Skocz do zawartości
IGNORED

Odsłuch Maestro S


tojacc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś z forumowiczy słuchał lub ma Tonsile Maestro S i może coś o nich napisać?

 

Interesują mnie wrażenia z odsłuchu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Całkiem niedawno stanąłem przed dylematem zakupu kolumn do mojego zestawu stereo.

Wybór padł na firmę Tonsil, gdyż za kwotę do 2000 PLN nic ciekawego nie znalazłem

pośród nowych kolumienek. W sklepach dla "sknerów i idiotów" nie było nic interesującego

nawet za kwotę dwukrotnie wyższą od zakładanej. Wybór zawęziłem do Tosilów Siesta i Maestro S.

Te pierwsze oczywiście miały znakomite opinie w Internecie i powiem szczerze, że jechałem

właśnie po nie... ale do rzeczy :)... Zabrałem ze sobą kilka płyt- przede wszystkim muzykę

fortepianową ( trochę klasyki i jazzu ), wiolonczelową, skrzypcową, akordeonową, trochę muzyki rozrywkowej oraz jakąś płytkę z utworami wokalnymi. Maestro S wyjęto mi nowe z pudełek, Siesty już stały, miały około miesiąca - służyły do odsłuchów. Wzmacniacz współpracował z kolumienkami 4 i 8 omowymi ( więc spoko ). Pierwsze odsłuchy przyniosły ciekawe spostrzeżenia : Maestro S zdecydowanie lepiej radziły sobie z niższymi dźwiękami fortepianu i wiolonczeli ( wybrzmiewanie dźwięku ) nawet mimo tego, że były dopiero co wyjęte z pudełek. Siesty grały nieco bardziej płaskim dźwiękiem - tak jakby fortepian miał kiepską płytę rezonansową . Partie wokalne w przypadku Maestro S były również bardziej czytelne i przestrzenne. Muzyka symfoniczna również brzmiała zdecydowanie lepiej. Gdybym słuchał tylko muzyki rozrywkowej pewnie małe niuanse by mi nie przeszkadzały, lecz aż się sam zdziwiłem wynikami odsłuchu. Zapewne Siesty lepiej się sprawują w mniejszych pomieszczeniach, ale mimo wszystko Maestro S były górą... Pojechałem do domu przespać się z decyzją co robić, niby wszyscy polecają Siesty, a tu zonk ... z odsłuchu co innego wychodzi. Dodatkowo Siesty były droższe o 100 PLNów. Następnego dnia znów pojechałem słuchać i zdecydować, co biorę. Trochę inny zestawik płyt i do dzieła... po 15 minutach Pogorelicha - "Obrazki z wystawy" już nie miałem złudzeń, który zestaw kupię. Na koniec chciałem zaznaczyć, ze posiadam kilka instrumentów muz. no i jakieś wykształcenie muz. oprócz elektronicznego, więc porównanie dźwięku przychodzi mi niejako łatwiej. Jakość wykonania kolumn Maestro S jest dużo wyższa od nawet dwukrotnie droższych zestawów - sprawdzałem organoleptycznie. Trochę się rozpisałem, ale chciałem dodać swoją subiektywną opinię i może pomóc komuś w wyborze między tymi zestawami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>W sklepach dla "sknerów i idiotów" nie było nic interesującego

>nawet za kwotę dwukrotnie wyższą od zakładanej.

 

To chyba istny Hi-End te Tonslile jak nawet za 4tys. zł nie ma dla nich konkurencji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeżeli słuchałeś muzyki rozrywkowej to jak to wyglądało. Mnie interesuje jak brzmią w metalu, rocku i popie bo takich rodzajów muzyki słucha się u mnie.

Mam siesty i interesuje mnie wieksza ilość basu.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Mam siesty i interesuje mnie wieksza ilość basu.

