Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
2 godziny temu, S0nic napisał:

Opis ze strony idealnie pasuje do nich:

 

Canto to znany głośnik obszerny w swym brzmieniu, doskonale nadający się do trudnej akustyki pomieszczenia gdzie nadaje swym brzmieniem klimat dużej sali koncertowej. Niepozorne wymiary kolumn powodują iż nabywca wyobraża sobie brzmienie tych kolumn jako małe. W rzeczywistości kolumny tworzą duże pozorne źródła dźwięku odtwarzając muzykę w pełno zakresowy sposób.

Podoba mi się ten opis - nabywca słuchając odbiera dźwięk jako mały, ale się myli i wbrew temu co słyszy "w rzeczywistości" dźwięk jest duży - bo tak twierdzi autor opisu ze strony. Czyli nawet jeśli słyszymy, że gra źle to jednak gra dobrze, potrzeba tylko dobrego interpretatora faktów. 

Ja bym napisał to tak: "jeśli odnosimy wrażenie, że w rzeczywistości gra źle, należy założyć, że w alternatywnej rzeczywistości gra dobrze". Nie byłoby w tej wypowiedzi błędu logicznego, a oddawała by ten sam sens wypowiedzi. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty na serio? Rzadko zaglądam na forum właśnie ze względu na taką debiljadą moderatorów. Czytaj ze zrozumieniem, nigdzie nie jest napisane

14 minut temu, plastik1989 napisał:

nabywca słuchając odbiera dźwięk jako mały

tylko

 

14 minut temu, plastik1989 napisał:

nabywca wyobraża sobie brzmienie tych kolumn

różnica nie do wychwycenia przez zacnego moda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
5 minut temu, glonek1125 napisał:

 debiljadą moderatorów.

Używaj grzeczniejsze języka, jeśli chcesz tu pisać. 

 

Co do odpowiedzi na merytoryczność twego postu - tak pisałem to na poważnie, choć z lekkim przymróżeniem oka. Nie musimy tego rozwijać, ani nawzajem udowadniać swoich racji, więc może zakończmy w pokoju wymianę na "argumenty" nim przejdziesz do większych bluzgów. 

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
31 minut temu, zoromoto napisał:

Moderator powinien być przynajmniej bezstronny. 

Żenada... 

Czyli nie mogę mieć swojego zdania na temat tych kolumn (notabene nic złego o nich nie napisałem). Dlaczego moja bezstronność miała by się wiązać z brakiem możliwości wypowiedzenia? Powiedz wprost moderator (i nikt inny) nie powinien mieć prawa wypowiadania się na temat tych kolumn, no chyba że huraoptymistycznie? 

Pierwsza sprawa że kolumn s16 miałem z trzy pary, pierwsze Canto słyszałem jak jeszcze były w fazach prototypu, później u wielu osób słyszałem różne wersje, w tym "najlepszą topową" zrobioną w jednym egzemplarzu (nawet u dwóch różnych osób ją słyszałem). Myślę, że na temat tej kolumny mógłbym powiedzieć więcej niż 90% klubowiczów S16. Zresztą wg. mnie to całkiem fajna kolumna, więc w czym kłopot? Że proszę by pisać bez bluzgów? 

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego uczysz kultury, a kiedy nie wejdę to siejesz niezdrową atmosferę w temacie.

Wyrażenie opinii to jedno, a celowe wprowadzanie w błąd innych i mało sprytne przeinaczanie faktów to co innego. 

A fakty są takie:

"Niepozorne wymiary kolumn powodują iż nabywca wyobraża sobie brzmienie tych kolumn jako małe" 

Chodzi o nieduże wymiary i zanim ktoś posłucha to może oczekiwać "małego" brzmienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
6 minut temu, glonek1125 napisał:

A fakty są takie:

"Niepozorne wymiary kolumn powodują iż nabywca wyobraża sobie brzmienie tych kolumn jako małe" 

Chodzi o nieduże wymiary i zanim ktoś posłucha to może oczekiwać "małego" brzmienia. 

A to przepraszam, naiwnie założyłem, że zanim się posłucha, nie ma się opinii na temat tego jak grają jakieś kolumny - więc po prostu takiej możliwości nie założyłem. 

