Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki TV dla rodzicow


darekdz

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o rade znajacych rynek.

Rodzice w koncu zdecydowali sie na zmiane kineskopu na cos nowego. Jednym slowem poszukuje dobrego TV (plazma?) za rozsadna kase dla starszych ludzi. Prosze o rade gdzie szukac? Przekatna 32-37".

 

Mysle, ze na wstepie mozemy odrzucic marki typu LG i Philips...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plazma Panasonic seria PY, po prostu świetna. Nie wiem czy generalnie plazma będzie jednak dostępna w takim małych przekątnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 cale to zdecydowanie za mało! Co najmniej 37 cali a jeżeli będzie można oglądać z odległości >3m to nawet 42 cale. Plazma jest chyba tańsza od LCD i raczej to jest tdość bezpieczny wybór, z LCD wyraźnie lepszy obraz dają wyśweitlacze Sony. Musisz brać pod uwagę z jakim sygnałem odbiornik będzie pracował. Jeśli z analogowym to raczej plazma i 37 cali. Cyfrowy bardziej pod 42 cale, ale też zależnie od jakości sygnału (tzn. kompresji) efekty mogą być różne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu i plazme i LCD. Widze roznice i zdecydowanie wole plazmy. Dla rodzicow 37" to absolutny max. To starsi ludzie a odleglosc od TV to ze 2m. Plazmy zaczynaja sie od 37".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panasonic serii PV to bardzo rozsadny wybor, PV8 mozesz juz dostac za 2000 PV80 okolo 200 zl wiecej, duzej roznicy nie ma miedzy tymi modelami ale osobiscie wolalbym dolozyc troche do PV80, do 3000 zl nie znajdziesz telewizora o lepszym obrazie, panasonic robi najlepsze plazmy i nawet przy kiepskim sygnale obraz jest rewelacyjny! sadze ze twoi rodzice i tak nie zwrociliby wiekszej uwagi nawet gdyby obok postawic PY80!! a zaoszczedza sporo kasy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> dawidpln

widze, ze rozumiesz o co mi w tym wszystkim chodzi:) moze wiesz cos o serii PX. sa sporo tansze ale na stronie Panasonica nic o nich nie ma. czy to stare modele?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PX to PV ale z tunerem cyfrowym, którego w polsce nie wykorzystasz. PX to nie jest seria na polske, wiec mogą byc klopoty z gwarancją. Polecalbym PV - bo teraz TV to nie to samo co 10 lat temu. Sprzety lubia sie schrzanić wzlaszcza w pierwszym miesiacu uzytkowania - po prostu selekcjonowanie i podnoszenie jakosci sie nie oplaca - lepiej wymienic na gwarancji. Dlatego polecam PV. Rodzice beda zachwyceni - obraz z kablówki na na TV kineskopowym (prawie) a duuuuzo wiekszy - i to robi wrazenie.

 

 

37" dobrze sie oglada z 2,5m i wiecej. Jesli jest ponad 3m bierz 42" warto doplacic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam tego tv wiec ciezko mi cos o nim powiedziec. parametry ma bardzo dobre a w tych tv zazwyczaj przeklada sie to na jakosc obrazu, ale jesli dobrze sie orientuje seria px jest nieco drozsza jakoze jest to model wyzszy od pv

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

px nie jest modelem wyzszym od pv - to dokladnie to samo plus tuner.

mam pv80 i obraz jest rewelacyjny, analogowy (w dobrym znaczeniu). kolega ma soniaka za 2 razy tyle kasy i w porownaniu z moim to porazka na kazdym polu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, to dziwne bo PXy sa tansze -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

dzieki za info

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz Niemcy kupują w Polsce i to dość sporo.

I muszę Ci powiedzieć że właśnie Panasonic Polska sam wprowadził modele do własnej dystrybucji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec rozsadniej jest kupic PX. jesli to to samo co PV a do tego ma wiecej bo tune cyfrowy to chyba jest ciekawszym wyborem. taniej i wiecej... dobrze rozumuje czy sa inne przeciwskazania do PX?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria PV jest już jakiś czas na rynku. Ciekawi mnie czy można spodziewać się w tym roku następcy, przy zachowaniu oczywiście tej samej rozdzielczości matrycy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem wlasnie w sieci takowa opinie na temat TH37PV80. prosze o info czy to prawda tych co widzieli go na wlasne oczy:

 

"telewizor mam od tygodnia, po pierwszych zachwytach nad obrazem, muszę powiedzieć, że jestem rozczarowany. O ile green ghosty są jeszcze do zaakceptowania, to ogólna kolorystyka obrazu już nie. Wyraźnie widać przewagę koloru zielonego na 95% programów (mam cyfrę na hdmi), bronią się jedynie programy HD, ale jak wiemy są one nienaturalnie przekoloryzowane. Brak jest również słynnej czerni, a jedynie mocno, ciemna szarość."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekdz, 6 Lut 2009, 18:09

 

A co masz konkretnie p. Philipsom ?

