Skocz do zawartości
IGNORED

Telefunken S500


d@rek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wg opisu, to jest właśnie ten w żółtej koszulce.

 

Nawet napisał, że nie ma go na zdjęciach :)

 

0ac344b517f10377f283a6809a4a62ff.jpg

 

Zgadza się, przewód sieciowy tu idzie. Czyli ten w żółtej koszulce przy trafo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez patrick.mc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przy trafie na pierwotnym robi zwarcie.

Chyba tam jest 47nF - zobacz, może mieć opis 0,047. Ale kup na 400V albo 630V i będziesz miał spokój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Wylutowałem , fotka .

 

post-27371-0-84688500-1466026858_thumb.jpg

 

 

0,047 uf

630

250

 

 

Długość 20 mm .

Srednica 10 mm .

 

Znalazłem na allegro , elektronikiem nie jestem więc proszę o pomoc w weryfikacji czy któryś z nich pasuje , może znajdziecie coś lepszego .

 

http://allegro.pl/kondensator-foliowy-47nf-0-047uf-630v-i6061339919.html

 

http://allegro.pl/kondensator-47nf-630v-mkse-011-do-mcz-i6251718683.html

 

http://allegro.pl/kondensator-tad-mustard-47nf-630v-i6239458205.html

Edytowane przez rydz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie masz w piwnicy/garażu w jakimś starym sprzęcie. A jak nie, to zapytaj znajomego elektryka/elektronika.

Ten kondensator jest praktycznie wszędzie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Cześć, posiadam Telefunken S600 jednak walczę od dłuższego czasu z podnoszeniem ramienia na końcu odtwarzania. Mechanizm jest już przeczyszczony dokładnie ze starego smaru i przesmarowany olejem wazelinowym, ustawiony i przełącza się na stop na końcu jednak elektromagnes nie działa i nie podnosi windy... Jak jest stop to też mogę opuścić ramię a z tego co czytam nie powinno tak być. Ramię podnosi się jedynie po wyłączeniu przycisku zasilania.

Dodam, że żarówki się świecą, kondensatory wymienione na nowe, bezpieczniki nie są przepalone.

Czy może ktoś mi pomóc?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam Was serdecznie,

minął rok z 500s. W między czasie przesiadłem się z Shure 75-6s na Shure v15 type II. Swoją drogą polecam obie wkładki. Mam je na różnych igłach. Jeśli są jacyś zainteresowani z chęcią się na ten temat rozpiszę.

 

Wszystko pięknie cacy. Niestety ramie po przełączeniu przestało się opuszczać. Wybaczcie mój slang laika, ale naprawdę nie znam się na tym co jest w środku.

 

Tzn ramię opuszcza się ale nie zostaje w pozycji (nie robi tego przełączenia). Nie wiem jak Wam to opisać. Kiedy używam wajchy, winda jedzie w dół razem z ramieniem ale wajcha nie zostaje na pozycji "opuszczenia ramienia" i ramie wraca z powrotem do góry. Zawiozłem go do serwisu, ale Pan nastraszył mnie na wstępie, że to pewnie elektromagnes i że ciężko będzie znaleźć części. Może jakaś porada dla mnie? Macie jakieś doświadczenia w związku z tym? Może coś Panu fachowcowi podpowiem.

 

Osobiście go rozkręciłem i ten mechanizm "zostawania w pozycji" opiera się dookoła magnesu. Kiedy włącza się gramofon, zaczyna działać magnes. Rozumiem, że to dla bezpieczeństwa aby winda nie opuściła się bez płyty. Natomiast kiedy ustawia się na 33 obroty magnes powinien przestać trzymać, a tego nie robi. Jakieś pomysły? Ktoś już miał takie doświadczenia. Martwię się, że Pan z warsztatu sobie z tym nie poradzi ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie włączania zasilania - pozycja STOP - elektromagnes przyciąga lewą blaszkę do siebie i nie można opuścić ramienia. Po włączeniu obrotów (33/45) można opuścić ramię, elektromagnes puszcza i lewa blaszka wskakuje ząbkiem pod prawą - ramię jest opuszczone.

 

 

o właśnie u mnie nie puszcza elektromagnes. Co zrobić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

o właśnie u mnie nie puszcza elektromagnes. Co zrobić?

 

Jeśli elektromagnes po włączeniu gramofonu przyciąga blaszkę, to sam elektromagnes jest sprawny. Jeśli elektromagnes nie puszcza blaszki po włączeniu obrotów, to znaczy, że nie zanika napięcie na jego zaciskach. A to znaczy, że źle działa układ sterujący pracą elektromagnesu.

