Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Bartik napisał:

Cayin zły ,S16 ma wady itd.

Przede wszystkim to ma się Tobie podobać. Jak widać gusta są różne. Ja tam nie słyszę metalicznej średnicy w A55TP co nie znaczy , że nie słyszałem wzmacniaczy z bardziej nasyconą czy barwną średnicą. Tym bardziej brak nasycenia czy też dociążenia średnicy w tych poprzednich Canto Grand , które miałem w wersji podstawowej. Nawet one często były łączone z niekoniecznie ciepłymi lampami , a z szybkimi tranzystorami. One same w sobie w całym paśmie miały tyle "ciepła" , że już ja bym i za dużo nie dokładał. Nie wiem jak te nowe grają , ale nawet myślałem , że z takim Octave to może zagrać. Z tego co pisałeś szału nie było. 

 

6 godzin temu, Bartik napisał:

Haiku ma moim zdaniem mało basu np Sol II

Kiedyś ekipa z Audio On mi wypożyczyła Sol-a II i faktycznie basu może on za dużo nie ma , ale też wg mnie ma fajną mikrodynamikę i różnicowanie basu. Miałem wtedy Minasy i myślę , że z aktualnymi kolumnami zgrał by się jeszcze lepiej. Chętnie bym posłuchał jeszcze raz tylko teraz już w wersji SE. 

Natomiast taki bright mk4, którego byłem właścicielem  to przeciwieństwo Sol-a II. Mega dopalona , dociążona średnica. Wolniejsze granie, powiedziałbym relaksujące. Bas obszerniejszy , ale już nie tak zróżnicowany. Wiadomo w hybrydzie jeszcze można pobawić się lampami. Dochodzę do wniosku , że obracając się w dość niskim budżecie gdzieś tam pojawiają się kompromisy i sztuką jest w miarę z sensem poskładać system, żeby finalnie  dobrze zagrało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Silver_85 napisał:

Przede wszystkim to ma się Tobie podobać. Jak widać gusta są różne. Ja tam nie słyszę metalicznej średnicy w A55TP co nie znaczy , że nie słyszałem wzmacniaczy z bardziej nasyconą czy barwną średnicą. Tym bardziej brak nasycenia czy też dociążenia średnicy w tych poprzednich Canto Grand , które miałem w wersji podstawowej. Nawet one często były łączone z niekoniecznie ciepłymi lampami , a z szybkimi tranzystorami. One same w sobie w całym paśmie miały tyle "ciepła" , że już ja bym i za dużo nie dokładał. Nie wiem jak te nowe grają , ale nawet myślałem , że z takim Octave to może zagrać. Z tego co pisałeś szału nie było. 

 

Kiedyś ekipa z Audio On mi wypożyczyła Sol-a II i faktycznie basu może on za dużo nie ma , ale też wg mnie ma fajną mikrodynamikę i różnicowanie basu. Miałem wtedy Minasy i myślę , że z aktualnymi kolumnami zgrał by się jeszcze lepiej. Chętnie bym posłuchał jeszcze raz tylko teraz już w wersji SE. 

Natomiast taki bright mk4, którego byłem właścicielem  to przeciwieństwo Sol-a II. Mega dopalona , dociążona średnica. Wolniejsze granie, powiedziałbym relaksujące. Bas obszerniejszy , ale już nie tak zróżnicowany. Wiadomo w hybrydzie jeszcze można pobawić się lampami. Dochodzę do wniosku , że obracając się w dość niskim budżecie gdzieś tam pojawiają się kompromisy i sztuką jest w miarę z sensem poskładać system, żeby finalnie  dobrze zagrało. 

Dlatego też Cayin A55TP w tych pieniądzach to gra i to z synergią z CG New.

Octave choć dużo droższy wzmacniacz nie pasuje do CG New ale to nie oznacza że zły wzmacniacz  bo z Dynaudio C1 jest bardzo dobrze . 
Krytyka jest nieuzasadniona trzeba dobrać klocki wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • plastik1989 zmienił(a) tytuł na Klub Studio 16 Hertz
  • 2 tygodnie później...

