie dla mnie i dla zestawu który aktualnie kompletuje

dodatkowo musze uwzględniac fakt ze bedzie stał w u  mnie w przestrzeni  "Publicznej " i ma podobac sie wszystkim i zachęcać do słuchania muzyki

 

Edytowane przez cir

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2019 o 20:22, cir napisał:

wreszcie mogę dołączyć legalnie do Klubu

najnowsza wersja Canto Grande -wykonanie oczywiście  perfekcyjne

 

998410061_grande.thumb.jpg.aa8e9fb1e6b339f80ad71a61c96a26d2.jpg

Podróże, podróże ,ale na szczęście już w domu ......

Również gratuluję kolumn ,wybrany został ciekawy fornir teac włoskiego producenta ALPI na wykończenie Canto Grand  NEW w wersji Premium. Witamy także w klubie ?

W dniu 27.08.2019 o 14:17, Marek K. napisał:

To oczywiste, że tylko bezpośrednie porównanie. Natomiast porównywałbym je z kolumnami z innej stajni raczej koniecznie.  Te pierwsze Canto podobały mi się wizualnie lepiej, te mniejsze Canto One ładniejsze ze ściętym przodem ale to tylko moje upodobania nie mające nic wspólnego z poziomem grania. W ogóle to uważam, że cena/jakość już się dawno skończyła. Tu, tutaj, piszę o tych produktach. Ale fajnie, że polskie marki się rozwijają bo pamiętam czas kiedy to przez jakiś okres żeczywiście nic nie było.

Canto Grand i Canto Grand NEW w bezpośrednim porównaniu to w istocie przewaga tych drugich .Tutaj różnica polega na przestrzeni, tu niemal każdy słuchacz powie od razu że w nowych jest większa przestrzeń i słychać to od pierwszych sekund. 
Co do budowy pisałem już iż nowy model posiada kilka istotnych zmian konstrukcyjnych miedzy innymi : lepszą wyraźnie droższą zwrotnicę w tym cewki powietrzne na solidnym grubym przekroju drutu producenta Intertechnik w miejsce rdzeniowych z dyskami (tu też drut był sporego przekroju) ,mamy inne kondensatory ,mamy przeprojektowany zakres filtru górno- przepustowego ,oprócz tego w kwestii podłączeń przewodów mamy solidny terminal akceptujący ciężkie kable z wtykami widełkowymi a także klasyczne wtyki bananowe .Wszystko na aluminiowej płytce w miejsce z tworzywa w poprzednim modelu .

W kwestii akustycznej i przy okazji wizualnej mamy front pochylony w nowym modelu czyli ścięty front to co Ci się podoba .
Tutaj mamy do czynienia z wersją Premium ,czyli zupełnie wyższa liga brzmienia w stosunku do wersji bazowej ,w tej wersji aplikowany jest głośnik Elitte Morela występujący na rynku wyłącznie w drogich kolumnach .

Za trzymanie kciuków dziękuję ,nigdy za wiele tego dobrego .W zamian za to służę pomocą w kwestii podania pasującego schematu dźwięku wzmacniacza do Twoich kolumn ,mogę także napisać Ci z czego składają się Twoje kolumny Gato ,jakich przetworników firma użyła ,ile one kosztują ,jakie są w środku podzespoły i co z tego finalnie wyszło .Modele FM 15 ,jak i FM 8 a także FM-2  serwisowaliśmy więc znamy te kolumny pod każdym względem,oczywiście odpisze w stosownej zakładce lub klubie .
Serdecznie dziękuję .



 

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby nowsza wersja Canto cieszyła jeszcze bardziej użytkowników.... 

Kolumny, które posiadam też znam od podszewki, też wiem co w środku siedzi, ceny przetworników i użytych podzespołów raczej wpływu nie mają na moją ocenę. Jest to dla mnie nie istotne w tym momencie. Dla mnie liczy się całość. Wzmacniacz również znalazłem odpowiedni dla siebie ale dla innych pasujący schemat dźwięku wzmacniacza może być bardzo pomocny. Ale będe pamiętał ? w razie W sięgnę pomocy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
2 godziny temu, tb82 napisał:

do podłej jakości kaszanki smażonej na najtańszym oleju ;)))))

Nie przesadzaj, głośniki w Canto (najtańsza seria Discovery) wcale nie jest taka zła. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, paul klacska napisał:

No tak, tylko że tam są gotowe projekty które leżą w szufladzie. Projekt skończony, klient zamawia i po temacie.

Tu co chwilę mamy Boże Narodzenie.

Kłamiesz. Canto przechodzą lifting po kilku latach (wiem kiedy się nimi interesowałem , a potem kupiłem). Nie jest to co chwile. 

Zobacz ile masz wersji Zephirów. 3 różne basowne i 2 wysokotonowce. Można to łączyć w różnych konfiguracjach. Mnie to nie przeszkadza , ale tobie powinno. 

