Skocz do zawartości
IGNORED

Denon taki zły ?


Siemek

Rekomendowane odpowiedzi

wymieniano sprzęt, co to lepiej odtwarza wokal żeński niż męski (boję się myśleć co zrobi z

>kontratenorem)... wiem!!! Eureka!!!! Audiofil zmienia po prostu kable głośnikowe i interkonekty. Nie

>będzie gała pluć mu w twarz!!!!

1-Denon 2000AE to nie High-End -a i tak gra bez porownania lepiej niz Twoj sprzet Lasic - opisywane roznice w wokalach to subtelnosci ale dla ludzi o wyczulonym sluchu istotne i slyszalne,one tworza pewien charakter brzmieniowy i wcale nie wymagaja krecenia galami choc w 2000AE te galy sa i mozesz sobie nimi pokrecic.Nie ma sie zreszta co zaperzac, lepiej posluchac,posluchac i jeszcze raz posluchac a potem to i glowe sie nizej nosi i czlowiek mniej nerwowy.To troche tak jak klotnie nastolatkow z rodzicami -jak doswiadczenia nabiora to im przechodzi - jak nabiora...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plustek, 8 Lut 2009, 20:16

 

Ja wcale nie twierdzę, że mój sprzęt gra idealnie, to są szroty w gruncie rzeczy, ale zob. wyżej - pisałem o różnych realizacjach muzyki, które w gruncie wymuszają nieco inną charakterystykę sprzętu lub - o zgrozo - korektę, choćby w minimalnym stopniu, mnie po prostu śmieszą kategoryczne osądy serwowane z wyższością komuś, kto śmie widzieć różnicę w jakimś nagraniu in plus po jakiejś tam korekcie. Mam liczne krążki, które brzmią bdb TYLKO gdy gały są na zero, ale niektóre inne po prostu muszą być nieco skorygowane, bo prostu inaczej kuleją. Tylko tyle. I z pewnością nie szukam zaczepki. Ja mogę kolegom gratulować, że muzyka, której słuchają brzmi super bez regulacji. Ale nie potrafię się zgodzić, że każda płyta zabrzmi na ich sprzęcie super, bo taki sprzęt boleśnie obnaża niedostatki realizacji. Nie rozumiem zacietrzewiania się i takich podpuszczam, aż pokażą co potrafią, jak np. kol. opteron. Niestety wylazło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łasic, 8 Lut 2009, 20:27

 

Nie każda płyta gra b. dobrze to fakt. Ale takich płyt jest niewiele i najczęściej są to b. stare nagrania. Nie jest minusem że wzmacniacz nie ma korekty harakterystyki bo to nie jego rola zresztą. Od tego są korektory które mają znacznie większe możliwości.

 

dalej:

pomyśl zanim coś napiszesz bo:

"takich podpuszczam, aż pokażą co potrafią"

 

-Co znaczy "takich"? Tych co mają inne zdanie niż Ty? No brawo!

-Czyli tak długo będziesz bił pianę aż ktoś Ci coś głupiego powie? Jak to inaczej nazwać jesli nie zaczepką?

 

"aż pokażą co potrafią, jak np. kol. opteron. Niestety wylazło."

-i co uważasz się za lepszego? Mam nadzieję! To wiele mówi o samym sobie, pod warunkiem że mamy choć odrobinę samokrytyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opteron, zacytuję:

 

>szukałeś zaczepki nic nie wnosząc do tematu

 

to o mnie

 

A teraz powiedz mi, co do tematu wzmiankowanego Denona wniosła jakakolwiek Twoja wypowiedź w tym wątku, poza tym, że Denon be, Amplifikator cacy, gała be, brak gały cacy? i że ten co kręci gałą, to albo głuchy, albo się musi wiele nauczyć, czy jakoś tak? Ja mam po prostu uczulenie na pewne rzeczy, szczególnie na brak szacunku dla rozmówców i chętnie tym samym odpłacam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy piec brzmi inaczej-ktory jest neutralny?prawdziwy?

kazde glosniki brzmia inaczej-ktore sa neutralne?prawdziwe?

 

sluchalem wielu wzmacniaczy ktore brzmia rzekomo ''liniowo-neutralnie''...kazdy brzmial inaczej w kazdym systemie..

ktory system mowi prawde??ktory jest neutralny??

