Skocz do zawartości
IGNORED

Denon taki zły ?


Siemek

Rekomendowane odpowiedzi

lechb, 17 Maj 2009, 19:49

 

>Nie ma co współczuć. Osobiście mam PMA-700AE, miałem PMA-500AE, niestety na 1500, czy 2000 nie było

>mnie stać. Mam tez modyfikowaną lampowa Mantę V5, która porównywałem z wiele drozszymi klockami i

>broni się bardzo dzielnie. Co do Denona to nie czuję specjalnie przepaści pomiędzy nim, a Manta.

>Więcej słucha mi się z przyjemnością. Poza tym zdecydowanie bardziej odpowiada mi zywiołowy przekaz

>Denona, niz innych marek w zbliżonej kategorii cenowej tj. CA, Nad, Marantz, H/K i można by jeszcze

>wymieniać. Wszystko kwestia gustu. Tym co natomiast zarzucają Denonom zbytni wykom i męczenie

>polecem wyjście na koncert. Duza dynamika instrumentów na żywo tez potrafi zmęczyć, ale jakoś nikt

>nie narzeka.

>

>P.S. Dodam, że gra to u mnie z kolumnami Magnat Quantum 505, swoja droga swietne paczki w bardzo

>przystępnej cenie.

 

Ja mama serie 102(tzn. cdka jeszcze nie mam ale będzie). Dla mnie gra lepiej niż seria 500, a troszkę gorzej(inaczej) niż seria 700(w skrócie, nie ma takiej dynamiki, za to gra bardziej spokojnie..prym wiedzie średnica). Myślę że w tej cenie to też bardzo dobra propozycja z odpowiednimi kolumnami. Zresztą teraz wyszła nowa seria 510 i podobno ma bardzo bliski poziom serii 700, a kosztuję trochę mniej. Z sprzętem jest tak że trzeba dobrać odpowiednie kolumny, inaczej nawet sprzęt za 10k nie zagra. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Panowie dajcie na luz. Znam czubsiego i facet ma spora wiedze ale obcuje na co dzien z klockiem znacznie lepszym niz PMA 1500 AE czy nawet 2000 AE stad zapewne jego wrazenie. Denon jako firma wcale zly nie jest i nigdy nie byl. Szkoda tylko ze czasy prosperity i naprawde dobrego dzwieku dawno sie skonczyly. PMA 1500 AE w dobrej konfiguracji potrafi zaskoczyc ale wciaz jest to tylko przyzwoita budzetowka. 2000 AE jest znaczaco lepszy i jak dla mnie jest to juz wzmacniacz klasy sredniej. Spokojnie porownywalny z konkurencja w swojej klasie cenowej. Wydaje mi sie ze sprzedawca mial w tym jakis interes zeby zachwalac sprzet innej firmy. Nie nalezy sie tym przejmowac podobnie jak wielu innymi wypowiedziami przedstawicieli handlowych ktorzy zawsze maja w czyms interes. Nalezy po prostu sluchac i jeszcze raz sluchac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odnosicie wrażenia, że ostatnio Denon, albo raczej jego dystrybutor jakim jest Horn są zwyczajnie tłamszeni przez innych dystrybutorów, handlowców, czy recenzentów. Jak juz pisałem, osobiscie lubię ten przekaz, jaki prezentuje ta marka, zdecydowanie bardziej niz innej budżetówki, a opinie o Denonach ostatnimi czasy mnie powalaja. Uważam, że najpierw powstaja jakies pogłoski, pomówienia o niby słabym graniu, majace swoje żródło zazwyczaj u jakiegos guru audio, albo liczne wpisy odradzające zakup. Wiele wątków o tym jaka to porażka, a potem to juz nawet bez odsłuch można stwierdzić, że przecież każdy wie, że to nie gra. Pewnie zawsze mozna lepiej, ale w swoich klasach cenowych Denonom nic nie można zarzucić. A o design, to juz w ogóle nie wspomnę. Bo nawet seria 500 wyglada jak Hi-end. Klasyczna piękna linia, bez fajerwerków, prostota w czystej formie. Poza tym Denon jako jeden z nielicznych, nie unika pokazywania wnętrza swoich urzadzeń. Wszystko solidne i na porzadnych elementach, czego niestety nie mozna powiedzieć o wielu innych producentach.

