Skocz do zawartości
IGNORED

Modyfikacja Dynaudio 42 - podpowiedź !


ciupaga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich konstruktorów i majsterkowiczów. Wszedłem w posiadanie kolumienek dynaudio 42, wcześniej miałem Epos M.12. Średnica głośników tych kolumnach jest prawie ident. natomiast Dynaudio są bezsprzecznie mniejsze od Epos:

Epos M.12.2 - 375x200x250

Dynaudio 42 - 282x170x246

 

Mam wrażenie że głośniki w Daynaudio "męczą" się w tej małej skrzynce. Pytanie czy przełożenie elementów do większej skrzynki, porównywalnej pojemnością z Epos przyniesie pożądany efekt uwolnienia się dźwięku ?

Proszę o opinie !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj :) Ewentualnie to można zmienić strojenie portu bass-refleksu - dać dłuższy tunel.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Strojenie portu jest na 60Hz. Można by śmiało zejść do 50Hz. Głośniki mają dużą moc więc na pewno poradzą sobie w nieco większej obudowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JarlBjorn, 28 Sty 2009, 15:37

 

Też mi się to chyba obiło o uszy :)

Jednak to nie znaczy, że nie można spróbować. Jak się okaże, że będzie gorzej to nawet lepiej. Lepiej dla inżynierów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem co chcesz osiagnać lepszego niż inżynierowie z tak renomowanej firmy z wieloletnim doswiadczeniem. Jeśli coś jest nie dokońca tak jak powinno, to niestety zapewne wina wzmacniacza. Dynaudio to swietne kolumny, niestety o niskiej skuteczności i strasznie prondożerne. Potrzeba niezłej elektrowni do odpowiedniego ich napędzenia i nie chodzi tu bynajmniej o moc wzmacniacza, a raczej o jego wydajność prądową. Wiele sprzętów się tu wykłada, nawet tych z pozoru z wyższej półki. Ale jesli chcesz się pobawić to oczywiście Twoja sprawa i mnie nic do tego. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.