Posiadając najprostszy miernik, możesz potwierdzić to co napisałem, wykonując pomiar napięcia na zaciskach elektromagnesu.

Czy żarówka wskazana strzałką się świeci?

 

post-3254-0-72788400-1476196933_thumb.jpg

 

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy żarówka wskazana strzałką się świeci?

 

 

Trochę nie rozumiem tego zdjęcia (małe jest). Czy chodzi o żarówkę znajdującą się bezpośrednio "pod talerzem?". Jeśli to ta żarówka to tak, ona się świeci.

 

A to znaczy, że źle działa układ sterujący pracą elektromagnesu.

 

To dobra wiadomość czy zła? Znajdę gdzieś zamiennik lub po prostu odpowiednie części?

 

Jeśli elektromagnes nie puszcza blaszki po włączeniu obrotów, to znaczy, że nie zanika napięcie na jego zaciskach

 

Dokładnie tak jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Trochę nie rozumiem tego zdjęcia (małe jest). Czy chodzi o żarówkę znajdującą się bezpośrednio "pod talerzem?". Jeśli to ta żarówka to tak, ona się świeci.

 

 

 

To dobra wiadomość czy zła? Znajdę gdzieś zamiennik lub po prostu odpowiednie części?

 

Dobrze zrozumiałeś i to niezbyt dobra wiadomość. Wykonaj pomiary, które podpowiedziałem, abyś nie dał się namówić na wymianę sprawnego elektromagnesu.

Zamiennik czego? Najpierw trzeba ustalić co się uszkodziło, a dopiero po tym, zastanawiać się nad możliwością zdobycia nowego elementu. Układ SAS560 też jest dostępny, a to najbardziej skomplikowany element w tym gramofonie. https://shop.tvsat.com.pl/pl/p/x1-szt.-IC-Driver-Sensor-SAS560-DIP16-SIEMENS/13153

Czy po wybraniu prędkości obrotowej, talerz zaczyna się obracać i gaśnie lampka podświetlająca sensor "Stop"?

 

GM

Edytowane przez G.Mark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrozumiałeś i to niezbyt dobra wiadomość. Wykonaj pomiary, które podpowiedziałem, abyś nie dał się namówić na wymianę sprawnego elektromagnesu.

Zamiennik czego? Najpierw trzeba ustalić co się uszkodziło, a dopiero po tym, zastanawiać się nad możliwością zdobycia nowego elementu. Układ SAS560 też jest dostępny, a to najbardziej skomplikowany element w tym gramofonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

GM

 

zawsze się obawiam właśnie takich informacji. Jak rozkręciłem to magnes ewidentnie działa. Jak się stuknie mocniej w pokrywe to elektromagnes puszcza tę blaszkę. Pomiarów już nie mogę wykonać bo jest w serwisie. Jadę tam jutro po prostu więc zbieram informację, które mogę przekazać "specowi". Niestety to jedyny serwis któremu ufam we Wrocławiu

 

Zamiennik czego? Najpierw trzeba ustalić co się uszkodziło, a dopiero po tym, zastanawiać się nad możliwością zdobycia nowego elementu.

Myślę, że to układ sterowania elektromagnesem. To właśnie SAS560? Wolę kupić wszystko co tylko dotyka tego układu, żeby szybciej to naprawili. Każdy dzień bez muzyki to dla mnie katorga :)

 

Naprawdę dzięki za wszystkie informacje. Kurde bez takich ludzi jak Wy wszystkie takie hobby byłyby niemożliwe :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

zawsze się obawiam właśnie takich informacji. Jak rozkręciłem to magnes ewidentnie działa. Jak się stuknie mocniej w pokrywe to elektromagnes puszcza tę blaszkę.

 

To może jest problem mechaniczny? Napięcie jest "zdejmowane" z elektromagnesu, a blaszka się blokuje i "uraz" mechaniczny ją przywraca na miejsce.

 

Pomiarów już nie mogę wykonać bo jest w serwisie. Jadę tam jutro po prostu więc zbieram informację, które mogę przekazać "specowi". Niestety to jedyny serwis któremu ufam we Wrocławiu

 

To ja już się nie wypowiadam, skoro sprzęt w serwisie wykwalifikowanym. Szkoda, że we Wrocławiu mieszka mój syn, a nie ja. Może i miałbym ochotę spojrzeć do wnętrza takiego gramofonu.

