Skocz do zawartości
IGNORED

Kłopot ze wzmakiem Yamaha - AX390


mirhon

Rekomendowane odpowiedzi

Ten staroć napędza mi jeden pokój i mam ostatnio z nim mały problem. Jako że jestem kompletnie zielony w temacie elektronika/DIY itp zwracam się z prośbą o pomoc zanim oddam do jakiegoś serwisu.

 

Wzmak gra na kolumnach i co jakiś czas słychać "cyknięcie" i odłącza mi dźwięk z kolumn. Na wyjściu słuchawkowym jest dalej sygnał. Co to może być? Pomaga załączenie i włączenie trochę pogra i znów wyłącza kolumny grrrr..

Nie chcę go wymieniać na jakiś inny bo akurat w tym pokoju taki mi wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na walnięty tranzystor pomiarowy układu zabezpieczeń. Mierzy on napięcie występujące na rezystorze emiterowym. Prawdopodobnie wystąpiło niewielkie przebicie złącza b-c tego tranzystora i tym samym sam się polaryzuje i odłącza przekaźnik tak samo jak w przypadku napięcia stałego na wyjściu z końcówki mocy. Miałem już taki przypadek we wzmacniaczu Yamahy. Trzeba zmierzyć napięcie stałe na wyjściu wzmacniacza (przed przekaźnikiem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że naprawa nie powinna być specjalnie droga. I jeszcze może trochę głupie pytanie jak na forum DIY, czy gdzieś w okolicach Bytomia, ewentualnie w Katowicach jest jakiś godny uwagi serwis, gdzie nie będa wciskac ciemnoty tylko zrobią co trzeba za normalne pieniądze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.