Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Dobrej Whisky


Gość ata77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Dzięki nudel. Aktualnie zapijam nowonabyte trunki 'postnarciarskie' - stroh to z aystryji, becherovka to od pepików, aperol żony i inne takie kolory chemiczne, przywiozłem tego z pół bagażnika plus wino włoskie, to pewnie zaraz coś skrobnę co i jak póki mnie znowu nie zbanują hehe...

 

No problemo...

 

Wczoraj degustowałem srebrną Jura - delikatna, maślano waniliowa, momentami lekko słona z bardzo delikatnym lekko dymnym finiszem.

Porównywałem do resztki mojego ulubionego Ardbega 10yo, która się ostała - Jura jak dla mnie smakuje przy nim jak popitka :)

 

Faktycznie Jura przy Ardbeg'u to taki slodki kompocik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, jeżeli tak jak ja lubujesz pijać jak kolega piszę "jodynę", to żadne nie są specjalnie godne uwagi :)

Z nietorfowych wchodzi mi jedynie Bunnahabhain 12yo w wersji 46% i (mniej) Glenmorangie nectar'dor

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Hmmm, jeżeli tak jak ja lubujesz pijać jak kolega piszę "jodynę", to żadne nie są specjalnie godne uwagi :)

Z nietorfowych wchodzi mi jedynie Bunnahabhain 12yo w wersji 46% i (mniej) Glenmorangie nectar'dor

 

Aaaaarrrrrgggghhh! Dobra ta jodyna... Bakterie nie maja szans! Wlasnie popijam Ardbeg'a Supernova.

Z Glenmorangie to pilem tylko standardowa ''original'' z kolei Bunnahabhain mi nie podpasowal w ogole za duzo w niej komercyjnego karmelu, a szkoda bo moglaby byc to dobra whisky a tak to jest tylko przecietna (moim zdaniem). Z takich lzejszych klimatow to lubie Talisker'a jescze;] Z Islay'ow polecam tez Bowmore'a (super relacja cena/jakosc) i ponownie uruchomiona Burichladdich - super whisky!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talisker jest ok, Bowmora piłem tylko Legend, które polecasz ?

Burichladdich nie próbowałem, jest ich strasznie dużo, od czego zacząć ?

 

Intryguje mnie ta whisky, ma bardzo kuszący opis :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-4607-0-59142800-1327925468_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Talisker jest ok, Bowmora piłem tylko Legend, które polecasz ?

Burichladdich nie próbowałem, jest ich strasznie dużo, od czego zacząć ?

 

Intryguje mnie ta whisky, ma bardzo kuszący opis :)

 

http://www.sklep-ballantines.pl/Tomintoul_Peaty_Tang-3317.html

 

Hmm... Tego nie pilem jeszcze. Skrobnij cos jak juz wyprobujesz... Co do Bowmore'a to pilem standardowa 12yo i byla super. Bruichladdich z kolei proponowalbym zaczac od rowniez standardowego Classic w intrygujacej blekitnej butelce lub 10yo rowniez z blekitna nalepka. Wiadomo jest typow whisky z tej gorzelni. Wybor nalezy do Ciebie. Ja zawsze polecam i probuje standardowe typu whisky z kazdej gorzelni poniewaz daja one juz jakis obraz tego co czeka nas w ich linii produktow.

Wiadomo ze sie od d..y strony nie zaczyna no chyba ze ktos lubi.

Zdrowko!

 

Ps. zapomnialem dodac to co pisza na butelkach producenci to tylko piekne frazesy prawda moze byc calkiem inna takze probujmy Panowie wlasnym jezykiem i podniebieniem. To najlepsza droga...

Edytowane przez nudel1306
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze temat powoli usypia wiec mam cos dla odswiezenia... Jim Beam Black

Moim zdaniem niewiele lepszy o ile w ogole od standardowego - jednym zdaniem to szkoda przeplacac.

