Skocz do zawartości
IGNORED

niezdecydowany ktore kolumny :)


luk1985

Rekomendowane odpowiedzi

witam po dluzszej nieobecnosci na forum

mam dwie pary kolumn mildton 110 czy Zg-886D (czyli altus 120 na rynek zachodni)mam dylemat ktore zostawic

takie glosniki siedza w altusie:

 

GDN 30/60/3

GDM 18/40/1

GDWT 9/40/1

 

a takie w mildtonie:

 

Gdn 30/80/2 lub /4

Gdm 16/80

Gdwk 9/80/6

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci zależy na "mocy", to te drugie są mocniejsze. A jak na JAKOŚCI, patrz wpis powyżej.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram porlicka.

 

Korektor też wyrzuć. Przejdź się do jakiegoś salonu audio... i przejrzyj na oczy (na uszy) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś myślałem, że jak to możliwe, iż mamy odtwarzacz, wzmacniacz, kolumny i to gra dobrze bez korekcji... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysiek łukasiak, 28 Sty 2009, 02:53

 

>Te mildtony przyzwoicie grają.

 

A jakie masz porównanie?

 

Też tak kiedyś myślałem- jest super! Jakie basy, jak cyka i dzwoni! Wystarczyło podpiąć do wzmacniacza jakieś przyzwoite kolumny, by czar prysł. (Było to dobre kilkanaście lat temu.)

 

Tobie też radzę się "nawrócić" i zamiast mildtonów zacząć słuchać muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zglos sie do jakiegos doswiadczonego forumowego konstruktora, za pare stow na 100% cos wymysli...

tjuning! tylko tjuning..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialem zwrocic uwage, ze pytanie nie brzmialo "czy zmienic kolumny" ale "ktora para jest lepsza". porady typu "inne beda lepsze" moze i sa ze wszech miar prawidlowe ale nie rozwiazuja problemu.

 

a ktore zostawic? te, ktorych dzwiek ci bardziej odpowiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedne musze sprzedac bo quadrofonia mi potrzebna nie jest, nie wykluczam zmiany tylko ile kosztuja wg. Was przyzwoite ? bo jak 1000 zl to poki co wole sluchac tego :)

a co do tunningu to w mildtoach sa wymienione kable i jesli bym sobie zostawil altusy ktore mi sie bardziej podobaja z wygladu ( nie mam narazie czasu posluchac i porownac) to tez bym kable wymienil i wytlumienie bo jest gąbka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak sie edytuje posty :) a chcialem cos dodac jesli bym zostawil altusy to mam jeszcze zamiar przelozyc glosniki niskotonowe z mildtonow ( tylko te sie da :)) chyba dobra mysl ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku takich konstrukcji wymiana kabli i wytłumienia to nie jest tuning :) Tutaj trzeba by zbudować większą obudowę. Zaprojektować nową zwrotnicę, pomierzyć pasmo. A i tak pewnie cudów nie będzie.

 

Pomyśl o budowie kolumn we własnym zakresie. Zrób sobie klony Radmorów LS-10 tylko w większej obudowie. Powinieneś się zmieścić w 500zł. W zależności od wykończenia obudowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wymiany wytłumienia...

To że jest w środku gąbka - na 100% nie jest dziełem przypadku, ani chytrym pomysłem na zaoszczędzenie przez producenta paru groszy.

Jest gąbka - więc ma być gąbka. Zmiana wytłumienia na włókninę pociąga za sobą dobór nowej objętości obudowy, nowe strojenie długości tunelów bass reflex.

 

Wszystkie takie eksperymenty wcześniej czy później kończą się kupnem nowych kolumn, a jedyne co pozostaje z poprzednich - to zmutowane nie wiadomo co. Z całą pewnością ciężko to później komukolwiek upchnąć. Szkoda kasy !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybor padl na altusy, na jakis czas zostana i sobie pograja, w planach mam zamiar zrobienia kolumn

co do altusow czy wymiana kabli wewnatrz kolumny ta jakis efekt, jesli mozecie mi powiedziec jakie kable zalozyc chodzi mi bardziej o przekroj 1,5 mm wystarczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana kabli w altusach przyniesie taką poprawę dźwięku, jak wymiana felg w polonezie poprawę jego prowadzenia. Szkoda zachodu. Czytałem, że pisał ktoś o radmorach LS-10. Mam te kolumny od ok. 8-iu lat i nie chcę ich wymieniać na nic innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak gustujesz w polskiej produkcji i chcesz tonsile ale zarazem zalezy ci na jakosci i neutralnym liniowym dźwieku to Tonsil Siesta

jesli interesuje cie polska produkcja i chcesz tonsile ale zarazem gustujesz w brzmieniu ostrym potezniejszym i basowym bierz maestro II 180

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luk1985

 

Zrób sobie klony Radmorów LS-10. Na pewno będziesz zadowolony i zaskoczony, jak dobrze mogą grać małe kolumny z tylko dwoma głośnikami :)

 

Altusy i inne cuda są spartolone już w fazie projektowania, doboru głośników. To nie ma prawa grać przyjemnie. To ma hałasować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Altusy i inne cuda są spartolone już w fazie projektowania, doboru głośników. To nie ma prawa grać

>przyjemnie. To ma hałasować.

 

Stanowczo popieram!!! (Może nie całkiem hałasować, ale nagłośnić imprezę w remizie.)

Do proponowanych typów z Tonsila, dorzucam Premium.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem kiedy gosc to pisal, ale skoro twierdzi ze sa najlepsze z altusow to widac cos w nich jest

jak dla mnie sa troche rozlazle i plytki bas

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zostały altusy, na jakis czas beda sobie grac, gdy bede chcial zmienic to wiem gdzie zapytac :)pozdrawiam i dziekuje wszystkim wypowiadajacym sie w tym watku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.