* * *

 

Wczoraj oglądałem trochę różnych modeli w RTV-EURO-AGD. Nawet spory wybór.

Ciekawy mi się wydał Samsung LE46A551 za

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idz do sklepu nie spiesz sie zaufaj wlasnym oczom,obie technologie maja swoje + i - ,choc dzis wyrazie sie one zacieraja.pamietaj ze wiekszosc programu to format 4/3,a nowe technologie lubia sygnał hd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zejdzmy na ziemie. To ma byc TV dla rodzicow i to max 37".

Znam roznice pomiedzy LCD i plazma i zdecydowanie wole plazme.

Zestawianie tu 46" nawet philow nie ma sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekdz, 8 Lut 2009, 14:15

 

Podstaw zamiast "46" np. "32" lub "37" i gotowe.

 

Jakość obrazu na mniejszym ekranie, powinna być jeszcze bardziej widoczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> andrea29

no i widzisz, tu chcialem isc na skroty i zrobic wstepny przesiew ale widze, ze znow musze sam wszystko zobaczyc :) troche mnie sub wyczerpal ale co zrobic trzeba pomoc rodzicom:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekdz -

 

ta opinia , którą przytoczyłeś o 37" Panasonic to jakiś odosobniony przypadek ja mam ten sam model tylko 42" i nic takiego nie występuje, znam osobiście kilka osób które mają te Panasy w różnych rozmiarach i konfiguracjach PV lub PY - wszyscy są zadowoleni - opinie tych Panasoników w 99% są pozytywne - poszczególne przypadki to malkontenci, tacy których nic nie zadowoli ew może rzeczywiście jakiś odosobniony przypadek błędu - możesz śmiało kupować - polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ok przyznaje sie bez bicia... pojechalem do MM aby popatrzec na TV. Panas PV80 byl tylko na ichnim BD reklamowym wiec obraz piekny. sprzedawca jednak zwrocil moja uwage na LG (niestety:) ) i niestety mial racje. Bardzo ladny obraz, fajne glebokie i cieple kolorki. Kontrast w sklepie ustawiony na 80%. Material kanaly z N-ki. To byl model plazmy PG6000 32". Ktos zna ten TV? moze cos wiecie o awaryjnosci plazm LG?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam

 

jeśli rodzice mają miejsce i pieniądze, niech wezmą Panasa 37pv80

jeśli mają ograniczoną przestrzeń i budżet, polecam Funai LT6-m32bb

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ograniczony budżet to może ORAWA ?

* * *

Ad. LG to potwierdzam. Przed św. BN w B-ku widziałem w ELDOMie (teraz sieć PARTNER) modele LG.

Ale były to elcedeki. Obraz pysznił się kolorami aż miło było patrzeć. Ofc. sygnał był modelowy ;)

(Tam też po raz 2. podpadły mi 200Hz SONY Bravia.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego LG. Ma najwyższą jakość obrazu jaką widziałem wśród tv cyfrowych 32''. Jest jednak dosyć ciemny (jak plazmy innych firm sprzed 5 lat). Jeżeli jednak kontrast ustawiony na 80% uznałeś za wystarczający to znaczy, że u rodziców dobrze się spisze (na pewno nie jest ciemniejszy od przeciętnego starszego crt). Nic nie mogę powiedzieć na temat czerni - w sklepie raczej szara, ale to kompletnie o niczym nie świadczy. Ci co kupili nie narzekają. W kwestii awaryjności na temat LG chodzą niestety nie najlepsze opinie. Dotyczą one jednak starszych modeli. Ta seria jest jeszcze zbyt nowa aby coś konkretnego o niej powiedzieć (chyba, że coś przeoczyłem - dawno niczego nie czytałem w necie).

Natomiast o Panasonicu mogę powiedzieć tylko tyle, że to pewniak. Żaden Phillips nie dorówna mu w kwestii obrazu. A zwróć uwagę jaki on jest tani. Zdecydowanie polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.