Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Dobrej Whisky


Gość ata77

Rekomendowane odpowiedzi

Ach ten trunek - single malt to mój znak , naprawdę warto nie zwracać uwagi na nazwę , ale ten magiczny napis SINGLE MALT to w próbowaniu tego trunku jest ważne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cognac tylko z winogron i z regionu Cognac,

brandy caly swiat z czego chesz owoce, winogrona.

Whisky z jeczmienia ze Szkocji i Kanady, Whiskey jeczmien ale z Irlandi i USA, w stanach dodaja kukurydzy, czasem nazywaja to burbonem a czasem whisky. Zeby byl burbon musi byc spelnionych kilka warunkow, ale czemu nazywaja whisky cos co ma dodatek kukurydzy to nie wiem.

Czemu w polsce jest robiona Dark Whisky i sie nazywa whisky tez nie wiem, czemu cos z Japoni sie nazywa whisky tez nie wiem.

 

Niektore trunki jak cognac w debowych beczkach, whisky w debowych beczkach po porto, niekedy beczki sa osmolone a niekiedy slod jest "wedzony" palonym torfem.

 

Wszystko się zgodzę, ale czy jak się robi wino to trunek ten się jakoś inaczej nazywa w zależności od regionu jego produkcji? Nie wino to wino, niezależnie z jakiego rejonu pochodzi i wykorzystanego do niego owcu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wino z Szampani znane na caly swiat nosi nazwe Champagne, wina produkowane w ten sam sposob w innych regionach beda sie nazywac szampanskimi,musujacymi.

 

Normy prawne reguluja dostep do takich nazw jak Cognac, Champagne, Whisky.

Tak samo ser Feta jest tylko z grecji a ten shit mlekowity moze sie nazywac tylko serem typu feta, nie wiem czy zauwazylem ale z kartonikow znikla nazwa Feta a jest fetikos czy cos takiego.

 

Wszystko po to aby uniknac podszywania sie pod marke wypracowana przez jakis region.

A czy Cognac, czy champagne z innego regionu, pod inna nazwa smakuje gorzej? Nie wiem.

 

Tak jak gorale walczyli o oscypka.

 

Moze to jest po to zeby nabywca mial swiadomosc tego luksusu, ze produkt pochodzi z danego regionu i ze jest robiony przez ludzi mieszkajacych tam a nie jakis skosnookich.

 

Wydaje sie to takie proste;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda, Jameson jest fajny: delikatny a jednak z takim posmaczkiem...

ale sie fajnie wyrazilem, prawda? ;-)

ale, ale sznowni koledzy (byc moze tez i kolezanki), zapomnieliscie o dwoch najwazniejszych /przy whisky/ sprawach: towarzystwie i oczywiscie MUZYCE!

pozdrawiam sercecznie!

kvist.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko maczałem w whisky. Dawniej był to VAT 69, potem lubiłem Queen Anne - chyba marka znikła zupełnie,ale płyn był bardzo dobry (jeśli wo ogóle można tak to określić, ostatnio Canadian Club - czarna lub Tullamore Dew. Nie trawię burbonów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkot zapytany o to, jaka whisky jest najlepsza, odpowiada: "Ta, która ci najbardziej smakuje". I na wszelki wypadek dodaje: "Pamiętaj jednak, że gdyby miała zawierać lód, to znalazłby się on w jej oryginalnym składzie."

 

Ciekawy cytat znaleziony w necie:P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whisky lubiłem od dziecka:) Mam chyba nie polski smak bo zawsze preferowałem ją nad czystą żytnią. Najczęściej słyszałem głosy że whisky, koniaki burbony itd to jedna bimbrowata swołocz. Jak można tak twierdzić skoro każda whisky smakuje zupełnie inaczej? To tak samo jak z audio - większość profanów nie słyszy różnicy. Piłem różne ale na ogół poruszam się w "budżetówce". Generalnie szkockie: Jasio, White Horse, Old Smugler, Chivas Regal, Grant's (tylko niższe kolory), single malt GlennMorgan itd. Dla osób o tradycyjnie narodowym guście polecam Ballantine's bo jest bardzo mało aromatyczny (dlatego ja nie lubię za to inni nie powiedzą że "na myszach"). Bourbona Jim Beama kiedyś lubiłem, dzisiaj mniej. Jack Daniels? Tak specyficzny i niewyrafinowany smak że tylko jak już nie mam nic innego to wezmę. to chyba jankeski odpowiednik naszej "czystej z czerwoną kartką". Czy z colą? te słabsze tylko z tym idą, te lepsze najlepiej same. W tej chwili sączę "J&B" (pamiętacie początek "Dawno temu w Ameryce"?) Polska "Starka Jubileuszowa" jest super ale to coś zupełnie z innej beczki (dosłownie). Czy warto siegnąć po Bushmillsa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ata77

(Konto usunięte)

odnosnie danielsa zacytuje wpis kolegi:

 

Tench, 5 Lut 2009, 01:56

 

Szkot zapytany o to, jaka whisky jest najlepsza, odpowiada: "Ta, która ci najbardziej smakuje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość brodacz

(Konto usunięte)

