Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha RX 797 jakie kolumy?


tomtu

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek pragnę się przywitać to mój pierwszy wątek, więc proszę o wyrozumiałość.

Wiem że podobne tematy były i już mam swoje typy, ale chciałbym poznać opinię osób które mają więcej doświadczenia.

Pomieszczenie w jakim będą stały kolumny to 20m2 4x5 na dłuższe ścianie jest to pokój w którym jemy śpimy i oglądamy tv więc jest trochę zagracony meblami.

RX 797 jest podłączony pod tv

i w zasadzie więcej oglądamy tv niż słucham muzy więc kolumny powinny się sprawować dobrze również przy kinie ale priorytet to muza. A muza, właściwie to nie mam ulubionego gatunku to ( wyjątek polski rok) każda muza która po prostu wpada w ucho i chwyta za serce czy blues jazz hi- hop rege czy muza poważna.

Mój budżet to 1500zł i raczej bym wolał podłogowe.

to moje typy według kolejności na co bym postawił

1. TONSIL SIESTA

2. TONSIL MAESTRO – S ( następca MAESTRO II 180)

3. TONSIL MAESTRO II 180

4. Mission M34i

 

Od paru tygodni przeglądam allegro za używanymi ale nic nie zwróciło mojej uwagi w tej cenie, pewnie to też brak doświadczenia, wiedzy I chyba w moim przypadku lepiej postawić na nowe.

 

Moje pytanie

1.Na co byście postawili ?

2.czy coś jeszcze brać pod uwagę?

3.Czy przy tym sprzęcie (nie oszukujmy się budżetowym) warto inwestować w lepsze kable głośnikowe czy zwykły kabel na metry z miedzi beztlenowej wystarczy. A jeśli nie to co brać pod uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Musiałem w końcu zdecydować najgorsze że bez możliwości odsłuchu i padło na siesty. No i spostrzeżenia może komuś to pomoże przy wyborze:

Moja opinia nie będzie bardzo dobra dla tych kolumn . Po podłączeniu YAMAHA RX 797 postawiłem je w miejscu starych kolumn i okazało się że jest mało basu jakiś taki rozlazły ale po przysunięciu ich do ściany bas dopiero nabiera mocy i jest bardziej dynamiczny. TO NIE SĄ KOLUMNY DO ROCKA Po włączeniu płyty NIRWANY byłem załamany gitary elektryczne brzmiały jakoś metalicznie wokale bez chrypy i tego czegoś było brak co ciekawe AC/DC zabrzmiało dość dobrze Przy płytach KAYAH już można było się delektować. Moim zdaniem scena przy tych kolumnach nie jest wyraźna jakby rozpływająca się ale wyczuwalna. Dobrze sobie radzą z kinem nie mogłem mięć większych zastrzeżeń. Ale jeszcze nie do końca to. Ale W sumie jestem bardzo zadowolony bo okazało się że z moimi starymi kolumnami(które miałem sprzedać) świetnie się uzupełniają i grają jako zestaw A+B i na pewno tak zostanie bo w tym połączeniu NIRWANA zabrzmiała tak że mało się nie posr.łem. Choć stare kolumny (jakieś BRENDLE NIBY NIC ciekawego) oddzielnie bez SIEST też nie dawały mi przyjemności to razem porostu jestem w SIUDMYM NIEBIE . Szkoda tylko że będą musiały stać jak to żona powiedziała "cztery pudła w pokoju"

 

Z wiązku z powyższym mam pytanie (nie jestem doświadczony) czy często stosuje się stawianie 2 par kolumn aby się uzupełniały czy to akurat u mnie to przypadek.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może daj z tydzień-dwa pograć kolumnom, niech się wygrzeją

 

nie rozumiem tylko zupełnie po co Ci 4 kolumny, o żadnej poprawnej "scenie" chyba wtedy nie ma mowy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"może daj z tydzień-dwa pograć kolumnom, niech się wygrzeją"

 

Chyba popełniłem gafę bo na początku miałem ustawioną impedencje na 12 ohm a kolumny mają 6 może o to chodziło. w każdym bądź razie jakby ten metaliczny dźwięk przy elektrycznych gitarach znikał no chyba ze to moja jakąś sugestia a może przyzwyczajenie się ucha.

 

"nie rozumiem tylko zupełnie po co Ci 4 kolumny, o żadnej poprawnej "scenie" chyba wtedy nie ma mowy..."

scena się nie poprawiła jedynie wokal z środka poszedł trochę wyżej (nie wiem czy to dobrze czy źle mi to nie przeszkadza) trochę trudniej ustawić kolumny aby uzyskiwać efekty stereo,

ale te kolumny uzupełniają jakby średnie tony trochę wzmacniają wydłużają bas poprzez to wokale moim zdaniem brzmią wiarygodniej i przyjemniej ale nie tylko wokale ale i inne dzwięki bardziej mi odpowiadają. jestem na 100% pewny że taka konfiguracja jest dla mnie bardziej realistyczna w muzyce jak same siesty. Sam jestem w szoku że aż taka różnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie wiem o co ci chodzi z tymi czterema kolumnami ale akurat siesty z amplikiem yamahy zgrywają się dość dobrze. Około roku temu robiliśmy odsłuchy i akurat ta konfiguracja (rx797+tonsil siesta) wypadła znakomicie i to właśnie w rocku. Ba, właśnie w ciężkim i szybkim rocku radziły sobie doskonale a na niedostatek basu nikt z "odsłuchiwaczy" nie narzekał. Dziwne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.