Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  107 członków

Usher Klub
IGNORED

Klub miłośników marki Usher


falek77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

gratuluje analogu na stojaku ( Live 1975-85 ) ! to dla milionów ludzi na swiecie ( w polsce paru set ) najlepszy album koncertowy w histori....

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Usher S-520 z zestawem: przedwzmacniacz Rotel RC-03 i dwie zmostkowane końcówki mocy Rotel RB-03. Podłączałem tę "elektrownię" do małych Usherów z lekkim niepokojem, ale efekt jest niesamowity! Te głośniki wreszcie grają muzyką nasyconą, pełną, przestrzenną z kapitalną stereofonnią i z pełnym bitem. Warto w S-520 zainwestować prądowo :)

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Czy jest ktoś na forum kto posiada monitory Usher S-520 razem ze standem basowym Usher SW-520?

 

http://www.usheraudiousa.com/products/loudspeakers/usher-series/SW-520

http://www.6moons.com/audioreviews/usher3/1.html

post-17176-017405900 1284711165_thumb.jpg

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

U mnie Usherki S520 grają ze wzmakiem NAD 3400, nie znam c326, ale u mnie takie połączenie sie sprawdza. Wczesniej grały z NAD 3300 i było słabo - sucho, bez przestrzeni, jedynie całe pasmo było w miarę liniowo odtwarzane.

W tej chwili narzekać mogę jedynie na lekki brak przestrzeni w wysokich średnich - brzmi to jakoś za ostro jak dla mnie w porównaniu do reszty pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was wie, gdzie módgłym kupić (przez neta oczywiście)Usher S520 z możliwością zwrotu ???

Chciałbym ich posłuchać pod Cambridbe Audio 540a + 540c (obydwa v.2 grajace cieplejszą średnicą), ale jedyny dystrybutor w Lublinie ma do nich jakąś awersję i nie chce ich ściągnąć, mimo, że ma je w ofercie.

 

Proszę o pomoc

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. W sumie to najprostszy sposób.

A przy okazji, czy S520 pojawiają się z drugiej ręki?

Bo od jakiegoś czasu się rozglądam i nie widzialem.

Jakby ktoś był chetny pozbyc się czarnych - proszę o kontakt.

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś słyszał Ushery S520mini zestawione z Cambridge Audio 540a+c v.2 lub z NAD c326?

Jakie wrażenia?

 

Słyszałem te usherki z nadem C326BEE. Szerokość secny ok. Glębokość sceny - praktycznie nie ma. Moim skromnym zdaniem NAD gra zbyt "chamsko" żeby zestawiać go z Usherami.

 

Poza tym wydaje mi się, że kolumny nie wymagają mocnego piecyka lecz ładnie grającego piecyka. Waty tutaj nic nie pomogą. Kultura brzmienia się liczy i budowanie sceny a tu Usherki zmieniaja się jak kameleon. Więcej doświadczeń z różnymi wzmacniaczami opisze niebawem.

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Chciałbym przestrzec przed zniechęcaniem się i zbyt szybkiej odsprzedaży Usher s520.

 

Te kolumny najpierw słuchałem z Arcamem A18 - ciepło, muzykalnie, bardzo głęboka fajna scena - super! Z NADem 326BEE tak jak pisałem wyżej. Marantz 6003 - ok, gładko... ale sucho, jakby bez barwy. W końcu z Rotelem RA05 SE - hmmm Scena bardzo poukładana, nasycona barwa, dźwięk dynamiczny bardzo no ogólnie było fajnie niby super ale miałem wrażenie jakby wysokie i wyższa średnica balansowały na granicy ostrości/przyjemności zdefiniowanej przeze mnie. Jednak wiele aspektów dźwięku jest tak dobra w tym wzmacniaczu, że go po prostu kupiłem.

 

No prawie ten. Kupiłem RA 05 (bez SE). Okazało się (po porównaniu bezpośrednim w salonie), że ten z SE gra z relatywnie lekko bardziej schowaną górą, lekko mniej detalicznie. Wersja bez SE jakby miała mniej ograniczeń w górnym paśmie, bardziej swobodna, mniej przytępiona. Różnice naprawdę były subtelne... ale jednak akustyka mojego pokoju, która odbiega od tego w salonie HI FI sprawiła, że się troszkę zdziwiłem. Grało to jasno, za bardzo detalicznie na górze pasma a "S" syczało jak jasna cholera. Mimo cudownie wyraźnej sceny i innych dobrych rzeczach granie po prostu męczyło. Pytanie było: Czy to wzmacniacz czy kolumny? Rozum mi mówił, że to wzmacniacz - przecież z Arcamem A18 tak nie było na pewno!

