Skocz do zawartości
IGNORED

CD do NAD S-100 i NAD S-200


LukRin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W związku ze zmianom wzmacniacza NAD C372 na zestaw końcówka mocy S-200 i przedwzmacniacz S-100 proszę o pomoc w doborze CD. Posiadam kolumny AP Yara oraz okablowanie anticable. Na dzień dzisiejszy posiadam CD NAD C-542 i chyba w tej chwili to on jest wąskim gardłem w całym zestawie. Przynajmniej tak mi się wydaje. Zastanawiam się nad CD NAIM CD5i. Jedynie mankamentem tego cd może być to, że zniknie mi przestrzeń na której mi najbardziej zależy. Za pomoc w doborze cd z góry dziękuje.Dodam, iż maksymalną kwotę jaką chciałbym przeznaczyć na cd to ok. 3500 zł. Oczywiście jak najbardziej wchodzi w grę używany sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożycz to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie żartuję, może zaoszczędzisz kupę kasiory.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym cd, ale ciężko jest trafić z drugiej ręki w dobrej cenie. Przy moim zestawie nie jestem w stanie wykorzystać XLR tego cd. Ponoć po XLR dopiero ten cd pokazuje co potrafi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie trzeba dlugo szukac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Używałem zestawu S-100 i S-200 przez około 2 lata, więc znam go dobrze. Sprzęt gra spokojnym, trochę misiowatym dźwiękiem, więc proponowałbym do niego energetycznie grający odtwarzacz. 500-tka do kompletu teoretycznie wydaje się odpowiednia, jednak mankamentem preampu S-100 jest brak XLR na wejściu, a ten odtwarzacz rzeczywiście gra głównie po XLR ;) Jeśli się jednak zdecydujesz, to szukaj nowszej wersji S500i.

Sam grałem początkowo z CEC-em 51Z Mk. II i niestety nie było to udane zestawienie. Tak więc CEC-a do tego NAD-a zdecydowanie nie polecam, choć podobno nowy 51XR gra już bardziej żywiołowo, ale i tak nie sądzę, by był to wulkan. Z odtwarzaczy, które powinny się dobrze zgrać ze srebrnym NAD-em, to przede wszystkim Arcamy - najlepiej oczywiście FMJ 23, ale bardzo ciężko go znaleźć. Alternatywą może być Diva 192. Naim też powinien się sprawdzić, ale wolałbym wyższy model od podstawowego 5i, nawet starszy. Sądzę, że ciekawie mogłaby zagrać Theta Miles, nie musiałbyś szukać wersji z XLR. Jak coś mi jeszcze przyjdzie do głowy, to dopiszę.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Ps. Napisałeś, że zależy Ci szczególnie na przestrzeni, a w tym aspekcie Theta Miles gra wybitnie. Dodatkowo ma dobrej jakości wyjście regulowane, więc mógłbyś ją podłączyć bezpośrednio do końcówki mocy z pominięciem preampu (warto w przypadku tego NAD-a), również kablem XLR jeśli taką wersję Milesa byś trafił. W założonym budżecie się zamykasz i szafa gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki BlueMax za radę :) Theta Miles jak najbardziej w kręgu zainteresowania. Co sądzisz ( sądzicie ) o Meridian 507.24, zgra się z moim systemem i moimi preferencjami ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Akurat modelu 507 nie znam, ale znam starsze 506.20, których 507 jest następcą. Ogólnie Meridiany to dobre, muzykalnie grające playery, ale ich dźwięk idzie w inną stronę niż Twoje preferencje, przestrzenne granie akurat nie jest ich najmocniejszą stroną, a szczególnie ze srebrnym NAD-em mogłoby się zrobić zbyt mdło. Ponadto tradycyjnie między niższymi seriami Meridiana (506, 506.20, 506.24, 507, G07, G06) a wyższymi (508.20. 508.24, 588, G08) jest bardzo mała różnica w wyglądzie i niestety duża różnica w dźwięku. Oczywiście na korzyść tych wyższych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Pojawił się na allegro CD NAD S-500 i strasznie mi namieszał w głowie. Cały czas się zastanawiam czy do kompletu kupić tego cd czy jednak dołożyć i kupić Theta Miles ? Proszę Was o radę bo od dzisiaj jestem bez cd i tak jakoś dziwnie się czuje :). Inne propozycje z Waszej strony mile widziane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Jak nie posłuchasz, nie będziesz wiedział. Ale Miles to naprawdę inny poziom niż ten NAD S500. Poza tym nie warto kupować 500 bez (i). Poza tym NAD nie gra dobrze po RCA, a XLR nie wykorzystasz. Poza tym z Milesem możesz eksperymentować na regulowanych wyjściach, masz końcówkę mocy - szkoda nie wykorzystać. Poza tym Miles wydaje się odpowiadać Twoim preferencjom. Miałem S100/S200 i nie planowałem nigdy dokupić S500... Ale Ty to już wszystko wiesz, więc...

 

Jak chcesz zaoszczędzić, to kup Arcama, a nie tą 500, IMHO. Nawet nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BlueMax jeszcze raz dzięki za pomoc w doborze źródła. Zobacz czy o tego właśnie Miles'a chodzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Wszystko jedno. Ale tak, to jest Miles ;) Co do stanu tego konkretnie egzemplarza - nie mam zielonego pojęcia. Ale zawsze pytaj sprzedających o sposób przeróbki zasilania ze 110V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BlueMax, 31 Sty 2009, 12:06

 

>Akurat modelu 507 nie znam, ale znam starsze 506.20, których 507 jest następcą.