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, plastik1989 napisał:

Podoba mi się ten opis - nabywca słuchając odbiera dźwięk jako mały, ale się myli i wbrew temu co słyszy "w rzeczywistości" dźwięk jest duży - bo tak twierdzi autor opisu ze strony. Czyli nawet jeśli słyszymy, że gra źle to jednak gra dobrze, potrzeba tylko dobrego interpretatora faktów. 

Ja bym napisał to tak: "jeśli odnosimy wrażenie, że w rzeczywistości gra źle, należy założyć, że w alternatywnej rzeczywistości gra dobrze". Nie byłoby w tej wypowiedzi błędu logicznego, a oddawała by ten sam sens wypowiedzi. 

Nie do końca rozumiem, natomiast , czy możesz proszę mi odpisać na wiadomość? Czekam już z tydzień a bardzo mi zależy na informacji zwrotnej.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie CG sa odejsciem w bok a nawet w tył od reszty produktów 16 hz .Elektrycznie podbity bas w małym monitorze nie może grać prawdziwym dzwiekiem. Jak bylem z Malwasem na wystawie to tylko kiwaliśmy głowami że to nie to. Ale sà ludzie ktorzy dajà sie na to nabrać.Ilość basu a jego jakość i selektywność to dwa różne aspekty i niestety ale w tych paczkach  obu ich brak imho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Rezyslaw napisał:

Wg mnie CG sa odejsciem w bok a nawet w tył od reszty produktów 16 hz .Elektrycznie podbity bas w małym monitorze nie może grać prawdziwym dzwiekiem. Jak bylem z Malwasem na wystawie to tylko kiwaliśmy głowami że to nie to. Ale sà ludzie ktorzy dajà sie na to nabrać.Ilość basu a jego jakość i selektywność to dwa różne aspekty i niestety ale w tych paczkach  obu ich brak imho.

Dużo zależy od elektroniki. Bo z szybkim wzmacniaczem i sporej mocy one napraede potrafią zejść i zagrać punktowo kopiąc przy tym. Na pewno nie jest to referencja w tym paśmie ale tragedii nie ma na pewno?

Zgodzę się z tym że bas to nie jest najmocniejsza strona tych paczek. 

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka, jak szukałem ponad rok temu kolumn do Yamahy AS1100 mówiąc, że gram z KEF R300, to w dwóch salonach wskazywano właśnie na CG jako "największego konkurenta" KEFów w podobnym budżecie a jednocześnie taką kolumnę, która ma z nimi wiele wspólnego. R300 mają podbity bas. Może to jakaś wskazówka. Nie wiem, bo CG nigdy nie słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, szczypior88 napisał:

Dużo zależy od elektroniki. Bo z szybkim wzmacniaczem i sporej mocy one napraede potrafią zejść i zagrać punktowo kopiąc przy tym. Na pewno nie jest to referencja w tym paśmie ale tragedii nie ma na pewno?

Zgodzę się z tym że bas to nie jest najmocniejsza strona tych paczek. 

Dużo osób kupi CG z powodu basu bo właśnie taki im się podoba. Nie wszyscy lubią równe granie.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
3 godziny temu, artur 1984 waw napisał:

Taka ciekawostka, jak szukałem ponad rok temu kolumn do Yamahy AS1100 mówiąc, że gram z KEF R300, to w dwóch salonach wskazywano właśnie na CG jako "największego konkurenta" KEFów w podobnym budżecie a jednocześnie taką kolumnę, która ma z nimi wiele wspólnego. R300 mają podbity bas. Może to jakaś wskazówka. Nie wiem, bo CG nigdy nie słuchałem.

I dobrze, że nie słuchałeś CG z Yamahą. To jest jedno wielkie nieporozumienie z tym wzmacniaczem. Ja przez chwilę myślałem, że kupiłem uszkodzony wzmacniacz. To samo było jak byłem kiedyś posłuchać Arcad 3.5, właściciel s16hz przysłał na odsłuch swojego Krella. Właściciel kolumn wyłączył go po 5 minutach bo myślał, że jest uszkodzony. Coś tu jest nie halo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S0nic napisał:

Dużo osób kupi CG z powodu basu bo właśnie taki im się podoba. Nie wszyscy lubią równe granie.

