Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kolumny do Pioneer A-656mk2 ?


Ciojuk

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

do oblukania

to poczekaj jak będzie tani dolec to będą nówki kosztowały znowu 1tys :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"to poczekaj jak będzie tani dolec to będą nówki kosztowały znowu 1tys :)"

Bardzo smieszne...

 

Mam takie pytanie. W jakiej minimalnej odleglosci od sciany mozna ustawic kolumny z bass reflexem z tylu ? Wiem, ze nie da sie tego dokladnie okreslic, ale odpowiedz "mniej wiecej" mnie zaodowoli.

W moim pokoju kolumny beda staly okolo 10 od sciany. Czy w przypadku bass reflexu z tylu nie bedzie dudnienia ? Bo jesli jest wielce pradopodobne, ze zamiast prawdziwego bassu bedzie dudnienie (jak z suba Creativa z zestawu 2.1 za 99zł) to bede bral pod uwage tylko kolumny z bass reflexem z przodu...

Moje obawy biora sie stad, ze czytalem gdzies ze podlogowki powinny stac okolo pol metra od sciany, ale nie znalalem nigdzie informacji jak to jest w przypadku podstawkowych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 cm to zdecydowanie za mało - ogólnie zasada jest taka, że czym więcej tym lepiej ale moim zdaniem 30cm "oddechu" to absolutne minimum do kolumn podstawkowych

 

ja na twoim miejscu jako podstawowe kryterium brałbym właśnie bass reflex z przodu....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze was mecze i macie mnie juz dosc... Pocieszajace napewno jest to, ze dzisiaj wieczorem juz ostatecznie zamawiam kolumny i skoncza sie moje dylematy odnosnie wyboru sprzetu.

W chwili obecnej sklaniam sie ku Monitor Audio Bronze BR2 z kilku powodow:

- calkiem niezle opinie

- bass reflex z przodu

- cena: 950zł wlacznie z przesylka

- gwarancja 5cio letnie

- atrakcyjny wyglad

 

Odradzacie ? Mozna lepiej ? Czy za ta cene to juz jest maksimum, a mozna co najwyzej inaczej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

A dlaczego nie DIY? Za 1000 złoty to naprawdę coś dobrego można złożyć. Tanio głośniki dostaniesz na BMM audio. N.P. Peerlessy HDS 180 EXC za około 70 Euro sztuka i Vifa XT25tg30 za około 32 Eura sztuka i składasz z tego kolumy które w sklepie kosztują 4000 zł.(Triton). Słuchałem zestawu z Akustyka na Pioneerze M90 końcówka bardzo podobna do a656 tylko 200W. Powiem jedno dźwięk marzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

kup kefy iq30 do pioneera 656mk2 dobrze pasuja , sam mam taki zestaw i gra to w tej cenie bardzo dobrze !!!! wczesniej mialem inne kefy typu q15 ,q55,q5 , tannoy m2 ,tannoy m1 ,monitor audio br2 ,nie wspomne o altusach bolero rapsodi200 itp i z mojego doswiadczenia kup do domu kefy tylko ze serio iq poniewaz przez korektor fazy gora zyje jest pieknie nasycona niemeczaca ja generalnie do domu w blokach polecam kefy , oczywiscie sa lepsze kolumienki , ale w cenie 1500 zl nie kupisz nic lepszego i nowego od kefa , w cenie do 1000 zl monitor audio tez dobry wybor , co do uscherow ,ktore tez testowalem i moja opinia jest taka , ze uschery nadaja sie do bardzo spokojnej muzyki nie posluchasz na nich rocka metalu techno pop no nic nowoczesnego, nadaja sie do malych skladow muzycznych jak jazz ,muzyka wokalno instrumentalna ,sa to malutkie kolumny do bardzo malych pomieszczen ja odrzucilem uschery bo jak wlaczylem np toola gdzie weszly gitary elektryczne uschery sie odrazu zgubily elektryk ktory powinien ciac powietrze byl rozmyty i rozmazany duzo lepiej to zrobil kef , dlatego mimo ze uschery to mimo wszystko nie sa zlymi kolumnami wybralem kefa ktory i dobrze mi zagra roccka metal czyli muzyke ostrzejsza a do malych skladow muzycznych tez sie nadaje , uschery sa dobre ale na krotka mete pozdrawiam a tu dam jeszcze taka recenzje ktore wedlug mnie jest wiarygodna i malo naciagana bo sam mam iq30 wiec w porownaniu z ta opinia zgadzam sie z recenzantem pozdraiwam !!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.