Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  107 członków

Usher Klub
IGNORED

Klub miłośników marki Usher


falek77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pierwsze wystąpienie na forum i w klubie ushera - zaglądam tu jako miłośnik yamahy i posiadacz zestawu 1000 - ciekaw jestem jak zagrałby z usherami- rozmyślam pomiędzy 520 a 601 w pomieszczeniu 16m2 - odsłuch 520 bardzo mi się podobał ale 601 trudno spotkać w Warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w brzmieniu pomiędzy tymi modelami jest zasadnicza, oczywiście na plus USHER V 601.

 

Możesz trochę poczytać o obydwu modelach w zakładce OPINIE, również na samym forum jest dużo informacji.

 

W Warszawie kolumnami firmy USHER handluje sklep AUDIOFIL

 

http://www.pkt.pl/s/warszawa/1327051/audiofil_hi-fi__high_end.html

Edytowane przez mdavis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w brzmieniu pomiędzy tymi modelami jest zasadnicza, oczywiście na plus USHER V 601.

 

Możesz trochę poczytać o obydwu modelach w zakładce OPINIE, również na samym forum jest dużo informacji.

 

W Warszawie kolumnami firmy USHER handluje sklep AUDIOFIL

 

http://www.pkt.pl/s/warszawa/1327051/audiofil_hi-fi__high_end.html

 

Wszystko się zgadza właśnie tam słuchałem modelu 520 ale gospodarz salonu wielkim fanem 601 nie był twierdząc że to zupełnie inny charakter dźwięku jest i model mniejszy ma to coś czego 601 nie ma - wiem że czasem tak się zdarza ale będę go molestował aby sprowadził 601 zwłaszcza że to b sympatyczny gość jest i dzięki takim ludziom jest niesiony kaganek - dzięki za odpowiedź taki się czuję przyjęty do klubu - a wracając do tematu gdyby model 601 łączył barwę dali lektor 2 i analityczność MA bx2 (miałem obie skrzyneczki) to już byłbym b zainteresowany - po odsłuchach opisze wrażenia -pozdr

Edytowane przez misiomor
połączenie postu z cytatem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to co jest w sklepie zwykle jest lepsze od tego czego nie ma. Taka handlowa zasada. Ale jeżeli sprzedawca sympatyczny, to może da się namówić i sprowadzi V601. Czekam z niecierpliwością na Twoje spostrzeżenia. Też mam te kolumny na celowniku. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Pomponiusz i Marcepan,

przecież Wasz kolega klubowy mdavis ma Usher v601 z Creek Evo.

Zapytajcie go o wrażenia.

Kolego Whiter!

Już czytałem opinię MDavisa i skądinąd też wiem, że jest zachywycony tymi kolumnami. Ale czym więcej opiii tym lepiej. A może i gorzej. Bo czasem są tak rozbieżne, że nie wiadomo kogo słuchać. Najlepiej pewnie siebie, ale to nie stanie się szybko, więc na razie cenna każda informacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Pomponiusz i Marcepan,

przecież Wasz kolega klubowy mdavis ma Usher v601 z Creek Evo.

Zapytajcie go o wrażenia.

No poniekąd masz rację ale wrażenia można odczytać w opisach sprzętu a ja ciekaw jestem bezpośredniego pojedynku 520 i 601 a i tak zwycięzcę wypożyczę do mojej yamahy 1000 - bo na tych zakupach i odsprzedażach to wychodzę jak większość wyznawców ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Whiter!

Już czytałem opinię MDavisa i skądinąd też wiem, że jest zachywycony tymi kolumnami. Ale czym więcej opiii tym lepiej. A może i gorzej. Bo czasem są tak rozbieżne, że nie wiadomo kogo słuchać. Najlepiej pewnie siebie, ale to nie stanie się szybko, więc na razie cenna każda informacja.

masz absolutną rację że im więcej opinii tym lepiej - myślę że to w ogóle misja tego forum - kolega whiter1 rekordu nie pobił bo najlepsi piszą wprost : ja ci dobrze radzę kup co uważasz albo idź na odsłuch - wtedy to tylko się wylogować - i nie chce tu nikogo obrażać ale na rynku jest tyle sprzętu że konfiguracji może być tysiące i każde doświadczenie z konkretnym zestawem jest cenne - mnie na przykład system yamaha 1000 lepiej przypasował niż 2000- zagrał z większym zadziorem a ja tak lubie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

jakaś cisza w temacie - pewnie wszyscy się rychtują na audio-show ale może ktoś zdąży podjąć kwestię modelu s520 - nigdzie tego na forum nie znalazłem ale model testowany w audio nie miał ekranowanych głośników a we wcześniejszym teście bodajże w av i owszem zauważyłem również na stronie ushera pojedyncze terminale w tymże modelu czy to jakaś ewolucja modelu?może ktoś wie? (zdąży dlatego bo podpaliłem się na model 520 i nie doczekam do sprowadzenia 601 - zwyczajnie muszę je mieć a następny w kolejce który mi się podoba wizualnie to x718 z berylium i gra pewnie lepiej od 601 - no co ja zrobię że ten 601 brzydki jak noc - przepraszam że tak z gustami wyjechałem ale odgrażałem się sekundować w pojedynku 601 i 520 ale zwyczajnie nie usiedzę i w tym tygodniu nabywam te maleństwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się wypowiadał jak grają te Usherki z tym sprzętem, który wymieniłeś, bo nie wiem jak to rzeczywiście gra w takiej konfiguracji. Może się po prostu akurat z Yamahą czy Amplifonem nie zgrywają. A to nie znac

