Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  107 członków

Usher Klub
IGNORED

Klub miłośników marki Usher


falek77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, nowy78 napisał:

Jeżeli taka opcja też jest brana pod uwagę, to rzeczywiście można coś pokombinować. Teoretycznie, skuteczność powinna być najlepsza, gdy absorber znajdzie się tam, gdzie prędkość cząsteczek powietrza jest największa, a więc w węźle fali. Dla 85 Hz to ok 1 m od ściany (1/4 długości fali).

Wystarczy nieraz kilka/naście cm aby nieźle poprawić skuteczność, nie trzeba się uciekać do takich ekstremów jak metr od ściany ?

8 godzin temu, nowy78 napisał:

Nie można dowolnie żonglować prądem i napięciem, gdyż są ze sobą związane prawem Ohma. W naszym wypadku współczynnikiem proporcjonalności będzie impedancja kolumn. Innymi słowy, upraszczając do rezystancji, nie jest możliwe wymuszenie przepływu 50A na rezystancji 8R poprzez przyłożenie zaledwie 1V napięcia.

Jasne że nie, chodziło mi o przerysowanie przykładu gdzie w jednym przypadku mamy zasilacz z dużym napięciem a drugi z mniejszym, do momentu aż wzmacniacze nie osiągną swojego max, nie ma znaczenia który ma jakie napięcie po stronie zasilacza ani tym bardziej nie można na tej podstawie osądzić który kiedy przechodzi miedzy A i B, może się źle wyraziłem. Poza tym pełna zgoda ; )

Pozdr.

P.S. Finalnie jaki masz bias u siebie, skończyło się na tych wartościach które podawałeś na innym forum czy też coś zmieniłeś?

 

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic ponad to, co jest opisane na forum nie robiłem. Bias też ten sam, czyli mam ustawione 120mV na rezystorach emiterowych tranzystorów, których kolektory są wyjściem wzmacniacza (0R68). Wg mnie końcówka brzmi wtedy najlepiej, a ponadto pracuje z temperaturą zalecaną prze NP w Stasis 3 - wzmacniacz reguluje się do uzyskania określonej temperatury radiatorów nie zaś do wartości prądu spoczynkowego. Napięcie na ww rezystorach trzeba mimo wszystko mierzyć, aby wiedzieć jak dużo się przestawia, oraz ustawić oba kanały podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
W dniu 8.12.2020 o 23:13, nowy78 napisał:

Be-718 mam z berylową kopułką. Uważam, że jest mniej wymagająca w odniesieniu do pozostałych elementów systemu jak również wymaga mniej pracy przy nim. Innymi słowy łatwiej sprawić, by grała przyjemnie niż w przypadku dmd, choć trzeba dodać, że nie tak selektywnie. Z dmd trochę się zmagałem zanim poczułem się w pełni usatysfakcjonowany. Po przejściu z berylu wydawał mi się nieco "uciążliwy" na dłuższą metę (słucham sporo ciężkiego grania), bardziej jazgotliwy. Trochę pokombinowałem i teraz jest git :)

Słyszałeś może o czymś takim jak aktualizacja zwrotnicy do tych be-718 berrylium którą wykonywał w Usa gr research ? ponoć po tym te kolumny grały znacznie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mdavis napisał:

USHER SD 500

Ciekawy nowy monitorek tylko jak go u siebie posłuchać jak nawet najtańszych S520 Audiofast nie chciał za kaucją wysłać... tylko zaproponował zakup w ciemno i to już otwieranych a może i tak jak te nowe SD500 już rozkręcanych. 

A tu proszę, pięć razy droższy monitorek Ushera i nawet można go było wysłać na recenzję i rozłożyć na części pierwsze. Takie Dynaudio czy PMC za dychę na odsłuch wyśle każdy salon audio a gdy chodzi o Ushera to musi wystarczyć recenzja z najsłynniejszej audio-kuchni. 