 

A jednak... kolumny. Tak jak i po wygrzewaniu Sennheiser'ów HD650 tak i po wygrzaniu Usher'ków jeszcze raz muszę polecić składankę częstotliwości ze strony www.burninwave.com. Grzanie muzyką nie daje takich efektów!!! Taka CD robi cuda z nowymi słuchawkami czy kolumnami. Po 48 godzinach stwierdzam, że kolumny nie są jasne, są muzykalne, góra to pełna kultura, zero syczenia, zero ostrości, ciepło.

 

Tak że... cierpliwości i powodzenia życzę posiadaczom tych świetnych i tanich kolumienek :)

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie, śledzę przypadkiem wątek tych kolumn bo zaproponowano mi kupno mini diamond, gdzieś tam widziałem na jakiejś giełdzie BE-718,obecnie jade na paradigmach studio 20, słuchałem vienny grand bach i moge kupić grand mozarty.Do jakiego brzmienia mozna porównać te Ushery wymienione Zastanawiam się czy poleci ten głośnik na creek evo? moze jakieś doświadczenia macie z tym klockiem i z tymi kolumnami , z parametrów widzę ze nie potrzebuję ta kolumna prądo wymiatacza.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BE 718 to dobre kolumny ja napędzałem je kiedyś MF A300 i nie miałem żadnych problemów Creek-a nie słyszałem więc się nie wypowiem, natomiast różnica pomiędzy Paradigm studio 20 a Usher BE 718 będą ogromne ale czy tobie się spodoba to nie wiem. I jeszcze jedno, beryl który siedzi w usherach pełną klasę pokazuje dopiero z naprawdę dobrą elektroniką np. ACCUPHASE E 450 , AYON Triton , LUXMAN L-550 A II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest że na w Stanach BE-718 beryl kosztuje 5800 pln, w UK 6250 pln, w Niemczech 6450 PLN- wszystko na ebay. a u Nas 7200!!!

gdzie my żyjemy????? !!!!

co do Creeka vs Be-718 jestem tak zauroczony tym połączeniem że już kupiłem uszami i oczami, w tym zestawieniu można słuchać godzinami i nie słuchać sprzedawców tylko sprzętów na własne ucho.Jeden chciał mnie już zwabić do siebie na odsłuchy -usherów nie posiadał i już mi tworzył bajki że nie pociągnie etc.Nie moge sobie wyobrazić jak by zapiąć tak takiego destyny 2 , to już musi być bajka. Ogólnie Creek gra przyjemnie do ucha, muzykalność i jeszcze raz muzykalność...na weekend wypożyczam do domu, toż to bedzie maraton:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,dołączam do klubu ze swoimi"maleństwami"to zacne i cholernie energetyczne monitorki,aż dziw, ile basu z tak małych skrzynek,,potrzebują bardzo dobrej elektroniki,i dla tego >peciol ,pozwolę sobie śledzić twoje spotkanie BE 718,właśnie z CREEK-iem,też jestem mocno zainteresowany tym właśnie połączeniem,pozdrawiam

post-22779-020560600 1296819906_thumb.jpg

post-22779-017449900 1296819922_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem Usher w wersji CP-6311 właśnie podpięte do zestawu Creek Evo i jednak było kiepsko. Evo nie dawał rady wysterować tych głośników i musiałem szukać dalej.

Witam,>desino, i znalazłeś coś odpowiedniego??,te CP-6311 są bardzo podobne,zastanawiałem się nawet nad PRIMARE I30,lub nawet nad usherem R-1,5+PRE 307,tyle że to to już monstrum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam już po odsłuchach, niestety....w sklepie na odsłuchu byłem zachwycony podpięty był evi amp i cd i powiedzmy ze było oki, kupiłem je oczami i uszami.Wypożyczyłem do chaty, podpiąłem i kopara mi opadła- nie grało... Integra Evo ale cd marantza 6000 ose.Załamka, przymulone te kolumny jak nic , z niedograną elektroniką ( czyt. słabą) grają mocno średnicą , bas ok , lubię miękki ale chyba za dużo go takiego było.

Myślałem tak...kupie rozwojowe kolumny a na razie polecę na tym co mam , niestety nie da się :( Moje Paradigmy były mniej nerwowe niż Usherki.Miały wprawdzie mniej basu ale grały szerzej.W usherach ponoć jest taki przetwornik że potrzebuje elektroniki 2 razy droższej.

Posłuchałem po teście w sklepie w innym studiu odsłuchowym i tu uwaga ESA NEO 3 ! szok co te głośniki pokazują( muzyka lotnisko)niesamowicie zestrojona kolumna,wykonanie,wygląd -taka mała ciekawostka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.