Męczyłem S-520,a raczej wzmacniacze i samego siebie przez kilka miesiecy:)

Yamaha AX-596 CD Yamaha CDX-730-E CD Arcam-73T Amplifon WT-30.

zy, że w ogóle są do d.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat robi się ciekawy prasa pieje dobre recenzje i w audio i av (choć wiem że delikatny sponsoring występuje to są recenzje na prawdę obiektywne - przerobiłem trochę tego towaru) pozostają dobre opinie użytkowników z tego forum i podobnych i jest opinia kolegi Violet - który donosi że gdy podłączył je do końcówek rotela dopiero uzyskał dobry efekt - a więc prądożerne - znam ten efekt z lektorów 2 które z amplitunerem rzęziły a z yamachą as 500 nabrały wiatru w żagiel - myślę że mojej as1000 waty nie zabraknie - zobaczymy - właściwie wybrzydzam już tylko w okleinie (black piano ew mahoń) no i w razie totalnego kataklizmu zostaną jako kultowe do pooglądania w sypialni ale przedtem ośmielę się podzielić wrażeniami :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam je - mahoń ! ten wariant jest na wymarciu - na razie powiem tylko że są piękne po wstępnym uruchomieniu kapcie mi nie spadły a po przesiadce z heco metas xt 501 to bas przepadł bez wieści ale parę iskier się pojawiło - mam remont łazienki i skupię się za parę dni to coś skrobnę jedno jest pewne z yamahą as 1000 nie pogryzły się i chyba pasuje im tyle watków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wpadłem po uszy z tymi uszatkami -tak jak pisałem moje mahoniowe są śliczniutkie i powiedziałbym sexi i zawsze wiedziałem że kopułki jedwabne dają radę !gram najnowszą Ankę Dąbrowską która jest nagrana dość ciemno a jednak tu miotełka tam talerzyk - jest dobrze a sam wokal wypada miodowo tak to jest już klasa bo jest b analitycznie a przy tym ciepło może bas zbyt mało dociążony ale nie dla tego że go permanentnie brakuje tylko że jest tak dobry że chciałoby się więcej zdecydowanie lubią waty i tak jak o nich pisano są śpiewne :-) super kolumienki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt wyłączony i zafoliowany bo nie mogę dopuścić by zabił go pył z przycinanej glazury (jeszcze parę dni) ale mam pytanie do kolegi czodaboy - na jednej fotce stoją na b twarzowych podstawkach - skrobnij coś o nich - u mnie na VAPach 60cm wersja cięższa i nie wiem czy nie za wysoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co to rozczarowałem się na plus -po przesiadce z heco metas xt501 swoją drogą do dopiero śpiwór na kolumnach - a tu wysokie tony miodzio w końcu słyszę co jest na płytach a najzabawniejsze są same początki albo końcówki nagrań jak w studio ktoś niezamierzenie coś powie klaśnie albo westchnie - no nie słyszałem tego wcześniej i nie jest to analityka z metalowej kopułki w głowie nie zgrzyta a że basik nie za mocarny to już wynika z samej wielkości podstawki czodaboya są po prostu b eleganckie wiem to bez Twojego czarnowidztwa że docelowo zagra coś w okolicach 6-7 tys i będzie to albo coś z vieny dynaudio sonusa albo właśnie ushera bo to po wielu wymianach znaczący postęp a wcześniej to były takie huśtawki z boku na bok jak było ciepło (dali) to zero analityki jak analitycznie (MA) to zimno i 0 stereo i jeszcze powiem tak raczej ich nie odsprzedam zanim jednak zapoluję na wyższą półkę zrewiduję te 601 boi 604 producent wycofał - a tak w ogóle to co kolega robi na tym forum skoro usher nie pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn chciałem powiedzieć w tym klubie bo chyba czegoś nie rozumiem - na czym kolega gra? i może jakieś konkrety - bo na razie pisałeś tylko coś o zszarganych nerwach przez 520-stki

 

no właśnie zamiast konkretów popisy ezoteryczne - ciekawi są niektórzy koneserzy audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seria v jest po liftingu brązowe boki czarne fronty - na stronie ushera jest już komplet 604 też (dałbym sobie uciąć że 2 dni temu nie było) czy to ładne rzecz gustu głośniki chyba te same no ale prasuję krawat na audio show to pewnie w bristolu - gdzie mają stoisko dowiem się wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.