Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki do komputera 300-400 zł.


BartW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

 

Niedawno padły mi słuchawki. Słuchanie muzyki z głośników w laptopie bądź w monitorze przyprawia mnie o zawrót głowy. Dlatego proszę was o pomoc. Mój budżet to około 300 zł i chciałbym wybrać jakieś słuchawki które nadają się do odsłuchów z komputera, niestety w tych sprawach jestem lewy, wiem jedynie, że słuchawki muszą mieć mało "ohmów".

 

Głównie słucham muzyki z komputera, gdyż jest on moim podstawowym narzędziem pracy. Ważne też, aby słuchawki były lekkie i komfortowe. Wygląd też nie jest bez znaczenia. Słucham wszystkiego po trochu. Najwięcej spokojnej "nośnej" muzyki typu Enigma, czasami na terytorium wtargnie rock, pop, techno czy metal.

 

Szukam słuchawek o podobnym dźwięku jak w Creative Aurvana Live!, które miałem wcześniej, i które uważałem za wspaniałe. Niestety ich cena poszła ostro w górę (pół roku temu kupiłem je za 199, dzisiaj kosztują około 300). Może jest coś lepszego w cenie 300 zł?? Przeglądałem forum i głównie spotykałem się z takimi modelami jak HD555, Grado sr60, różne modele philipsa. Jeżeli uważacie, że warto dołożyć 100 zł to bardzo proszę o radę. Interesuje mnie też czy warto wydawać tyle na słuchawki do komputera?? Na koniec dodam, że w komputerze zainstalowałem kartę x-fi XtremeMusic i wraz z Creative Aurvana Live! grało to świetnie, jak na moje skromne ucho :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedna rzecz - z jednej strony szukasz czegoś zbliżonego do Aurvana Live, z drugiej - rozważasz słuchawki otwarte (HD555, Grado sr60)? Jeśli nie przeszkadza Ci brak izolacji w słuchawkach otwartych, cenisz wygodę i estetykę, to polecam HD-555. Ale nie spodziewaj się dużej rewolucji w stosunku do Aurvana Live, które są bardzo przyzwoitymi słuchawkami w tym segmencie cenowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważ też AKG K530. Wygodniejsze (moim zdaniem) od HD555, dźwięk bardzo przestrzenny, rozjaśniony i szczegółowy oraz świetnie kontrolowany, ale nisko schodzący bas. Mogą być jednak nieco trudniejsze do napędzenia (dość niska skuteczność: 102 dB/mW przy impedancji 55 Ohm).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy na jakim brzmieniu Ci zalezy. Wg mnie CAL! nierecablowane nie sa lepsze od Grado a na pewno jak napisal michelangelo sa inne. Jesli Ci sie podobaja CAL! to kupuj CAL! Chociaz jedno drugiego nie wyklucza, mam i lubie te i te.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.