Skocz do zawartości
IGNORED

540R v3 i wzmak stereo przez Preamp-out


Usef

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem :(

 

Wymieniłem amplituner CA540R v1 na v3, wiedząc że V3 mogę spiąć ze wzmacniaczem stereo do którego mam wpięte przednie głośniki przez wyjście preout.

 

Spiąłem i dupa, w głośnikach przednich cisza.

 

Pełna konfiguracja wygląda tak.

Odtwarzacz DVD mam połączony kablem optycznych z CA540R v3, do amplitunera podłączone są kable głośnikowe od centralnego i kolumn tylnych i te wszystkie grają.

W menu ekranowym 540R w zakładce z Preampout ustawiłem (zgodnie z instrukcją) Ext 2Ch. Interkonektem połączyłem L i R z wyjśc Preamp-out do wejścia Aux wzmacniacza stereo Musical Fidelity.

 

I wspomniana powyżej dupa, martwa cisza.

Interkonekt jest ok., wyjąłem go z preoutów i wpiąłem do CD i gra w wejściu Aux, jednak wyprowadzenie dźwięku kierowanego na kolumny przednie z amplitunera mi się nie udało :(

 

Poradźcie, czy możliwe że coś zrobiłem źle, czy niestety świeży zakup muszę oddać do serwisu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to w CA (przynajmniej w 540R v2 tak było) pre out działał na zasadzie wszystko albo nic, czyli albo wszystkie kanały podpinasz pod pre-out albo żadne (samo stereo nie zadziała)... spróbuj może coś więcej na ten temat znaleźć w instrukcji amplitunera

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W v3 jest ta opcja Wszystko, nic, dwa przednie.

 

Instrukcje CA zawsze robiło badziewne, od 540R również jest badziewna :)

Zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją i niestety klapa :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji nr 2 pre out, jednak działał, sprawdzałem, jako użytkownik 540R:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tym bardziej pre out dla dwóch kanałów powinien działać w wersji 3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że powinien dlatego wymieniłem v1 na v3. Byc może jest jakaś pierdoła którą powinienem jeszcze gdzieś ustawić... szczerz mówiąc zgłupiałem. Wszystko zgodnie z instrukcją a w głośnikach przednich głucha cisza...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>W menu ekranowym 540R w zakładce z Preampout ustawiłem (zgodnie z instrukcją) Ext 2Ch.

 

W tej zakładce Preampout spróbuj z innym ustawieniem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, chciałbym odświeżyć temat, mam też problem z podłączeniem amplitunera 540r ver.2 i wzmacniacza 640a z kompaktem 640c i DVD89. Chciałbym kolumny frontowe podłączyć do wzmacniacza, niestety tył i central do ampli. Przez pre-out niestety nie mogę ustawienie wszystko albo nic. W ampli nie można wyłączyć kolumn przednich. Mam pytanie czy mogę podłączyć to w sposób następujący fronty do wzmacniacza, do ampli resztę kolumn. DVD podłączyć analogowo (korzystać z dekoderów DVD) z tym, że sygnał z frontów do wzmacniacza, a sygnał z centrala i tyłów do ampli. Czy mogę pozostawić nie obciążoną końcówkę frontów w ampli???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym odświeżyć temat, mam też problem z podłączeniem amplitunera 540r ver.2 i wzmacniacza 640a z kompaktem 640c i DVD89. Chciałbym kolumny frontowe podłączyć do wzmacniacza, tył i central do ampli. Przez pre-out niestety nie mogę ustawienie wszystko albo nic. W ampli nie można wyłączyć kolumn przednich. Mam pytanie czy mogę podłączyć to w sposób następujący fronty do wzmacniacza, do ampli resztę kolumn. DVD podłączyć analogowo (korzystać z dekoderów DVD) z tym, że sygnał z frontów do wzmacniacza, a sygnał z centrala i tyłów do ampli. Czy mogę pozostawić nie obciążoną końcówkę frontów w ampli???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usef, 8 Lut 2009, 10:08

 

Miałem podobny problem po podpięciu wzmacniacza stereo ca do ampli Denona. Dzwoniłem nawet do serwisu i nie dostałem odpowiedzi. Problem rozwiązał się, gdy w setupie ampli ustawiłem poziom głośności frontowych kolumn na max. pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie preout chodzi bez problemu ma 540RV2.W setupie dla kolumn mam ustawione brak sorundów i centralnego (tylko fronty).Po podłaczeniu zewnętrznego wzmaka pod preout od razu grało baz zmian ustawień w setupie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie używasz centrala i surrondów? Czy u Ciebie przy połączeniu przez pre-out system gra bardzo cicho, muszę ustawić volume ampli na maxa, wtedy coś słychać we wzmacniaczu.

Ja właściwie pytam czy nie spalę amplitunera, gdy nie podłączę do niego przednich kolumn, pomimo ustawienia ich w setupie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atikas, 7 Mar 2010, 21:25

 

>Czyli nie używasz centrala i surrondów? Czy u Ciebie przy połączeniu przez pre-out system gra

>bardzo cicho, muszę ustawić volume ampli na maxa, wtedy coś słychać we wzmacniaczu.

>Ja właściwie pytam czy nie spalę amplitunera, gdy nie podłączę do niego przednich kolumn, pomimo

>ustawienia ich w setupie.

 

 

Kupiłem 540RV2 do KD i stereo.Ale komplet kolumn KD sprzedałem i kupiłem dużo lepsze do stereo,więc wyłączyłem w setupie obsługę sorundów i centralki.Jak wykonałem klona ALEPH5 podłączyłem na próbę pod preout i kolumny przepiąłem pod końcówkę mocy (klon) nic przy tym nie zmieniając w setupie i grało wyśmienicie-pre z ampli 540RV2 a moc z klona Aleph5 i oczywiście nic w ampli się nie zjarało (przy załączonych a nie podpiętych frontach).Innych ustawień nie robiłem,bo zagrało i było dobrze.

Ostatnio wykonałem do klona przedwzmacniacz i filmy oglądam w stereo a 540 RV2 służy do wszystkiego jako podstawka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

don111, 8 Lut 2009, 10:41

 

>z tego co wiem to w CA (przynajmniej w 540R v2 tak było) pre out działał na zasadzie wszystko albo

>nic, czyli albo wszystkie kanały podpinasz pod pre-out albo żadne (samo stereo nie zadziała)...

>spróbuj może coś więcej na ten temat znaleźć w instrukcji amplitunera

 

Nieprawda-czytaj mój wpis wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższą jakość dźwięku uzyskałem podłączając KD w następujący sposób:

DVD89 analogowo poprzez wyjście 6.1 audio – surround i central do amplitunera, a fronty do wzmacniacza. Tak samo też kolumny. Nie korzystam w ogóle z pre-out, tylko mam wątpliwość czy nie spalę amplitunera, gdy nie podłączę do niego przednich kolumn, pomimo ustawienia ich w setupie (dla frontów nie ma opcji none?????????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.