Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Dobrej Whisky


Gość ata77

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, rafal735r napisał:

Można kupić na allegro ze Smartem. 

Można, ale przebitkę prawie dwukrotną ustawili ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pierote napisał:

Nie próbuj 12 czy 15 tylko kup 18-ke. Jak próbowałem niższych to też fajne i niczego sobie takie. 18-ka otworzyła przede mną pewne bramy absurdu celowego i chyba się nie skończy na niej (Parlament ,  EC 130proof, dymy Ledaig SMoS i L.Lora ?

Jak by Ci to powiedzieć... Próbowałem w życiu nie dziesiątek, a setek singli, w tym i takich przy których G18 to są, by to nazwać eufemistycznie niskie Sudety ?

Akurat tej wersji nie, choć już parliamenta i 27yo już tak. Napisałem, że nie chce mi się wierzyć, że 18 tak dramatycznie lepsza niż 15, bo różnica między 15 i parliamentem choć znaczna, to wcale nie dramatyczna.

Tyle i aż tyle...

Nie oszukujmy się też, twierdzenie, że różnica między powiedzmy 15, a nawet i 25 tej samej destylarni i serii gigantyczna, to tak trochę bajka o żelaznym wilku. Oczywiście, różnice są ale mówiąc szczerze niezwykle rzadko uzasadniają wielo, wielokrotny wzrost ceny w stosunku do znaczącego, ale nie tak bardzo jak ceny, wzrostu jakości.

Nie chcę się tu wymądrzać, ale nie da się wprost porównywać choćby łychy w standardowej mocy 40-43% do destylatów butelkowanych w mocy beczki. Te w casku zawsze będą się wydawać intensywniejsze i bogatsze w smaku i szczególnie aromacie, ale to w głównej mierze kwestia alkoholu, nie wieku czy sposobu starzenia.

O ile zgadzam się, że dla kogoś bardziej już zaawansowanego single 10-12 letnie, o młodszych i nasach nie wspominając, to obszar mało ciekawy, to rzucanie się wyłącznie na pełnoletnie i starsze to też nie najlepszy pomysł. Są tysiące singli i choćby ze względów finansowych (no chyba, że kasa nie gra żadnej roli) warto chyba kupić kilka zupełnie różnych flaszek powiedzmy 15, niż 1 powiedzmy 25. I mówię tu o wersjach standardowych, nie specjalnych, jubileuszowych, z niezależnego rozlewu, itd, bo tu już ceny robią się zupełnie absurdalne i ów stosunek jakości do ceny robi się minimum dyskusyjny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Adalbert95 napisał:

Próbowałem w życiu nie dziesiątek, a setek singli, w tym i takich przy których G18 to są, by to nazwać eufemistycznie niskie Sudety ?

Akurat tej wersji nie, choć już parliamenta i 27yo już tak.

Czegoś nie rozumiem. Próbowałeś setek singli, przy których Glendronach 18 to lipa, choć samego Glendronacha 18 nie piłeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz na siłę dziury w całym.

Znam 15 i parliamenta. Między nimi jest 18, której nie próbowałem. Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że jest czymś pośrednim miedzy nimi, a nie czymś absolutnie wyjątkowym i nadzwyczajnym. Wskazują, bo miałem okazję próbować przynajmniej kilku, podobnych "zestawów" ze Speyside i nigdy nie było tak, że powiedzmy 18 była wybitna, a młodsze i starsze gorsze. Wzrost wieku i ceny jest proporcjonalny czy raczej wykładniczo proporcjonalny do jakości.

Na tej podstawie mogę zaryzykować stwierdzenie, że jestem w stanie z niezłym przybliżeniem określić czego się mogę po G18 spodziewać. I tego, że ów to w skali bezwzględnej nie Himalaje.