 

4 minuty temu, plastik1989 napisał:

A co ma piernik do wiatraka? Wyraźnie widać komu tu konkurencyjne firmy przeszkadzają, tylko w tym klubie non-stop wywołuje się konkurencyjne firmy do tablicy, w każdym innym klubie patrzy się na swoje, a konkurencje szanuje.

Widać, że jednak boli Was działalność YB, bo nikt o Nich nie wspomniał tu, a znów jak mantra wraca Wasz największy lęk... ?

Tak sobie tłumacz. Tylko dziwnym trafem tu się wszyscy zlatują żeby sobie pohejtować. Kolega paul klacska od dawna robi co robi , ale oczywiście już tego nie widzisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, paul klacska napisał:

Przecież to nic innego ,jak odgrzewany kotlet. 

 

12 godzin temu, Marek K. napisał:

Domyślam się, że tak jest. Dobre sformułowanie ?.

 

28 minut temu, plastik1989 napisał:

Uderz w stół, a kaszanka przybiegnie. 

 Tutaj muszę Ci przyznać racje :)))

5 minut temu, plastik1989 napisał:

Widać, że jednak boli Was działalność YB, bo nikt o Nich nie wspomniał tu, a znów jak mantra wraca Wasz największy lęk... ?

Boli tak bardzo, że jeszcze na dziś zaplanowałem sobie profilaktyczną kolonoskopie :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutne jest to, co czytam.

Grzegorz posługuje się techniką Kaizen. Znaną od dawna.

https://pl.kaizen.com/o-nas/definicja-kaizen.html

Zupełnie naturalne jest doskonalenie własnych wyrobów. Dla mnie to forma ewolucji.

Poczytajcie sobie wypowiedzi Grześka od początku jego wpisów. Zobaczycie jaką drogę przeszedł.

Gdzie zaczynał a gdzie jest teraz w świadomości brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, paul klacska napisał:

Pogadamy za parę lat ,jak wyjdzie lifting Zephyrow. ???

Takie liftingi już były. Chociażby korekty zwrotnic czy obudowy. Nie wierzysz to podpytaj ich. To normalne, że udoskonalają swoje kolumny. Ja to cenię. 

9 godzin temu, paul klacska napisał:

Nie martw się, już nie długo moje CG wylądują w koszu,tak więc przestanę być członkiem waszej paczki.

Pisz na poziomie, osłuchaj się , naucz się czegoś to nie trzeba będzie Cię wyrzucać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, plastik1989 napisał:

1664795102_Zrzutekranu2019-09-1o22_51_53.thumb.png.42fd2084152f46d29b94a67945207722.png

 

Dla niepiśmiennych, zaznaczono na czerwono.

Nie jestem moderatorem (ponad miesiąc), nie moderuje.   

Będę pisał w tym klubie, ponieważ przez lat kilka, parę kolumn s16hz miałem, mam też z tą firmą i osobą ją reprezentującą nie miłe wspomnienia i chciałbym móc publicznie rozmawiać o tym jak ja i kilku innych osób zostało potratowanych, jako przestroga by następne osoby wiedziały na co się piszą. Chyba jest to jedna z podstawowych idei każdego forum internetowym, więc w czym problem?

Czarno na białym:

https://www.audiostereo.pl/staff/

Nadal jesteś moderatorem i zapewne możesz moderować, wystarczy że się zalogujesz jako moderator, a oczy możesz mydlić gawiedzi a nie szczwanym lisom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mam doprowadzic do spokoju w klubie usuwam komentarze po wpisie Grzegorza

po porozumieniu z adminem forum kończymy sprawy w tej chwili , sprawy sa wyłącznie juz personalne !!! i nikt nikogo nie obrabował

moze wiecej dystansu do zakupów audio i  siebie jest wskazane

jak ktos ma dalej zyczenie do piszcie sobie na PW czy jak wolicie

zapraszam do wpisów w temacie klubu

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Patryk-1980 napisał:

Sprawdzam czy jestem zbanowany.

Sprawdzam czy jestem zbanowany chociaż nie powinienem.

Ok ja nie jestem więc można wpis usunąć.

jakbyś był zabanowany to nie mógłbyś nawet czytać postów w klubie, apropos czy jakiś moderator może tę kwestię wyjaśnić?Dlaczego w klubach z banem nie można czytać, że pisać nie można to rozumiem ale czytać?

Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

banowane sa osoby które ewidentnie i z premedytacja dewastuja klub

zale i watpliwosci mozna wyjasniac we własnych watkach w zakładce stereo dział inne

Aktualizacja

szanuję naczelna zasade sieci o swobodzie wypowiedzi i mozliwosci czytania /dostepu do informacji i wiedzy innych

to ma nas łączyc a nie dzielić i taki był cel powstania sieci

wyprostowałem do końca temat banów w tym wątku , otrzymujecie czyste konta

mam wielką nadzieje ze uszanujecie zasade która przyswiecała powstaniu Klubów

kluby sa dla ludzi którzy chcą normalnie w regułach netykiety i regulaminy forum ze soba rozmawiac o audio bez wzajemnych personalnych pojedynków

hejterów, osoby atakujące w tym watku inne kluby  i wszelkie osoby z premedytacją demolujące wątek zablokuje

Klub nie służy do tego

W imieniu Admina jako moderator wątku  zapraszam i mam nadzieje ze więcej w tej roli w klubie sie nie pojawię ?

