Skocz do zawartości
IGNORED

Muzycy dosadnie o muzykach i muzyce


Nowy2

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś w wątku o Pendereckim pozwoliłem sobie powiedzieć kilka słów (ośmieszyłem kwadransowe free-jazzowe pierdzenie w saksofon) o ślepym zaułku w który zabrnęła muzyka współczesna i free jazz, stając się muzyką tylko dla muzyków i "wtajemniczonych" kabotynów, którzy nie mają odwagi powiedzieć, że to zwykły shit. Spotkało się to z ostrą remprymendą naszych kolegów zanurzonych po uszy we free jazzie.

Nie omieszkałem napisać, że i tak moje opinie są letnie, bo dopiero muzycy o innych muzykach potrafią wypowiadać się bardzo dosadnie i oto natrafiłem czytając stare roczniki Hi-Endu na poniższe kwiatki.

 

zawodowy skrzypek o Nigelu Kennedy'm i jego "Czterech Porach Roku" Vivaldiego

"...trudno akceptowalny, nowatorski na granicy dobrego smaku, jego interpretacje ocierają się o kicz i wręcz są wbrew muzyce.

...przejawiający tylko śladowe ilości respektu dla kompozytorów (którzy wszak byli lepsi od niego)

...warsztatowo niedouczony"

 

muzyk o jazzie "...przypomina mi atak hord Hunów, maltretujących Bogu ducha winne instrumenty i słuchaczy, i że nie jest to muzyka, bo muzyka owszem, bywa często nawet bardzo agresywna, ale jazz to jest bezmyślny wandalizm"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> (ośmieszyłem kwadransowe free-jazzowe pierdzenie w saksofon)

 

Ośmieszyłeś wyłącznie siebie. W taki sposób jaki zrobiłeś można ośmieszać codziennie Bacha, Beethovena, Davisa, Coltrane'a, Platona i wielu innych. Jak ktoś lubi - to OK, ale po co publicznie puszczać bąki?

 

>Nie omieszkałem napisać, że i tak moje opinie są letnie, bo dopiero muzycy o innych muzykach

>potrafią wypowiadać się bardzo dosadnie

 

Łaaaaaaaał!!!!!! Odkryłeś, że muzycy są ludźmi!!!!!!!!!!!!niesamowite...

My "wtajemniczeni" kabotyni nigdy byśmy na to nie wpadli!!!!!!!

Przed tobą następny krok: odkrycie, że oni też chadzają do toalety!!!!!!!

I nieślubne dzieci mają, zboczeńcy!!!!!

Różnica pomiędzy nimi a tobą jest taka, że oni wiedzą o czym mówią, a ty tylko mówisz. Gdybyś zadał sobie trud poczytania co mają do powiedzenia najwięksi artyści, przekonałbyś się jak duży szacunek mają do pracy innych artystów, jak niechętnie krytykują publicznie pracę innych. Bo wielcy nie potrzebują dokopywać innym, by samemu sie dowartościować.

Niestety w dzisiejszych czasach profesjonalna krytyka muzyczna nie istnieje, więc nie masz pojęcia jaką wiedzę krytyk miec powinien, żeby obiektywnie ocenić dzieło innego człowieka. Dlatego twoja krytyka free-jazzu to frazy o "piętnastominutowym pierdzeniu w saksofon", czyli "piętnastominutowe pierdzenie paszczą na temat o którym nie masz bladego pojęcia".

Ze swej strony polecam zastąpić używaną przez ciebie frazę "to jest ch_jowe i bez sensu" inną, bardzie prawdziwą - "nie podoba mi się" lub "nie rozumiem".

Pokora naprawde nie jest dowodem słabości, wprost przeciwnie.

 

pozdrawiam serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W tym szmatławym, zaj******[ocenzurowałem Mistrza] świecie bezcelowe jest poszukiwanie tak zwanego sensu,ale tak się składa że każdy dostaje to na co zasłużył. Na przykład Wynton Marsalis gra dla poklasku i ma, k****[ocenzurowałem Mistrza], poklask."

-Miles Davis

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kim jest mój przyjaciel, który jest nieprzyjacielem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plomb, 3 Lut 2009, 14:15

 

 

> Bo wielcy nie potrzebują dokopywać innym, by samemu sie dowartościować.

 

 

To widac Ty do tych wielkich tez nie nalezysz, dlatego dokopujesz zalozycielowi watki, zapewne aby sie dowartosciowac..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.