Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  107 członków

Usher Klub
IGNORED

Klub miłośników marki Usher


falek77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to już jest u nas z tymi cenami, Te kolumienki potrafią naprawdę zaskoczyć dzwiękiem niektórzy twierdzą że mają braki w średnicy ja tam nie narzekam. Z dobrą lampą to dopiero jest bajka :)

 

Cześć. Mógłbyś napisać coś więcej jak grają V604 - ciężko coś o nich znaleźć a na odsłuch mam daleko. Jeśli podejdzie mi z opisu to może wybiorę się na odsłuch. Z góry dzięki.

 

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Cześć!

A ja wciąż szukam małych i niezadrogich kolumn do Creeka Evo2. Myślę między innymi o S 520. Mam mały pokój i ten bas-refleks z przodu mnie zachęca. No ale przecież chodzi o dźwięk. Słuchał ktoś może te monitorki z Creekiem Evo? Jak to gra? Byłbym wdzięczny za parę słów. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam ,

 

Chciałbym również dołączyć do klubu.

Mam nadzieję że mnie przyjmiecie.

Poniżej moje USHERKI, chwilowo jeszcze bez kolców ale niebawem do mnie dotrą.

 

Zapomniałem oczywiście dodać iż paczki zostały zbudowane na kicie USHER-a.

 

Nisko średnio tonowy to Usher 8945A

Wysoko tonowy Tweeter to Usher 9950

 

Zwrotnica natomiast została zaprojektowana specjalnie do tych głośników z podziałem na nisko i wysoko tonowym.

post-33494-0-35305000-1313277916_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że kolumny z serii V zostały wycofane z produkcji.

Nie ma już ich także na stronach zachodnich marki Usher.

 

Wygląda na to że pewnie wejdzie nowa linia z tej serii. Ciekawe jakie głośniki zastosują w nowych modelach, może wrzucą wysokie berylowe z wyższej serii gdzie z kolei zastąpili je nowymi diamentowymi DMD.

 

Mamcie jakieś informacje na ten temat?

 

Ps. Czy ktoś z Was posiada lub odsłuchiwał/porównywał Usher V604 z innymi kolumnami, jakie wrażenia i spostrzeżenia?

 

pzdr.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam kolegów klubowych już oficjalnie :)

 

Jestem w posiadaniu Usher V-604.

 

Ile u Was zajęło wygrzewanie kolumn marki Usher?

(Usher podaje że delikatnie grać powinno się przez około 60 godzin, a pełne wygrzanie kolumn zajmuje około 180 godzin) Tak mi się wydaje nie znam dobrze angielskiego.

 

Co u Was się poprawiło po pełnym według Was wygrzaniu? Pewnie wszystkie aspekty dźwięku.

 

U mnie po podłączeniu kolumn polepszyło się wszystko prócz basu w stosunku do Monitor Audio RS6 gdzie jest go dużo więcej.

Oczywiście Ushery wyjęte z kartonów nówki, więc i tak pełną barwą dopiero zagrają.

 

Możliwe że jak zawieszenie/resory membran się rozruszają po 180 godzinach to będzie lepiej na basie...

Kolumny mam podłączone do Creek Destiny w biwiring-u.

VDH CS122 na góre i średnie a VDH Magnum na niskie.

 

Pozdrowionka :)

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Tak, są (gdzieś z południa Polski) i faktycznie Sprzedający nie odpisuje na maile. Trochę to irytujące, po co wobec tego go podawał. Drugie są w Bydgoszczy - cena 1500zł, te z kolei wydają mi się drogo na tle innych ofert, fakt że w innym kolorze.

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ponownie zapisuje sie do klubu... ponownie bo juz po raz trzeci z S-520:) ktos jest lepszy??

Załączone miniatury

 

* Załączona grafika: usher.jpg

 

 

nie myślałeś nad zmianą ustawienia sprzętu....teraz to trochę wygląda ( i pewnie gra) jak wieża techniksa z lat 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Jako recenzja niech będzie to że poszedłem spać o 3 nad ranem.Na razie ma trochę niedomagań ale jak na nowy

głośnik to jak dla mnie jest wybitny,jest to połączenie ognia z wodą czyli bardzo klarowny szybki z pięknymi barwami

i to co najważniejsze to zero ostrości.Miałem kiedyś Ushera 8935A i jest to zupełnie inna liga.Jeśli chodzi o odniesienie

do głośnika który miałem wcześniej(Vifa XT18WH) to bije ją we wszystkich aspektach nawet po 12godzinach grania.

post-8728-0-33361600-1331275914_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Fakt, WAF bardzo wysoki.

Ale nie wszystko złoto...itd. Jest kilka uwag. Po pierwsze, określenie "mini" to jakiś żart, kolumny mają ponad 120 cm wysokości i prawie pół metra głębokości. Przewiezienie tego normalnym autem graniczy z cudem (karton ma 130x58x33 cm).

Skrzynki są też przeciętnie usztywnione, poprawiono to podobno w wersji MDM.

Poprzednio grałem na Harpia Amstaff mini (tam "mini" było prawdziwe :)) różnice są znaczne, właściwie w każdym zakresie.

Pierwsze co zwraca uwagę to zdecydowanie więcej basu - celowo nie piszę, że jest lepszy - choć dla mnie tak to wygląda.

Harpie może i mają lepszą kontrolę nad basem, co z tego jeśli jest go niewiele a w pomieszczeniu o powierzchni 60m2 właściwie go nie ma.

W Usherach jest znacznie lepiej, dzięki temu poprawia się cały balans tonalny, średnica nie jest tak sucha.

Berylowy tweeter oczywiście wygrywa z aluminiowym Seasem, jest równie szczegółowy a przy tym mniej nerwowy i gładszy.

To tak na szybko po kilku godzinach odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.