Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do salonu 80m2, jakie?


Nienormalny

Rekomendowane odpowiedzi

IMHO. Uważam, że obecne 801 Nautilus w cenie 20 kzł warto byłoby wziąść pod uwagę.

To model z czasów, kiedy jeszcze robiono solidne skrzynki. Nie to, co obecnie...

Ale wiadomo - noje jest noje i wypasione, i z diamentem!

Co do Classe - facet, którego wklejam zdjęcia pokoju miał swego czasu monobloki Classe M800 i twierdzi, że nie mają startu do obecnego Antileona. Na tegorocznym AS zdecydowanie lepiej zagrał Marantz z 801D, niż Classe z nowymi 800D (chociaż obydwa systemy to porażka, w porównaniu do tego co słyszałem kilkakrotnie w Lesznie).

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle,ze to napedzi wszystko i zapelni ten salon dobrym dzwiekiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zukzukzuk, brałem pod uwagę 801 jak najbardziej i w zasadzie jedyne co mnie powstrzymało to fakt, że oferujący je przez allegro gość będzie fizycznie miał te skrzynki dopiero w marcu.

 

Antileon mówisz, ze da się dostać za 5000 euro - który model, stereo? 150w na kanał w klasie A. Ciekawe jaki to ma pobór mocy hah. Da rade na pewno, wydaje m się też, że wyjdzie taniej niz monobloki Classe, chociaż wszelakie ceny jeszcze mam do sprawdzenia.

 

boje się tez trochę oschłości dźwieku b&w. kabelkami mozna pożonglować ale charakteru się nie zmieni, więc... klocki. Propozycja pryma na pewno da radę, chociaz nie wiem co to ani jak to brzmi. Klocków o dużej mocy jest wiele. Wpadło mi w oko coś innego, mianowicie Audionet AMP I V2. Klocek myślę, że poradzi sobie spokojnie, wg recenzji napędzi każde kolumny i nie jest aż taki ostry. Do tego jakiś pre o nienatarczywym brzmieniu,może Electrocompaniet EC 4.7? Nie wiem tylko, czy taki zestaw nie będzie kosztował zbyt słono. Wybór jest, chociaż pewnie będzie spory problem z osiągnięciem niektórych klocków. Jak tak dalej pójdzie to skończe z JMlabami Choprus 836 które łomot trzema wooferami musza robić podłaconymi pod ushera Ref 1.5 z dedykowanym pre i będzie spokój;) Tyle, że pre P-307 nie ma pilota dla odmiany o!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienormalny.Wejdz sobie na strone,ktora Ci podalem tam roznych koncowek jest co nie miara.Na pewno bylo taniej jak euro normalnie kosztowalo ale mysle,ze teraz tez mozna cos dla siebie wyszarpac.Trzeba tylko kumac niemiecki lub kogos tam miec.Udanego polowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienormalny, 5 Lut 2009, 22:09

 

Chodziło mi o "zwykły" model Antka, który oddaje zaledwie 100 W w klasie na kanał. Ta skromna moc pozwala kruszyć serca i mury.... Bez urazy, ale AMP I V2 to przedszkolak przy 90-kilogramowym potworze Gryphona.

Co do brzmienia Nautilusa. Pewno, że nie jest "słodkie" i nawet w dobrym zestawieniu brzmi dość "dosadnie". Pisałem, że nawet po butelce, przy Bowersach trudnoo się.

Również przy zastosowaniu JMLab nie spodziewałbym się wiele lepszego w tym aspekcie(łagodniejszego). To raczej "zimne" i "analityczne" kolumny.

Za to, jakbyś postawił stare, wielkie Infinity, byłoby dużo przyjemniej:) Co kto lubi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nienormalny.Piejesz nad wygladem B&W wklejam CI swoje kolumny,one uroda nie ustepuja ale za to lepiej graja.http://www.electronichouse.com/images/slideshow/Sonus-Elipsa-Pair.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uściślając... SF to dla mnie jedne z najpiękniejszych kolumn jakie są prym. B&W podobają mi się, bo są dość zasadnicze w wyglądzie, ale SF to SF. Nie nadają się jednak do takiego zastosowania jak oczekiwane przeze mnie. Słuchałem nawet Cremona M pod tym kątem.

 

Dlaczego audionote jest taki cienki w uszach skoro wynosza go pod niebiosa w niektórych reckach? Jeśli zestw ma grać sucho... no to trzeba go ciut ocieplić. Zestaw electrocompanient, końcówka AW-250R i pre EC 4.7. Słucham uwag krytycznych;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadze jeszcze,ze nie mozna wykluczyc a wrecz odwrotnie ze wzgledu na charakter brzmienia,ktoregos Passa powiedzmy X-350.5 na pewno wysteruje B&W i wiekszosc kolumn.Bedzie to chyba lepszy wybor od EC.Nalezy jednak bezposrednio porownac.Mysle,po swoich doswiadczeniach,ze nie obejdzie sie bez suba lub dwoch chyba,ze jest to prostokat a sprzet ustawiony bedzie na dluzszej scianie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )_23296.html

 

Tutaj można zerknąć na instalację gdzie znajdują się wspomniane w tym wątku głośniki (góra ostatniej strony i dół poprzedniej). Powierzchnia pomieszczenia podobna, może uda się znaleźć jakieś pomysły...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienormalny.Uściślając.....zarówno B&W jak i SF to ten sam poziom i trudnosc z wysterowaniem moze nawet zblizone(nie znaczy takie same)charakterem brzmienia.Bez spelnienia tych kilka wymienionych wyzej warunkow sie nie obejdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może byłoby dobre do zdobycia pierwszych doświadczeń i wyrobienia sobie zdania, co do potrzeb

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a z 2 dużymi subami mógłby to być przypadkiem system na dłużej.