Równe one nie są na pewno. Tutaj bez wydajnego i mega szybkiego wzmaka na dolnych rejestrach mpze byc słabo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2020 o 07:18, szczypior88 napisał:

Tata mój uważa, że Canto są dla niego lepsze bo są delikatniejsze, takie słodkie i mega muzykalne.

Tata wie co dobre. 

Zobaczcie, Sonus Faber Electa Amator III mają wyraźnie podkręcone skraje pasma, czy ktoś nad tym ubolewa? Czy może wszyscy mówią, że grają odurzająco przyjemnie? Taki dźwięk chciał osiągnąć konstruktor i taki osiągnął, zawsze można poszukać "studyjnej deski" np. u ATC czy Sveda Audio. 

Wracając do CG to osobiście teraz wybrałbym dla siebie wersję podstawową za więcej "romantyzmu i charyzmy" i jakby większą spójność między średnicą a górą. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, thomaz napisał:

CG w 22m?Muszą mieć nieźle podbity bas.U mnie mimo basem nie grzeszą w 16 m a trzeba dodać że są to podłogówki.

W sumie mi ten bas odpowiada.

Jeszcze dochodzi sprawa tego że pokój może pożerać bas albo go podbijać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bas w duzej mierze jest niestey zalezny od akustyki którą zrobimy i inwestycji w dobry i dopasowany wzmacniacz

co tam u kogo zagrało a co nie proponuje traktowac jedynie jako sugestie

Z pewnoscia monitory Canto potrafia zagrac czarujaco i z "duzym" jak na te maleństwa dzwiekiem tak że może sie podobac

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, cir napisał:

bas w duzej mierze jest niestey zalezny od akustyki którą zrobimy i inwestycji w dobry i dopasowany wzmacniacz

co tam u kogo zagrało a co nie proponuje traktowac jedynie jako sugestie

Z pewnoscia monitory Canto potrafia zagrac czarujaco i z "duzym" jak na te maleństwa dzwiekiem tak że może sie podobac

Czarują niesamowicie. To jest fakt. Góra jest kapitalna głównie w wersji Signature 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

zakupiłem niedawno wzmacniacz Cayin A70mk2 i szukam do nich kolumn. Czy Aries Reference, już pewnie kilkuletnie, dobrze się zgrają z tym wzmacniaczem? Ktoś z Was miał styczność z takim połączeniem? Będę wdzięczny za porady. Są także używane Minas Anor Special IIIS 2,5r lub Minas Anor IIIS 2,5r. 

pozdrawiam

S

Edytowane przez PatiJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minas Anor to pewniak do tego pieca, ale już powinieneś to wiedzieć z wątku Cayina. O Ariesy najlepiej bedzie wykonać telefon do S16 Hz i dostaniesz rzeczową poradę.

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, PatiJ napisał:

Tak, będę dzwonić. Mam nadzieję że mimo iż to używane kolumny a nie nowe uzyskam pomoc...

Kup Minasy, Ariesy mają podbity bas jak w CG, różnica jest taka, że CG łatwo napędzić a ariesy potrzebują elektrowni bo tam grają nisko-średniotonowe iluminatory. Słuchałem i Ariesów i CG.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że sprzedaję swoje Minas Anor Special z 2017r jest to wersja z ulepszoną zwrotnicą zakupione w salonie S4 home w 2019r i zapytań do Pana Rogali w sprawie tych kolumn wychodzi na to, że to niezłe ziółko ponieważ wprowadza ludzi dzwoniących w błąd twierdząc, że to S oznacza tylko, że głośniki są czarne, a nie buraczkowe, a zwrotnica standardowa. Jest to nadzwyczaj przykre, że w ten sposób robi ze mnie kombinatora i że niby dałem nabić się w butelkę przez sklepowego. 
Z góry dziękuje Panu G.R i serdecznie pozdrawiam. Tak się właśnie traci klientów.

Edytowane przez Robert84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 34

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.