 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny też nie za ciekawe w chwili premiery dobre, a po recenzjach nagle podskakują o 50% absurd, za używane też ludzie chcą tyle co za nowe 10 lat temu, są modele w ofercie o ktorych kompletnie nic nie wiadomo zero info jak choćby Usher p-701 nie wiem kto to kupuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Dune napisał:

Ceny też nie za ciekawe w chwili premiery dobre, a po recenzjach nagle podskakują o 50% absurd, za używane też ludzie chcą tyle co za nowe 10 lat temu, są modele w ofercie o ktorych kompletnie nic nie wiadomo zero info jak choćby Usher p-701 nie wiem kto to kupuje...

Zgadza się ceny podskoczyły. Zresztą każdy producent i dystrybutor podnosi ceny sprzętu. Są wyjątki, tylko tego sprzętu co się nie sprzedaje.

Powiem tak, jak sprzedawałem w kwietniu zeszłego roku moje Usher V 601, to przez 10 lat, tyle je użytkowałem to straciłem 200 zł.

W zeszłym roku kupowałem nowe Usher V 602 i od ceny katalogowej dostałem korzystny dla mnie rabat.

Można z salonem audio ceny negocjować ?

46 minut temu, Adam 38 napisał:

Ciekawy nowy monitorek tylko jak go u siebie posłuchać jak nawet najtańszych S520 Audiofast nie chciał za kaucją wysłać... tylko zaproponował zakup w ciemno i to już otwieranych a może i tak jak te nowe SD500 już rozkręcanych. 

Poniżej lista salonów audio, gdzie można posłuchać USHER

https://www.audiofast.pl/pl/usher/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Dune napisał:

Ceny też nie za ciekawe w chwili premiery dobre, a po recenzjach nagle podskakują o 50% absurd, za używane też ludzie chcą tyle co za nowe 10 lat temu, są modele w ofercie o ktorych kompletnie nic nie wiadomo zero info jak choćby Usher p-701 nie wiem kto to kupuje...

Doświadczeni ludzie, oraz Ci którzy je słyszeli lata temu. Usher jest wybitny pod względem strojenia a dodatkowo kiedyś dawali za niskie ceny względem oferowanego dźwięku. Dlatego ich produkty nie dość że słabo traciły wartość to z czasem wręcz drożały. 

Takie np usher dancer be 10 czy 20 kosztują nieraz drożej niż jako nowe a i tak trudno jekupic. 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jacm napisał:

Doświadczeni ludzie, oraz Ci którzy je słyszeli lata temu. Usher jest wybitny pod względem strojenia a dodatkowo kiedyś dawali za niskie ceny względem oferowanego dźwięku. Dlatego ich produkty nie dość że słabo traciły wartość to z czasem wręcz drożały. 

Takie np usher dancer be 10 czy 20 kosztują nieraz drożej niż jako nowe a i tak trudno jekupic. 

Usher dużo kopiował od innych Sonus Faber czy ich głośniki nazywane też podróbami Scan Speak jest też tendencja do pewnych braków w środkowej części pasma w Usherach co cen używek to nie zapłaciłbym komuś tyle co 10 lat temu za nówki miałem Ushery V601 z początku produkcji i musiałem wymienić głośnik bo zapadło się zawiesznie w jednym z nich i głośnik klikał przy mocnym basie z wiekiem fornir blaknie jakieś obicie ryska... poza tym skąd mam wiedzieć jak używane były te kolumny przez tyle lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, zeta-j napisał:

Usher dużo kopiował od innych Sonus Faber czy ich głośniki nazywane też podróbami Scan Speak jest też tendencja do pewnych braków w środkowej części pasma w Usherach co cen używek to nie zapłaciłbym komuś tyle co 10 lat temu za nówki miałem Ushery V601 z początku produkcji i musiałem wymienić głośnik bo zapadło się zawiesznie w jednym z nich i głośnik klikał przy mocnym basie z wiekiem fornir blaknie jakieś obicie ryska... poza tym skąd mam wiedzieć jak używane były te kolumny przez tyle lat?

