Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  107 członków

Usher Klub
IGNORED

Klub miłośników marki Usher


falek77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kw202

(Konto usunięte)
54 minuty temu, mdavis napisał:

USHER to firma, która jeszcze na naszym podwórku muzycznym jest niedoceniona

I oby ten stan trwał jak najdłużej,jak zaczną być doceniane ceny skoczą minimum o 30%😉

Kolumny kupiłem używane ale w świetnym stanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
46 minut temu, mdavis napisał:

Przyjemnych odsłuchów 👌 👍

Są wręcz narkotyczne 😉

Do tej pory byłem zadowolony z Dali Opticon 6, ale teraz jak je porównać z Usher'ami to jest naprawdę przepaść. 

Jedyny minus DMD  jest taki że teraz już będzie bardzo trudno je przeskoczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)

Jeszcze przed chwilą miałem je połączone z Braunem a2 w roli końcówki mocy a przedwzmacniacz to audio gd r 27, ta nowsza wersja. 

Ale zmieniłem na T+A Power Plant Balanced, bo się poschizowałem jednym wątkiem na AS 😉😂

 

Edytowane przez Kw202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Kw202 napisał:

Jeszcze przed chwilą miałem je połączone z Braunem a2 w roli końcówki mocy a przedwzmacniacz to audio gd r 27, ta nowsza wersja. 

Ale zmieniłem na T+A Power Plant Balanced, bo się poschizowałem jednym wątkiem na AS 😉😂

Ciekawe połączenie 👍 

Ja słucha swoich Usher V 602 z wzmacnaczem lampowym Cayin A55TP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Kw202 napisał:

I oby ten stan trwał jak najdłużej,jak zaczną być doceniane ceny skoczą minimum o 30%😉

Kolumny kupiłem używane ale w świetnym stanie. 

Ushery to już dostatecznie wysoko podrożały gdyby mini x dmd dzisaj kosztowały 10kzł bo taka była cena za nowe na początku to pewnie już bym je kupił,  mam nadzieję, że jakiś bogaty audiofil który będzie chciał przesiąśc się na podłogowe wystawi na sprzedaż te monitorki i będę mógł sobie je sprawić z używanych za 7-8kzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, Dune napisał:

Ushery to już dostatecznie wysoko podrożały gdyby mini x dmd dzisaj kosztowały 10kzł bo taka była cena za nowe na początku to pewnie już bym je kupił,  mam nadzieję, że jakiś bogaty audiofil który będzie chciał przesiąśc się na podłogowe wystawi na sprzedaż te monitorki i będę mógł sobie je sprawić z używanych za 7-8kzł.

Miałem podobny plan,z ciekawości pojechałem posłuchać dancer mini one. 

I wróciłem z nimi do domu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dune napisał:

Dla mnie to jest chore nikt nie kupi tego za taką kwotę kto te ceny wymyśla? wersje podłogową z dmd która jest droższa wystawiają używkę za 8-9kzł na olx, ciekawe ile te kolumny kosztują nowe na Tajwanie pewnie z 3 razy taniej..

Masz rację. Patrząc na inne firmy produkujące monitory / kolumny to ceny też poszybowały w górę 😬

PS Na stronie Usher Audio brak w ofercie modeli z Serii V. Czyżby wycofano je z oferty ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem żeby u innych producentów ceny aż tak drastycznie poszły do góry,  dla mnie to jest nie zrozumiałe tym bardziej, że pomimo dobrego grania i wykonania  Ushera to nadal  produkt z Tajwanu bez jakiejś pieknej histori co wielu się nie podoba, a konkurencja jest obecnie ogromna i ten klub po podwyżkach  praktycznie nie istnieje np czy ktoś gra lub poznał serię P Arthur ?? pewnie przejdzie bez echa tak jak    N np 6300.. Ushery z serii V mogą przechodzić kolejny lifting jedna wersja kolorystyczna to krok wstecz i zubożenie moim zdaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Dune napisał:

ten klub po podwyżkach  praktycznie nie istnieje

Już dużo wcześniej przechodzi kryzys Prawdopodobnie mało osób posiada Usher w swoim systemie Ja jestem szczęśliwym posiadaczem Usher od 2010 roku Najpierw V 601 od maja 2020 roku V 602 Wtedy po rabacie za nowe V 602 zapłaciłem 4800 😊

Co do tej marki Jeżeli zniknie oferta Serii V to będzie dla Usher strzał w kolano. 
 