 

 

507 jest następcą 506.24 a nie 506.20,którego znasz.

 

 

>Ogólnie Meridiany

>to dobre, muzykalnie grające playery, ale ich dźwięk idzie w inną stronę niż Twoje preferencje,

>przestrzenne granie akurat nie jest ich najmocniejszą stroną, a szczególnie ze srebrnym NAD-em

>mogłoby się zrobić zbyt mdło.

 

Absolutna nieprawda w odniesieniu do mojego 507, 588 jak i G 06 czy G 08. Ale na pewno z Nad S500 byłoby mdło. 507 i 588(rozczarowujący) oraz G 06 są przeciwieństwem obiegowej opinii o STARYCH Meridianach. A Ty znasz tylko jednego ich reprezentanta jak i większość znawców z tego Forum. Ja w/w słyszałem.

 

 

>Ponadto tradycyjnie między niższymi seriami Meridiana (506, 506.20,

>506.24, 507, G07, G06) a wyższymi (508.20. 508.24, 588, G08) jest bardzo mała różnica w wyglądzie i

>niestety duża różnica w dźwięku. Oczywiście na korzyść tych wyższych modeli.

 

Jeśli ich nie słyszałeś,bo jak piszes znasz tylko 506.20, to nie pierdziel. Nie tylko moim zdaniem 588 to mocno przreklamowana żyletka, G07 - powolniutki misio, zresztą zadziwiająco szybko wycofany z oferty, w jego m-ce G06 - ciut nadto techniczny. Świetny jest G 08 ale to inna bajka cenowa. Ustrzelony po latach poszukiwań 507,po tym jak nie kupiłem w Nieporęcie, wpasowuje się między 2 szkoły. Jeśli autor wątku mieszka w pobliżu 3 miasta,niech się sam przekona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XLR-ami się nie sugeruj - moga robić pierwsze wrażenie że grają lepiej bo grają głośniej. nic poza tym chyba ze masz parę metrów przewodu to już inna sprawa. To mit taki sam kolce pod CD etc...oczywiscie nie neguje zastsowania XLR wszedzie tam gdzie potrzeba długich kabli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin9999, 3 Lut 2009, 10:24

 

>XLR-ami się nie sugeruj - moga robić pierwsze wrażenie że grają lepiej bo grają głośniej. nic poza

>tym chyba ze masz parę metrów przewodu to już inna sprawa. To mit taki sam kolce pod CD

>etc...oczywiscie nie neguje zastsowania XLR wszedzie tam gdzie potrzeba długich kabli

 

 

Słusznie. Sam się o tym przekonałem właśnie w odniesieniu do NAD S500. Było nawet gorzej - misiowato:-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin9999, 3 Lut 2009, 10:25

 

>a może Bitofon Radicona - posłuchaj może akurat Ci spasuje z systemem

 

 

tyle że jest znacznie droższy aniżeli granica,jaką wyznaczył autor

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym momencie wydaje Ci się że system już daje z siebie wszystko - do momentu kiedy będziesz miał super źródło wtedy zabawa zacnzie się od nowa - mysle że wartąłoby ten budzet na CD widzieć troszkę szerzej może 5 moze 7 - w dobre żródło zdecydowanie bardizej warto zainwestować niz we wzmacniacz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mówie, ze już tylko warto wiedzieć gdzie szukać największych korzyści w stosunku do wydanych pieniędzy - i moim zdaniem własnie w temacie źródła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Masz dwa wyjścia, a którą drogą pójdziesz zależy od Ciebie i po części od tego gdzie mieszkasz. Jeśli zdecydujesz się na odsłuch w swoim systemie to będzie malina, bo masz dużą szansę dokonania odpowiedniego wyboru. Jeśli nie masz takiej możliwości i nie będziesz mógł posłuchać żadnego z wyżej wymienionych odtwarzaczy CD to czeka Cię tak naprawdę loteria. W takim przypadku brałbym w ciemno Meridiana, ale 508.20. Sporo osób w Polsce go posiada więc myślę, że powinien się niebawem gdzieś w ogłoszeniach pojawić, to znakomita maszyna. Ostatnio widziałem ten model za 3500zł z lekko startymi napisami, cena jak dla mnie była bardzo, bardzo atrakcyjna pod warunkiem, że nie było tam nic grzebane. Spróbuj go znaleźć, jeśli połączenie się nie sprawdzi to go odsprzedasz. Cierpliwość to cecha myśliwego. Myślę, że coś fajnego upolujesz, jeśli jeszcze niczego nie kupiłeś. Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt już kupiony od naszego kolegi forumowicza :)

Wypadło na NAD s-500i i nie żałuje. W związku, iż mam malutkie dziecko będę chyba musiał się przesiąść z kolumienek podłogowych na kolumny podstawkowe i oczywiście znów dylemat. Z Yarek jestem bardzo zadowolony i mam nadzieje, że w przedziale do 6000 pln uda mi się coś trafić fajnego ( używka ). Oczywiście liczę na Waszą pomoc z doborem do NAD s-100 + s-200 + s-500i ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.