Bardzo lubie Whiskey,swietny alkochol choc w Polsce wciaz brdzo drogi ja preferuje Irlandzka Jameson 12 letni na tego 18-sto letniego niestety mnie nie stac podstawowy Jameson tez jest spoko.Lubie tez Jack Daniels jezeli chodzi o Bushmillsa pilem Bushmills Black fanom Danielsa bedzie brdzo smakowal a moze i lepiej warto cmoknac kilka kropelek :).Hennessy jak dla mnie za slodkie nie do przejscia. Czy pil ktos z was Hot Whiskey- Irlandzka Whisky typu jak Paddy lub Powers (slodkie whiskey jak np Danies sie niezbyt nadaja) z goraca woda plasterkiem cytryny i gozdzikami. Polecam na zimowe wieczory. Szklaneczka Whiskey dobre cygaro i duzo Bluesa to jest to co tygryski lubia njbardziej.pozdro dla Whiskofanow brodacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie zapominać o jeszcze jednej... Teachers.

Wspaniały aromat, doskonała do picia lekko schłodzona, w mojej opinii żal mieszać z czymkolwiek.

Natomiast nie mam oporów przed dodaniem coli do sławnego Jamesona, który zawsze towarzyszył mi na imprezach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość brodacz

(Konto usunięte)

Podzielam zdanie pitou Teachers jest spoko lecz ja pije go tak jak ine gatunki Whiskey z cola w proporcji mniej wiecej pol na pol lub troszke wiecej coli i toche lodu do tego,probowalem sama kilka razy ale nawet jak najbardziej bym tego chcial nie wchodzi mi - wiem koneserzy pija ja sama i pewnie wychlostali by mnie za dolewanie coli lecz ja nie jestem koneserem tylko bardzo lubie dobra Whiskey i co najwazniejsze takowa poprawia odsluch :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy ktos robil slepe testy whisky z cola :D:D czy czuc roznice miedzy czarnym a czerwonym jaskiem? miedzy chivasem 12 a 18 xD?

 

W parze z cola nic nie przebije Grant's sherry cask reserve. Im mniej w butelce tym smutek coraz wiekszy... nie cierpie samej whisky ani z cola ale Grant's to cos zupelnie innego.

Kolega ktory pracowal w restauracji a jego szef zbytnio nie mial pojecia o inwentaryzacji, pil z cola chivasy macallany martelle... ale po degustacji Grant'sa stwierdzil ze jest to najlepszy mix jaki pil.

 

za to czerwony z cola przypomina smakiem i zapachem rozpuszczalnik....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość brodacz

(Konto usunięte)

Slepego testu nie robilem ale czuje wyrazna roznice niedzy Whiskey ktore pilem,niektore sa do siebie podobne.W lidlu na wyspach widzialem Western Gold za ta cene nie pilem leprzej,ciekawe czy jest tez w lidlu w Polsce(nie sprawdzalem jeszcze)byla tam tez Margott lub jakos tak TRZYMAC SIE Z DALA jak by ktos w starym bucie pedzil.Wczoraj posmakowalem Bushmillsa ze zdjecia ata 77 calkiem przyjemny gosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Sinatrze do trumny wsadzono piersiówkę z Jackiem Danielsem

z którą za życia nigdy się nie rozstawał :)

 

Wszystko kwestią gustu ale Jack Daniels jest dla mnie niedoścignionym nr.1

Gdyby nie cena no i fakt że podejrzanie szybko mi się kończy to byłby w codziennym użytku ;)

 

Bardzo lubię Ballentinesa (dobrze napisałem?)za ostry, bardzo bogaty i charakterystyczny smak

 

Ostatnio po wielu latach kupiłem Jim Beama white i pomimo kiepskich wspomnień

podszedł mi smak burbona - delikatniejszy od poprzedników ale grzeje nieźle ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że osobiście każdą whisky piję ze szklanki

bez żadnych dodatków, jedynie schłodzoną z lodówki :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łycha z lodowki???T oz to niedopuszczalne. Znika caly aromat. Najlepsza podawana w pokojowej temp.

Ale zgadzam sie ze z trio: Jack Daniels,Jim Beam, Balaś, ten ostatni najbardziej mi smakuje.

Sprawdzone w "slepym tescie" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E no, lodówka to nie zamrażarka ;)

ani tym bardziej lód w szklance(fuuu) ;)

 

Każdy ma swój gust - ja każdy alkohol lubię lekko schłodzony

i nie cierpię zapijać lub mieszać z czymkolwiek

 

Za to zagryzać - jak najbardziej :)

 

Zwłaszcza jak mam pić wódeczkę której nie znoszę

to tylko dobrze schłodzoną i pod gorącą zagryzkę

lub kiszonego albo dobrą wiejską - inaczej nie ruszę albo jednego z musu

 

A czar whisky dla mnie to fakt że niczego do niej nie potrzebuję :)

choć fakt że smak mi podrażnia ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

Dobra Whisky nie jest zła :D

 

Niestety (=ssie to kasy:/) też jestem fanem.

Nie ma w alkoholach lepszego rodzaju! A w sumie kto czuje alkohol w whisky???

Ja tam jakoś nie zauważyłem :) Niestety W. ma skutek uboczny w postaci fazuni :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak na razie piłem tylko czerwonego i czarnego Johnniego i powiem ze czarny pasuje mi dużo bardziej...

teraz przymierzam się do zielonego:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.