Skocz do zawartości
IGNORED

Jaka wkładka do SL-1210mk2 za 200-300zł.


crult

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów.

 

O tym gramofonie praktycznie wszystko zostało już powiedziane. Jednak nigdzie nie znalazłem wpisów

dotyczących stosowanych wkładek do tego gramofonu. Proszę o radę jaką wkładkę zakupić do 300zł,

może ten kto używa tego sprzętu podzieli się opinią. Wiem, że bardzo wielu forumowiczów jest zainteresowanych

tym sprzętem, może temat się rozwinie.

Gramofon ma służyć do odsłuchów w domu, głównie rock i elektronika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !!!

 

Ja właśnie kupiłem Grado Black za 34Ł,mniej więcej za tą samą cenę Goldring Elektra [40 Ł] i tak bardzo polecana przez forumowiczów Audio Technica AT440MLa ale to już musisz wybulić troszkę więcej kasy.

 

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MUSIC NON STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak zagra ELEKTRA w 1210. Moje doswiadczenia w innych gramniakach ,zdyskontowały tę wkładkę

jako zbyt matową i bez polotu. Brakuje precyzji, szybkości, a to w rocku potrzebne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że do rocka i elektroniki sprawdzi się Shure. AT może wypaść tu różnie, nie jest za bardzo precyzyjna i dobitna w brzmieniu, chociaż moje doświadczenia ograniczały się tutaj do modeli tanich takich jak AT110E.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,miesiąc temu postanowiłem wejść w świat analogu i zakupiłem swój pierwszy w życiu gramofon.Kierując się opiniami forumowiczów wybór padł właśnie na ten już legendarny gramofon tyle że srebrnej wersji SL-1200mk2 z wkładką gramofonową Shure M97xE i muszę przyznać że dźwięk jest wyborny,zwłaszcza przy nowych płytach nie ustępuje CD.Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zainwestuję w coś droższego, lepiej zaczekać i dozbierać kasę.

Jak tylko kupię i zainstaluję nową wkładkę, porównam brzmienie

z Ortofonem OM5 oraz jakąś wkładką ze starego Technicsa SL-1500 i opiszę wrażenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Technicsa SL-23A nie jest to 8 cud swiata niestety ale wkladke ktora teraz jest w nim zainstalowana wsadze do uchwytu procy i pierdykne najdalej jak potrafie jest nia 270 C jakas igla z Allegro (na bank podroba).

 

Teraz zastanawiam sie co kupic zeby bylo w miare wyrafinowane i z dobrym basem oczywiscie tylko MM?

 

Nie mam pojecia co za ramie sie w nim znajduje i jakie wkladki mozna do niego instalowac, jedyne co wiem to ze jest typu S z odkrecana glowka czyli standard w Technolu.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chyba pisalem .Jeżeli 270 tce zarzucasz brak basu to raczej bym szukał powodu w reszcie toru. Kup sobie Shura 44-7 będzie i bas i wykop.Tylko nie narzekaj że sypią się resory w kolumnach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conri>>> Wczoraj przywiozlem swietne pre MM Abraxasa lampowe z oddzielnym zasilaniem tez na lampie pracowalo ze znakomitym patefonem kolegi marki Kuzma za kupe kasy wiec wykluczylem juz wine przedwzmacniacza.

 

oczywiscie jest 3 klasy lepiej bo teraz jest spiete z Creekiem a nie z Vintydzowym Technicsem ktory niestety ustepuje mocno temu drugiemu wlasnie precyzja i basem.

 

Wkladka jest stara a podobno sie tez po latach wyrabia element drgajacy i nie gra juz tak jak nowa (moze sie myle gdzies to przeczytalem bo sam jestem zielony w tym temacie puki co)

 

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic w takim razie kupie cos za nieduze pieniadze i sprawdze co sie poprawi jesli nie to dam ten gramofon dziecio do przedszkola zeby wiedzialy jak kiedys sie muzyki sluchalo a sobie sprawie Thorensa 320 i po sprawie:)

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wczoraj przywiozlem swietne pre MM Abraxasa lampowe z oddzielnym zasilaniem tez na lampie pracowalo ze znakomitym patefonem kolegi marki Kuzma za kupe kasy wiec wykluczylem juz wine przedwzmacniacza."

I co z tego? Lampa to lampa i w wiekszosci przypadkow swoj charakter szczegolnie basu ma, jesli szukasz cos punktowego mocnego i wyraznego wystarczy pierwszy lepszy cs blue z dobranym opampem badzi inne konstrukcji diy. Najwiekszy i najlepszy bas uzyskasz z wkladek mc podbietych pod odpowiednie preampy ale koszty rosna. Jesli chodzi o przewage Creeka nad jakims vintagowym Technicsem podepnij sobie taki smieszny wzmacniaczyk za 100$ wielkosci 2 rolek papieru toaletowego a zobaczysz prawdziwy bas i dynamike w przypadku posiadania latwych kolumn oczywiscie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44-7 shura to szatan. Grałem na tym przez kilka lat. Moja ukochana wkładka djska. Pogrubia i dodaje wolumenu. Neutralna nie jest z pewnością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr_ >>>> Pre Abraxasa jest naprawde konkretnym urzadzeniem bijacym na glowe wiele markowych gadzetow za kupe szmalu (sprawdzona opinia wielu osluchanych ludzi).

