Skocz do zawartości
IGNORED

Jaka wkładka do SL-1210mk2 za 200-300zł.


crult

Rekomendowane odpowiedzi

Uuuu Panowie cos dziwnego dzieje sie z tym gramofonem ! Doslownie przed chwila przepialem sie zpowrotem na Technicsa i jest wiecej basu niz na kombinacji pre + Creek a przedtem bylo odwrotnie czyzby jakies czary czy cos sie namagnesowuje i po rozpieciu gramofonu powraca do stanu wlasciwego bo juz kompletnie zglupialem od tego ?!

 

a ostrzegali mnie koledzy ze to smutny jak piz..a temat.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

 

Sprawdzam ta igle troche moim zdaniem za lekko sie wklada ja w to gniazdo wkladki (nie mam doswiadczenia z taka taniocha zazwyczaj koledzy mieli MC)

 

Albo autosugestia ale naprawde po przepinaniu jest zawsze lepiej a z czasem siada bas.

 

Pogram tak chwile i zobacze co nastapi pozniej porozpinam wszysto i ponownie podlacze innej rady nie ma.

 

Ta igla sra barszczem tak czuje bo to jest juz nie oryginal tylko taka zielona za 30 zl bez oznaczenia chyba Panslonik a to igla daje dzwiek w duzym stopniu.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Odnowię troche temat . Denona 103 juz sie nasłuchałem i szukam czegoś o lepszej barwie i wiekszej ilości mikrodetali . Na allegro sa uzywane Rega Super Elys i Sumiko Blue Point No.2 . Czy do 1210 te wkładki będą pasowały ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem podatnoscia beda pasowaly nawet lepiej ale czy dzwiekiem przeskocza DL- 103 raczej watpie.

 

Natomiast sluchalem porownania najwyzszej DL -103 ze stara Audiotechica 3100xe i ta pierwsza nadawala sie przy niej do wbijania gwozdzi w sciane jak stwierdzil syn wlasciciela obu wkladek:)

 

Moje odczucia byly podobne mimo ze jestem zwolennikiem Denona i ramie bylo pasowane wlasnie pod niego to Auditechnica zagrala tak plastycznie i wyrafinowanie ze zbieralismy wszyscy opadniete szczeny z podlogi bo teoretycznie nie mialo to szansy zagrac z tak ciezkim ramieniem.

 

Do 1210 bedzie pasowac Goldring 1042 (MM) ,Goldring Eroica (MC),Ortofon 2M Braz ,Black (MM) beda z pewnoscia lepsze od tych wymienionych przez Ciebie.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robix , dzięki za informację . Na nowe wkładki mnie chwilowo nie stać . Podobno Goldring MM2500 jest jeszcze lepsza od 1042 a tańsza .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam bylem niedawno w sklepie muzycznym we Wroclawiu i dostalem ciekawa propozycje a mianowicie sprawdzenie u siebie w domu wkladki Audiotechnica 120 E i jesli mi nie podpasuje to moge wymienic na inna i teraz pytanie czy bedzie lepsza od Ortofona 2M Red? (zaznaczam ze obu nie sluchalem)

 

Bede wdzieczny za jakies info byc moze ktos mial okazje sluchac obu.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robix, 20 Cze 2009, 03:17

 

>Natomiast sluchalem porownania najwyzszej DL -103 ze stara Audiotechica 3100xe i ta pierwsza

>nadawala sie przy niej do wbijania gwozdzi w sciane jak stwierdzil syn wlasciciela obu wkladek:)

>

>Moje odczucia byly podobne mimo ze jestem zwolennikiem Denona i ramie bylo pasowane wlasnie pod

>niego to Auditechnica zagrala tak plastycznie i wyrafinowanie ze zbieralismy wszyscy opadniete

>szczeny z podlogi bo teoretycznie nie mialo to szansy zagrac z tak ciezkim ramieniem.

 

Mi też szczena opadła gdy zamontowałem Denona dl-102 (13 g) do SME 3009 ser. II Imp. (6.5 g masy efektywnej). Ale gdy zamontowałem go do ciężkiego ramienia (16 g. masy efektywnej) zagrał jeszcze lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

w zestawie z nowiutkim 1210 była wkładka EPC-U1200.

Mimo że for DJ (a moja muza daleko od tego) wziąłem ją też dla spróbowania.

Słucham na niej jazzu i też jest pięknie.

Czy ta wkładka do jakiś szajs. Jej cena ok 250 PLN wskazuje, że to chyba ani g. ani coś wielkiego. Jak ją oceniacie ??

 

dzięki za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !

Jako,że ta wkładka jest dla DJ pewnie ma szlif sferyczny,który jest gorszy od eliptycznego.

czy ta wkładka to g... ?

jesli tobie się podoba jej gra nie ulegaj audio voodoo,za jakiś czas jak będziesz zmieniał na nową wkładkę kupisz sobie dedykowaną pod "audio" nie dla dj.

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MUSIC NON STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

nie mogę znaleźć żadnej recenzji wkładki o której piszę. Czyżby nikt nie słuchał na niej "normalnej" muzyki ?? A może ktoś z Was jej używa. Mam jeszcze SUMIKO Black Pearl .. która na tym forum zbiera cięgi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.