Skocz do zawartości
IGNORED

Czy ktos juz odczul skutki kryzysu???


LunaticAllegro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... Czy ktos z szanownych forumowiczow odczul juz skutki kryzysu.. Mowa nie tylko o przedsiebiorcach i pracodawcach ale i o szarych pracownikach firm prywatnych takich jak ja.... Firma w ktorej pracuje jest podwykoanwca podzespolow dla motoryzacji - piercienie lozyskowe, mechanizmy skladania do hakow BMW i takie tam rozne... Jak juz od kilku miesiecy wiadomo na swiatowym rynku samochodowym zalamanie... Nasze wladze rzadzace gwarantowaly ze nas to nie dotknie, ze kryzys ominie polske itd.. Co innego twierdza nasi polscy ekonomisci, twierdzac ze taka a nawet gorsza sytuacja w naszym kraju moze utrzymac sie do 2013 roku... Juz czuc po kieszeni jak szukaja 20-tu bodajze jesli dobrze pamietam miliardow zlotych, m.in zapowiadana 40% podwyzka energi dla osob fizycznych i niemal 90% podwyzka energii dla zakladow pracy... Do czego to wszystko zmierza??? Czy nie wydaje wam sie ze wszytko sprowadza sie do III wojny swiatowej?? A mzoe nawet rozbioru naszego terytorium??? Czy USA badz ZSRR bedzie maczac w tym miedzynarodowym konflikcie paluszki???? A moze trzeba by wziasc pod uwage Talibow albo Chiny ktore ostanio staly sie potega gospodarcza tak jak Niemcy w latach 30 tuz przed II wojna swiatowa....Mamy tak niepewna sytuacje w kraju i na swiecie ze nawet nie wiadomo w jakim kierunku poczynic kroki... co bedzie bardziej bezpieczne czy ulokowac pieniazki w banku czy schowac w sloik i zakopac w ogrodku???

 

Bodzcem jaki pchnal mnie do zalozenia tematu jest fakt iz z dnia na dzien stracilem prace wlasnie w firmie ktora na maszynach numerycznych CNC wykonywala zamowienia dla przemyslu motoryzacyjnego.. ja i jeszcze paru kolegow zostalismy zwolnieni z pracy - i na tym sie nie skonczy - redukcja etatow...

 

Niech no tylko "Ruskie" zakreca gaz, nasi podniosa oplaty a jeszcze niech zus wstrzyma wyplaty rent i emerytur ze wzgledu na brak pieniazkow w budzecie panstwa a wymorduja nas bez wojny....

 

Pozdrawiam i zachecam do goracej dyskusji na temat przyszlosci swiata, naszego kraju i nas samych..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LunaticAllegro, 7 Lut 2009, 22:50

 

Szczerze Tobie współczuję sytuacji. Sam zauważam znaczne zmniejszenie obrotów w mojej branży i ogólne cięcie kosztów.

Nie napawa to optymizmem ale trzeba jakoś walczyć dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od pol roku dostaje mniej niz polowe pensji, kiedys ma moj dyrektor zaplacic zaleglosci, kiedys...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moi koledzy z branzy budowlaniej,maja o 50% mniej zamowien,ale i tak sie ciesza,bo innym z tej samej branzy spadly zamowienia o 80%.

w grudniu wydano o 85% mniej pozwolen na budowe.

 

o swojej branzy rozpisywal sie nie bede,dodam tylko,ze o ile kredyt na 2letnie auto we wrzesniu byl oprocentowany ok 10%,to obenie jest 16,9%.

na 9 letnie auto 24,5%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>LunaticAllegro

No ,to nie jestem sam.Branża odlewnicza ,odlewy ciśnieniowe z AL i znalu ,do motoryzacji na rynek wtórny dla budowlanki. Od grudnia zamówienia lecą na łeb i szyje.Również zwolniony .CNC stoją i czekają , maszyny odlewnicze na pół gwizdka nawet nie pracują, my na kuroniówce i nie wiadomo co będzie za tydzień, miesiąc.A w styczniu w urzędzie pracy wydawali numerki bo tyle było chętnych.

Ciekawe jak się to rozwinie ,aż boję się myśleć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy sposob zwolnienia pracownikow wymyslila pewna firma z poludnia polski,

na nocna zmiane przyjechal kadrowiec z przygotowanymi wypowiedzeniami z pracy,przyjechala wynajeta firma ochroniarska,wynajete autokary,

i po wreczeniu wypowiedzen,zapakowano szwaczki do autokarow,i wywieziono z terenu firmy.

