Jump to content
IGNORED

Słuchawki do komputera 300-400 zł.

BartW

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów,

Niedawno padły mi słuchawki. Słuchanie muzyki z głośników w laptopie bądź w monitorze przyprawia mnie o zawrót głowy. Dlatego proszę was o pomoc. Mój budżet to około 300 zł i chciałbym wybrać jakieś słuchawki które nadają się do odsłuchów z komputera, niestety w tych sprawach jestem lewy, wiem jedynie, że słuchawki muszą mieć mało "ohmów".

Głównie słucham muzyki z komputera, gdyż jest on moim podstawowym narzędziem pracy. Ważne też, aby słuchawki były lekkie i komfortowe. Wygląd też nie jest bez znaczenia. Słucham wszystkiego po trochu. Najwięcej spokojnej "nośnej" muzyki typu Enigma, czasami na terytorium wtargnie rock, pop, techno czy metal.

Szukam słuchawek o podobnym dźwięku jak w Creative Aurvana Live!, które miałem wcześniej, i które uważałem za wspaniałe. Niestety ich cena poszła ostro w górę (pół roku temu kupiłem je za 199, dzisiaj kosztują około 300). Może jest coś lepszego w cenie 300 zł?? Przeglądałem forum i głównie spotykałem się z takimi modelami jak HD555, Grado sr60, różne modele philipsa. Jeżeli uważacie, że warto dołożyć 100 zł to bardzo proszę o radę. Interesuje mnie też czy warto wydawać tyle na słuchawki do komputera?? Na koniec dodam, że w komputerze zainstalowałem kartę x-fi XtremeMusic i wraz z Creative Aurvana Live! grało to świetnie, jak na moje skromne ucho :D

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastanawia mnie jedna rzecz - z jednej strony szukasz czegoś zbliżonego do Aurvana Live, z drugiej - rozważasz słuchawki otwarte (HD555, Grado sr60)? Jeśli nie przeszkadza Ci brak izolacji w słuchawkach otwartych, cenisz wygodę i estetykę, to polecam HD-555. Ale nie spodziewaj się dużej rewolucji w stosunku do Aurvana Live, które są bardzo przyzwoitymi słuchawkami w tym segmencie cenowym.

Hidden Content

Jak dla mnie Creative Aurvana Live! są lepsze i od SR60 i od HD555, poza tym grają inaczej od obydwu modeli, zwłaszcza od Grado.

Hidden Content

Najwygodniejsze są HD555. Po dłuższym odsłuchu Grado SR60 bolą małżowiny uszne.

Hidden Content

Rozważ też AKG K530. Wygodniejsze (moim zdaniem) od HD555, dźwięk bardzo przestrzenny, rozjaśniony i szczegółowy oraz świetnie kontrolowany, ale nisko schodzący bas. Mogą być jednak nieco trudniejsze do napędzenia (dość niska skuteczność: 102 dB/mW przy impedancji 55 Ohm).

Hidden Content

<><

zalezy na jakim brzmieniu Ci zalezy. Wg mnie CAL! nierecablowane nie sa lepsze od Grado a na pewno jak napisal michelangelo sa inne. Jesli Ci sie podobaja CAL! to kupuj CAL! Chociaz jedno drugiego nie wyklucza, mam i lubie te i te.

Hidden Content

Jeszcze jeden model godny uwagi: Sennheiser HD485 - co prawda nie słuchałem, ale ma lepsze opinie od HD555.

Hidden Content

<><

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.