Skocz do zawartości
IGNORED

Pioneer DV-300 jako transport CD


Macieq71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

FERB, żeby była jasność, ja z nikogo się nie śmieje, dobrze, że ludzie coś robią i szukają. To, że się kasy nie ma to nie ujma coś robić by było lepiej. Tylko odradzam stosowanie napędów DVD. Wiem, że są tanie. Ktoś tu napisał, że podobno Pioneer PD-75 gra gorzej niż DVD za 300zł. Jest to bzdura, PD-75 potrzebuje dobrego toru, inaczej wyjdzie wszystko jak na talerzu. Właśnie to jest ta różnica, między DVD a zacnym playerem, czy zacnymi klockami (nie mylić z drogimi). Jeśli ma być dobry transport, to lepiej poszukać czegoś z dobrym napędem. Szklana optyka plus laser w polu magnetycznym. Nawet playery Philips z napędami CDM chociażby. I nie jest to droga impreza, ja swój CD-584 kupiłem za 220zł. Na pokładzie CDM-4. Trzeba tylko zrobić wyjście coax, zmienić mu transformator, lub, jak się komuś chce, zrobić wszystko od nowa plus rDAC i mamy na prawdę dobre źródło. Wsadzić to jeszcze w bardziej stabilną obudowę, wytłumić wewnątrz itd...

 

Z playerów, można polecić, dość drogiego, bo prawie 1000zł, Sony X55ES np, ale można też wyłapać np. 502ES. Co do laserów, jeśli tylko nikt tego nie uszkodzi to będą świecić jeszcze dłuuuugo. Mam X55ES od 3 lat i gram na nim codziennie 2-3 godzinki. Płyta nawet się nie zająknie. Czyta pięknie nawet dość mocno porysowane płyty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FERB, żeby była jasność, ja z nikogo się nie śmieje, dobrze, że ludzie coś robią i szukają. To, że się kasy nie ma to nie ujma coś robić by było lepiej. Tylko odradzam stosowanie napędów DVD. Wiem, że są tanie. Ktoś tu napisał, że podobno Pioneer PD-75 gra gorzej niż DVD za 300zł. Jest to bzdura, PD-75 potrzebuje dobrego toru, inaczej wyjdzie wszystko jak na talerzu. Właśnie to jest ta różnica, między DVD a zacnym playerem, czy zacnymi klockami (nie mylić z drogimi). Jeśli ma być dobry transport, to lepiej poszukać czegoś z dobrym napędem. Szklana optyka plus laser w polu magnetycznym. Nawet playery Philips z napędami CDM chociażby. I nie jest to droga impreza, ja swój CD-584 kupiłem za 220zł. Na pokładzie CDM-4. Trzeba tylko zrobić wyjście coax, zmienić mu transformator, lub, jak się komuś chce, zrobić wszystko od nowa plus rDAC i mamy na prawdę dobre źródło. Wsadzić to jeszcze w bardziej stabilną obudowę, wytłumić wewnątrz itd...

 

Z playerów, można polecić, dość drogiego, bo prawie 1000zł, Sony X55ES np, ale można też wyłapać np. 502ES. Co do laserów, jeśli tylko nikt tego nie uszkodzi to będą świecić jeszcze dłuuuugo. Mam X55ES od 3 lat i gram na nim codziennie 2-3 godzinki. Płyta nawet się nie zająknie. Czyta pięknie nawet dość mocno porysowane płyty.

Słuchaj, dzięki, lubię konkrety i ten post jest konkretny. Używkę CD też biorę pod uwagę. Niestety trudno znaleźć sensowne typy konkretnych CDków. Jedynie wyprowadzenie Spdif, o ile go nie będzie, może się okazać problemem, czytaj, muszę poprosić kogoś o pomoc w odnalezieniu miejsca gdzie go "wpiąć". Zmiana trafo, wytłumienie, nie będą stanowiły problemu. Jeżeli mogę Cię prosić o wskazanie innych alternatywnych CD w cenie Twojego Philipsa (akurat nie ma go na ALL:) to będę wdzięczny bardzo. Powinien czytać płyty audio nagrywane na PC... Wiem że wątek nie o tym, ale i tak jest niemal martwy:)

Mam, sądzę dobrego Dac'a DIY by Waldi 06 (PCM1795 usb, 2xcoax i optyk)oraz też uważany za dobry wzmak słuchawkowy (klon) Rudistor NX33 + słuchawki BDDT880 modowane na XRL, więc szukam sensownego źródła, które będzie "tanie" i przy mojej skromnej wiedzy łatwe do "zmodowania" jako transport. Dzięki.