Kontent?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę słabo snuć takie hipotezy o whisky, której się nie piło. Ale skoro ludzie opowiadają historie o sprzęcie, którego nie słuchali... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Ci będzie. Twoje zdrowie piję Ardmorem, którego choć siedziba destylarni od Glendronach może z 15km, to łycha całkowicie inna i unikalna dla Speyside, bo dymna, prawie niczym te z Islay.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wypiję Twoje zdrowie whisky z Islay, która z kolei jest nietypowa dla Islay, bo nie jest dymna ? 

6b8e1945c368646eac08440e93676bab.jpg
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bodaj 18 (nie pamiętam, dawno to było) już wyczuwalnie dymna jest ? Tak na poziomie troszkę niższym od moich ulubionych Bowmorów, które też jak na Islay przesadnie dymne nie są.

Jak już jesteśmy przy Bowmorach to dla tych którzy chcą spróbować B. bez dymu i jodyny, asfaltu, szpitala i czego tam jeszcze, polecam B. elegant 15. Nie jest to wprawdzie erupcja smaku, aromatu i złożoności, ale całkiem udana podstawkowa 15, do tego uczciwie wyceniona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Adalbert95 napisał:

Szukasz na siłę dziury w całym.

Znam 15 i parliamenta. Między nimi jest 18, której nie próbowałem. Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że jest czymś pośrednim miedzy nimi, a nie czymś absolutnie wyjątkowym i nadzwyczajnym. Wskazują, bo miałem okazję próbować przynajmniej kilku, podobnych "zestawów" ze Speyside i nigdy nie było tak, że powiedzmy 18 była wybitna, a młodsze i starsze gorsze. Wzrost wieku i ceny jest proporcjonalny czy raczej wykładniczo proporcjonalny do jakości.

Na tej podstawie mogę zaryzykować stwierdzenie, że jestem w stanie z niezłym przybliżeniem określić czego się mogę po G18 spodziewać. I tego, że ów to w skali bezwzględnej nie Himalaje.

Kontent?

Rozumiem o co ci chodzi i zgadzam się. 

Podobnie jest właśnie ze sprzetem. Nie trzeba słuchać każdego modelu wzmacniacza żeby wiedzieć czego się mniej więcej spodziewać po jakimś modelu X. Jak się przerobiło odpowiednią ilość sprzętu (w tym przypadku whyski) można z dużą dozą prawdopodobieństwa domyślić się co to jest. 

Zawsze śmieszyło mnie stwierdzenie "a słuchałeś? ". Niektórych rzeczy nie trzeba słuchać żeby widzieć jaki poziom reprezentuje. Np znane KEFy z serii R. Miałem R300 i można już się domyślać jak grają najwyższe R900, bo mają ten sam glosnik średnio wysoko tonowy i ta sama zwrotke. Ale zawsze trafi się ktoś "a słuchałeś?". Słuchałem wystarczającej ilości zlomu i wiem co to jest. 

W takich przypadkach odrazu widać jak na dłoni braki w doświadczeniu drugiej strony. 

Tak samo jak ktoś parę stron wcześniej stwierdził że Glendronach 12 jest najlepsza i już. Przede wszystkim to jak ktoś lubuje się w whyski to nigdy nie napisze w ten sposób. Nie ma takiego czegoś jak "ulubiona". Tak jak ktoś słucha dużo muzyki nigdy nie powie, "mój ulubiony utwór to... ". Takie pojęcie jak "najlepszy, ulubiony" nie istnieje dla kogoś doświadczonego.  

18 godzin temu, jar1 napisał:

Singleton 12 letni z lodem i wodą sodową daje się pić ?

Sam jest nijaki...

Mi smakuje na ciepło. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 6.03.2021 o 14:31, rafal735r napisał:

Te na nóżce moim zdaniem wygodniejsze od Glencairn. 

Ręcznie robione 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Albo te maszynowe z Krosna też w sumie mogą być 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sam mam takie, już dwa pobiłem. 

Nie mogłem dogadać się z Maturacją ale w między czasie zniknęły u gościa wszystkie glenkiery z jego allegro! Chociaż fajne miał te bugatti. Krosno po oględzinach jakoś mi nie podeszło, może kiedyś w makro trafie.