 

Dzieki za uwage ;) bylem ciekawy jak Black smakuje ale po tym co napisales widze ze nie warto wiec zostaje przy zwyklym bo go lubie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Dzieki za uwage ;) bylem ciekawy jak Black smakuje ale po tym co napisales widze ze nie warto wiec zostaje przy zwyklym bo go lubie ;)

 

Ja tez lubie podstawowego. Spodziewalem sie po Black'u takiego glebszego, bogatszegp i intensywniejszego smaku a tu... No wlasnie... Co? Co innego bylo w przypadku irlandzkiej whisky Bushmills. Tam bylo czuc wyrazna roznice w smaku pomiedzy bazowym bialym a BlackBush'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteśmy już przy Jim Beamie - co powiecie na? image002.jpg

 

Białego już piłem i bardzo mi smakował, czarnego niestety jeszcze nie i z tego co piszecie... nie warto przepłacać :) natomiast nie wiem jak to jest z tym w/w, ktoś go próbował już?;)

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Skoro jesteśmy już przy Jim Beamie - co powiecie na?

 

Białego już piłem i bardzo mi smakował, czarnego niestety jeszcze nie i z tego co piszecie... nie warto przepłacać :) natomiast nie wiem jak to jest z tym w/w, ktoś go próbował już?;)

 

pozdrawiam

 

Hmm... 45% zapowiada sie obiecujaco. Takiej butelczyny jeszcze na polkach nie spotkalem...

Edytowane przez nudel1306
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteśmy już przy Jim Beamie - co powiecie na?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

No no wyglada smacznieeeeeeee :) jest w PL 103pln 0,7 kupie go za jakis czas bo ciekawi mnie to cudo mam nadzieje ze nie bedzie tak samo jak z Black ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

No no wyglada smacznieeeeeeee :) jest w PL 103pln 0,7 kupie go za jakis czas bo ciekawi mnie to cudo mam nadzieje ze nie bedzie tak samo jak z Black ;)

http://www.sklep-domwhisky.pl/kraje-pochodzenia-stany-zjednoczone-bourbon-jim-beam-distillers-series-years-old-45-07-p-62.html?osCsid=8c67e14ec8c076950a2b8b8e6d794de0

 

Oby nie... to juz byla by kompromitacja;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Dzięki nudel. Aktualnie zapijam nowonabyte trunki 'postnarciarskie' - stroh to z aystryji, becherovka to od pepików, aperol żony i inne takie kolory chemiczne, przywiozłem tego z pół bagażnika plus wino włoskie, to pewnie zaraz coś skrobnę co i jak póki mnie znowu nie zbanują hehe...

 

Dawaj, jak piknie opiszesz cudeńka, to Ci kresecke ściągnę ;)

 

Piłem ale młode, pewnie 12yo. Absolutnie mi nie podpasowało. Coal Ila i Talisker biją go na głowę. Jak wspomniałem wczesniej Coal Ila jest specyficzna, nie każdy lubi wysysać szmatę z podłogi.

 

Pozdro

 

Szmaty o trupim posmaku ... pycha :))) Dwie najlepsze łychy 10-12Y.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Dawaj, jak piknie opiszesz cudeńka, to Ci kresecke ściągnę ;)

 

 

 

Szmaty o trupim posmaku ... pycha :))) Dwie najlepsze łychy 10-12Y.

 

Hehe podobaja mi sie te porownania. Ja mam jeszcze inne: Caol Ila 12yo czyli zgnila trawa z pastwiska gdzie pasaly sie brudne owce plus mokra siersc i mysie bobki, ale mimo wszystko doznania smakowe calkiem przyjemne;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Redaktorzy

ech ... miał być jakiś przedstawiciel Islay a skończyło się ... jak zwykle na Speyside - BenRiach 'Heart of Speyside'- kwiatowo-owocowa i niesamowicie intensywna. Mocno uderza w nozdrza, ale finish króciutki.

 

21brclassicspeysideshos.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech ... miał być jakiś przedstawiciel Islay a skończyło się ... jak zwykle na Speyside - BenRiach 'Heart of Speyside'- kwiatowo-owocowa i niesamowicie intensywna. Mocno uderza w nozdrza, ale finish króciutki.

 

 

BenRiach - jedne z gorszych single maltów jakie piłem. Nie polecam, za ich cenę są dużo lepsze.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez lubie podstawowego. Spodziewalem sie po Black'u takiego glebszego, bogatszegp i intensywniejszego smaku a tu... No wlasnie... Co? Co innego bylo w przypadku irlandzkiej whisky Bushmills. Tam bylo czuc wyrazna roznice w smaku pomiedzy bazowym bialym a BlackBush'em.

