Skocz do zawartości
IGNORED

Multi channel decoding w Sony -o co lata


mis

Rekomendowane odpowiedzi

Mówie o amplitunerze. I z tyłu amplitunera wlasnie z tego multi channel decoding sa wyjscia na cinch na wszystkie kanały 5.1. Ale mam pytanie odtwarzacza dvd juz nie mam sony i niewiem jak to podpiac. W odtwarzaczu dvd z tylu mam tylko: audio out 2 cinch, video out 1 cinch, digital out(coaxcial i optical), s-video out i jeszcze component video out Y,Cb i Cr. I teraz tak, dałbym sobie siana z tym podlaczaniem skoro mi chodzi i bez podlaczenia tego multi channel, tylko trapi mnie to bo w jakim sklepie bym nie był to wszedzie ten amplituner jest podlaczony wlasnie przez ten nieszczesny multi channel decoding. Wtedy w amplitunerze jest zapalona taka fioletowa dioda. Prosze o pomoc czy moge to jakos podpiac i czy wogole jest sens.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napisales najwazniejszego -> jaki to jest amplituner i czy ma wejscie cyfrowe (koaxialne albo optyczne)

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner sony str-de595

odtwarzacz dvd Denon

 

Widzisz problem w tym, poki co mam podpiete to normalnie cinchami, wiem rowniez ze moge podpiac kablem optycznym badz coaxcialnym, tyle ze mi sie pasuje dowiedziec po co sa wejscia w tym amplitunerze na multichannel decoding, jak to mozna podpiac i z czym to sie je. POzdrawiam i czekam na odpowiedz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem kiedyś posiadaczem ampli SONY o modelu str-de475 i w nim było własnie to wejście on słurzy do podłączania innych formatów to jest analogowe zwykłe wejście 5.1 słuzące do podłączenia nowych formatów takich jak dvd-audio sacd które moze odtwarzacz zdekodować a ta niebieska dioda to przeciesz dioda która zapala się jak jest dekodowany sygnał wielokanałowy więc świeci się jak oglądasz film zapisany w dolby digital czy dts albo innym formacie wielokanałowym i się świeci jak masz podłaczone przez coaxialny kabelek cyfrowy to jest poprostu taki bajer co informuje czy jest dekodowanie wielokanałowe czy nie a to dvd podłącz cyfrowo coaxialem lub optikalem i bedzie wszystko dobrze a wejście 5.1 się przydaje jak masz dvd z obsługą sacd lub dvd-audio albo kompa podłaczasz z kartą muzyczną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dziwne to jest jak możesz uzyskać cyfrowy dzwięk w dts lub dd jak masz analogowo podłączone , to Ci powiem ze dlatego idzie ci na wszystkich kolumnach ponieważ ampli ze stereo przerabia w dolby surround pro logic to jest troszke dziwne że tak odlądasz więc jeszcze chyba nie wiesz co to DTS lud DD??? podłącz sobie cyfrowo bo bardzo ale to bardzo wiele tracisz.

 

P.S a ile juz czasu tak oglądasz filmy??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsumie niedługo. Wiem że wiele trace. Ja tu kiedys na forum putalem sie nawet juz ktory kabel lepszy optyk czy koaksjalny. Cos sie nie moge wybrac po niego. a przy okazji moze pomozesz mi z tym multi channel decoding co w temacie. Dzieki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciesz już Ci wyjasniłem kilka postów wyżej co to jest ten multi channel decoding,słurzy do podłączania SACD lub DVD-audio albo komputera z kartą muzyczną ,więc jak dvd nie ma mozliwości odtwarzania dvd-audio lub sacd to nie warto o ile wogule ma wyjście 5.1 twoje dvd,podłącz cyfrowo i bedzie dobrze a to 5.1 zostaw w spokoju i nie sugeryj się tym co w sklepie widziłeś bo tam róznie podłączają z braku wiedzy no chyba że podłączono odtwarzacz z SACD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sygnałowy coaxial albo optyk to profigold jest w swojej cenie super i jamo flat głosnikowe też są dobre,Ja uzywam STRAIGHT WIRE SILVER LINKA II tylko jest troszke drogi bo 250zł za pół metra i głosnikowe Monster cable XP za 19zł metr, ale jak nie chcesz tyle wydawać na kabelek to ten profi gold będzie dobrym wyborem tak samo jak jamo flat:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna połączyc DVD analogowo 5.1 wtedy, kiegy odtwarzacz ma wbudowane dekodery. Byc może o takie połączenie koledze chodziło. Miało to sens przy amplitunerach DPL, posiadajacych wejscia przyszłościowe 5.1 pod ewentualne cyfrowe dekodery właśnie wbudowane w DVD.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ale jeszcze jedno- do wejscia 5.1 w amplitunerze mozna podłączyś wyższej klasy zewnętrzny procesor, np. Rotel, Technics czy Yamaha. Mało tego w sklepach, ale recenzowane są jako lepsze rozwiązanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.