Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  107 członków

Usher Klub
IGNORED

Klub miłośników marki Usher


falek77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Myślę, że uda mi się wkrótce dodać też fotki moich nowych usherów. Chciałbym jeszcze zapytać o coś.

Otóż napędzam je póki co, ukraińską hybrydą N-audio. Wzmacniacz jest w swojej cenie bez konkurencji. Jednak ma ograniczenia, które w połączeniu z CP-6371 wychodzą boleśnie na jaw: ma tylko 40 W mocy. Powoduje to, że kontrola basu zostawia wiele do życzenia, a przy dużych głośnościach pojawiają się też zniekształcenia w innych rejestrach. Stąd też moje pytanie:

czy ktoś z klubowiczów, mógłby mi podpowiedzieć z własnych doświadczeń jakieś propozycje wzmacniacza lampowego/hybrydowego który podoła napędzeniu CP-6371. Wchodzą w grę sprzęty używane, a zakres cenowy to ok. 6 tys. Póki co rozważam odsłuch lampy Manley Stingray.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.audiostereo.pl/Wzmacniacz_do_USHER_CP_6371_36242.html

 

tu jest raczej niewiele, pamietaj ze nie ilosc watow ma znaczenie a wydajnosc pradowa wzmacniacza, kupujac lampe zawsze mozesz miec problemy ze znieksztalceniami przy głosnych odsłuchach, moze posłuchaj czegos na KT88? Bas, dynamika polaczona z dobra kontrola.

 

jesli na prawde lubisz wysokie poziomy glosnosci to najpewniejszy bedzie DOBRY tranzystor, moze cos w klasie A...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

falek77,czodaboy - dzięki za rady. Przyglądnę się Ayonowi :) Co do wydajności prądowej - to nie bardzo wiem jaki parametr na nią wskazuje? Myślałem, że to w ścisłej łączności jest (a nawet tożsame) z mocą wzmaka podawaną w W na kanał. Trudno mi zrezygnować z pomysłu amplifikacji lampowej/hybrydowej. Lubię barwę, wybrzmienia, pewne ciepełko. Na super zwartym,konturowym basie nie zależy mi. Jednak chciałbym też dynamikę i kontrolę basu przed zalewaniem zupełnym innych zakresów. Jeśli jakiś tranzystor (integra) może to zaoferować - sprawdzę na pewno. Próbowałem monobloków Audiomatusa AM500R - opisywane jako brzmienie lampowe z wykopem na basie. Co do wykopu - pełna zgoda. Jednak dźwięk bardzo mało szczegółowy, w górnych zakresach wręcz zamulony. Z bólem serca odpuściłem ten pomysł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaukaz>>>

A o Omakach słyszałeś? To coś z Twojej stajni:) Powinien dać radę. Tani wykop z Ukrainy!

Miałem końcówki stereofoniczne OMAK JEWEL ONE. Mam też okazję słuchać często monobloków JEWEL THREE. Potężna dawka słodkiego dźwięku. Obie potrafią zatrząść wielkimi, trudnymi kolumnami.

http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=27274&p=1

 

Pozdrawiam.

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nieco poczytałem o OMAKACH w wątku o odsłuchach w lubuskim. Rzeczywiście sprzęt godny uwagi, choć pewnie trudniejszy do namierzenia i odsłuchania. Chyba nie mają w Polsce dystrybutora. Nie bardzo wiem, gdzie go na śląsku i okolicach szukać...

W tym momencie problem z basem postrzegam jako jeszcze bardziej złożony - nie tylko z ilości prądu wynikający. Nawet po podpięciu Krella KAV 300i kolegi, którego uważam za niezłą elektrownio-suszarnię, problem dudnienia pozostał. Pomaga zatykanie bass-reflexów słomkami/gąbką - jednak całościowo dźwięk wtedy matowieje, traci barwę i przestrzeń. Więc te sposoby odpadają.

Pewnie diabeł pogrzebany w odległości od tylnej ściany - ok 65 cm. Spróbuję zorganizować jeszcze granitowe podstawki (przeraża mnie ich konieczny wielki rozmiar, warunkowany przez wielkośc żeliwnych podstaw Usherów). Spróbuję też wypełnić dedykowaną do tego komorę jakimś ołowianym śrutem. No i trzecia opcja - wypróbuję ANTICABLES. Ponoć biorą bas za mordę, bez utraty wypełnienia innych zakresów. Dalsze przesuwanie kolumn na środek pokoju, nie wchodzi niestety w grę...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chodzi o opisywane wcześniej problemy z basem, podzielę się doświadczeniami:

1. najbardziej skuteczne było zmniejszanie średnicy bas reflexu, jednak utrata przestrzeni, powietrza i barwy dźwięku była nieakceptowalna

2. postawienie głośników na granitowych cokołach i wypełnienie komór balastowych piaskiem: sam nie wiem czy coś dało, jeśli tak to na pewno nie rewolucja

3. nie wypróbowałem bi-wireingu

4. przy wysunięciu od tylnej ściany i kąta pokoju niemal na jego środek: problemy z basem znikały, jednak to było doświadczenie bez możliwości praktycznej aplikacji :)

5. przemaglowałem kilka wzmacniaczy i w końcu: unison research S6.

Abstrahując od fenomenalnego ogólnego wrażenia jakie na mnie zrobiła ta lampa, po prostu złapała bas za mordę. Zrobił się zwarty, sprężysty, choć oczywiście nieco okrągły-lampowy. Suma sumarum nawet z ust kolegi, który nie jest szczególnym fanem amplifikacji lampowej (słucha na Thiel 2.3 i Krellu), wydobyło się stwierdzenie "nie ma się do czego przyczepić".

Pozdrawiam!

post-21663-100007110 1240088020_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam Szanowne grono !

Przez wiele lat miałem Usher CP-730 i byłem z nich bardzo zadowolonu,były podłączone do wzmaka Primare I-20,niestety przyszedł czas zmiam i zostało po nich miłe wspomnienie.Uważam że z lepszym wzmakiem można o wiele więcej z nich wydobyć.Prócz tego były bardzo ładne.

,,Sznujmy wspomnienia,nauczmy się je cenić,,

A teraz pare fotek, które są zawsze jak sądzę miłe widziane na forach.

P.S. Są bardzo porządnie wykonane.

post-21729-100005351 1242138251_thumb.jpg

post-21729-100005352 1242138251_thumb.jpg

post-21729-100005353 1242138251_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

kolumny grają w około 20m a podobno radzą sobie nawet w ponad 25m. Co do dzwięku to nie ma za bardzo co im zarzucić, duł pasma fantastyczny ( jak na monitory ) dość nisko schodzący i dobrze kontrolowany, bardzo ładna przestrzeń, scena jest dobrze rozbudowana ale bardziej w bok niż w głąb. jeśli chodzi o wysokie rejestry to góra jest moim zdaniem fenomenalna, bardzo bobrze sprecyzowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.