Zgadza się ostatecznie z tego kopiowania wyszło im że staneli dźwiękiem  obok wilson audio a stolarka blisko sonusa i to na własnych głośnikach. Mowa o kolejnych seriach nie tych początkowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, zeta-j napisał:

Usher dużo kopiował od innych Sonus Faber czy ich głośniki nazywane też podróbami Scan Speak jest też tendencja do pewnych braków w środkowej części pasma w Usherach co cen używek to nie zapłaciłbym komuś tyle co 10 lat temu za nówki miałem Ushery V601 z początku produkcji i musiałem wymienić głośnik bo zapadło się zawiesznie w jednym z nich i głośnik klikał przy mocnym basie z wiekiem fornir blaknie jakieś obicie ryska... poza tym skąd mam wiedzieć jak używane były te kolumny przez tyle lat?

W moich Usher V 601 przez 10 lat nic się nie popsuło, grały bez zastrzeżeń przez ten czas. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, jacm napisał:

Doświadczeni ludzie, oraz Ci którzy je słyszeli lata temu. Usher jest wybitny pod względem strojenia a dodatkowo kiedyś dawali za niskie ceny względem oferowanego dźwięku. Dlatego ich produkty nie dość że słabo traciły wartość to z czasem wręcz drożały. 

Takie np usher dancer be 10 czy 20 kosztują nieraz drożej niż jako nowe a i tak trudno jekupic. 

Więc dlaczego ten klub jest martwy? niewiele można się tu dowiedzieć, zwłaszcza o tych nowych seriach opartych na głośniku dmd, czyżby to wzrost cen zniechęcił do kupna ushera? a co do strojenia to usher wysyłał do ulepszenia swoje kolumny do usa Danny Richi Gr Research ten projektował na nowo zwrotnice i wkładał tam hiendowe częśći sonicaps, rezystory millsa lepsze okablowanie, później tak przygotowane szły do recenzji i częściowo na rynek w usa  tam zdobywały nagrody i kat A natomiast do Europy pchali znacznie uboższe gorsze zwrotnice i kolumny już tak pięknie nie grały można o tym poczytać na zagranicznych forach sam D. Richi pisał na jakimś forum diy że to byl zwykły marketing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dune napisał:

Więc dlaczego ten klub jest martwy?

Za wysokie ceny i tyle.

Za dychę można mieć Dynie S40, czy Harbeth p3esr. Chyba tylko ja wolałbym zamiast ww monitorów posłuchać/kupić  Ushera SD500 i to tylko, w względu na charakter wysokich z SD500, które pasują mi pod moje Cyrusy jak ulał, tak samo jak kreowanie  dużych źródeł pozornych (pod warunkiem, że na temat ich grania za dużo nie wymyślono w recenzji u W. P.) 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dune napisał:

Więc dlaczego ten klub jest martwy? niewiele można się tu dowiedzieć, zwłaszcza o tych nowych seriach opartych na głośniku dmd, czyżby to wzrost cen zniechęcił do kupna ushera?

Powodów jest wiele np. przez kilka lat kolumny/monitory USHER nie były dostępne w Polsce, tajwański producent (dużo osób ma uprzedzenia do producenta - nawet nie słuchając kolumn/monitorów, trochę wina Audiofast - mała promocja i brak udostępnień do testów (te, które są to z przed kilkunastu lat np. Usher V 601 i V 602), dopiero od zeszłego roku można posłuchać produktów Usher w salonach audio. 

PS. Co do cen to seria V jest przystępna cenowo, wyższe serie są drogie (czy warte swojej ceny, tutaj można polemizować). 