Polecam do słuchania na naszych S16 Hertz (osobiście ja na M.A.IV):

Lunatic Soul - Impressions:

https://tidal.com/browse/album/61257893

Vincent Peirani, Living Being II (Night Walker)

https://tidal.com/browse/album/91536749

Joe Locke, Lay down my heart (genialne na M.A.):

https://tidal.com/browse/album/79104505

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2020 o 18:25, artur 1984 waw napisał:

Polecam do słuchania

Ostatnio dostałem od żony dwie fajne płyty. Posłuchaj Sobie może się spodobają. 

Patricia Barber - Nightclub

Manu Katche - Live In Concert

 

pl.jpg

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, szczypior88 napisał:

Cześć koledzy. Posiada ktoś Canto Grand w województwie Łódzkim i znalazł by dla mnie trochę czasu żeby zorganizować odsłuch?? ?

Jest salon w Kutnie to z czym masz problem, dzwoń do nich to ci coś zorganizują.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciek36 napisał:

daj znać jakie wrażenia po odsłuchu w domu, a nie tylko w salonie

Nie brałem z salonu. 

Początkowo do bani. Kupiłem je w ciemno. Kombinowałem, ustawiałem, cudowalem... 

Okazało się że zworki Black II które miałem wszystko mi chrzaniły i zamulaly środek pasma. Był taki nosowy wokal z katarem ?

Wygrzebałem stare zworki Qed Genesis wczoraj i koc spadł, wszystko stało się świeże mega,przejrzyste,blyszczace. 

Kopulka Morela robi robotę świetną. Jest detalcznie i ultra przyjemnie bez grama ostrości. Kolumny po ciepłej stronie brzmienia. Bas kopie i napraede potrafi zawstydzić niejedna podłogówkę. Trzeba im tylko zapewnić minimum 40 cm od tylnej ściany bo potrafi mocno podbijać. Kwestia może mojego pokoju. 

Takie wrażenie w moim systemie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję stąd, że jako pierwsze miałem CG i do nich dobierałem elektronikę. Przesłuchałem z nimi ponad 10 wzmaków, same trany od 4 do 12 tys, lamp nie brałem pod uwagę. Żałuję, że nie zrobiłem notatek. Jak dobrze pamiętam, w moim pokoju bez adaptacji, kilka z nich łupało wzbudzonym basem. Najgorzej było Naimem Nait XS, NAD 375 i NuPrime IDA8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, japs napisał:

Wnioskuję stąd, że jako pierwsze miałem CG i do nich dobierałem elektronikę. Przesłuchałem z nimi ponad 10 wzmaków, same trany od 4 do 12 tys, lamp nie brałem pod uwagę. Żałuję, że nie zrobiłem notatek. Jak dobrze pamiętam, w moim pokoju bez adaptacji, kilka z nich łupało wzbudzonym basem. Najgorzej było Naimem Nait XS, NAD 375 i NuPrime IDA8.

Ja z basem nie miałem problemu. Mam mega nisko, mega szybko i kopie jak wściekły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla odmiany muszę napisać, że z ulgą pozbyłem się Canto Grand. U mnie w pomieszczeniu i z moją elektroniką zupełnie się nie sprawdziły. Grały przewalonym basem i wycofaną, mało rozdzielczą średnicą. Jedyne co mi się podobało to góra. Co ciekawe człowiek, który je ode mnie kupił gra na Hegel H80 i jest zadowolony. Czyli jak widać dużo zależy od akustyki i do czego się podłączy dane kolumny. 

Edytowane przez niki666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2020 o 18:42, szczypior88 napisał:

Możliwe. Na ten moment jest optymalnie. Mam jeszcze trochę akcesoriów by doszlifować granie finalnie ?

Prędzej zmienię paki niż wzmacniacz jak już ?

Coś chyba nie do końca optymalnie skoro już wystawiasz kolumny na sprzedaż ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, niki666 napisał:

Coś chyba nie do końca optymalnie skoro już wystawiasz kolumny na sprzedaż ?

Przypadkiem wpadły mi na spóźniony test inne paczki i jednak Canto szukają nowego właściciela ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, szczypior88 napisał:

Audiosolutions Figaro B.

