Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kolumny do Pioneer A-656mk2 ?


Ciojuk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Poszukuje nowych podstawkowych kolumn za około 1000zł do wzmacniacza Pionner A-656mk2. Na temat wzmacniacza moge powiedziec tyle ile przeczytalem, czyli, ze ma lekko ocieplone brzmienie, nie sluchalem go bo nie mam kolumn... Powieszchnia pokoju to okolo 14-15m2. Muzyka, ktora bedzie odtwarzana to jazz, soul, r&b, rap, elektronika, hard rock. Czyli jakies w miare uniwersalne kolumny, muzykalne, nie meczace, dajace przyjemnosc ze sluchania, nie oczekuje audiofilskich wrazen.

Przeczytalem wiele watkow na tym forum i bardzo ciezko jest sie czyms zasugerowac, bo albo ktos polecal kolumny pod muzke techno czy metal albo do zupelnie inaczej brzmiacej elektroniki.

Nie mam mozliwosci odsluchu, musze kupic cos w ciemno...

 

Za wszystkie wypowiedzi z gory bardzo serdecznie dziekuje. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem okazję posłuchać pioneera 717 Mark II z kolumnami Siesta w wersji podłogowej, za około 1600zł. W pokoju około 15m2 było ciepło i przestrzennie, naturalny szybki muzyczny bas bez koniecznosci uzywania loudness i regulacji barwy, do tego te wzmaki maja swietne przedwzmacniacze gramofonowe. Do małych monitorów trochę szkoda ich potężnej mocy, chociaż potrafia cieszyc przy małym poziomie głośności, graja wtedy w klasie A.

 

Twój model różni sie tym, że ma (z tego co pamietam) jedno trafo, ale myślę że szybko znajdziesz w necie dokładne informacje.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-14095-100005486 1233175112_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde, nie namawiajcie mnie na podlogowki, bo to sprzet nie dla mnie z kilku powodow. Po pierwsze w moim pokoju nie ma za duzo miejsca na nie, a ustawiajac je zbyt blisko sciany dzwiek byl by do bani. Po drugie muzyki beda sluchal dosyc cicho, gdyz mam wrazliwych sasiadow. Po trzecie, moj budzet jest ograniczony do 1000zł (moglbym wyskrobac z 200zl, ale to tylko w przypadku gdy naprawde bylo by warto).

 

Wolalbym by kolumny mialy bass reflex z przodu gdyz, moze zdazyc sie tak, ze bede staly dosyc blisko sciany, ale nie jest to obowiazkowa cecha.

 

Czekam na propozycje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe 1500zł, uzywanych nie mam zamiaru kupowac...

Co muslicie o Kef iQ1 ? Monitor Audio Bronze BR2 ? Dali Concept 2 ? Missionach m32i ? Heco Metas 300 ? Magnat Quantum 603 ? No nie wiem, ja sam sie nie zdecyduje, a mozliwosci odsluchu nie mam, nad czym ubolewam sromotnie :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

wydaję mi się, że CZYTAŁEM, że są to warte uwagi głośniczki. poszukać na forum warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bierzesz pod uwagę mission to w podanym przedziale cenowym masz m60 ewentualnie e-32...

 

Myślę, że są warte zastanowienia, szczególnie m60

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze qba elements 100al - obecnie w promocji 1200 za parę- kolumny tej firmy zbierają pochlebne recenzję... Poza tym to duże monitory, z bass reflexem z przodu i w fornirze więc jak jesteś estetą to kolejny plus

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Boze co za kretyn ten asfanter.... Nie dosc ze pitoli o SACD to wprowadza ludzi w blad...

 

Pioneer A 656mkII to wzmak potrzebujacy bardzo jasnych kolumn z punktowym basem bo inaczej zmuli system. Nie jest ani naturalny ani szybki. Ma swoja specyficzna maniere brzmienia. Misiowato z lejacym sie gesto niekontrolowanym basem. Zaden Pioneer z tej serii nie gra w klasie A tylko AB. Przedwzmacniacz gramofonowy jest bardzo mierny i nie dorownuje wielu wzmakom w podobnej cenie. Roznice miedzy seria 6xx i 7xx w brzmieniu sa niewielkie (mialem A 676 i A 777 po sobie). Generalnie za te same pieniadze mozna lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

asfanter jak Ty tego swojego SACD sluchasz z plastikowego dvd na mulacym Pioneerze i Tonsilach to ja Ci serdecznie wspolczuje. Na takim systemie nic nie zagra. CD SACD czy co tam podepniesz. Oprocz SACD wielbisz winyl ale jesli go sluchasz na cieniutkim pre z 717mkII i do tego ze szpilkodrapa za kilka zl z Allegro to takze nie tedy droga. Obudz sie wreszcie milosniku "postepu"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Discomaniac71 widze, za masz jakies zdanie na temat tego wzmacniacza, do tego slyszales go, wiec mysle, ze potrafil bys dobrac kolumny. Od jakiegos czas obserwuje te forum i zauwazylem, ze jestes jedna z najbardziej "doswiadczonych" osob tutaj. Duzo sluchales, nie teoretyzujesz...

Moglbys doradzic mi jakies kolumny ? Jak juz wzpominalem, nie jestem audiofilem i na dodatek bedzie to moj pierwszy zestaw stereo. Zalezy mi na tym by gralo muzykalnie, a przedewszystkim by cieszylo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym cieszeniem się muzyką i sprzętem to chyba zależy od osoby. Jednemu wystarcza to co ma (co by to nie było), a innemu po miesiącu czy dwóch już coć nie pasuje, już chciałby coś zmienić, mieć lepszy dźwięk.