 

bylem trzy razy na koncercie Metalliki...na kazdym z nich brzmiala nieco inaczej, inna akustyka sali itp...kiedy brzmiala wlasciwie??prawdziwie?

 

 

 

..oj,panowie..chorobsko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko ,ze faktycznie niektore plyty brzmia paskudnie a dobry sprzet te niedostatki obnaza - zauwazylem jednak ze ten baardzo dobry i dobrze skonfigurowany potrafi te plyty bez korekcji pokazac z duzo atrakcyjniejszej stronyi wydobyc z nich wiele tego co w czasie nagrania spaprano - choc oczywiscie nie stworzy ich od nowa - ale w sluchaniu chyba o to chodzi ( przynajmniej mnie) zeby pokazac jak najwiecej tego co jest faktycznie na plycie, bo korekcja to juz jest dorobienie czegos czego nie ma i co raczej ta zawartosc znieksztalca ,dewaluluje i przynajmniej dla mnie czyni bezwartosciowa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wątek jest o PMA 1500R. Spiesz się, bo zostało 50 minut.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opteron, 8 Lut 2009, 20:15

 

>Nic, słuchaj tak jak Ci się podoba, tylko nie mów że poprawiasz jakość dźwięku.

 

Hmmm, ale jak pokręcę to mi się jakość poprawia dźwięku w moim odczuciu więc chyba poprawiam:-) A ci co remasterują płyty to też kręcą i też poprawiają:-) Więc co nie kupujemy remasterów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>korekcja to juz jest dorobienie czegos

>czego nie ma i co raczej ta zawartosc znieksztalca ,dewaluluje i przynajmniej dla mnie czyni

>bezwartosciowa

 

I widzisz - napisałeś "dla mnie" i to jest klucz do sprawy. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale panowie o Denonie mialo byc... ja mialem 1500AE ,teraz mam 2000AE wiec porownanie mam,choc 1500R nie sluchalem i bezposrednio z wersja AE nie porownywalem, nie slyszalem tez zeby wersja R byla lepsza od AE, wiec ciekaw jestem opini innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łasic, 8 Lut 2009, 20:44

 

>opteron, zacytuję:

>

>>szukałeś zaczepki nic nie wnosząc do tematu

>to o mnie

 

Tytułowy temat umarł dawno, rozpoczął się nowy. Czy korekcja poprawia dźwięk? Na forum to jest na porządku dziennym że w jednym temacie porusza się wiele zagadnień. Nagle zaczęło Ci to przeszkadzać?

 

>A teraz powiedz mi, co do tematu wzmiankowanego Denona wniosła jakakolwiek Twoja wypowiedź w tym

>wątku, poza tym, że Denon be,

 

Nie umiesz czytać czy znowu prowokujesz?

Gdzie napisałem że ten (omawiany tutaj) denon jest zły? Pokaż, zacytuj...

 

>Amplifikator cacy, gała be, brak gały cacy?

Amplifikatora i baltlaba przytoczyłem jako alternatywę o co tez pytał autor wątku w tej cenie. Coś z tym nie tak łasic? A że amplifikator jest zły bo brak gały to wytwór wyobraźni innego kolegi tutaj. Powinieneś sobie poradzić z szukaniem łasic.

 

> i że ten co kręci gałą, to albo głuchy, albo się musi wiele nauczyć, czy jakoś tak?

Gdzie napisałem że kręcący gałą musi sie jeszcze wiele nauczyć? Czyż nie powiedziałem że niech kazdy słucha jak lubi? Czyż nie łasic?

 

> Ja mam po prostu uczulenie na pewne rzeczy, szczególnie na brak szacunku dla rozmówców i chętnie tym samym odpłacam.

Chętnie to Ty szukasz zaczepki łasic.

 

Stones_Fan 8 Lut 2009, 20:55

>Hmmm, ale jak pokręcę to mi się jakość poprawia dźwięku w moim odczuciu więc chyba poprawiam:-) A >ci co remasterują płyty to też kręcą i też poprawiają:-) Więc co nie kupujemy remasterów?