W tej chwili wziąłem glenkiera

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co do degustacji to już nie wiem czy infekcja czy dymne smaki PC10 sprawiły że 2x droższa i 2x lepsza glendrona 18 jest tak naprawdę 2x lepsza od szarlotki. Ale na pewno jest!

1afc8b9e2cf72815m.jpg

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pierote

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzisiaj maślanka z pieczonymi jabuszkami na sianku 😋:

No jest nieźle. Jest troszkę dymu jak w m mojej ulubionej 18-ce. Tutaj nawet ciut więcej.

Delikatna i kremowa, no ale (może dla tego) jeszcze jej brakuje do Allardice'y 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cukierkowa Whyski, dla każdego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ciekawa odmiana czarnego Jaśka. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rafal735r napisał:

Ciekawa odmiana czarnego Jaśka. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ciekawa,rozumiem.Ale czy da się to pić na trzeźwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, rafal735r napisał:

Ocho. Pan chyba nie tyka niczego poniżej 500 za butelke. 

Niekoniecznie. Porównywalny cenowo i do tego nominalnie nieco dłużej leżakowany, też blended malt, czyli zielony Jasiu, przynajmniej dla mnie, na trzeźwo nie specjalnie się nadaje do picia.

Mnie też zaliczysz do tych co to tylko ę, ą i bułkę przez bibułkę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram, doszukiwanie się w Jaśkach fajnych wrażeń to nic dobrego. Sam byłem przestrzegany przed zielonym dlatego nie spróbowałem 😉

Z fajnych trunków piłem ostatnio 2 bourboniki i to w cenach znacznie poniżej 2 stówek, Woodford Reserve oraz Double Oaked

Reserve łagodny i delikatny. Idealny dla świeżaka, nie powali smakiem, ot taka poprawna podstawka. 

Dwie beki to już jazda. Z tym smakiem mógłbym pozostać na stałe. W smaku i aromacie to co lubię czyli mocne espreso i dobra gorzka czekolada. Wpływ mocno wypalanych beczek czyli prażone orzechy ( migdały?) , wanilia i takie tam. To już fajna klasa premium za ułamek ceny Jacka Daniel'sa Single Barrel Cask Strenght. 

😋

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2021 o 22:14, Adalbert95 napisał:

Niekoniecznie. Porównywalny cenowo i do tego nominalnie nieco dłużej leżakowany, też blended malt, czyli zielony Jasiu, przynajmniej dla mnie, na trzeźwo nie specjalnie się nadaje do picia.

Oszałamiające nie są, ale nie przesadzajmy. Swój wyraz mają. Wiem że Ą, Ę to tylko Malty. Blend z zasady jest zły, bo przecie ja się tu znam panie na whyski. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2021 o 22:14, Adalbert95 napisał:

Niekoniecznie. Porównywalny cenowo i do tego nominalnie nieco dłużej leżakowany, też blended malt, czyli zielony Jasiu, przynajmniej dla mnie, na trzeźwo nie specjalnie się nadaje do picia.

Highlands to też Blended Malt, tyle że z owocowymi nutami. Podobnie wersja Speyside. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A któż tu napisał, że tylko malty i to pojedyncze? Z całą pewnością nie ja. Co więcej, najlepsza ruda jaką w życiu próbowałem była blendem i to zdaje się prawdziwym czyli z dodatkiem grain`a. Oczywiście ta najlepsza to dla mnie i jestem najdalszy od narzucania swojego gustu innym. Problem z jasiami (oprócz złotego czy w tej chwili platynowego i niebieskiego) jeszcze raz - dla mnie, polega na tym, że ich stosunek smaku czy jakości do ceny jest niezadowalający. Z jasiami, nie blendami jako takimi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • McGyver zmienił(a) tytuł na Klub Dobrej Whisky
W dniu 6.03.2021 o 00:43, pierote napisał:

Właśnie otworzyłem. 15 minut po nalaniu do kieliszka uważam że nie ma bata!!