Edytowane przez cir

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • cir przypiął/eła ten temat
47 minut temu, MrSalieri napisał:

Z tego co wiem to  już trochę posłuchałeś ? Jakie odczucia po przesiadce z minasów ?

Kilka dni są już u mnie. Są też "świeże" więc przetworniki czy zwrotnica potrzebują jeszcze chwile na wygrzanie. Znasz dobrze Arcady z odsłuchów u Łukasza więc bajek Ci nie będę opowiadał ?  Minasy IV grały u mnie bardzo dobrze. Kilka osób u mnie było i w mój pokój wpisały się świetnie. Arcady idą i każdym aspekcie krok czy dwa do przodu. To takie mini Ethosy ? Coś tam skrobnę za jakiś czas. Dziś mecz przegrany i jakoś nie mam nastroju ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, zibii napisał:

Nie chciałeś na 2x18 revelator coś spróbować czy to już za dużo na twój metraż? Ogólnie wyglądają ok. 

Na pewno za dużo. Tu jest na styk. U Roberta grały dość masywnie, powiedziałbym w sam raz. U mnie coś czuję , że by było basu za dużo. Siedzę blisko tylnej ściany więc akustyka nie pomaga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem od dobrego forumowicza (dzięki Łukasz) watomierz. Chciałem się dowiedzieć, ile "prundu" pobiera wzmacniacz, który napędza Arcady. To było bardzo miłe zaskoczenie. Cały czas myślałem, że Cayin A-70 mkII bierze ponad 200 W a tutaj niespodzianka. Średni pobór to 140 watów (od 138 do 142). Cały system pobiera niewiele ponad 180 W.

Audio.jpg

Zużycie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, mrrod napisał:

Pożyczyłem od dobrego forumowicza (dzięki Łukasz) watomierz. Chciałem się dowiedzieć, ile "prundu" pobiera wzmacniacz, który napędza Arcady. To było bardzo miłe zaskoczenie. Cały czas myślałem, że Cayin A-70 mkII bierze ponad 200 W a tutaj niespodzianka. Średni pobór to 140 watów (od 138 do 142). Cały system pobiera niewiele ponad 180 W.

Audio.jpg

Zużycie.jpg

Cayin CS-88A pobiera około 167 Watów.

Cayin CS-120SA w trybie AB 103 Waty a w trybie A 130 Wat

pzdr.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Silver_85 napisał:

Ten pobór co podajecie to na "biegu jałowym" czy podczas odsłuchu? 

Oczywiste że podczas odsłuchu.

Tyle że ja nie słucham głośno, więc nie wiem jakby to było gdybym miał podłogowe kolumny i robił koncerty w domu..

 

Pamiętam jak był u mnie forumowicz jacmos i słuchaliśmy sobie muzy Small ARIES/CS120SA/Hegel Dac oraz jego pliki muzyczne.

Nie zapomnę jego miny i słów - w jakim był szoku gdy słyszał swoje bardzo dobrze znane utwory testowe które to słuchał na swoim wysokim modelu Hegla i dużych podłogowych kolumnach  Pylon Diamond D25 w sporym pomieszczeniu gdzie ja mam raptem niecałe 20m2!

Zacytuję parę zdań Jacka.

"Te same utwory brzmiały jednak zupełnie inaczej na innych głośnikach.

Studio 16Hz zagrały niesamowicie jak na swoje niepozorne gabaryty. Wokale były pełne emocji i głębi głosu , której teraz mi brakuje na pylonach.

Twoje małe paczki grają dużą i otwartą średnicą pełną muzyki. Niestety większe pylony są przy nich wycofane i złagodzone. Studio 16 Hz pięknie grały na górze, na pylonach jest więcej niuansów. Pylony grają głębiej i dalej , co do spokojnego słuchania fajnie się sprawdza. Natomiast po wczorajszym odsłuchu brakuje mi bliskości muzyków, emocji i pasji z jaką grały 16 Hz. 

W kwestii basu -Twoje zadziwiały jak na małe głośniki, jednak większe pylony lepiej wypełniają pomieszczenie basem, instrumenty są większe i obszerniejsze. Mimo to 16 hz lepiej różnicowały dolne rejestry, kontrabas miał jakby więcej strun :)."

Pokrętło głośności szło w górę -  tak Jacek lubi, ja zdecydowanie cicho i bardzo cicho delektuje się muzą.

Nadmienię że moje monitory gabarytowo są praktycznie identyczne jak Canto One New! 

Więc wiadome iż z podłogówkami  na starcie mają pod górkę. Jednak jak każdy z osłuchanych wie że nie zawsze podłogowa musi zagrać lepiej.

pzdr.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.