 

 

Myślę, że to układ sterowania elektromagnesem. To właśnie SAS560? Wolę kupić wszystko co tylko dotyka tego układu, żeby szybciej to naprawili. Każdy dzień bez muzyki to dla mnie katorga :)

 

Nie myśl i nie przypuszczaj dopóki coś nie zostanie stwierdzone na pewno.

SAS560 to układ do którego podłączone są sensory i który wystawia na swoich wyjściach sygnały sterujące elektromagnesem, układem zmiany prędkości obrotowej, żarówkami itd., po dotknięciu danego sensora.

Ja bym najpierw sprawdził tranzystor T101. Zwłaszcza wtedy, gdy żarówka "Stop" nie gaśnie po wybraniu prędkości obrotowej.

 

post-3254-0-92058300-1476199843_thumb.jpg

 

GM

Edytowane przez G.Mark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już się nie wypowiadam, skoro sprzęt w serwisie wykwalifikowanym.

 

Właśnie te uwagi są super cenne!!! Naprawdę dziękuje

 

Ja bym najpierw sprawdził tranzystor T101. Zwłaszcza wtedy, gdy żarówka "Stop" nie gaśnie po wybraniu prędkości obrotowej.

 

Ok przekażę to również

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że we Wrocławiu mieszka mój syn, a nie ja. Może i miałbym ochotę spojrzeć do wnętrza takiego gramofonu.

To kiedy Pan będzie w odwiedzinach? :)

 

Jeszcze tak mi się przypomniało, że pod całością był na spodzie wnętrza taki "pyłek/proszek w sporej ilości", jakby opiłków żelaza czy czegoś takiego. Dokładnie w okolicach układu sterującego i elektromagnesu. Proszę mi wybaczyć ale nomenklatura jest mi całkowicie obca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

...

Jeszcze tak mi się przypomniało, że pod całością był na spodzie wnętrza taki "pyłek/proszek w sporej ilości", jakby opiłków żelaza czy czegoś takiego. Dokładnie w okolicach układu sterującego i elektromagnesu. Proszę mi wybaczyć ale nomenklatura jest mi całkowicie obca.

 

Opiłki metalowe źle, bo robią zwarcia i świadczą o tym, że coś metalowego trze zbyt mocno i bez smarowania o inny metal i się ściera.

Jeśli to tylko kurz to dobrze.

Jeśli serwis zacznie od czyszczenia, to dobrze.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Cześć. Mój problem nie dotyczy Telefunkena s500 jako takiego a bardziej ramienia (as212) i antiskatingu w tym gramofonie. Za nic nie mogę go ustawić. Na oryginalnej wkładce (Shure M91ED) i z oryginalnym headshellem (nacisk 1,2g) antiskating działa idealnie (sprawdzam na czystej stronie, igła nigdzie nie ucieka). Natomiast po zainstalowaniu nowego headshella (Yamamoto HS-1A) i wkładki Ortofon 2m Bronze (nacisk 1,5g) ramię ciągle znosi do środka płyty i ustawienie antiskatingu maksymalnie na + nic nie daje. Ma ktoś jakiś pomysł co zrobić, żeby było OK? Jestem lajkonikiem w temacie gramofonów więc sam pewnie nic ciekawego nie wymyślę. Mam tylko nadzieję, że nie władowałem pieniędzy w błoto kupując tę wkładkę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Gość rydz

(Konto usunięte)

Zrobię przegląd S-500 , a konkretnie chcę wymienić okablowanie .

Ahaja jako dobry kabel poleca Schulz DK-4 , na allegro nie widzę , ale znalazłem taki kabelek Sommer Onyx-2025 , będzie okey ?

 

http://allegro.pl/sommer-onyx-2025-kabel-twin-idealny-do-sluchawek-i5848587664.html

 

Które wtyki ?

 

http://allegro.pl/neutrik-rean-nys373-gold-zlacze-rca-phono-cinch-i6190233913.html

 

http://allegro.pl/wtyk-rca-amphenol-acpl-2szt-1421-i6634844146.htmlhttp://

 

allegro.pl/amphenol-wtyk-rca-chinch-zlocony-czerwony-hq-i6045159789.html

Edytowane przez rydz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję rozwiązania sterowania silnikiem w Telefunken S500

Interesują mnie tylko obroty 33 z pominięciem całej elektroniki gramofonu

Może użytkownik S500 posiada takie rozwiązanie i się podzieli

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam.

 

Znajomy ma problem z S-500 tzn.: po uruchomieniu gramofonu talerz zaczyna się kręcić jednak po 2-3 obrotach gramofon sam się wyłącza. Po 7-8 uruchomieniach gramofon zaskakuje i gra normalnie. Wie ktoś o co może biegać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.