Koniaczki, mega-aromatyczne rumy, łychy 10-12yo sięgają mu może do pięt. Aromatem i eksplozją smaku przebija wszystko co znam oraz tem długi i nienachalny finisz!

Dobra, biorę się za kieliszek bo szybko paruje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem fanem 18 letniego Glendronacha. Niestety cena flaszki (wczoraj widziałem za ponad 500PLN) jest dość zaporowa 😕
Natomiast parę miesięcy temu w Lidlu za stówkę był Tamnavulin NAS z beczek po sherry. Jestem pełen podziwu jak im się udało zrobić tak pysznego NASa, wiele dwunastek przy nim może się spalić ze wstydu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2021 o 18:53, rafal735r napisał:

A piłeś któraś z tej serii Origin? Smakują w ogóle inaczej od czarnego. 

Nie, nie piłem i jak nie dostanę albo się gdzieś nie załapię na krzywy ryj to pić nie będę, bo za własne już nigdy żadnego nie kupię. Nie kupię, bo się na "specjalnych jasiach" - a było tego trochę, po prostu zawiodłem. W ogóle te specjalne edycje w masowym blendzie czy blendach, na tym poziomie cenowym to w mojej ocenie, podkreślam, wyłącznie mojej, 99% marketingu, nie coś lepszego. Owszem może innego, ale nie lepszego, ale za to znacząco droższego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, McGyver napisał:

cena flaszki (wczoraj widziałem za ponad 500PLN) jest dość zaporowa 😕

Obawiam się, że taniej nie będzie, jestem wręcz skłonny się założyć, że wprost przeciwnie. Czasy w których za 5 stów kupowało się pełnoletnie (starsze zresztą też) pojedynki minęły i nic nie wskazuje, że wrócą. Możemy podziękować Chińczykom...

PS. Były czasy gdy Parliamenta kupowałem w rajchu za poniżej 100E...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Adalbert95 napisał:

Nie, nie piłem i jak nie dostanę albo się gdzieś nie załapię na krzywy ryj to pić nie będę, bo za własne już nigdy żadnego nie kupię. Nie kupię, bo się na "specjalnych jasiach" - a było tego trochę, po prostu zawiodłem. W ogóle te specjalne edycje w masowym blendzie czy blendach, na tym poziomie cenowym to w mojej ocenie, podkreślam, wyłącznie mojej, 99% marketingu, nie coś lepszego. Owszem może innego, ale nie lepszego, ale za to znacząco droższego.

W Lidlu są Highlandy za 99zl. Moim zdaniem na pewno w swojej cenie nie odbiegają innym blendom, a nawet maltom. 

A nawiasem mówiąc wersja Red Rye za 50pln jest nie do pobicia. Jednak jakość beczki ma mega znaczenie. Też nie jestem jakimś tam fanem Walkerów. Po prostu jak coś jest OK to jest. 

14 godzin temu, Adalbert95 napisał:

Nie kupię, bo się na "specjalnych jasiach" - a było tego trochę, po prostu zawiodłem. 

Bo większość tych specjalnych edycji to było jakieś siano typu Gra o tron i inne. W Origin masz same Malty z określonych destylarni. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2021 o 14:52, rafal735r napisał:

W Origin masz same Malty z określonych destylarni. 

To, że malt niewiele znaczy. Są malty i malty, zresztą dokładnie tak samo jak grainy. W zwykłym czarnym jasiu jest ponad 80% maltów. I co z tego?

Jakiś czas temu próbowałem jakiegoś ponoć ponad 20 letniego malta z Lidla. I co? A nic, bida...

Zgadzam się natomiast, że beczka ma ogromne znaczenie, często nawet dużo większe niż jaki malt i jak długo leży.

Specjalne edycje róznych jasiów wymyślono już bardzo dawno temu, w czasach gdy o grach o tron nikt jeszcze nie słyszał. Fakt, u nas to bajka ostatnich lat, ale w krajach gdzie piją rudą od dawna to nic nowego. A ja się zacząłem "łyskować" dawno temu i na obczyźnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adalbert95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.