Wysoka efektywność w tak dużym pomieszczeniu byłaby bardzo przydatna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są tylko zalecenia, nie wymagania. Na 20 m kw. pewnie by 18 W wystarczyło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Less.Po pierwsze to zalecenia z czegoś wynikają,po drugie to pomieszczenie 20m2 naglośnił by wzmacniacz 8W oczywiście przy takiej skuteczności kolumn.Reasumując to dane tech.podane w linku są co najmniej dziwne!Tylko tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prym, Pass X-350 będzie za drogi biorąc pod uwagę fakr, że trzeba dokupić pozostałe klocki. X-250 już prędzej. Co do electrocompanieta - mogą być i monobloki. Poczytam o nich trochę również. Czemu uważasz, że Pass lepiej zagra od EC? Z bezpośrednim porównaniem pewnie będzie kłopot, nie wiem czy zdobędę oba klocki, ale zobaczymy.

 

marcin316, dziękiz a linka, nie widziałem tego wcześniej. Odezwę się do wlaściciela zalonu z pytanie o jego doświadczenia z bydlakami od b&W.

 

zukzukzuk, tak właściwie... co takiego słyszałeś w lesznie?;)

 

 

PS. Dorzucam artystycznej jakości rysunek z ustawieniem w jakim kolumny mają się znajdować. Kolumny to czerwone kropy pomiędzy którymi jeszcze jest zaznaczony telewizor, pod którym oczywiście mają stać klocki. Elementy na przeciwko to kanapa, fotele itd. W salonie jest jeszcze spory barek, biblioteczka, na ścianach jakies obrazy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co takiego? Bowersy z Antkiem! Szczęka z podłogi... (przynajmniej przez pierwsze dwa odsłuchy)

To był DŹWIĘK, a nie kicha typu AudioShow.

A przy okazji dokończę - bo zauważyłem, że urwało słówko w poprzednim wpisie.

Przy Bowersach niestety nie można się rozmarzyć:) Takie już są. Jak prawdziwy mężczyzna!

Widzę, że pokoik zmniejszył się do połowy... Będzie lżej!

Pozdrowienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w ogóle szansa na złapanie tego Gryphona gdziekolwiek z drugiej ręki? Po niemiecku znam tylko szajse i sznela więć wyszukanie czegokolwiek sprawia mi konkretny kłopot. Na nowego antka nie wygospodaruję, bo jest 2 razy droższy od czegokolwiek o czym tutaj mówiliśmy. Poza tym pytanie dalej otwarte - jesli nie Antileon to co?;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoją nie najgorzej,chociaż jakby stały przesuniete do osi pomieszczenia to by był ideał.Co do wzmaka to myśle,że musisz zdecydować jakie to kolumny najpierw,potem czym je pchać jeżeli to B&W to dobry wybór mógłby być Pass może nawet x-250.5 lub EC AW-180 to prądowi potentaci a i charakterem brzmienia powinny pasować.Tylko odsłuchaj przed nie po.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inaczej stac już nie będą bo nie pozwala na to wyposażenie pokoju - zostaje tak jak jest.

 

Im więcej czytam tym bardziej głupieję oczywiście - a co ze starym dobrym McIntoshem? Ludzie wpadają w ekstazę mówiąc o połączeniu B&W - McInt. MC402 + C220 nie może nie zagrać. Duży problem polega na tym, że zestaw ma być gotowy jak najszybciej i pewnie nie będzie czasu, żeby go dopieścić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem 402+220 i jednak sprzedałem.Nie jest to dobre połaczenie ani z B&W ani z SF w perspektywie takiego duzego pomieszczenia dla tego padają inne propozycje.W innym wątku ktoś porusza temat braku basu z pre 2200 to przecież w pewnym sensie potwierdza to co Ci pisze w tym wątku.Porównywałem C-2300 następce 2200 z ARC ref3 i wyszlo na to,ze z ARC dzwięk jest bardziej wypełniony.Jak biore pod uwagę kolumny jakie rozpatrujesz to odpowiedzi nasuwają się same.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie się pojawiło cos takiego, może zainteresowany? :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A może któreś z Quantumów? 908-emki, są już nieosiągalne, ale w dalszym ciągu można dostać 709

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) no i nowe 1009

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,chociaż ten lakier piano, trochę pretensjonalny. A co do elektroniki, to może Parasound z serii Halo np A 21/23 i powiedzmy przedwzmacniacz P 3.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawałoby się, że maniosława żartuje? Nie.

Miałem w domu jedynie 1/4 z tych kolumn.

Cóż. Śmiem przypuszczać, że największe Nautilusy to przy IRS BETA... jedynie zabawka.

End of the End!

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.