Skocz do zawartości
IGNORED

Odsłuch Maestro S


tojacc

Rekomendowane odpowiedzi

zagraja lepiej bo ty je masz:) ja natomiast sądze ze jestes jednym z tych ktorzy nawet nie wąchali takich zasranych tonsili ale do powiedzenia maja najwiecej:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kali77, 2 Lut 2010, 18:41

 

>Podobna sytuacja była z Usher s520.Wychwalane pod niebiosa.Wystarczy je podpiąć po przyzwoitą

>elektroniką i odrazu widać co są warte.s520 robiło wrażenie ale tylko z kiepska elektronką.Tak samo

>jest z wszystkimi tonsilami

 

 

 

Przecież Tonsil produkuje dobre budżetowe kolumny przeznaczone do współpracy z budżetową elektroniką (i z taką ma grać - nikt nie kupuje nowych Tonsili do wzmaka za kilkanaście kafli...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie radul ja do stereo zakupilem studio60tki wersja 4

a do kina siesty i spisuja sie znakomicie po co mi paradigmy w kinie gdzie yamaha 3800 wycisnie z nich conajwyzej 40% do tego wzmak wielokanalowy ma za zadanie grac wyzszymi rejstrami bo tak strojone jest kino , niskimi tonami zajmuje sie sub

 

stereo to inna bajka dlatego kupilem kolumny z innej bajki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie nowych i używanych kolumn w podobnej cenie nie ma sensu - dziwne byłoby gdyby te drugie (często nominalnie kosztujące kilkakrotnie więcej) zagrały gorzej.

Tylko, modele Tonsila nominalnie kosztujące 1500zł na rynku wtórnym można kupić za 700-800zł.

Niech kolega kali77 wymieni w podobnej cenie chociaż kilka lepszych (nawet używanych) podłogówek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz zupełnie z innej beczki...

Chcę tanio kupić używane Maestro i przeprowadzić profesjonalny "tuning" w jednej z krajowych manufaktur.

Obudowy i midwoofery są niezłe, więc zostaną - kopułka i zwrotnice będą wymienione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71 te czasy kiedy Minasy kosztowaly 3500 juz minely

Uwazam ze do ceny 1500 zl tonsile jako seryjne kolumny nie znajda latwo pogromcy wsrod konkurencji.

Bede mial w czwatek u siebie siesty front to cos wiecej napisze,mialem stycznosc z tymi wooferami ktore siedza w siestach i uwazam ze sa b dobre ,nie jedna vifka czy perless im nie podskoczy.Gwizdki tonsila jakos nigdy mi sie nie podobały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, modele Tonsila nominalnie kosztujące 1500zł na rynku wtórnym można kupić za 700-800zł.

Niech kolega kali77 wymieni w podobnej cenie chociaż kilka lepszych (nawet używanych) podłogówek

 

teraz będziemy się licytować ?.tak można do usranej śmierci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kali77, podobnie jak Ty też wybrałbym coś rynku wtórnego - za podobne pieniądze znajdzie się sporo dobrych używek.

Ale znaczna część konsumentów kupuje tylko rzeczy nowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wytrzymalem i poprzestawialem przed chwila klocki odlaczylem paradigmy i pod sonego taf770es podlaczylem siesty , i sam sie dziwie jak ladnei graja wokale i bas jest rewelacyjny wysokie sa przymulone w porownaniu do studio jak na 1500 zl te kolumny sa tych pieniedzy warte i tyle moge od siebie dodać koniec kropka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jorkers

 

Niemal wszystkie kolumny różnych producentów są warte swojej kasy i ustala to rynek a nie my, masowo sprzedją się jamo, kody, heco itd jak by nie były warte swojej ceny to by szły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w czasach PRL znajomy pracujący w Hortexie za niewielkie "załatwiał" niezłe soki jabłkowe, które były eksportowane "na zachód".

Te same, kilkakrotnie droższe soki w pięknych opakowaniach można było kupić w Pewexie - ludzie kupowali i zachwycali się tym "zagranicznym" rarytasem....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tonsil siesta to chłam akustyczny w cenie 1500 zł za klp. Jeżeli kosztowałyby 500 zł za komplet byłoby ok.

Miałem przez ponad rok więc moje humory i dni pochmurne już nie mają wpływu na ocenę. Siesty nie mają dobrego pasma dolnego oraz górnego, scena "drętwa" więc o wygrzewaniu należy zapomnieć no bo do ch..a ile można wygrzewać. A szału dostałem jak spaliły się gwizdki. Sprzedałem i jestem ... hapy. Teraz I am looking for.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qbicakostka, trzeba było kupić sprzęt w sklepie, a nie od "rzemieślnika" na allegro, który złożył coś Siesto-podobnego z najtańszych części wyniesionych z fabryki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega qbicakostka jest fanem konkurencyjnego STX, więc teraz rozumiem ten wpis...

Stx ma bardzo dobre konstrukcje na AWX i AKX - moim zdaniem co najmniej klasa Siest (znacznie lepsza góra pasma).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam te kolumienki od 3 miesięcy i mogę się podzielić swoimi wrażeniami. Na początek wykonanie: solidne, masywne i ciężkie, matowa czerń (osobiście nie przepadam za połyskującymi jak psu jaja meblami). Piękne biało - kremowe membrany fajnie się prezentują. Nawet mojej żonie przeciwniczce kupowania jakiegokolwiek sprzętu audio kolumienki się od razu spodobały. Ale nie dla wyglądu je kupiłem bo wtedy pewnie zainwestował bym w zabawki jamo. Co do dźwięku, dziś po kilku tygodniach użytkowania jestem w pełni szczęścia. To co pisano na forach o wygrzewaniu cewek itd. to nie bajki. Muszę przyznać, że pierwsze dni grania to po prostu zwykłe chińskie kolumny. Na domiar złego w pierwszym dniu instalował ze mną sprzęt kolega zakręcony audiofil chyba tylko żeby mi nie było przykro nie pojechał mi na maksa. I tak przez chyba 3 – 4 tygodnie, aż pewnego weekendu sprzęt pograł głośniej (żona w delegacji). No i po prostu motyl z poczwarki, bas stał się mruczący a nie buczący bardziej dynamiczny, szybki coś niesamowitego. Jak by ktoś opowiedział mi taką historyjkę nie dął bym wiary, ale sam to przeżyłem. Teraz moje maestro s spisują się rewelacyjnie wysokie tony trochę za ostre jak dla mnie, więc dałem -6db. Niedawno miałem imprezę w domu, mój brat słuchał z gęsia skórka na plecach, szwagier zaniemówił, a kolega który instalował ze mną sprzęt stwierdził że coś w ustawieniach amlitunera musiało być nie tak :-) he heee!!!

Tyle mam do powiedzenia, resztę trzeba usłyszeć!

Pozdrawiam

Creativer

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Czy maestro S występuje tylko w czarnym kolorze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.