 

P.S. Dodam, że mam wielu znajomych melomanów, nie audiofili, którzy zakupili Denony po licznych odsłuchach i jakoś żaden nie narzeka na niedostatki, czy zmęczenie dźwiękiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

co do gal.

 

po1. najwiekszy zysk jest z masowki !!!

po2. masowka kupuje popularny sprzet (i slucha popularnych gatunkow muzyki)

po3. masowka ma gdzies naturalnosc - ale zwraca uwage na ilosc

po4. zeby uszczesliwic masowke pozwolono zwiekszyc ilosc (galami)

po5. masowka kupuje najwiecej

po6. kasa jest najwazniejsza

 

wniosek - cos co moze wybracv masowka muzi miec galy - I JE MA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też na Denona nie narzekam - nawet jakbym wymieniał sprzęt ( może to zrobię z ciekawiości) - to na Denona półkę wyżej ( w moim przypadku 2000AE)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, denon aż taki zły, a może nawet i bardziej.

 

Kiedyś, jak jeszcze nie wiedziałem, że jest to typowy kiepściak (reklamy w prasie, salony "Denon", a ja młody i zielony), to nawet jednego miałem przez jakiś czas... bodaj 980R.

Gorszego wzmaka nie miałem ani wcześniej, ani później - włączając nawet amplitunery ;p

 

Generalnie, później przekonałem się wielokrotnie, że konstruktorzy Denona chyba korki po winie mają w uszach i stąd idą w stronę mocy, a nie wyrafinowania ;)

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lete - wszystko fajnie tylko jesli taki zly ten denon to napisz co podlazcales pozniej ze denon okazal sie az taki zly... w koncu "mercedes to najgorsze auto moze kazdy napisac ale potrzeba cos wiecewj zeby inni w to uwierzyli"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"stopa brzmiała jak bęben a nie jak stopa".Czubsi,wlaściwie ma rację.Swego czasu byłem użytkownikiem

Denona 1500Ae.Pamietam jak poległ w konfrontacji z Krellem 300iL,no ale widomo było że to inne kategorie"wagowe".Jednak jego porażka z Baltlabem v2 w Audio Forte na Rejtana dała mi dużo do myslenia.Czara goryczy przelała się gdy znajomy przytaszczył wzmak DIY(taki bez pilota,z gałką glosnosci i gałą selektora,jedna dioda,czarna obudowa z blachy 1,5mm) i za jego pomocą dokonał "małej masakry na mojej próżnosci".Od tej pory kupuję "uszami" i nie lekceważę wytworów DIY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balum, 28 Gru 2009, 02:42

 

>"stopa brzmiała jak bęben a nie jak stopa".Czubsi,wlaściwie ma rację.Swego czasu byłem

>użytkownikiem

>Denona 1500Ae.Pamietam jak poległ w konfrontacji z Krellem 300iL,no ale widomo było że to inne

>kategorie"wagowe".Jednak jego porażka z Baltlabem v2 w Audio Forte na Rejtana dała mi dużo do

>myslenia.

 

Zapytam się nieco prowokacyjnie ;) wyrównywałeś poziomy głośności tych wzmaków ?

 

 

Czara goryczy przelała się gdy znajomy przytaszczył wzmak DIY(taki bez pilota,z gałką

>glosnosci i gałą selektora,jedna dioda,czarna obudowa z blachy 1,5mm)

 

Opisałeś właśnie mojego gainclona, też tak wygląda :)

 

>kupuję "uszami" i nie lekceważę wytworów DIY.

to tak jak ja ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko pytanie: jesli ktos nie slucha klasyki albo nie oczekuje naturalnosci tylko przyjemnosci ze sluchania rozrywkowej muzyki... czy oby na pewno takie DIY beda lepsze od denona...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bertrand, 28 Gru 2009, 09:15

"Zapytam się nieco prowokacyjnie ;) wyrównywałeś poziomy głośności tych wzmaków ?"