Nie nawidzę remasterów, brzmią nienaturalnie dynamicznie, flakami targa na lewo i prawo, wysokie tone przeostrzone, takie extra remastery jak np. synchronicity brzmią dobrze ale na boom-pudle

 

Nie, osobiście NIE kupuję remasterów, wolę oryginalne stare nagrania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opteron, 8 Lut 2009, 21:07

 

Opteron, nic osobistego, po prostu nie jedźmy sobie nawzajem, czy to po gałach, pudełkach po butach, czy to po kulturze, czy po czymkolwiek innym. Wierz mi na słowo, ja tu i w ogóle na forach niechętnie wdaję się w utarczki słowne. A dziś zaiskrzyło. Niniejszym oficjalnie przepraszam - a gdyby to wszystko działo się w normalnej rozmowie, przy piwie czy (gorzkiej lub słodkiej) herbacie, to by sie pewnie całkiem inaczej potoczyło, a różnice zdań najpewniej obrócilibyśmy w żart. Pieprzony internet. ;-) Szczerze przepraszam, także założyciela wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łasic, 8 Lut 2009, 21:14

 

Ogólnie również przepraszam za psztykanie Ciebie i głupie teksty z mojej strony. Zaraz idę otworzyć piwo :-)

 

BTW kiedyś miałem kupować bronze bo mi się strasznie podobały :-) tylko wolnostojące chyba to były br4? Już nie pamiętam dokładnie a tekst z pudełkami to... byla czysta złośliwość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>br4? Już nie pamiętam dokładnie a tekst z pudełkami to... byla czysta złośliwość.

 

No właśnie. Wiedziałem. To tak jak z warstatem.

Bo BR2 całkiem ładnie brzmią. :-]

:-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos tu chyba ma kompleksy:)chyba kazdy slucha tego co mu sie podoba i jak sie podoba.

To troche tak jakby zmusic wegetarianina do zjedzenia steka no bo kazdy wie ze kawal wolowiny lepszy od chwasciwa...

Jazz lepszy od rocka, a kalsyczna lepsza od jazzu. Nie krecenie galami lepsze od krecenia bo mi sie tak podoba i tak jest lepiej. A jak komus brakuje bassu albo wysokich to niech zmieni system bo ma zle dobrany.:):):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka krótka historyjka, która wbrew pozorom wąże sie bardzo z podtematem tematu głównego:

 

Otóż jadąc sobie jedną z autostrad jednego kraju dojezdżam do skrzyzowania i widzę mnóstwo czerwonych palików z pióropuszami kabelków na wierzchołkach. Ani chybi do tych pęczków podłaczą jakieś lampki i skrzyżowanie będzie pięknie oświetlone – tak pomyślałem.

Za niedługo zatrzymałem się na popas w pobliskim makdonaldsie. Pytam więc tubylców kiedy oni to oświetlenie tam zrobią bo wygląda ohydnie. Wszyscy na mnie spojrzeli jakbym im, co nie daj Boże, członków rodziny ciupagą potraktował.

- To jest szwadron kawalerii, a te kabelki to końskie ogony. Sztuka taka... nowoczesna.

Cooooo!? Załomotalo mi pod czerepem. Już nie wdawałem się w dyskusje coby nie oberwać, i tylko pomyślałem: łatwiej byłoby się domyśleć jakby te paliki zamiast czerwone to gniade, albo srokate były.

 

Morału już chyba każdy sie domyślił.

Muzyka jako sztuka różnie odbierana być może. Oczywiście, że artysta chciałby, żeby wszyscy jednakowo ją odbierali, ale... Uszy są różne, sprzęt też różny, no i pomieszczenia w większości niewiele mają wspólnego ze studiem nagraniowym.

 

Z powyższych powodów używam systemu korekcji Audyssey (jest cześcią wzmacniacza). Zapewniam was, że jest różnica. A jeszcze dodam, że używam osobnych wzmacniaczy do zasilania sekcji wysokich w kolumnach.

Regulacja barwy jest lepsza niz nic, kiedy mamy do czynienia z niezaadaptowanymi pomieszczeniami. Ostatecznie nam samym ma być przyjemnie kiedy słuchamy.