Edytowane przez mdavis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Dune napisał:

Więc dlaczego ten klub jest martwy? niewiele można się tu dowiedzieć, zwłaszcza o tych nowych seriach opartych na głośniku dmd, czyżby to wzrost cen zniechęcił do kupna ushera? a co do strojenia to usher wysyłał do ulepszenia swoje kolumny do usa Danny Richi Gr Research ten projektował na nowo zwrotnice i wkładał tam hiendowe częśći sonicaps, rezystory millsa lepsze okablowanie, później tak przygotowane szły do recenzji i częściowo na rynek w usa  tam zdobywały nagrody i kat A natomiast do Europy pchali znacznie uboższe gorsze zwrotnice i kolumny już tak pięknie nie grały można o tym poczytać na zagranicznych forach sam D. Richi pisał na jakimś forum diy że to byl zwykły marketing

Niestety wciąż obecna ekonomia promuje obracanie czymś i wytwarzanie gówna, ważne że jest kasa z obrotu a im więcej obrotu tym więcej kasy i gówna ?. I tak w koło. Jak się zmieni myślenie bedziemy produkować to co najlepsze  dla nas a nie zyskowne pod postacią pieniędzy, ale póki co jest januszowe myślenie trzeba kraść oszukać byle mi było dobrze. 

Czyli potrafią zrobić dobry głośnik i pokazać że gra a potem wypuścić wydmuszkę. 

System audio pchają dobre okablowanie i komponenty a nie potrafią zestroić kolumn za to kwoty sobie życzą, dopiero jak skorzystali z pomocu wielu ludzi z poza firmy jakoś to zaczęło im grać. Choć do tej pory daleko im moim uchem do Ushera. 

Swoją drogą coraz  częściej się słyszy ze więcej firm potrafi wersję demo wypuścić hiendowa a sprzedażowa jest już średnia. 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mdavis napisał:

Co do brzmienia i jakości wykonania, to i tak Usher pokonuje konkurencję z podobnego przedziału cenowego. ?

A jaką to widzisz przewagę Ushera nad paczkami innych np. Dynaudio, przecież już podstawowe w ofercie Dynaudio S40 są wykonane perfekcyjnie i z pewnością lepiej/drożej jak odpowiednik cenowy Ushera czyli SD500. Piszesz jak swego czasu część posiadaczy kolumn jednego rodzimego producenta czyli najlepszość pod każdym względem.  Nie przesadzajmy ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Adam 38 napisał:

A jaką to widzisz przewagę Ushera nad paczkami innych np. Dynaudio, przecież już podstawowe w ofercie Dynaudio S40 są wykonane perfekcyjnie i z pewnością lepiej/drożej jak odpowiednik cenowy Ushera czyli SD500. Piszesz jak swego czasu część posiadaczy kolumn jednego rodzimego producenta czyli najlepszość pod każdym względem.  Nie przesadzajmy ?

Dokładnie nie przesadzajmy ?

Choć w moim odczuciu to Dynaudio brzmi gorzej niż Usher. Zaznaczam to są moje spostrzeżenia po odsłuchach modelu Dynaudio Emit M30. Usher V 602 zagrały / zabrzmiały lepiej od powyższych Emit M30. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no akurat te SD500 są śliczne i jakości wykonania im nie można odmówić, sam używam Ushera Be-718 Beryllium i też są to ładne skrzyneczki waga 17kg, genialne gniazda głośnikowe grają też dobrze, ale nie jest to hiend przetestowane w magazynie pl audiovideo o ile pamiętam kat. B 97% chyba  zagraniczne recenzje okrzykneli to hiendem, ale one tam trafiały z tymi zwrotnicami od D. Richi i ten berryll razem z topowym 8948A pokazywał pełnie możliwości.

