Skocz do zawartości
IGNORED

VISATON a NCS HIFI SOPOT...Opinie ?!


sweetminio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Czy ktoś ma doświadczenia z tą firmą jeśli chodzi o gotowe zespoły głośnikowe Visaton? Proszę o opinie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ata77

(Konto usunięte)

słuchałem. Panowie podeszli w pełni profesjonalnie do tematu. Obsługa na światowym poziomie. Słuchałem flagowców (nie pamietam szczegółów) z Denonem A1 i bodaj aplifikatorem. Dla mnie ten dzwiek to jeden szelest, strasznie meczace dla ucha jednak, jestem zwolennikiem cieplego brzmienia wiec jak zwykle najlepiej posłuchac samemu. Laboratorium imponujace dla ich dokonań ale tak jak wspominałem meczace w "uszatkowym" obcowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te głośniki. Mogę tylko powiedzieć, że o żadnej szklistości czy suchości dzwięku nie ma mowy. W tej cenie to bardzo dobry wybór. Swietna dynamika,nisko schodzący bas.... nie zauważyłem by mi szeleściły. Miałeś te głośniki w domu,czy tylko słuchałeś ich w sklepie, bo Twoja opinia ma się nijak do mojej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Mam te głośniki. Mogę tylko powiedzieć, że o żadnej szklistości czy suchości dzwięku nie ma mowy. W

>tej cenie to bardzo dobry wybór. Swietna dynamika,nisko schodzący bas.... nie zauważyłem by mi

>szeleściły. Miałeś te głośniki w domu,czy tylko słuchałeś ich w sklepie, bo Twoja opinia ma się

>nijak do mojej.

 

Dokładnie...

Zanim je kupiłem ponad pół roku temu słuchałem ich kilkakrotnie. Po zakupie i ustawieniu w pokoju zmieniły się tylko wysokie, jest ich mniej. Panowie ze sklepu zadeklarowali, że zjawią się u mnie w domu i dostroją głośniki do moich wymagań. Do tej pory jednak tego nie zrobiłem i pewnie już nie zrobię, obecnie pasuje mi takie brzmienie. Dla mnie to najlepszy wybór za taką kasę i z tego, co wiem nie tylko dla mnie.

Ponadto wybór koloru i naturalna okleina, pierwsza liga.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arekk17, 30 Sty 2009, 14:41

 

>Mogę tylko powiedzieć, że o żadnej szklistości czy suchości dźwięku nie ma mowy.

 

Fani jasnej góry zawsze tak mówią o swoich kolumnach ... Fani ciemnej góry odbierają to zwykle inaczej... Jesteś z natury wyznawcą jasnego czy ciemnego dźwięku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam wrażenia z ich prezentacji na AS 2007 lub 2006. Wtedy zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Ale głównie dwudrożne, flagowe trójdrożne to już była krew z uszu. Kolumny dynamicznie i jasno grające, przy jasnych systemach mogą być za ostre. Ale bas nie zdudniony typowo burczybasowo, szybki i grały na tanich kablach za parę złotych i amplitunerze od kina domowego, a kasowały niektóre systemy na kablach pytonach za naście/dziesiąt tysięcy :-). W cenie 2-2,5 tys. to niezły wybór (mówię o dwudrożnych) ale koniecznie sprawdzić, czy kolumny wpisują się w system i własne preferencje :-). Sprawdzić, czy przy dłuższym słuchaniu nie stają się męczące. W 2008 roku już mnie ten pokój nie ruszał...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem w swoim zestawie dwudrożnych konstrukcji VIB 170 - chyba nie pomyliłem nazwy. I niestety nie pasowało mi to aluminium do Nada, za to znajomy ma podobne DIY podłączone do Yamahy i podobno jest ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak należy spoglądać na te kolumny Viasatona w kontekście ceny i dzwięku ?

Czy są dobre tylko w swoim przedziale cenowym, czy również wyżej ?

Czy mają jakieś cechy charakteryzujące bdb kolumny ?

Wreszcie czy nadają się do lampy, jak z wypełnieniem średnicy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udaj się do sklepu i sam oceń, będzie najlepiej. Zbyt mało jest na tym forum użytkowników tych właśnie kolumn, stąd wypowiedzi nie będą dla Ciebie zadawalające. W salonie firmowym oprócz możliwości odsłuchu tych właśnie zestawów mają do porównania kolumny innych markowych producentów w różnych przedziałach cenowych. Goście chętnie Ci zaprezentują, co tylko sobie zażyczysz i to z różną konfiguracją sprzętową, a mają tego trochę. Mam na myśli sklep w Sopocie naturalnie.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Iceman

Z natury lubię słuchać muzyki z dobrą dynamiką i solidną podstawą basową,ale nie kosztem utraty szczegółów. Te cechy dają mi właśnie Visatony ( mowa o modelu dwudrożnym, bo taki posiadam). Wiem,że są fani brzmienia ciepłego, bądz jasnego, ale szklistość, czy suchość dzwięku z pewnością nie określają tego drugiego.

Poza tym, tak można by było bez końca. Jeśli ktoś bierze te głośniki pod uwagę, to jak zwykle najlepszym rozwiązaniem sa odsłuchy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.