 

a ma byc taki, zeby "walilo po nerach"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie po nerach, ale przy cichym słuchaniu, na co jestem często skazany brakuje mi podstawy basowej (metal, rock). Siesty maja to do siebie, ze maja fajny bas, ale nie jest go dużo i ginie zdominowany przez średnie pasmo (dotyczy cichego słuchania).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do Siest bas schodzi niżej (chyba, że odsłuchiwane Siesty były jakieś felerne, ale nie sądzę) - słychać to w partiach kontrabasu, wiolonczeli, fortepianu i akordeonu. Jest go w sam raz i moim zdaniem Maestro S mają ładną równowagę w całym zakresie dzwieków - wysokie tony są delikatne - nie natarczywe, średnie przestrzenne - śpiew i narracja b.ładne, niskie z gracją, bez zająknięcia ( kawałki koncertów organowych Handla idealne ). W moim pokoju 22m2 nie ma buczenia i innych dziwnych efektów, ilośc basu zależy również od samej płyty - płyty M.Bilińskiego mają go np. więcej. Siekiera - Nowa Aleksandria bas w sam raz :), Sweet Noise - Revolta - to już mięsisty basik. Jacques'a Brela, Michała Bajora, poezji śpiewanej słucha się z przyjemnością nawet po godzinie 22-tylko ciszej i według mnie dalej wszystko jest czytelne-przynajmniej w mojej konfiguracji. S.Soyka-sonety Shakespeare-po prostu miód na serce... Muzyka filmowa - Sliver - znów mięsisty basik, Tańczący z Wilkami + Enya - oj bardzo nisko schodzą, przy czym nie ma przy tym żadnych drażniących efektów. Dla mnie najważniejsza jest reprodukcja dźwięku i porównanie dźwięku odtwarzanego do oryginału instrumentu. Muzyki słucham przeważnie na Direct Source. Kable głośnikowe - zwykłe ( miedź beztlenowa-posrebrzane 2x 2,5 mm2 )

 

...do kolegi rafal735r - masz słuch absolutny ?...

Posłuchaj koncertów organowych na JBLach ( tych w okolicy 2kPLN za sztukę ) np. w Saturnie i potem na Maestro S, dżwięki z jakiegoś pudła, które przypomina kolumny mnie nie interesują ( wciśnięcie Loudness troszkę poprawiło brzmienie, które i tak jest jakieś dziwne i nienaturalne jak dla mnie... )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej klasie cenowej zdecydownie lepiej grają

 

Q Acoustics 1050i - 1600 zł

Q Acoustics 2050 - 2000 zł

Koda K-5000 - 2000 zł

Wszystkie Heco

Dali Concept 6 - 1700 zł

Jamo C 605 - 1800 zł

i jak ktoś lubi Wharfedale od 10.5 w góre

 

Niestety jak ktoś zna tylko firmę Tonsil i JBL to wybór niewielki i do tego zakupy w marketach gdzie stoi w większości najtańsze G

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali Concept 6 to jest nieporozumienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boras1, 27 Sty 2010, 14:41

Z tymi Dali Concept 6 i WSZystkimi Heco to już zupełnie przegiąłeś.

Maestro to mniej więcej poziom Heco Metas - wszystkie modele poniżej to znacznie niższa klasa.

Z wymienionych przez ciebie konstrukcji, od Maestro jedynie Koda K5000 gra lepiej, ale też nie wszystko i nie ze wszystkim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oficjalna cena K5000F też od Maestro prawie dwa razy wyższa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...do kolegi rafal735r - masz słuch absolutny ?...

>Posłuchaj koncertów organowych na JBLach ( tych w okolicy 2kPLN za sztukę ) np. w Saturnie i potem

>na Maestro S, dżwięki z jakiegoś pudła, które przypomina kolumny mnie nie interesują ( wciśnięcie

>Loudness troszkę poprawiło brzmienie, które i tak jest jakieś dziwne i nienaturalne jak dla mnie...