 

 

a wg mnie róznica między czarnym Jimem a podstawowym jest wyraźna, rzecz jasna na korzyść tego pierwszego.

i mówię to jako facet zalewający bourbony colą :)

pozdr.

Ł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BenRiach - jedne z gorszych single maltów jakie piłem. Nie polecam, za ich cenę są dużo lepsze.

 

Pozdro

 

Zapomniałem o znanej tu wszystkim zasadzie: dobry single malt musi nazywać się Glencośtam.

Są wyjątki od ww. reguły, na szczęście w dobrym kierunku.

 

Pozdro

 

No no wyglada smacznieeeeeeee :) jest w PL 103pln 0,7 kupie go za jakis czas bo ciekawi mnie to cudo mam nadzieje ze nie bedzie tak samo jak z Black ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Za ta kase zdecydowanie Wild Turkey. Osobiście polecam troszke droższego 8-o latka:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

whiskyarmorik.jpg

 

Taki wynalazek można kupić w Auchan za 74 zł/ 0,7l. ciekawe, że Francuzi moga używać nazwy whisky. W każdym razie całkiem smaczna, choć wiekiem się nie chwalą. Trochę nie mój smak, wolę słodszego, mniej podjeżdżającego polopiryną, czarnego Bushmillsa, ale uważam, że za tę cenę okazja.

 

A! Uwaga dla zalewających: do zalewania colą się nie nadaje. Zbyt delikatny, żeby sie przez colę przeżreć.

Edytowane przez frywolny trucht
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie dni obfitowały w rozpustę :), głównie z Islay.

Kilka spostrzeżeń:

Dalmore 12 yo - słodka cytrusowo waniliowa, dymu się nie doszukałem, taka marmoladowa - można by ja pić do śniadania

Bowmore Legend - dymna o smaku jabłek i słono-ostrej końcówce

Bowmore 12yo Enigma - smak dymu, cytrusów, lekkie wodorosty i długi palący finish

Bowmore 15yo Mariner - wbrew nazwie mało morska, bardzo bogaty smak cytrusów w mocnym zadymieniu, bardziej szlachetna i delikatna niż wyżej opisywane

Caol Ila 12 yo - słono, dymno, trawiasto, gloniasta z słodkim posmakiem - imho SUPER

Laphroaigh Quater Cask 48% - wg mnie najlepsza z powyższego towarzystwa - kupa dymu, przypraw i do tego wszechobecna trupia słodycz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-4607-0-70572400-1330017311_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi sie przegladac 40 stron i nie wiem czy ktos juz polecal ale moim faworytem z 'budzetowych' whiskey jest....Irish Tullamore Dew...mniamm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

''Polacy maja wszystkie przymioty, oprocz zmyslu politycznego'' Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

a wg mnie róznica między czarnym Jimem a podstawowym jest wyraźna, rzecz jasna na korzyść tego pierwszego.

i mówię to jako facet zalewający bourbony colą :)

pozdr.

Ł.

 

No coz ile ludzi tyle smakow... Czarny Jim jest moze troszke pelniejszy i nieco mniej slodki ale moim zdaniem szkoda kasy;] pzdr

 

nie chce mi sie przegladac 40 stron i nie wiem czy ktos juz polecal ale moim faworytem z 'budzetowych' whiskey jest....Irish Tullamore Dew...mniamm

 

Z irish'ow proponowalbym Paddy , Kilbeggan, Bushmills lub chociazby Jameson ktore (moim zdaniem bija na glowe Tullamore'a)

 

Ostatnie dni obfitowały w rozpustę :), głównie z Islay.

Kilka spostrzeżeń:

Dalmore 12 yo - słodka cytrusowo waniliowa, dymu się nie doszukałem, taka marmoladowa - można by ja pić do śniadania

Bowmore Legend - dymna o smaku jabłek i słono-ostrej końcówce

Bowmore 12yo Enigma - smak dymu, cytrusów, lekkie wodorosty i długi palący finish

Bowmore 15yo Mariner - wbrew nazwie mało morska, bardzo bogaty smak cytrusów w mocnym zadymieniu, bardziej szlachetna i delikatna niż wyżej opisywane

Caol Ila 12 yo - słono, dymno, trawiasto, gloniasta z słodkim posmakiem - imho SUPER

Laphroaigh Quater Cask 48% - wg mnie najlepsza z powyższego towarzystwa - kupa dymu, przypraw i do tego wszechobecna trupia słodycz

 

No no piekny zestaw... Bowmore super popieram w 100%

 

A oto moj najnowszy nabytek... Strathisla 12yo z najstarszej gorzelni w Szkocji rzecz jasna.