IMG_20210223_150854.thumb.jpg.a492d1544ba00b6a0d865f4a02a1bdc4.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

No tak, tylko oni mi ich statkiem na posłuchanie z moimi klamotami nie wyślą ? a wydanie 10kzł na oślep, gdy może się okazać, że moje ATC czy Dynaudio to tak samo dobre jak nie lepsze brzmienie, jest średnim pomysłem ? Nikt poza dystrybutorem ich nie ma jak wysłać a ten boi sie pewnie jak przy mojej  prośbie o wypożyczenia S520, że mu "kołeczki" połamię bo one chyba od samego patrzenia na nie lubią się wyłamać. A przecież mogę tych maskownic nawet nie dotykać jeżeli istnieje taaak wielkie zagrożenie.

Mdavis a może Ty masz jakieś dojścia i przekonasz kogoś na górze, żeby wysłał mi te ciekawe i tak u nas niszowe  monitory. Kto wie, może się nimi zachwycę i pogonię połowę swojego inwentarza na bazar ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Adam 38 napisał:

Mdavis a może Ty masz jakieś dojścia i przekonasz kogoś na górze, żeby wysłał mi te ciekawe i tak u nas niszowe  monitory. Kto wie, może się nimi zachwycę i pogonię połowę swojego inwentarza na bazar ?

Poproś np. KORIS aby sprowadził do odsłuchów te monitory. Audiofast, im czyli KORIS powinien wysłać, w końcu to ich partner handlowy. Wiadomo nikt w ciemno nie będzie kupował tak drogich monitorów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Jak ktoś kwestionuje solidność i klasę kolumn Usher to proponuję posłuchać czegoś pokroju Compass AC20.
Dynaudio w cenie 15-20kzł (przynajmniej w sytuacji rynkowej z 2018r kiedy przerabiałem temat szukając kolumn) nie podskoczą do tych usherów. No i gdyby nie fakt że trafiłem RR4 to bym kupił AC10 lub szukał AC20. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku innych dużych firm pokroju dali (zwłaszcza przereklamowane Grand), Harbetów, JBL, czy małych ATC. Sensownie w takiej kasie grają manufaktury jak YB Audio, Audiosynergia, Akustyk, taki usher właśnie i one w porównaniu do masówki sonicznie są poza ich zasięgiem - to oczywiście jest moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać.

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, opteron napisał:

Jak ktoś kwestionuje solidność i klasę kolumn Usher to proponuję posłuchać czegoś pokroju Compass AC20.
Dynaudio w cenie 15-20kzł (przynajmniej w sytuacji rynkowej z 2018r kiedy przerabiałem temat szukając kolumn) nie podskoczą do tych usherów. No i gdyby nie fakt że trafiłem RR4 to bym kupił AC10 lub szukał AC20. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku innych dużych firm pokroju dali (zwłaszcza przereklamowane Grand), Harbetów, JBL, czy małych ATC. Sensownie w takiej kasie grają manufaktury jak YB Audio, Audiosynergia, Akustyk, taki usher właśnie i one w porównaniu do masówki sonicznie są poza ich zasięgiem - to oczywiście jest moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać.

Potwierdzam w 100%. Też to przerabiałem ale w pułapie cenowym do około 5 tys. zł. Wybrałem Usher V 602. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak. Ja już drugi raz (!) kupiłem V-601 przechodząc pomiędzy nimi przez kilka znacznie droższych par monitorów niby uznanych czy raczej bardziej znanych producentów i nic mnie nie urzekło tak jak Usher, do którego z ogromną radością powróciłem i nie mam najmniejszego powodu aby się ich kiedykolwiek pozbywać. O co to, to nie, drugi raz tego błędu nie popełnię. Zresztą trochę przewartościowałem sobie podejście do tego całego audio i stwierdziełm szkoda czasu i kasy na wieczne testy sprzętu i odsprzedawanie go ze stratą. Teraz skupiam się na muzyce i jej słuchaniu, a nie wychwytywaniu jak brzmią, a to transjenty, a to sybilanty. A poczytać sobie fora czasem lubię i zawsze czekam czy tutaj na grupie coś nowego się pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.