Skocz do zawartości
IGNORED

HYPKI, fajnie ale z czym?


demiarka

Rekomendowane odpowiedzi

Myśle o hyperionach III.Do pokoju 35 m2.

Zestaw stereo jak dla nie-audiofila. Nie znam się górach, dołach, ociepleniach, scenach itp.

To będzie mój pierwszy zestaw stereo, ale na lata, nie planuje rozbudowy, czy sprzedaży.

Myślę o czymś uniwersalnym, np Yamaha 1000, Denon 1500, CAD 352 (do każdego z nich CD i Tu z serii)

Słucham cicho, lub średnio-głośno: jazz, wokale damskie, filmowa, instrumentalna, rock, pop...bez imprez.

Pełno w forach różnych mądrych wypowiedzi, może i mnie ktoś coś rozsądnego zaproponuje. Bardzo dzięki z góry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem czy Denon PMA1500 jest uniwersalny.

Powiadasz że myslisz o Hyperionach? No to nie myśl za dużo, bo nic z tego nie ptrzyjdzie. Nie myśl, tylko ich posłuchaj. posłuchaj też jakichś innych kolumn z podobnego zakresu cenowego ,żebyś miał jakieś porównanie i świadomość wyboru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw uniwersalny, na lata - ciężki temat. Prędzej się auto kupi bez jazdy próbnej...

Co do marki to (moje prywatne zdanie) Yamaha z zestawem 1000 to z wymienionych najciekawszy system - słuchałem na nim wielu gatunków, raczej na żadnym nie poległ. Zakładając że nie jesteś osobą bardzo wybredną (to Twój pierwszy system), to pewne braki czy uproszczenia Ciebie nie urażą. Ja jestem już nieco spaczony brzmieniowo (wpływ starych Naimów) i sam wiem że mało maszyn dla mnie "gra", ale zestaw 1000 mi się podobał. Yamahy serii 700 to dwa kroki w tył, i tu nie polecał bym zaoszczędzić.

A co do Denona 1500 (którego nie lubię), wystarczyło wpiąć do niego i CD serii 1500 konekt Vdh - Firsta, i większość ewidentnych wad ucieka...ale i tak wybrał bym 1000 Yamahy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyperiony przewaznie graja slabo, zaraz wszyscy sie obuza ;)i wyjdzie na to ze graja slabo z byle czym, moze to i prawda ale skoro nie jestes zapalonym audiofilem pewnie nie bedzie ci sie chcialo przeszukiwac dziesiatek wzmacniaczy za kosmiczne pieniadze zeby uslyszec to dobre brzmienie. dlatego radzilbym najpierw posluchac kilku roznych rzeczy w roznych sklepach zeby przynajmniej mniej wiecej wiedziec czego sie chce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah wspolczuje Ci;) niestety nikt tutaj nie wskaze Ci palcem kup to,to i to, kazdy ma swoja propozycje i kazdy rozsadny czlowiek zaleci Ci odsluchanie zestawu. Ja tam mysle o Monitor Audio Rs8

ale sam nie wiem czy lepiej pojechac na Silverstone czy miec te paczki w domu;/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśl, myśl, Hyperiony to dobry i bezpieczny zakup na długie lata! Dobierając odpowiednią elektronikę i okablowanie będziesz miał frajdę z odsłuchów jak małe dziecko z zabawy w piaskownicy! ;) Z propozycji, które wypisałeś napewno odrzuciłbym Denona, nie jest to sprzęt, który gra pełnym dzwiękiem, raczej płasko, sucho i komercyjnie. Z Twoich propozycji rozważyłbym Nada i Yamahę, ale poniżej modelu 1000 nie schodź. Weź też pod uwagę Vincenta SV 226mk2 + np.CD S-2, ja ostatnio nabyłem i jestem bardzo zadowolony! Mocny, ciepły i bardzo muzykalny dzwięk! Niesamowita rezerwa prądowa z łatwością napędza nawet trudne do wysterowania kolumny. Ale musisz to odsłuchać i porównać samemu co Ci najbardziej pasuje! Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm co to znaczy rozny gust. AA i Vincent to dwie firmy ktorych produktow pewnie juz nigdy nie kupie, ale sam widzisz jak bardzo trudno jest doradzac w sprawach audio, bo jeden woli brunetki drugi blondynki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupie bo vincent gra jak uzywka z allegro za 600zl, a czasem nawet gorzej, natomiast AA ma swoje firmowe brzmienie ktore chyba troche mi obrzydlo, najwiekszym mankamentem ze jakies 3% moich plyt gralo dobrze z AA, a mialem phoebe,hyp,heleny, oczywiscie jak juz plyta trafila w gust glosnikow to bylo pieknie, ale generalnie przez AA przestalem sluchac muzyki tylko ganialem za audiofilskimi samplerami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem maniakiem radia i stąd potrzebny mi jeszcze do zestawu CD+ wzmak także tuner z jednej serii (musi być z serii bo inaczej żona nie przełknie inwestycji)a z tego co przeglądam Yamaha 1000 nie ma tunera w tej serii, choć to piękne klocki.