MAJSTERSZTYK.o czyms takim jeszcze nie slyszalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może toumś też spróbuj się zwolnic z posady głównego pisarza głupot na tym forum. i pod osłoną nocy wywieź się gdzieś na syberię jednym z tych swoich złomów z placu. to dopiero będzie MAJSTERSZTYK! ;-P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaby złoty zatrzymał import aut

(Rzeczpospolita, tm/08.02.2009, godz. 10:58)

 

Import używanych aut spadł w styczniu o 36%, licząc rok do roku – informuje „Rzeczpospolita”.

 

W styczniu Polacy sprowadzili niecałe 44,2 tys. używanych samochodów. Obecny spadek to przede wszystkim efekt słabego złotego. Jak zauważa gazeta – dopóki złotówka nie zacznie się umacniać, nie będzie zwiększenia importu indywidualnego.

 

Od sprowadzonych w styczniu 2009 roku używanych aut do budżetu odprowadzono ponad 63 mln zł. To o prawie połowę mniej niż w grudniu 2008 roku.

 

Sprawdź notowania złotego - w serwisie waluty.onet.pl

 

Słaby złoty to także zła informacja dla wszystkich, którzy są zainteresowani kupnem nowego samochodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poddostawcy BMW zwalniaja pracowników to bedzie jednak niezły zastój w Europie i USA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LunaticAllegro, 7 Lut 2009, 22:50

 

>Czy nie wydaje wam sie ze wszytko sprowadza sie do III wojny swiatowej??

 

Rozumiem twój pesymizm, ale z tą wizją wojny to chyba się zbytnio rozpędziłeś.

 

Skutek jaki odczuwam to taki, że miałem zamiar sobie jakieś autko ściągnąć a Euro poszło znacznie w górę, więc chyba pojeżdżę jeszcze obecnym. Ale z drugiej strony trochę się nie dziwię, że poszło, bo od kilku lat gospodarka była nieco sztucznie napędzana. Giełda szła w górę od kilku lat nieustannie, więc gdzieś musiało nastąpić przełamanie i powrót. Moim zdaniem dolar i Euro wróciły do swoich wcześniejszych (realnych) cen. Teraz pewnie przez jakiś czas będzie panowało jeszcze rozchwianie i spekulacje na rynku walutowym, aż w końcu się kursy się ustabilizują. Tak na marginesie odnośnie sytuacji na giełdzie - polska giełda wydaje mi się bardzo małym rynkiem i żeby rozchwiać notowania mniejszych spółek spółek wystarczy stosunkowo niewielka suma pieniędzy - niekiedy kilkanaście tysięcy i można robić spekulacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecne ceny dolara i euro to wynik ucieczki spekulantów z europy wschodniej tam gdzie mozna wiecej teraz zarobic czyli na obrocie euro -a nie złotowka

NBP zadowolone łupi opszczajacy Polske kapitał zagraniczny ile wlezie stad Premier Pawlak nie widzi powodu do interwencji na rynku walutowym :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kto w tym roku kupi nasze obligacje rzadowe ???

premier Pawlak to tez wie ale jeszcze nie odkrywa kart :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iceman 8 Lut 2009, 15:40

 

Ty nie odczules bo Twoja posada to panstwowa posada i wogole nie wiarzaca sie z przemyslem...

 

Tylko zastanawiam sie co rzad ma na celu likwidujac radomska fabryke broni, jedyna w polce produkujaca bron palna... To tak szuka sie oszczednosci???? To moze zlikwidujmy wojsko polskie a wtedy to nas napewno rozedra... Ja niestety odczuwam skutki i chyba dlugo jeszcze bede odczuwal chyba ze zmienie branze na na inna...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: GPW: Bessa nie ustępuje [0]

To jest ciekawe.... (i prawdziwe)

 

SLD, wnp.pl (AG) - 05-02-2009 09:46

W związku ze zwolnieniem 300 osób w tyskiej fabryce Lear, mieszczącej się Specjalnej

Strefie Ekonomicznej, Śląska Rada Wojewódzka SLD złożyła protest wobec sposobu

traktowania zwolnionych tam osób.

Jak wskazują śląscy działacze SLD okoliczności tych zwolnień urągały ludzkiej godności. O

godzinie 2.00 w nocy, 4 godziny przed końcem czasu pracy, przed bramą Leara stały juz

przygotowane autobusy. Było to w ostatnim dniu wymówienia. Pracownicy, przedtem stłoczeni

w stołówce, musieli czekać na ostatnie "wytyczne" pracodawcy, czytamy w liście

protestacyjnym.