 

 

To istnieja tylko Tonsile i JBL?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam forum to najlepsze jest Tonsil JBL i Jamo oczywiśnie te najtańsze. Z jakiej dyskoteki uciekliście że Wasm to najlepiej gra. Widze że jedziecie po concept 6 jest to oczywiście przeciwieństo tych łupaczy. Może założycie klub dysko bas. Maestro poziom heco matas chyba patas ale takiego modelu jescze nie wymyłślili jak wprowadzą będzie pewnie najgorszy z Heco.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a tu macie 10 opini pewnie Waszym zdaniem głuchych niepełnosprawnych użytkowników Dali. Prawda jest taka że każdy chwali swoje a jak widać piszą niemal sami użytkowinicy polskiej myśli technicznej która przez 20 lat częściej bankrutowała jak sprzedawała

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boras1

Maestro i Siesty to nie Altusy i Altony - pora nadrobić zaległości i wreszcie przesłuchać gdzieś nowych konstrukcji Tonsila.

Zarówno Maestro jak i Siesty to wyższa klasa brzmienia od Concept 6 (dobrze grające Dali zaczynają się od serii Ikon)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale można wychwalać świetnie zareklamowane w branżowych mediach zagraniczne gówno.

Za dobry produkt znanej marki trzeba jednak trochę więcej zapłacić, więc często najniższe serie "Wielkich" to przereklamowany badziew jadący na dobrej opinii o wyższych modelach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kolegi Boras ...

nie wiem, czy chodzisz na jakieś koncerty do Filharmonii, nie wiem czy grałeś

kiedykolwiek na jakimś instrumencie i czy kształciłeś słuch... Każdy słyszy inaczej to fakt. Ja raczej nie słucham kablami, parametrami ( chociaż są ważne ) i czasami dochodzę do wniosku, że czasami nieco starszy sprzęt jest niegorszy od tych kosztownych nowości ( odkrywanie Ameryki po raz n-ty), a że świat idzie ku gorszemu ( zostaliśmy sprowadzeni do roli głupich konsumentów karmionych półprawdami lub kłamstwami ), poziom miernoty( dosłownie we wszystkim ) brnie do nieskończoności, to mamy jak mamy. Nowe sprzęciki np. tunerki mają częstokroć gorsze parametry od tych sprzed 10 lat.... Jakość teraz kosztuje, ale pod tym "płaszczykiem" niestety jest kupa naciągaczy. Poniekąd kibicuję Tonsilowi, gdyż jakość ich produktów jest dobra ( sieci nie sprzedają ich produktów, bo chyba za mało zarabiają...)

Ciekaw jestem, ile będzie kosztował kabel głośnikowy z nadprzewodnika, kto wpadnie na pomysł stosowania tranzystorów w.cz. ( np. HEMT) do przedwzmacniaczy - przecież mają małe pojemności pasożytnicze ... ale po co ? Wszystko teraz ma już ideologię, a ja chyba wolę żyć bez ideologii ...

Dobrej nocy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RADUL

 

Sam powinieneś troszkę nadrobić bo siesty to zadna nowość ale już nieprodukowany model, nowość do fiesty które zastąpiły siesty. Co do zarobku na tonsilu maxmalny rabat od detalu jest 38% więc marza chyba całkiem dobra ponadto bonusy za obrót miesięczny kwartalny roczny i idzie wyciągnąć ponad 40% zarobku ! Oczytani kupią oczywiście Tonsila Maetro czy Siesta-Fiesta lub też Jamo S 606 czy JBL z najtańszych serii a osłuchani kupią coś innego w tej cenie. Z Polskich kolumn mamy Esa, Minima Audio, Akustyk, BMN te nawet przystępne cenowo, wystarczy wybrać się do 1-2 sklepów audio i posłuchać a nie pisać bzdury po przeczytaniu innych bzdur ! Na inne jadą chińskie g a co za różnica czy polskie czy chińskie czy niemieckie g zawsze będzie g. Wiadomo że wszystko znajdzie nabywce samochody Daewoo tez się sprzedawały i chwalili :) Do Tonsila nic nie mam wszystko gra inaczej i każdy lubi coś innego denerwują mnie tylko ochy achy nad standardowym produktem i to użytkowników którzy już to posiadają i z pewnością nie porównali ich np z pięcioma innymi porduktami w podonej cenie. Spotkałem się kiedyś z sytuacją wchodzi klient do salonu i pyta Denon AVR-1509 co i jak, sprzedawca poleca coś z onkyo bo jest jakieś promo można wyrwać lepszy funkjami za podobną kase a klient na to o tym nie czytałem spisał model i mówi poczytam nawet nie poprosił o podłączenie żeby porównać i moim zdaniem w większości zakupów Tonsila jest tak samo bo odsłuchać nie ma gdzie i idzie łańcuszek przeczytał kupił pisze a z czym porównał na jakiej elektronice itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boras1, 30 Sty 2010, 23:43