PS Co do konkurencji to jest ona daleko za Usher Większość firm produkuje kolumny / monitory dużo przereklamowane pod względem brzmienia Przykład forumowiczów, którzy nabyli dany produkt firmy X i potem na sile szukają do nich wzmacniaczy 😊

58 minut temu, Dune napisał:

Ushery z serii V mogą przechodzić kolejny lifting jedna wersja kolorystyczna to krok wstecz i zubożenie moim zdaniem

Obyś miał rację 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
8 godzin temu, Mario3456 napisał:

Mam pytanie. Do pokoju 22 metry które Ushery będą odpowiednie. V-602 ? czy bardziej V-604? Czy te V-604 nie będą za duże do 22 metrów pod względem dynamiki i basu?

Zdecydowanie V 602 👍, tutaj nawet monitory V 601 sprawdzą się.  V 604 w tym metrażu nie pokażą swojego potencjału muzycznego. 

PS. Kupujesz nowe czy używane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój kwadrat, 4,7 x 4,7. Wcale nie zagracony, kanapa, stół i stolik RTV. Na ścianach za kolumnami i kanapą panele akustyczne, ale raczej w małej ilości, więc pogłosu i tak jest sporo. Obecnie ATC SCM 7 odsunięte od tylniej ściany 120cm, od bocznych 70cm i 130cm, odległość między kolumnami 250cm, a od kolumn do kanapy 350cm......Może 22 metry to nie jest jakoś dużo, ale mogę ustawiać sobie jak chcę. Marzą mi się ATC SCM 40, ale nowe to koszt 24000zł, a używki rzadko pojawiają się, więc może kiedyś.....:( Usher ma dobre wyniki w testach, wyróżnienia itp..i niskie ceny, stąd moje zainteresowanie Usherem. Nie mam orientacji jak mogą zagrać u mnie kolumny podłogowe z dwoma głośnikami (V-602) czy z trzema głośnikami (V-604). Zawsze miałem kolumny podstawkowe. ATC SCM 7 to świetne kolumny i z dzielonym audiolabem z serii 8000 nawet ładnie łupią (ogromny magnes głośnika średnio-niskotonowego robi swoje) nawet w 22 metrach, ale już czas zmienić je na większe kolumny. Jak jest w Usher V-604, bo ma 2 duże głośniki... są to 2 głośniki średnio-nisko tonowe? czy jeden głośnik jest średnio-niskotonowy a drugi tylko niskotonowy? a może inne Ushery są warte zainteresowania? Kupuje używane.

Edytowane przez Mario3456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie audiolab 8000Q + audiolab 8000P. Nie ogarniam droższych modeli Ushera.....jakiś one, dancer, mini, DMD, Diamond, mini-2, mini-x, one, dancer, DMD.......czasami nazwy pisane są nie w całości, że nie wiadomo o które kolumny chodzi:(

Dlaczego Dancer mini 1 są  bezpieczniejszym wyborem od v-602?....jedne i drugie mają w sumie po 2 głośniki, więc dynamika i bas powinna być podobna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Mario3456 napisał:

Dlaczego Dancer mini 1 są  bezpieczniejszym wyborem od v-602?....jedne i drugie mają w sumie po 2 głośniki, więc dynamika i bas powinna być podobna

Odwrotnie V 602 

Tak czy siak jeżeli nie słuchałeś Usher to podejdź do salonu gdzie maja Usher i koniecznie posłuchaj Lista sklepów na stronie Audiofast - dystrybutor na Polskę 

PS Z Audiolab połączenie będzie 👍  Posłuchasz to stwierdzisz  👌

Edytowane przez mdavis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
3 godziny temu, Mario3456 napisał:

Z testów Audio-Video wynika, że Ushery v 602 mają lepszą relację jakoś/cena od Usher Dancer Mini-1 za 12000zł. - oby dwa zestawy są w tej samej kategorii - klasa B

Czy Usher Mini-1 DMD ( klasa A wg AV) są znacznie lepsze od V-602? 

Mam dmd, nie wiem czy są lepsze od v 602 ale pokochałem je 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mini dmd korzystają z głośnika 8948A to jest zupełnie inna klasa co 8935 w serii V zwłaszcza pod kątem basu i szybkość odpowiedzi itd wiem bo mam ten głośnik w BE 718 Usher nadal stosuje ten głośnik od 10 lat w droższych seriach jak właśnie te z DMD co do kopułki ta jest bardziej precyzyjna, szybsza i lepiej "napowietrzona" od tej z V 601/ 602..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dune napisał:

Panowie mini dmd korzystają z głośnika 8948A to jest zupełnie inna klasa co 8935 w serii V zwłaszcza pod kątem basu i szybkość odpowiedzi itd wiem bo mam ten głośnik w BE 718 Usher nadal stosuje ten głośnik od 10 lat

W obecnej produkcji serii V jest nowy model - głośnik średnio-niskotonowy 7” 8935A

image.thumb.png.98d433c7a9d930ea811ad11f9b000008.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.