 

Co do wkladek MC narazie sobie je podaruje bo raz moj obecny gramofon hehe to mezalians do nich a dwa pre musi juz byc konkretne bo inaczej to tylko szumy i trzaski slychac a nie muzyke no i to o czym pisales kasa to w tej chwili najwieksza przeszkoda.

 

Byl dzisiaj u mnie kolega i stwierdzil ze jest bas hmmm najwidoczniej grypa mnie na tyle ogluszyla ze nie slyszalem odpowiednio dobrze.

 

Suma sumarum narazie nie do konca jestem z tego dzwieku zadowolony bo skoro CD Creek 43 mk2 robi mu baty to jest lipa no moze nie do konca bo na tych samych plytach wydanych na CD i LP juz bym tak nie powiedzial jest ciszej mniej basu ale jednak prawdziwiej -drapak to drapak!

 

Niestety w wiekszosci przypadkow to tloczenie plyty analogowej ma kluczowy wplyw na dzwiek i to w znacznie wiekszym stopniu niz ma to miejsce z plytami CD.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ,,szatan,, i DJ juz na sama mysl ze bede na tym gral M.Davisa mnie lekko zniesmacza ale z drugiej strony moje szerokie spektrum muzyczne nie ulatwia mi tej decyzji bo po drugiej stronie bieguna jest Erosure,DM,i pop lat 80 wiec mam zagwozdke.

 

Dostalem propozyzje kupna podstawowej wkladki Shura i nie wiem czy to dobry pomysl ?

 

Dobrym rozwiazaniem bylo by chyba kupno drugiego Handshella (chyba tak sie to pisze)i posiadanie 2 wkladek hehe Technics na to pozwala -moze to dobry trop przy tak roznym repertuarze .

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami decyduje równowaga tonalna.Jedne wkładki grają z podkreślonym dołem (shure) inne z góra

(AT) inne bardziej ostro lub matowo. Wszytko jeszcze dodatkowo w konkretnej konfiguracji.Trudno wierzyć opisomm,własne uszy najlepszym testerem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak by sie nie obracac to d... z tylu przecie nie kupie kilku wkladek zeby sprawdzic czy gra z moim klamotem za czapke sliwek.

 

Wiec jesli Shure gra z zaznaczonym dolem to bedzie chyba to czego mi teraz brakuje tylko ze wysokie maja pozostac bo nic mnie tak nie irytuje jak ,,nosowe,, granie.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>robix

A może daj szanse po prostu torowi analogowemu, bo na razie to porównujesz malucha z fiatem mirafiori ...

 

Kup Thorensa TD3XX (400-700zł) do tego Ortofona 2M Red (300zł) do tego złóz sobie prosty jak budowa cepa preamp (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - 100/150zł) ... i porównaj.

 

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahaja>>> Masz racje gdybym nie byl w goracej wodzie kapany i posluchal kolegow to dzis juz bymmial piekna 320 Thorensa ale ja jestem raptus i mam co chcialem.

 

Nie jest taki najgorszy ten gramiak bo takiego Projecta z podstawowej serii masakruje jak chce (porownywalem)

 

Jeszcze raz zapytam czy wymiana na M 25C lub 44-7 wniesie poprawe po tej co mam teraz? Czy gra jest warta swieczki bo narazie nie ma mowy o kupnie nowego gramofonu (lato idzie wycieczka motocyklem na Korsyke w planach:)

 

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak dla ciekwaości zapytam póki starej wkładki nie wyrzucileś.

Jak układa się płaszczyzna górna headshella (głowki)względem ppowierzchni płyty.Czy jest równoległa.

Spójrz na to z boku gramniaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Headshelle często są pokrzywione w sprzęcie 'po didżejskim'.

A jeszcze mnie naszło, że może warto zbadać shure whitelabel. Jest ona zdecydowanie bardziej szczególowa od 44-7. Drogawa jednak.

 

U mnie na razie też cd kambodża rozkłada pro jecta. Może coś winny pre amp? Może kable?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak wszystko jest ok wydaje mi sie tylko ze lekko w jedna strone sie przechyla patrzac nie z boku lecz z przodu wkladki wine ponosi za to niestety ramie bo podczas opadania nie idzie prostopadle do plyty tylko na koncu nieco wlasnie ukosuje ale to akurat nie ma wplywu na dzwiek.

 

Krecilem ta wkladka w rozne strony i tak jak mam ustawione jest optymalnie kanaly rowno graja a ramie jest rownolegle do poziomu plyty (mimo wszystko precyzja tego gramofonu pozostawia wiele do zyczenia).

 

Nie mam mozliwosci ustawiania wysokosci ramienia ale wkladka jest oryginalna wiec jest to tak jak byc powinno w tym modelu a przyznam ze robilem tez eksperyment podkladania jednej plyty wiecej by sprawdzic czy dzwiek sie zmieni i ku mojemu zdziwieniu ani troche.

 

PS. Moja zona powiedziala bym ,,zapodal,, jej (to cytat) tego killera 44-7 zeby mogla sluchac A-HA z pierdyknieciem jak w 1986 r -i badz tu czlowieku madry! A jeszcze stwierdzila ze audiofilskie ,,pierdy,, bedziemy sobie narazie sluchali z CD :)

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.