>Oczytani kupią oczywiście Tonsila Maetro czy Siesta-Fiesta lub też Jamo S 606 czy JBL z

>najtańszych serii a osłuchani kupią coś innego w tej cenie.

 

Tyle, że w "rejonach cenowych", w których operuje Tonsil Ci "OSŁUCHANI" nie mają raczej lepszego wyboru...

 

>Z Polskich kolumn mamy Esa, Minima

>Audio, Akustyk, BMN te nawet przystępne cenowo, wystarczy wybrać się do 1-2 sklepów audio i

>posłuchać a nie pisać bzdury po przeczytaniu innych bzdur !

 

Mamy inne polskie firmy - tyle, że ceny ich produktów "zaczynają się" tam, gdzie Tonsila "kończą", a odsłuch w salonie podobnie ograniczony.

Dla mnie konstrukcje krajowych manufaktur to kolejny, (na razie) wyższy, etap po Tonsilu, ale dla kogoś kto nie chce wydawać na sprzęt zbyt wiele pieniędzy, a pragnie posiadać coś w miarę dobrego - nowe produkty największej polskiej fabryki powinny stanowić optymalny wybór.

 

>Co do zarobku na tonsilu maxmalny rabat od detalu jest 38% więc marza

>chyba całkiem dobra ponadto bonusy za obrót miesięczny kwartalny roczny i idzie wyciągnąć ponad 40%

>zarobku !

 

Nie wiem skąd wziąłeś te dane, ale to straszne bzdury.

Kolega, który "głęboko" siedzi w tej branży, ze smutkiem stwierdził, ze sklepom nie opłaca się sprzedawać polskich produktów - na zagranicznym chłamie mają około 50% przebicia i dodatkowo wielu Laików kupuje tylko towar reklamowany poprzez opłacane testy w branżowych gazetkach.

Wprost powiedział, że sam sprzedawca zawsze będzie polecał towar od "Potężnych Dystrybutorów", ponieważ na tym sklep znacznie lepiej zarabia, a dodatkowo występują jeszcze inne zależności.

Polscy producenci mają znacznie utrudnione zadanie wypromowania i sprzedaży swoich produktów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych rejonach jest Q Acoustic 1050i, Magnat Quantum 555, dołyżysz pare zł i jest monitor audio BR5.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

para kolumn od 1599 zł to nawet taniej jak sugerowany detal na maestro

 

A co do zarobku na tosila to jak chcesz mogę ci przesłać ich oficjalny cennik z warunkami.

A 50% marży to masz na kolumny "audiofilskie" na budżetówe max 35% zależy od producenta. Do tego większośc salonów daje jeszcze spore rabaty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrocmy moze jednak do tematu watku: czy ktos mial okazje sluchac Maestro S?

 

Sam sie tymi kolumienkami interesuje, podoba mi sie w nich fakt ze sa 3 drozne, z 2ma niskotonowcami 17cm (jak dla mnie jest to minimum do muzyki rockowej) co daje nadzieje na przyzwoita efektywnosc. Szkoda tylko ze delikatnie mowiac ciezko je zdobyc w innej wersji niz jedynie sluszna czarna (mialem czarne kolumny juz kilkanascie lat i chce miec teraz inne wykonczenie). Wersja wykonczona folia calvados lub orzech jest czysto teoretyczna a wykonczenie fornirem nie wiem ile kosztuje (i czy w ogole jest dostepne faktycznie).