Właśnie, Premium Sound proponowało abym ich posłuchał, niestety byłem już tym całym testowaniem zmęczony i podziękowałem. Widać mieli rację, że to gra skoro tak szybko się na nie zdecydowałeś. Napisz mi na priv jak je odbierasz, mocne i słabe strony, może być w odniesieniu do CG bo je znam (i podstawową i signature wersje). Dzięki. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Adam 38 napisał:

Właśnie, Premium Sound proponowało abym ich posłuchał, niestety byłem już tym całym testowaniem zmęczony i podziękowałem. Widać mieli rację, że to gra skoro tak szybko się na nie zdecydowałeś. Napisz mi na priv jak je odbierasz, mocne i słabe strony, może być w odniesieniu do CG bo je znam (i podstawową i signature wersje). Dzięki. 

Hejo Adam. 

Wiesz co tu nawet nie chodzi o rozpatrywanie lepsze/gorsze. Tutaj bardziej decyduje synergia z pomieszczeniem. Canto grają kapitalnie nasyconym dźwiękiem i basem który zawstydza niejedną podłogę. W 22m u mojego taty wskazaliśmy na Canto jako lepszy wybór bo w jego pokoju było świetnie. W moich 16 metrach lepiej wypadły AS. Włączyłem i po prostu od pierwszych taktów wiedziałem, że Canto swoim pokojem ograniczam bo wiem jak mogą zagrać w innych warunkach. 

U mnie w pokoju AS zagrały z większą swobodą, rozdzielczością i szybkością. U taty natomiast Canto miały mega głębię, barwę taką naszpikowaną sokami i zejście naprawdę niskie bez utraty kontroli. 

Tata mój uważa, że Canto są dla niego lepsze bo są delikatniejsze, takie słodkie i mega muzykalne. Sam jednak stwierdził że w moim pokoju AS grają lepiej. Są tak jakby skrojone pod ten pokój. Tyle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zejście nie jest niskie tylko bas jest podbity.

Pasmo przenoszenia 48-25000 Hz (+/-3 dB)

Grzegorz tak je zestroił, że faktycznie potrzeba większego pomieszczenia albo takiego co zjada bas.

Opis ze strony idealnie pasuje do nich:

 

Canto to znany głośnik obszerny w swym brzmieniu, doskonale nadający się do trudnej akustyki pomieszczenia gdzie nadaje swym brzmieniem klimat dużej sali koncertowej. Niepozorne wymiary kolumn powodują iż nabywca wyobraża sobie brzmienie tych kolumn jako małe. W rzeczywistości kolumny tworzą duże pozorne źródła dźwięku odtwarzając muzykę w pełno zakresowy sposób.

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, S0nic napisał:

Zejście nie jest niskie tylko bas jest podbity.

Pasmo przenoszenia 48-25000 Hz (+/-3 dB)

Grzegorz tak je zestroił, że faktycznie potrzeba większego pomieszczenia albo takiego co zjada bas.

Opis ze strony idealnie pasuje do nich:

 

Canto to znany głośnik obszerny w swym brzmieniu, doskonale nadający się do trudnej akustyki pomieszczenia gdzie nadaje swym brzmieniem klimat dużej sali koncertowej. Niepozorne wymiary kolumn powodują iż nabywca wyobraża sobie brzmienie tych kolumn jako małe. W rzeczywistości kolumny tworzą duże pozorne źródła dźwięku odtwarzając muzykę w pełno zakresowy sposób.

Umiem rozróżnić podbicie od niskiego basu. 

W pomieszczeniu mojego taty było mega pięknie, nisko i sprężyście. U mnie było podbicie wlansie, bardzo wchodził w niski środek pasma. Kopał pięknie, ale uważam że trochę za bardzo był wyeksponowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, szczypior88 napisał:

Umiem rozróżnić podbicie od niskiego basu. 

W pomieszczeniu mojego taty było mega pięknie, nisko i sprężyście. U mnie było podbicie wlansie, bardzo wchodził w niski środek pasma. Kopał pięknie, ale uważam że trochę za bardzo był wyeksponowany. 

Nisko jak na monitor. To się zgodzę.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.