 

ups - widzę że są z CDM-4 choćby po taniości:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i mają SPDIF>>>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez FERB

PC+DAC PCM1795/NUDA+TELEFUNKENS600/KHOZMO+ALEPH J 2xMONO+HURRICANE=DIY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, sądzę dobrego Dac'a DIY by Waldi 06 (PCM1795 usb, 2xcoax i optyk)oraz też uważany za dobry wzmak słuchawkowy (klon) Rudistor NX33 + słuchawki BDDT880 modowane na XRL, więc szukam sensownego źródła, które będzie "tanie" i przy mojej skromnej wiedzy łatwe do "zmodowania" jako transport. Dzięki.

 

ups - widzę że są z CDM-4 choćby po taniości:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i mają SPDIF>>>

Dołączam się również do prośby kolegi jestem również na etapie poszukiwania TRANSPORTU, do mojego dac’a.

Co możecie polecić, ważne aby był to miarę świeży i nie drogie (powiedzmy do 300PLN), co albo od razu ma niezłej jakości wyjście SPDIF, albo można dokonać powszechnie znanej i łatwej modyfikacji, aby grało to ładnie.

 

Pozdrawiam

AM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPDIF sobie odpuść, tylko Coax....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPDIF sobie odpuść, tylko Coax....

Własnie SPDIF to chyba typ transmisji (bo może byc i po COAXIALU - to jest typ kabla, albo TOSlink czyli optyczne). Jeśli sie mylę to niech ktoś wytłumaczy.

Tylko właśnie co wsiąść, może wypowie się ktoś kto przerzucił troszkę tych CD i wyselekcjonował cos dla siebie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez baxteros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu poplątaliście z tymi spdif, coaxami ;)

...nie ważne, chodzi o to okrągłe z dziurką:)

Ja chcę użyć CD jako transport i wykorzystać sygnał cyfrowy z ominięciem jego DAC'a. DAC mam. Wspomniany CD ma wyjście coaxialne, a nie optyczne (toslink) i o to pewnie chodzi.S/PDIF (ang. SONY/Philips Digital Interface Format) – standard przesyłania sygnałów dźwiękowych rozwijany przy współpracy firm SONY i Philips. (wiki), może być realizowany zarówno przez COAX jak i toslink....

się wymądrzyłem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez FERB

PC+DAC PCM1795/NUDA+TELEFUNKENS600/KHOZMO+ALEPH J 2xMONO+HURRICANE=DIY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Witam,

 

Nieco odgrzebię temat, by nie zakładać nowego.

Co krok ostatnio trafiam na pochlebne(?) opinie na temat DVD jako transportu.

Zaczęło się od kilku postów Michelangelo, ale drążąc temat zauważyłem, że zdania się podzielone. Nieco zmieniło się to w ostatnim czasie, ale w dalszym ciągu, chyba zdecydowana większość społeczności Audiostereo uważa "nowe" wynalazki typu DVD czy Bluray, za wyrób tylko i wyłącznie pod wideo.

Mimo wszystko, argumenty przemawiające za DVD (i BR) wydają się być uzasadnione.

 

Miesiące spędziłem nad modyfikacją swojego Philipsa CD 753, z którego tak BTW jestem bardzo zadowolony, ale jako transport można by było zdecydowanie lepiej.

Z ciekawości przytargałem stary odtwarzacz DVD Pioneer DV-535, odkupiony dawno temu za grosze, a na pierwsze testy w sam raz.

Przeraziła mnie data January 2001, ale z drugiej strony liczyłem na dobre wyposażenie topowego modelu z tego okresu.

Niestety, jeszcze nie doczekałem się DAC z wejściem cyfrowym, więc z ciekawości odpaliłem wyjście liniowe i nie robiąc sobie nadziei odpaliłem. Ku mojemu zaskoczeniu zagrało to dobrze, a może nawet bardzo dobrze. Nie jest to zapewne poziom mocno grzebanych źródeł, ale myślę, że lepiej to grało niż Marantz CD52, Denon DCD685 czy Philips CD650. A przecież mi chodziło jedynie o DVD w roli transportu.

Brakuje mi tu przestrzeni i powiewu, ale dawno nie słyszałem takiej dynamiki i zejścia na basie.

 

Już wcześniej widziałem, że w środku Pionek wcale tak okazale nie wygląda. 95% w SMD, podobno lipny PCM1716E i jeszcze lepszy opamp BA4560.

Zobaczymy za kilka dni jak się zachowa z zewnętrznym DACu na AD1955, ale z ciekawości postaram się mu zmienić tego opampa i kondy w buforze.