 

Poszukaj na forum może Ktoś mieszka niedaleko Ciebie i może zaprosi na odsłuch. Wyrobisz sobie chociaż troszkę zdanie o tym co Ci się podoba, a co nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe podłogówki (z 1 niskośredniotonowym) również byłyby dobre, monitory wymagają podstawek, na jakiejś szafie i tak dobrze nie zagrają :)

z obecnych propozycji Monitor Audio BR2 do Twoich preferencji będą ok, jak lubisz więcej basu to za 1,5k możesz dostać też jasno grające Paradigm Titan Monitor v5 (testowałem wzmacniacz Pioneer 856 z moimi podłogowymi 9v5, było w miarę ok choć bez rewelacji z tym wzmacniaczem)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciojuk, 29 Sty 2009, 01:58

 

 

> Discomaniac71 widze ze jestes jedna z najbardziej "doswiadczonych" osob tutaj

 

 

oj tak disko jest bardzo ciezko "doswiadczony"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem swiadomy tego, ze bede potrzebowal podstawek, ale z tym to juz sobie jakos poradze, mam troche czasu, wiec zrobie moze jakies DIY ;)

 

"Z tym cieszeniem się muzyką i sprzętem to chyba zależy od osoby. Jednemu wystarcza to co ma (co by to nie było), a innemu po miesiącu czy dwóch już coć nie pasuje, już chciałby coś zmienić, mieć lepszy dźwięk."

Mnie powinien cieszyc z kilku wzgledow. Po pierwsze muzyki sluchalem dotychczas na komputerze,a po drugie nie bede mial mozliwosci posluchania innego zestawu niz moj, tak wiec nic nie bedzie mnie "kusilo".

Sek w tym, ze chcialbym jak najlepiej spozytkowac te pieniadze i nie brac pierwszych lepszych kolumn, tylko dlatego, ze mi sie skrzynia podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż, to na chybił trafił - co bardziej przypasuje do Pioneera :)

z muzykalnych, niemęczących kolumn moje propozycje:

- KEF iQ3 / IQ30 / Q1

- Monitor Audio BR2

a na Allegro masz nowe Magnat Quantum 603 za 1k, to już ostrzej grające kolumny, więcej basu i dynamiki (możliwe, że z ciemnym brzmieniem Pioneera się to ładnie uzupełni)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor Audio Bronze BR2 czy Magnat quantum 603 ? A moze cos innego ?

Z tych dwoch wybral byl Bronze z dwoch wzgledow: bass reflex z przodu i wygladaja duzo lepiej...

Ale moze Magnaty graja lepiej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ten pionek jest tak wolny i zmulony na dole to jak kupisz "relaksujące" kolumny to będziesz miał problem pewnie z dudunieniem, małą czytelnością itd. a to będzie Cię męczyć! Skup się na kolumnach raczej twardych, szybkich, z krótkim basem - jest szansa, ze wyjdzie jakoś mniej więcej na zero.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypadkiem takie coś znalazłem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

kupiłem takie kolumienki wcześniej za 150zł dla mojej siostry...

obecnie to gra u niej na mini-wieży, wcześniej jak podłączałem pod swój wzmacniacz to ich jakość mnie lekko zszokowała, grają pięknie a pójdą pewnie prawie darmo ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem wypożycz jednak ushery s520 zobacz jak grają i najwyżej upoluj używki

moim zdaniem mogą bardzo fajnie zagrać w tym pionkiem ciepły wokal nie męczca góra i szybki basik

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jeśli ten pionek jest tak wolny i zmulony na dole to jak kupisz "relaksujące" kolumny to będziesz miał problem pewnie z dudunieniem, małą czytelnością itd. a to będzie Cię męczyć! Skup się na kolumnach raczej twardych, szybkich, z krótkim basem - jest szansa, ze wyjdzie jakoś mniej więcej na zero."

Wlasnie o to chodzi, zeby nie bylo dudnienia. Czy Magnaty 603 i te Bronze BR2 to "relaksujace" kolumny ? Bo z tego co wyczytalem to raczej Kefy naleza do tych cieplo i milo grajacych, a jak jest z tymi Magnatami i Bronze ? :/

 

"moim zdaniem wypożycz jednak ushery s520 zobacz jak grają i najwyżej upoluj używki

moim zdaniem mogą bardzo fajnie zagrać w tym pionkiem ciepły wokal nie męczca góra i szybki basik"

Niestety nie mam mozliwosci wyporzyczenia zadnych kolumn, a na dodatek nowe Ushery sa za drogie, a uzywanych nie kupuje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie kupujesz uzywek to sam decydujesz sie na pojscie w klase nizej.

 

Co do usherow jednak - nie do tej muzyki raczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie Ushery 520, można kupić nowe za 1100 a nawet mniej (sam tak kupiłem na allegro).

Wzmacniacze Pioneera z tej serii są tak jak Disco napisał mulące i dlatego się go pozbyłem w swoim czasie. Natomaist ushery do tego mają wszystko punktowy bas otwór do przodu i są w miarę detaliczne.

Żeby znaleźć coś porównywalnego innej firmy trzeba by dać znacznie więcej. i szukać FOACALI lub B&W.

kewlarowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.