 

Tak...w pkt."0" potencjometru wszystkie miały jednakową głośnośc :)ale jeżeli już jesteśmy przy głosności to o ile dobrze pamiętam 1500ae ok.godz.10 dawał zadawalające nateżenie dB a np.Baltlaba 2

trzeba było podkrecic nieco więcej przy czym czytelnośc,czystośc dzwięku nie zależała od położenia potencjometra.Baltlab 2 mógł grac ciszej a i tak było słychac że przekazuje więcej informacji.

 

"Opisałeś właśnie mojego gainclona, też tak wygląda :)"

 

Powiem jedno,żałuję że nie kształciłem sie w kierunku elektronicznym.Można by tyyyle dobrego zrobic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

futu, 28 Gru 2009, 09:26

 

"tylko pytanie: jesli ktos nie slucha klasyki albo nie oczekuje naturalnosci tylko przyjemnosci ze

sluchania rozrywkowej muzyki... czy oby na pewno takie DIY beda lepsze od denona..."

 

No właśnie,DIY rownież bywają bardziej i mniej udane.Bez porównań sie nie obędzie.Pozostaje jeszcze

kwestia jak daleko jest rozwinięta nasza "wewnętrzna akceptowalnośc" wszystkich wad i zalet produktu DIY.Jeżeli chodzi o konkretny model denona 1500ae to jest duże prawdopodobieństwo na trafienie na dobry wzmak DIY który okaże się lepszy dzwiękowo i tańszy w zakupie.Zaryzykuję nawet stwierdzenie że w obecnej cenie nowego można znaleźc używany/nowy wzmak innej firmy lepiej wzmacniający sygnał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozbija się o to kto jak sobie pojmuje ideę DIY.Jedni pewnie upatrują w tym sposobu na oszczednosci(i byc może w naszym niezbyt zamożnym społeczeństwie tak to jest postrzegane),inni chcą miec poczucie niepowtarzalności przedmiotu aby np."połechtac swe ego" a i pewnie znajdą się tacy dla których DIY będzie jedyną, słuszną drogą do osiągniecia wysokiej jakości(gdzie efektem "ubocznym"będą pierwsze dwa zapatrywania).Wszystko zależy od tego jaki cel nam przświeca,jakie mają byc piorytety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kali77, 28 Gru 2009, 14:49

 

>Jak kogoś nie stać albo oszcędza na wszystkim zawsze będzie chwalił DIY.

 

Niekoniecznie, po co mam płacić za wzmak który kosztuje np. 5kzł, skoro to samo mam z projektu DIY za kilkaset złotych ? Ja to nazywam zdrowym rozsądkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kali77, 28 Gru 2009, 14:49

 

"Jak kogoś nie stać albo oszcędza na wszystkim zawsze będzie chwalił DIY"

 

Niekoniecznie z tym oszczędzaniem masz rację ,miałem sposobnośc odsłuchu DIY, pre lampowy,końcówka tranzystor.Charakter brzmienia tego ustrojstwa coś w rodzaju integry Callisto 2200 tylko moim zdaniem średnica przyjemniejsza(pewnie wpływ lampy w torze).Waga tego ok.60kg,wartośc elementów "na oko" 6-7kzł byłem gotów wyłożyc ok.12kzł ale sprzedający chciał 20kzł.Teraz mysle żę ten dzwięk był tyle warty bo np.Accuphase E-450 czy E-550 kosztują porównywalnie a zabrzmiały delikatnie mówiąc nieadekwatnie do swej ceny.Coraz bardziej dojrzewam do tego aby nabyc taki bezkompromisowy produkt DIY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balum- a wiec da sie zrobic wysokiej jakosci wzmacniacz jako DIY

 

w takim wypadku oczywiscie DIY wygrywa i to bezkonkurencyjnie - pod warunkiem ze osoba ktora robi taki produkt robi go zwracajac uwage tylko na jakosc - smiem twierdzic ze wsrod popularnych urzadzen nie ma takich wzmacniaczy gdzie zwracano uwage tylko na jakosc (no moze najdrozsze konstrukcje)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie;p

 

bo takiej kasy na wzmacniacz bym nie wydal po prostu nie lubie ladowac duza kase na elektronike chociaz oczekuje wysokiej jakosci...

 

ale moge ja miec sporo taniej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.