 

Aromat slodkawy, dosc intensywny, suszone owoce, kawa, glony morskie, jakas trawa i torf.

Smak rowniez delikatny poczatkowo gorzkawy z palona deska w roli glownej. W calym zakresie wyczuwalny jest torf na finiszu ciemna gorzka czekolada i glony. Ogolnie rzecz ujmujac to dobra whisky moze nie wybitna ale zasluguje na uwage. Dobra whisky na poczatek podrozy po szerokich wodach krainy whisky...

post-25103-0-12972000-1330635979_thumb.jpg

Edytowane przez nudel1306
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paddy , Kilbeggan

...nie pilem ale postaram sie nadrobic :-)...Jameson niezly ale wole Tullamore(rymem poszlo) Bushmills jesli mowimy o smooth and mellow.... za 'mellow' :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

''Polacy maja wszystkie przymioty, oprocz zmyslu politycznego'' Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

...nie pilem ale postaram sie nadrobic :-)...Jameson niezly ale wole Tullamore(rymem poszlo) Bushmills jesli mowimy o smooth and mellow.... za 'mellow' :-)

 

Koniecznie sproboj Paddy,ego dla mnie podchodzi nawet bez coli... the best buy w kategorii cena jakosc moim zdaniem.

 

Ostatnio wpadlem w wir szalenstwa zwanego smooth whisky;]

Oto co mi wpadlo w oko a raczej w gardlo hehe...

Edradour 10yo czyli whisky z najmniejszej szkockiej dystylernii. Whisky te wytwarza podobno jedynie 3 pracownikow...

A wiec tak... delikatny slodko-trawiasty aromat z wisienka i jablkiem na pierwszym planie potem mozna wyczuc suszone owoce i herbate. Na finiszu nuta karmelu. Smak bardzo delikatny kremowy balsamiczny i jedwabiscie gladki. Na poczatku delikatny lekko wodnisty trawiasto-karmelowy posmak. Na srednicy jablka jakas trawa i suszone owoce. Finisz jest dosc dlugi slodkawy jablkowo-wisienkowo-owocowy z nuta wanilii. Musze przyznac ze jest to chyba jedna z najdelikatniejszych lysek jakie w zyciu pilem i nie wiem czy nie lagodniejsza nawet od Mcallan'a hmm... Zapomnijcie o Auchentoshan, Aberlour i Glenfiddich'u... Ta whisky to idealny wybor dla poczatkujacych. Nie jest moze zbyt tania ok. 40 euro ale moim zdaniem warta kazdego centa. Bardzo milusia ta whisky az zal ja pic;]

post-25103-0-13901700-1330969624_thumb.jpg

Edytowane przez nudel1306
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie podchodzi nawet bez coli

dla mnie tylko burbony z cola ....i to niekoniecznie a rocznikowe whiskey czy whisky z cola to profanacja...:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

''Polacy maja wszystkie przymioty, oprocz zmyslu politycznego'' Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

dla mnie tylko burbony z cola ....i to niekoniecznie a rocznikowe whiskey czy whisky z cola to profanacja...:-)

 

Zgadzam sie. Raz w zyciu sprobowalem jeden lyczek single malta z cola... masakra cola zabila smak dlatego tez uwazam ze to profanacja pic leciwe trunki z dodatkami. Z bourbon'ow bez coli podchodzi mi tylko Jim Beam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Redaktorzy

W oczekiwaniu na prawdziwą, zieloną wiosnę coś z Kraju Kwitnącej Wiśni - All Malt NIKKA Whisky - niby blend, ale niesamowicie spójny, gładki, kremowy.

nikka-all-malt-whisky-40-70cl-.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj popełniłem:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dawno, chyba ze trzy latka, nie piłem tej 15-ki i stwierdzam, że to błąd. Bije na głowę 12-kę, będzie częściej gościć w moim barku a potem na podniebieniu.

Dla przypomnienia Glenlivet to była ulubiona marka Hemingwaya.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio sprobowalem cos takiego Clynelish 14yo.

Jednak zawartosc alkoholu chyba zbyt wysoka jak dla mnie przez co odebralem ja jako ostra w smaku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.