Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofer dobrej jakości - do muzyki


Iceman

Rekomendowane odpowiedzi

O subwooferach było już mnóstwo wątków. Czemu zatem postanowiłem założyć kolejny? Ano dlatego, że po pierwsze zastanawiam się nad zrobieniem samemu naprawdę dobrego suba nadającego się do słuchania muzyki, po drugie zaś, większość osób które decydują się na zrobienie suba wykonuje konstrukcje zwykle na budżetowych przetwornikach, co nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty.

Dlatego też chciałbym się dowiedzieć jakie mogą być przewidywane koszty zrobienia naprawdę sensownego subwoofera do muzyki? jaki przetwornik? jaki wzmacniacz? Pytam zdecydowanie wcześniej zanim jeszcze zdecyduję się na jego wykonanie, aby mieć czas na zgromadzenie środków na budowę. Dlatego też na razie nie zakładam jakiegoś konkretnego budżetu. Po prostu napiszcie ile trzeba wydać żeby to "zagrało". Nie napiszę, że chciałbym suba "bezkompromisowego" bo zaraz pewnie ktoś wyskoczy, że trzeba wydać ze 20 tysięcy i specjalnie do niego adaptować pomieszczenie. Chodzi mi raczej o bardziej rozsądnie - pragmatyczne podejście.

 

A może jest tak, że sub którego koszt zrobienia samemu powiedzmy wynosi około 1.000zł zdecydowanie wystarcza w muzyce i dorównuje sklepowym za grube pieniądze i nic lepszego nie potrzeba?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze ta konstrukcja bedzie dobrym przykladem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nikt nie ma koncepcji od czego by tu zacząć. Więc może na początek od propozycji jakiegoś porządnego głośnika subniskotonowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracuje nad takim subem użyłem głośnika samochodowego Infinity Kappa 12.1

świetny w obudowie zamkniętej bardzo dobry impuls szybki i nisko schodzi niestety skrzynka do obudowy zamkniniętej w przypadku tego głośnika to musi być majstersztyk ja zrobiłem grubość ścianki 34mm i zamało muszą być żeba w środku wpada w drgania przezco traci na jakości, a wie niedługo bedę ciąć

ale głośnik poleceam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czemu zatem postanowiłem założyć kolejny? Ano dlatego, że po pierwsze zastanawiam się nad zrobieniem samemu naprawdę dobrego suba nadającego się do słuchania muzyki, po drugie zaś, większość osób które decydują się na zrobienie suba wykonuje konstrukcje zwykle na budżetowych przetwornikach, co nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty."

 

A ja myślę jednak że nie chciało ci się skorzystać z opcji szukaj. Ostatni było poruszane to samo o co pytasz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )_47278.html

 

nie chce mi się dwa razy tego powtarzać napisze:

 

wzmacniacz: panel od irka z diyaudio.pl 300W/4ohm 500zł

głośnik: Dayton RSS (mówią muzyka) lub Peerless XXlS (mówią kino) od 600zł do 900zł około za głośnik, i do tego membrany bierne jak ktoś potrzebuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moja strona audio - kondrax.mayhem.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kondrax, 30 Sty 2009, 20:56

 

>A ja myślę jednak że nie chciało ci się skorzystać z opcji szukaj. Ostatni było poruszane to samo o

>co pytasz.

 

Czy Peerless lub Dayton i wzmacniacz od Irka to szczyt marzeń audiofila? Nie ironizuje w tym momencie, pytam poważnie. Jeżeli to jest wystarczająco dobre, to poważnie wezmę to pod uwagę. Myślałem jednak, że nie narzucając z góry żadnej sumy, spotkam się z jakimiś nowymi , propozycjami, pomysłami, ba - marzeniami z dziedziny diy. Jeżeli taki Dayton zagra rzeczywiście na tyle świetnie, że nie można się niczego czepić, to super, bo myślałem, że na dobrego suba do muzy trzeba jednak będzie szykować więcej pieniążków :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajdełej czytałem już wcześniej wskazane przez Ciebie wątki i Daytona rozważałem, natomiast Peerless kojarzy się większości z kinem, dlatego chyba jednak odpadnie. W dodatku projekt z dwoma MB mi wizualnie nie podchodzi, więc jeśli już miałby być Peerless to raczej taki z linku w drugim poście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) n-sub cena około 9990zł XLS lub XXLS tam 25 cm siedzi z aktywną korekcją.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 7100zł także XLS lub XXLS + membrana bierna.

 

I kilka innych pozycji subwooferów w których siedzą XXLS lub XLS kosztują masakryczne cenny i uchodzą za szczyt subwooferów.

Daytony to ta sama klasa co XLS/XXLS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tu trochę o nich i poczytaj wpisy misiomora na temat daytonów.

 

Mimo tego że Peerlessy są w tych subach z poprzednich linków tak jak koledzy piszą nadają się one głownie do kina. Rozmawiałem z ludźmi zanim kupiłem Daytona RSS390HF z tymi co maja XXLS/XLS i z tymi co mają daytony na PW i każdy z nich pisał ze peerlesy do kina daytony do muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moja strona audio - kondrax.mayhem.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniasz od ikra jest profesjonalnie wykonanym panelem do subwoofera z dużą mocą, taki sam tylko firmowy kosztuje koło 1500-1800zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moja strona audio - kondrax.mayhem.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak dla mnie bomba - wynika z tego że do 2kzł można zrobić hi-end`ego suba :-))) Wreszcie jakaś miła niespodzianka w życiu audiofila :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wstępne założenia takie: wzmacniacz od Irka, głośnik 12" (wstępnie Dayton RSS315HF), obudowa około 50L (zamknięta czy BR tego narazie nie wiem). Podstawowe koszta jak narazie około 1.300zł (wzmak, głośnik, mdf). Jakieś sugestie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tu masz napisane wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moja strona audio - kondrax.mayhem.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może coś z tej bajki spełni Pańskie oczekiwania:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pasemko od 18-75 Hz/89db budzi szacunek.

Na stronie VISATONA jest dokumentacja techniczna więc z budową nie powinno być problemu.

Starsza wersja TL-SUB oparta na dwóch głosnikach TIW 400 i TIW 360 też była sympatyczna. Parametry starszej wersji 17-50Hz/89db

P.S. Moim zdaniem konstrukcja subwoofera opartego na lini transmisyjnej jest na tyle ciekawa, że warto się pokusić o adaptację innych głosników do tego typu obudowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W ofercie VISATON ma jeszcze kilka innych "kieszonkowych" subów, może coś z tego spełni Pańskie oczekiwania:

SUB W-20.39

SUB T-30.60

SUB T-25.50

SUB T-25.30

SUB T-20.39

MINI SUB 170

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k3nski, 1 Lut 2009, 10:53

 

>W ofercie VISATON ma jeszcze kilka innych "kieszonkowych" subów

 

Tak, ale słyszałeś któregoś z nich? Że Visaton ma kilka subów to sam zauważyłem. Tylko który jest na tyle sprawdzony że można z czystym sumieniem powiedzieć, że przebije Daytona?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Słuchałem tylko TL-SUB Visatona ale w konfiguracji z kinem domowym, więc nie będzie to adekwatne porównanie. Nie słuchałem nigdy DAYTONA więc też nie potrafię ocenić brzmienia tego głośnika.

Nawet gdybym słuchał kilku subwooferów niechciałbym Panu niczego sugerować, brzmienie to naprawdę delikatna i indywidualna sprawa i daleki jestem od wygłaszania opinii na ten tenmat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.