Jump to content
IGNORED

Klub Dobrej Whisky

Guest ata77

Recommended Posts

10 minut temu, Adalbert95 napisał:

To, że malt niewiele znaczy. Są malty i malty, zresztą dokładnie tak samo jak grainy. W zwykłym czarnym jasiu jest ponad 80% maltów. I co z tego?

Jakiś czas temu próbowałem jakiegoś ponoć ponad 20 letniego malta z Lidla. I co? A nic, bida...

Zgadzam się natomiast, że beczka ma ogromne znaczenie, często nawet dużo większe niż jaki malt i jak długo leży.

Specjalne edycje róznych jasiów wymyślono już bardzo dawno temu, w czasach gdy o grach o tron nikt jeszcze nie słyszał. Fakt, u nas to bajka ostatnich lat, ale w krajach gdzie piją rudą od dawna to nic nowego. A ja się zacząłem "łyskować" dawno temu i na obczyźnie.

Z Lidla to pewnie Ben Bracken. Ostatnio kupilem 24YO polska Chamberlains. Leżakowana w beczkach 7tys litrów więc można już wywnioskować ze słaba i taka jest. 

Walker Red Rye ma więcej do zaoferowania. 

Edited by rafal735r

?👈

W dniu 11.06.2021 o 13:31, McGyver napisał:

😕
Natomiast parę miesięcy temu w Lidlu za stówkę był Tamnavulin NAS z beczek po sherry. Jestem pełen podziwu jak im się udało zrobić tak pysznego NASa, wiele dwunastek przy nim może się spalić ze wstydu. 

Może chodzi o tego finisza Sherry Cask Edition z DW? Nic innego nie widzę a w winnicy lidla wogle. 

GD18 już wyschła, przytulił bym jakąś małą szerrybombkę ale te ceny i dostępność.. 

ciągłe zmiany ...

Niech sobie będzie. Wprawdzie nie spodziewałem się fajerwerków mimo bardzo już zacnego wieku - cudów nie ma, gdyby nawiązywała choć jakością do tak starych destylatów uznanych gorzelni, nie kosztowałaby tyle ile kosztowała, ale w ramach eksperymentu kupiłem. Eksperyment się odbył, następnych już nie będzie...

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.