 

Co do samego zas odsluchu rozmawialem w jednym ze sklepow (w Zgierzu jesli to kogos interesuje) i jest taka mozliwosc - albo na miejscu albo (po zaplaceniu kaucji) u siebie w domu. Zeby nie fatalna akustyka ktora mam w domu zrobil bym to bez zastanowienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu łuknij poprzednie Maestro II 180 łatwo dostać orzech czy calvados i mają moim zdaniem lepszy bas

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Sam sie tymi kolumienkami interesuje, podoba mi sie w nich fakt ze sa 3 drozne, z 2ma niskotonowcami

>17cm (jak dla mnie jest to minimum do muzyki rockowej) co daje nadzieje na przyzwoita efektywnosc.

 

To akurat jest malo wazne. 3 droznosc z efektywnoscia niewiele ma wspolnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boras, oficjalna cena (polski dystrybutor) MA BR5 to 2300zł, a kolumny dużo gorsze od tonsilowskich Siest w oficjalnej cenie 1800zł.

Oficjalna cena Maestro to 1400zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BR5 przynajmniej mają bas a siesty chciały by mieć,

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tu masz cennik tonsila abyś więcej głupot nie pisał, co do monitor audio jak byś chciał to za 1900 zł mogę Ci załatwić i jeszcze pokryje koszty transportu.

 

"a kolumny dużo gorsze od tonsilowskich Siest"

tu widać jak bardzo się znasz nie ma kolumn gorszych czy lepszych są inne bardziej nam pasujące. Ktoś słucha rocka zakupi sibie mocne basowe itd, ktoś klasyki jazzu kupi bardziej jasne. A czy te bądą gorsze od tamtych dla tego jednego użytkownika z pewnością tak dla każdego z osobna sparwa otwarta jak widzisz dlatego nie można komuś napisać te będą lepsze od tamtych bo go nie znasz i nie wiesz co lubi. To tak samo jak byś mu powiedział że łdniejszy jest kolor czerony a nie niebieski.

 

Warto poczytać:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

natępnie posłuchać kilku modeli z jakiegoś przedziału cenowego i zdecydować samemu. Jak narazie zdecydowana większość ( nie twierdze że wy ) jest bardziej oczytana niż osłuchana i to jest duży błąd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Ja takze kompletnie nie rozumiem tego boomu na Tonsil. Jego uzytkownicy kiedy zwraca sie im uwage uciekaja sie do atakow osobistych. Tymczasem nawet majac ograniczona ilosc srodkow mozna je znacznie lepiej wydac. Nie po to powstaly krajowe manufaktury zeby nie bylo prywatnego kontaktu z ich wlascicielami. W zaleznosci od tego ile kto ma do wydania moze wybrac np Audio Academy Studio 16 Hertz Harpia Acoustics Sound & line czy cokolwiek innego. Michal z Audio Academy jest bardzo otwarty na nowych klientow i powinien przyjac zamowienia indywidualne. Na pewno robi to Grzegorz ze Studia 16 Hertz. Co wiecej przyjezdza do domu montuje i konfiguruje pod klocki przyszlego uzytkownika. Jerzy Herzyk z Harpii powinien takze przyjac prywatne zamowienia. Wystarczy zapytac. Podobnie Marcin z mniej znanej manufaktury Sound & Line z ktorym rozmawialem nie dalej niz 2 dni temu. Co wiecej ceny sa wtedy znacznie nizsze niz te ktore oferuja sklepy. Dla przykladu kolumny Minas Anor mozna bylo wyrwac od producenta za okolo 3.000 PLN tymczasem cena sklepowa to 5.500 PLN. Roznica jest ogromna. Zamiast chodzic po Media Markt Saturnach i pseudo salonach nastawionych na zysk wystarczy pomyslec. Moje monitory byly zalatwiane w podobny sposob. Regis Audio to dawna nazwa Studio 16 Hertz. Przy takim podejsciu zaden Tonsil nie bedzie konkurencja. Zauwazylem ze kolumny tej firmy chwala z reguly ludzie ktorzy nie sa specjalnie osluchani. Bez urazy rzecz jasna.

 

PS pawal Twoja Yamaha CDX 1060 to znakomite zrodlo ktoremu w swojej konfiguracji nie pozwalasz rozwinac skrzydel. Szkoda. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.