 

Śląskie struktury SLD stanowczo sprzeciwiły sie podobnym działaniom osób odpowiedzialnych

za taki stan rzeczy, a zjawiska, które miały miejsce w Learze zakwalifikowano jako

naruszające godność ludzką i ewidentne łamanie praw pracowniczych gwarantowanych przez

prawodawstwo polskie.

 

 

to tak jak w "ziemi obiecanej" Wajdy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LunaticAllegro, 8 Lut 2009, 17:10

 

>Iceman 8 Lut 2009, 15:40

>

>Ty nie odczules bo Twoja posada to panstwowa posada i wogole nie wiarzaca sie z przemyslem...

 

Osobiście póki co nie odczułem, ale zauważ, że cięcia są we wszystkich ministerstwach, więc prawdopodobnie u nas w najbliższym czasie nie będzie podwyżek (które były zapowiedziane i obiecane przez rząd).

 

Oczywiście rozumiem Cię jak najbardziej, ale w Twojej branży to nie jest też tak do końca. Wy nie dostaliście kontraktu od BMW, a mój brat cały weekend w pracy siedzi (co mu się do tej pory nie zdarzało) i projektuje jakieś części do Audi, bo dostali jakieś nowe zamówienia. W dodatku u Was zwolnienia a on z tego co słyszałem przyucza jakiegoś nowego pracownika do pracy - więc wnioskuję, że u nich chyba kogoś przyjmowali. Tak więc nie generalizowałbym. Jednym firmom wiedzie się lepiej innym gorzej - dotychczas też tak było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ciekawy sposob zwolnienia pracownikow wymyslila pewna firma z poludnia polski,

na nocna zmiane przyjechal kadrowiec z przygotowanymi wypowiedzeniami z pracy,przyjechala wynajeta firma ochroniarska,wynajete autokary,

i po wreczeniu wypowiedzen,zapakowano szwaczki do autokarow,i wywieziono z terenu firmy.

MAJSTERSZTYK.o czyms takim jeszcze nie slyszalem."

 

Majstersztyk ? Raczej świństwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iceman 8 Lut 2009, 17:44

 

 

Ty sie martwisz ze nie bedziesz mial podwyzki a ja sie martwie jaka firma mnie przyjmie...

 

ty odczuwasz ze nie kupisz nowego auta a ja ze nie bede mial za co rachunkow zaplacic....

 

ciekawe co gorsze????

 

 

a moze zdradzisz mi na PW w jakiej brat firmie pracuyje..moze zloze tam podanie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że powoli nadchodzi czas by Polacy szykowali wypowiedzenie dla tych z Wiejskiej i nie tylko.

 

Ktos wspomniał o III wojnie - przecie ona trwa w najlepsze - nowa nia taka klasyczna na armaty, lecz na dolary, euro, gaz itp. teraz żołnierzami sa gnoje z czerwonymi szelkami i białymi kołnierzykami pod wodzą byłych Lewaków`68.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten cały kapitalizm zdycha jak pies .ile mozna zrobic dla kasy ? ile sie zatracic ?

w dupach sie poprzewracało to i sie zesrało w koncu .

mnie nigdy konsumcja dóbr materialnych nie interesowała i mam gdzies cały krach.

dla pieniedzy jestem w stanie zrobic bardzo niewiele.polazłem na konkurs i zostałem sobie urzedasem.i u mnie beda moze i podwyzki ;-)bo ceny rosna ;-)aha i ja takze płace podatki na bezrobotnych jakby co.

Nie cieszy mnie pograzenie tysiecy młodych ludzi w 30-letnie kredyty i zrobienie z nich niewolników do konca ich pewnie krótkiego zycia.

z tego co wiem kilka tysiecy osób wyleci z pks cargo i lot cargo.

ja juz przeszedłem zwolnienia grupowe i jestem zaprawiony w bojach sadowych.

dlatego wybrałem panstwowa posade,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie ma na celu zrobienia pospolitej ruchawki. Systemy ekonomiczne na wykonczeniu możliwości. Komuna upadła , kapitalizm tez w kryzysie. Nie ma innej drogi jak ożywienie gospodarki przestawieniem na produkcję S.

Do tego problemy społeczne z pustą sakwą ZUS'u. 60 lat spokoju to dość długo jak na historię .

OBY NIE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy teraz skutki manipulowania na giełdach, wolnością bankową, wyprowadzania produkcji na daleki wschód, stosowanie prawa Unijnego jako odpowiedzialnosci zbiorowej przy nierównych warunkach członkowstwa.

 

Brak alternatywy dla społeczeństwa XXI w. Koło historii sie toczy wracajac co jakis czas to samo miejsce ale z wiekszym syfem przyklejonym po drodze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.