Za to NAD C372 z C542 tak; nie lubiany zbytnio na forach Denon 1500 także, Vincent to sam nie wiem, czy Sv-226 mkII cd s-2 i STU-3 można zaliczyć do jednej serii. Nie wypatrzyłem także nic z Rotela w zestawie 3 klocków do 6 tys w jednej serii.

Proszę coś podpowiedzieć, samemu, zwłaszcza laikowi, szukającemu w miarę porządnego pierwszego stereo, dość trudno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie H.Himler pieprzysz Pan jak postrzelony ;) Nie logiczne jest to co piszesz, skoro nie pasowało Ci brzmienie AA, po co pchałeś się w kolejne modele...? Vincent gra jak używka z allegro? Masz rację, ale tylko wtedy jeśli jest to używka Vincenta! ;) Na koniec tak ku pociesze innych forumowiczów aby nie wprowadzać pewnej dezorientacji wśród mniej doświadczonych skoro przestałeś słuchać muzyki przestań również się udzielać na tym forum! ;) Pozdrawiam! :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. A co do ilości dobrze brzmiących płyt to musisz być niezłym analitykiem skoro wyliczyłeś tak dokładnie, że to akurat nie mniej, nie więcej tylko 3%? (może powinieneś popracować nad poprawą kryzysu na świecie?) No chyba, że na 100 płyt, 97 to mp3-ki!:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goliatpl, 30 Sty 2009, 19:55

 

>Panie H.Himler pieprzysz Pan jak postrzelony ;) Nie logiczne jest to co piszesz, skoro nie pasowało

>Ci brzmienie AA, po co pchałeś się w kolejne modele...? Vincent gra jak używka z allegro? Masz

>rację, ale tylko wtedy jeśli jest to używka Vincenta! ;) Na koniec tak ku pociesze innych

>forumowiczów aby nie wprowadzać pewnej dezorientacji wśród mniej doświadczonych skoro przestałeś

>słuchać muzyki przestań również się udzielać na tym forum! ;) Pozdrawiam! :))

 

Uogólnienia, zarówno H.Himmlera jak i Twoje nie są najwłaściwszą metodą do prowadzenia polemiki. Na przykład wspomniany Vincent. Znam dobrze kilka modeli. Jeden gra jak używka z allegro za 600zł (szaro, płasko nijako), drugi gra przyzwoicie, choć bez fajerwerków, a trzeci gra ... po prostu swietnie jak na kasę którą za niego wołają. W dodatku wygląda jak milion dolarów, zwłaszcza w złocie ;-)

Ferowanie wyroków na temat wszystkich produktów danej marki na podstawie osobistego kontaktu tylko z jednym z nich nie jest najmądrzejszym zachowaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goliatpl: ja wiem ze to deprymujace dowiedziec sie ze sprzet marzen ktory sie posiada inni traktuja jak byle co, pisalem wczesniej ze to kwestia gustu i kazdy to wie, tu chodzi o to zeby se fajnie muzy posluchac a nie sie scigac na przetworniki i forniry.wyluzuj napij sie ziólek,lub wyjdz czasem na swieze powietrze;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, miałem hyperiony IIIs z kompletem NAD-a, to był bezpieczny zestaw...

Ale zgadzam się też z opiniami, że w cenie hyperionów już można powybrzydzać. Na plus na pewno oceniłbym ich wykonanie

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

 

poniewaz mam Yamahe 2000 amp i cd 1000 i gra to teraz z hypkami, i poniewaz wspomniana zostala tutaj Yamaha jako potencjalny kompan AA, to napisze pare slow.

 

moim zdaniem polaczenie yamahy z AA jest dobre, ale nie bardzo dobre. brzmienie jest neutralne, detaliczne, przestrzenne, z niezla dynamika i z dosc stonowana gora. ale czasami, zwlaszcza na gorzej nagranych plytach, srednica, a zwlaszcza gorna srednica jest lekko utwardzona i agresywna. yamaha ma ten zakres neutralny i detaliczny, bez ewidentnego docieplenia. jesli wiec zestawi sie ja z kolumnami, ktore maja podobna charakterystye, w tym zakresie moze byc malo muzykalnie.

 

AA mialem wczesniej, przed zakupem Yamahy, tak wiec z koniecznosci gra u mnie ten zestaw, ale za jakis czas bede kolumny wymienial, bo wiem ze yamaha moze zagrac znacznie lepiej z innymi kolumnami, ot chocby z z Vienna Acoustics.

 

Reasumujac, naprawde swietna elektronika, ale ja bym sie dwa razy zastanowil zanim bym polaczyl ja z AA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.