Był tu kiedyś na Audiostereo link to strony gdzie mozna było przetestować sobie słuch. Poszukajcie. Testowałem i wyszło mi, zamiast odwróconej paraboli cotangens. Czyli lepiej słyszę niskie niż średnicę, ale gorzej wysokie. A wiec mój sprzęt po automatycz nym odczycie z mikrofonu dostrajam ręcznie. Wszystko poniżej 250Hz zmniejszam o 6dB. I dopiero jestem zadowolony. Wiem, że to brzmi nie za dobrze dla normalnych, ale co mnie to do licha obchodzi. Wydałem kupę siana nie po to aby zadowalać sąsiadów.

 

Tak, że trzymajcie się swoich opinii, przedstawiajcie argumenty na ich poparcie, ale nie depczcie innych bo może sie zdarzyć, że Wy poczujecie potrzebę pokręcenia gałeczką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.

Moim zdaniem "Danonki", to raczej przeciętniaki nie wyróżniające sie niczym specjalnym pośród konkurencji (przesadzam - "kopa" to mają).

Ale - znam człowieka, który kocha PMA 2000 AE za ... wygląd. Pomimo, że coś grało ewidentnie lepiej, został DENON! Coż. Gusta, preferencje, słuch, wzrok. Dobrze, że są różne...

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek Ocias, 9 Lut 2009, 05:18

 

>Tak, że trzymajcie się swoich opinii, przedstawiajcie argumenty na ich poparcie, ale nie depczcie

>innych bo może sie zdarzyć, że Wy poczujecie potrzebę pokręcenia gałeczką.

 

Widzisz Darku, korekcja DSP akustyki pomieszczenia to całkiem inny temat i nie wolno go mylić z pokrętłami na wzmacniaczu. Gdybym mógł w swoim systemie przeprowadzić taka korekcję to nie wahałbym się ani 0,1 sekundy :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, mała burza się rozpętała. Niestety postów zgodnych z tematem mało. Przeważają opinie że Denon to nic szczególnego. Ciekaw jestem czy opłaca się inwestować np. w Mcintosha 6300. Czy rzeczywiście taki wmak będzie 2 razy lepszy od 200AE i 4 razy lepszy od 1500AE ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie, ale tu nie chodzi o procenty czy to, że wzmak X jest 2 razy lepszy od wzmaka Y, a chodzi tylko i wyłącznie o PRZYJEMNOŚĆ z odsłuchu na którą składa sie szereg czynników....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemek, 9 Lut 2009, 19:15

 

>Rzeczywiście, mała burza się rozpętała. Niestety postów zgodnych z tematem mało. Przeważają opinie

>że Denon to nic szczególnego. Ciekaw jestem czy opłaca się inwestować np. w Mcintosha 6300. Czy

>rzeczywiście taki wmak będzie 2 razy lepszy od 200AE i 4 razy lepszy od 1500AE ?

 

Czy Mac będzie lepszy 2x od Denona? Nie wiem.

Ale np. komplet niewielkich, używanych lampek Phast (pre+power), dźwiękowo deklasuje Danonki (rzecz jasna - oprócz "kopa":)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zukzukzuk, 9 Lut 2009, 20:00

 

>Siemek, 9 Lut 2009, 19:15

>

>>Rzeczywiście, mała burza się rozpętała. Niestety postów zgodnych z tematem mało. Przeważają opinie

>>że Denon to nic szczególnego. Ciekaw jestem czy opłaca się inwestować np. w Mcintosha 6300. Czy

>>rzeczywiście taki wmak będzie 2 razy lepszy od 200AE i 4 razy lepszy od 1500AE ?

>

>Czy Mac będzie lepszy 2x od Denona? Nie wiem.

>Ale np. komplet niewielkich, używanych lampek Phast (pre+power), dźwiękowo deklasuje Danonki (rzecz

>jasna - oprócz "kopa":)

 

Nie potwierdzam! Nie zgadzam się! Miałem monobloki Phast na EL34, i Denona PMA1500AE deklasują RÓWNIEŻ w dziedzinie kopa!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak.

Adam (o ile pamiętam) - to pewno zależy również od "łatwości" kolumn.

Z IRS Sigma, Phastom nieco brakowało "kopa"...

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.