Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  107 członków

Usher Klub
IGNORED

Klub miłośników marki Usher


falek77

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Myślę, że uda mi się wkrótce dodać też fotki moich nowych usherów. Chciałbym jeszcze zapytać o coś.

Otóż napędzam je póki co, ukraińską hybrydą N-audio. Wzmacniacz jest w swojej cenie bez konkurencji. Jednak ma ograniczenia, które w połączeniu z CP-6371 wychodzą boleśnie na jaw: ma tylko 40 W mocy. Powoduje to, że kontrola basu zostawia wiele do życzenia, a przy dużych głośnościach pojawiają się też zniekształcenia w innych rejestrach. Stąd też moje pytanie:

czy ktoś z klubowiczów, mógłby mi podpowiedzieć z własnych doświadczeń jakieś propozycje wzmacniacza lampowego/hybrydowego który podoła napędzeniu CP-6371. Wchodzą w grę sprzęty używane, a zakres cenowy to ok. 6 tys. Póki co rozważam odsłuch lampy Manley Stingray.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.audiostereo.pl/Wzmacniacz_do_USHER_CP_6371_36242.html

 

tu jest raczej niewiele, pamietaj ze nie ilosc watow ma znaczenie a wydajnosc pradowa wzmacniacza, kupujac lampe zawsze mozesz miec problemy ze znieksztalceniami przy głosnych odsłuchach, moze posłuchaj czegos na KT88? Bas, dynamika polaczona z dobra kontrola.

 

jesli na prawde lubisz wysokie poziomy glosnosci to najpewniejszy bedzie DOBRY tranzystor, moze cos w klasie A...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

falek77,czodaboy - dzięki za rady. Przyglądnę się Ayonowi :) Co do wydajności prądowej - to nie bardzo wiem jaki parametr na nią wskazuje? Myślałem, że to w ścisłej łączności jest (a nawet tożsame) z mocą wzmaka podawaną w W na kanał. Trudno mi zrezygnować z pomysłu amplifikacji lampowej/hybrydowej. Lubię barwę, wybrzmienia, pewne ciepełko. Na super zwartym,konturowym basie nie zależy mi. Jednak chciałbym też dynamikę i kontrolę basu przed zalewaniem zupełnym innych zakresów. Jeśli jakiś tranzystor (integra) może to zaoferować - sprawdzę na pewno. Próbowałem monobloków Audiomatusa AM500R - opisywane jako brzmienie lampowe z wykopem na basie. Co do wykopu - pełna zgoda. Jednak dźwięk bardzo mało szczegółowy, w górnych zakresach wręcz zamulony. Z bólem serca odpuściłem ten pomysł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaukaz>>>

A o Omakach słyszałeś? To coś z Twojej stajni:) Powinien dać radę. Tani wykop z Ukrainy!

Miałem końcówki stereofoniczne OMAK JEWEL ONE. Mam też okazję słuchać często monobloków JEWEL THREE. Potężna dawka słodkiego dźwięku. Obie potrafią zatrząść wielkimi, trudnymi kolumnami.

http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=27274&p=1

 

Pozdrawiam.

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nieco poczytałem o OMAKACH w wątku o odsłuchach w lubuskim. Rzeczywiście sprzęt godny uwagi, choć pewnie trudniejszy do namierzenia i odsłuchania. Chyba nie mają w Polsce dystrybutora. Nie bardzo wiem, gdzie go na śląsku i okolicach szukać...

W tym momencie problem z basem postrzegam jako jeszcze bardziej złożony - nie tylko z ilości prądu wynikający. Nawet po podpięciu Krella KAV 300i kolegi, którego uważam za niezłą elektrownio-suszarnię, problem dudnienia pozostał. Pomaga zatykanie bass-reflexów słomkami/gąbką - jednak całościowo dźwięk wtedy matowieje, traci barwę i przestrzeń. Więc te sposoby odpadają.

Pewnie diabeł pogrzebany w odległości od tylnej ściany - ok 65 cm. Spróbuję zorganizować jeszcze granitowe podstawki (przeraża mnie ich konieczny wielki rozmiar, warunkowany przez wielkośc żeliwnych podstaw Usherów). Spróbuję też wypełnić dedykowaną do tego komorę jakimś ołowianym śrutem. No i trzecia opcja - wypróbuję ANTICABLES. Ponoć biorą bas za mordę, bez utraty wypełnienia innych zakresów. Dalsze przesuwanie kolumn na środek pokoju, nie wchodzi niestety w grę...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chodzi o opisywane wcześniej problemy z basem, podzielę się doświadczeniami:

1. najbardziej skuteczne było zmniejszanie średnicy bas reflexu, jednak utrata przestrzeni, powietrza i barwy dźwięku była nieakceptowalna

2. postawienie głośników na granitowych cokołach i wypełnienie komór balastowych piaskiem: sam nie wiem czy coś dało, jeśli tak to na pewno nie rewolucja

3. nie wypróbowałem bi-wireingu

4. przy wysunięciu od tylnej ściany i kąta pokoju niemal na jego środek: problemy z basem znikały, jednak to było doświadczenie bez możliwości praktycznej aplikacji :)

5. przemaglowałem kilka wzmacniaczy i w końcu: unison research S6.

Abstrahując od fenomenalnego ogólnego wrażenia jakie na mnie zrobiła ta lampa, po prostu złapała bas za mordę. Zrobił się zwarty, sprężysty, choć oczywiście nieco okrągły-lampowy. Suma sumarum nawet z ust kolegi, który nie jest szczególnym fanem amplifikacji lampowej (słucha na Thiel 2.3 i Krellu), wydobyło się stwierdzenie "nie ma się do czego przyczepić".

Pozdrawiam!

post-21663-100007110 1240088020_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam Szanowne grono !

Przez wiele lat miałem Usher CP-730 i byłem z nich bardzo zadowolonu,były podłączone do wzmaka Primare I-20,niestety przyszedł czas zmiam i zostało po nich miłe wspomnienie.Uważam że z lepszym wzmakiem można o wiele więcej z nich wydobyć.Prócz tego były bardzo ładne.

,,Sznujmy wspomnienia,nauczmy się je cenić,,

A teraz pare fotek, które są zawsze jak sądzę miłe widziane na forach.

P.S. Są bardzo porządnie wykonane.

post-21729-100005351 1242138251_thumb.jpg

post-21729-100005352 1242138251_thumb.jpg

post-21729-100005353 1242138251_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

kolumny grają w około 20m a podobno radzą sobie nawet w ponad 25m. Co do dzwięku to nie ma za bardzo co im zarzucić, duł pasma fantastyczny ( jak na monitory ) dość nisko schodzący i dobrze kontrolowany, bardzo ładna przestrzeń, scena jest dobrze rozbudowana ale bardziej w bok niż w głąb. jeśli chodzi o wysokie rejestry to góra jest moim zdaniem fenomenalna, bardzo bobrze sprecyzowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.