Jeszcze u p. Fikusa przeczytałem poniższe:

The DAC chip is a burr-Brown PCM1716 whic is quite rare and in theory it is one of the worst DACS from Burr-Brown ever, but in reality - it is one of the best.

It is a well kept secret that B-B PCM1716 has excellent sound, so appealing, that many people consider it their DAC chip of choice.

Sadly I did not have more than half day for testing but I agree that this sound is equal to the best ones.

I would say that this DAC chip beats their own high end PCM1702 which is a real BLASPHEMY in High-end circles.

A similarily lively, energetic, enjoyable sound comes for example from the Philips TDA1549.

Ostatnimi czasy staram się z dystansem podchodzić do wpisów p. Łukasza, ale z CD753 mi się sprawdziło :)

Może warto to zlampizować. Mamy tu kupę miejsca na potencjalną modyfikację.

 

Poczekam jeszcze by sprawdzić jak Pionek zachowuję się w roli transportu, ale już myślę, czy nie nie uderzyć w jakiś wyższy model. DV-757?

 

Załączam zdjęcia środka 535.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-25495-0-68723600-1330366533_thumb.jpgpost-25495-0-01278300-1330366571_thumb.jpgpost-25495-0-33426100-1330366582_thumb.jpgpost-25495-0-79667900-1330366593_thumb.jpgpost-25495-0-12008500-1330366605_thumb.jpg

 

edit:

Jeszcze jedno...

Nieco odstraszała mnie wizja powolnej obsługi DVD, ale w tym przypadku mamy błyskawiczny dostęp do każdego utworu z pilota, szybkie przewijanie i start.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez krz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

zakupiłem DVD Pioneer DV-380 żeby bobawić się w transport do daca,czy DV-380 to to samo co DV-300? chciałem zrobić sobie ten mod ale nie za bardzo wiem o co tam chodzi i ile częśći jest potrzebne i jakich do tego moda?

 

Czy ktoś z was uzywał tego jako transportu i jaki to się sprawdza,chodzi mi o model dv-380

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Orientuje sie ktoś, jakie czytniki/lasery są w tych Pioneer'ach DV-300/310, DV-400/410? Czytałem gdzieś, że sa bardzo drogie... - czy to prawda? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dv310 pioneera i zmodyfikowałem go jak na zdjeciu fikusa,mam użyty taki sam kondensator jak na zdjęciu,ma tą sama barwę i oznaczenie 471J tylko ma jakieś dwie kropki,czy to nie przeszkadza,i czy nie bedzie miało wpływu na dzwięk? z mojej strony po modzie gra wyśmienicie,pojawiła się fajna stereofonia i lepszy wokal,czy tak ma być?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

A tak wygląda płyta z DV-420V. Gdzie w tym przypadku "podpiąć" się z sygnałem? Wrzuci ktoś zaznaczony punkt na bazie tego zdjęcia?

 

dv-420.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

A tak wygląda płyta z DV-420V. Gdzie w tym przypadku "podpiąć" się z sygnałem? Wrzuci ktoś zaznaczony punkt na bazie tego zdjęcia?

 

odkopuje i wrzucam zaznaczone punkty - może komuś się przyda

działa bo tak mam zrobione w DV-410V

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bikerbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata później...

Przytargałem do domu Pioneera DV310, chciałbym go wypróbować , ale płytkę ma inną niż DV300. Może ktoś podpowiedzieć ,gdzie co poprzerabiać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Używa ktoś jeszcze Pionka jako transport? Wziąłem DV380 za grosze i chciałem pogrzebać. Niestety digital out ma wyłączony, a nie mam odbiornika by wyświetlić menu. Wspomoże ktoś krok po kroku? 😜

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od 17  lat gra potężny i zbudowany jak czołg złoty  dv-737 . Jestem z niego bardzo zadowolony , wczytuje płyty błyskawicznie i nie było jeszcze krążka, oryginalnego czy nagranego , którego by nie wczytał. Nie wiem czy moja opinia może być miarodajna , bo kilka ładnych lat temu ten Pioneer trafił do pewnego Maestrotunera o nicku USHA i ten zacny dżentelmen przebudował go kompletnie jeśli chodzi o zasilanie i DAC. Siedzą w nim teraz 3 transformatory zamiast jednego a liczba modyfikacji to było 24. Gra dobrze jako taki ale lepiej jako transport podłączony do DAC Lite z podwójnym TDA1541 i lampami Amperex Buggle Boy na pokładzie. Ostatnio szuflada zaczeła wracać po otwarciu i muszę szybko łapać płytę . Dolegliwość ustępuje po rozgrzaniu mniej więcej godzinnym. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.